Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξερουμε μεχρι ποτε ειναι η προσφορα με τα 10gb με ανανεωση μεσα απο το on line?

 

Μέχρι τις 27/04

 

https://www.wind.gr/f2g/gr/upiresies/online-ananeosi-hronou-omilias/online-ananeosi-hronou-omilias-meso-myf2g-/

Link to comment
Share on other sites

Γκαις γρήγορη ερώτηση, μπερδεύτηκα λίγο. Το ενεργό πρόγραμμα με χρόνο ομιλίας και gb που έχω λήγει αρχές Μαΐου. Όμως το υπόλοιπο λήγει σε λίγες μέρες. Όταν λήξει (αφού δεν ανανεώσω βάζοντας αλλά χρήματα) πέρα απο την διαγραφή του υπολοίπου θα χάσω και τα gb και το χρόνο. Δήλ αν λήξει μηδέν όλα?
Link to comment
Share on other sites

Γκαις γρήγορη ερώτηση, μπερδεύτηκα λίγο. Το ενεργό πρόγραμμα με χρόνο ομιλίας και gb που έχω λήγει αρχές Μαΐου. Όμως το υπόλοιπο λήγει σε λίγες μέρες. Όταν λήξει (αφού δεν ανανεώσω βάζοντας αλλά χρήματα) πέρα απο την διαγραφή του υπολοίπου θα χάσω και τα gb και το χρόνο. Δήλ αν λήξει μηδέν όλα?

 

ναι ληγουν ολα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω χρόνος ομιλίας και sms από πακέτα δε μηδενίζονται, αλλά τα mb σίγουρα, γιατί μηδενίζονται με όποιον τρόπο και να πάει 0 το υπόλοιπο.
Link to comment
Share on other sites

Χάνονται όλα.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Δευτέρα 20-04-2020.

Οκ ευχαριστω για τις απαντησεις σας.

Link to comment
Share on other sites

Δίκαια προσφορά...

 

Έτσι έπρεπε να είναι πάντα αλλά με της κ@λοεταιρείες που έχουμε μπλέξει...

 

Το παρακάτω είναι σπάνιο φαινόμενο 3e815bc18a29bd850b6b64937f57cd18.jpg

Edited by oxxy

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Δίκαια προσφορά...

 

Έτσι έπρεπε να είναι πάντα αλλά με της κ@λοεταιρείες που έχουμε μπλέξει...

 

Το παρακάτω είναι σπάνιο φαινόμενο 3e815bc18a29bd850b6b64937f57cd18.jpg

 

και στο κινητο του θειου μου εμφανιστηκε η ιδια προσφορα με 10,40 ευρω πανω δεξια με ενα πακετο!! φοβερη προσφορα αλλα μην ξεχναμε δεν εχει περιορισμο στην ταχυτητα αλλα απο την αλλη δεν ξερουμε τι φορτωση μπορει να εχει η καθε κεραια , αλλα εχουμε την επιλογη να επιλεξουμε εως 3g και ή εως 4g ααρα αμα η μια κεραια εχει μπουκωσει τοτε η αλλη πιθανον να μην ειναι τοσο φορτωμενο. Βεβαια που λενε οτι θα καταργηθει το 3g αλλα μεχρι τοτε εχουμε και αυτην την επιλογη! :)

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

αν υπηρχε αυτη η προσφορα καθε μηνα θα ειχε τα φραγκα μου, βεβαια ετσι οπως το εχουν κανονισει καθε μηνα το 10αρικο στο παιρνουν χωρις να σου δινουν το παραπανω
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους,

Ανανέωσα σήμερα με 10€ και αντί για 8,80€ υπόλοιπο μου πιστώθηκαν 8,63€...

Γιατί μου κρατήθηκαν 0,17€ παραπάνω;

Έχω χάσει κάποια εξέλιξη;

 

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους,

Ανανέωσα σήμερα με 10€ και αντί για 8,80€ υπόλοιπο μου πιστώθηκαν 8,63€...

Γιατί μου κρατήθηκαν 0,17€ παραπάνω;

Έχω χάσει κάποια εξέλιξη;

 

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

8,93 μειον 0,30 η προμηθεια συνολο 8,63.

ολα φυσιολογικα ειναι

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

8,93 μειον 0,30 η προμηθεια συνολο 8,63.

 

ολα φυσιολογικα ειναι

Ποιά προμήθεια;;;

Από πότε υπάρχει προμήθεια για ανανέωση;

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Ποιά προμήθεια;;;

Από πότε υπάρχει προμήθεια για ανανέωση;

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

0,30.

 

εχει καιρο

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πολλά χρόνια τώρα υπάρχει προμήθεια 0,30 ανά ανανέωση
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την πληροφορία, υπάρχει κάπου αναρτημένο στο site τους;

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος είδα απο διάφορους χρήστες ενημέρωση οτι το πακέτο #menoumespiti ξαναεμφανίστηκε προς ενεργοποίηση, αλλά δεν εμφανίστηκε σε όλους.

 

Ξέρουμε τι παίζει με αυτό τελικά?

I am the FireStarter
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την πληροφορία, υπάρχει κάπου αναρτημένο στο site τους;

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Υπήρχε αρχικά αν θυμάμαι καλά σαν bonus ανανέωσης από κατάστημα, που σε χρέωνε 30 λεπτά και σου έδινε κάποια παροχή σε λεπτά ομιλίας ή mb, και μπορούσες να το αποφύγεις ανανεώνοντας ηλεκτρονικά. Κάποια στιγμή έκοψε τις παροχές εντελώς και μετετράπη σε κανονικό χαράτσι για κάθε ανανέωση, όπως και να γίνει αυτή.

Νομίζω πως η ανακοίνωση που ψάχνεις στο site τους είναι αυτή : https://www.wind.gr/gr/wind/gia-tin-etaireia/anakoinoseis/anakoinosi/472/

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

Τέλος διαχείρισης ονομάζεται και ισχύει εδώ και καιρό.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

8,93 μειον 0,30 η προμηθεια συνολο 8,63.

ολα φυσιολογικα ειναι

 

Ο φόρος κινητής δεν είναι 12% έως τα 50€ ; Αυτό γνώριζα τουλάχιστον.

Εάν παραμένει 12% το ποσό που μένει από την ανανέωση των 10€ είναι 8,80€, εάν αφαιρέσουμε και το "ενιαίο τέλος διαχείρισης" των 0,30€ λεπτών ανά ανανέωση, πάμε στα 8,50€ τελικό ποσό.

Κάνω κάτι λάθος ;

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Τέλος διαχείρισης ονομάζεται και ισχύει εδώ και καιρό.

 

 

 

Το τέλος συνήθως χρησιμοποιείται όπου υπάρχει κάποια ανταπόδοση. Πχ τέλη κυκλοφορίας, επειδή χρησιμοποιείς το οδικό δίκτυο πληρώνεις κάτι που πάει θεωρητικά στη συντήρηση των δρόμων. Το να σου βάζει τέλος του την διαχείριση της χρέωσης, δηλαδή επειδή σου παίρνει χρήματα, είναι πολύ πιο σωστό να χρησιμοποιούμε τη λέξη χαράτσι.

 

Ο φόρος κινητής δεν είναι 12% έως τα 50€ ; Αυτό γνώριζα τουλάχιστον.

Εάν παραμένει 12% το ποσό που μένει από την ανανέωση των 10€ είναι 8,80€, εάν αφαιρέσουμε και το "ενιαίο τέλος διαχείρισης" των 0,30€ λεπτών ανά ανανέωση, πάμε στα 8,50€ τελικό ποσό.

Κάνω κάτι λάθος ;

 

Δεν είναι ακριβώς έτσι. Για να το καταλάβεις καλύτερα πες ότι είναι Χ το αρχικό ποσό που είναι να δώσεις στον πάροχο, χωρίς φόρους. Για να υπολογίσεις το τελικό είναι X επί 1,24 για να βάλεις το ΦΠΑ, και μετά αυτό που βρήκες επί 1,12 για το τέλος κινητής. Αν το αποτέλεσμά σου θες να είναι 10€ ( η ανανέωση που κάνεις), πρακτικά αρκεί να κάνεις 10 δια 1,12 για να βρεις το καθαρό ποσό. Αυτό βγαίνει 8,93€. Αφαιρείς και το χαράτσι που σου επιβάλλει (μόνο) η wind, και έχεις 8,63 διαθέσιμα.

 

Sent from my Galaxy S10e

Edited by Mark_K
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ανέφερα την επίσημη ονομασία.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Το τέλος συνήθως χρησιμοποιείται όπου υπάρχει κάποια ανταπόδοση. Πχ τέλη κυκλοφορίας, επειδή χρησιμοποιείς το οδικό δίκτυο πληρώνεις κάτι που πάει θεωρητικά στη συντήρηση των δρόμων. Το να σου βάζει τέλος του την διαχείριση της χρέωσης, δηλαδή επειδή σου παίρνει χρήματα, είναι πολύ πιο σωστό να χρησιμοποιούμε τη λέξη χαράτσι.

 

 

 

Δεν είναι ακριβώς έτσι. Για να το καταλάβεις καλύτερα πες ότι είναι Χ το αρχικό ποσό που είναι να δώσεις στον πάροχο, χωρίς φόρους. Για να υπολογίσεις το τελικό είναι X επί 1,24 για να βάλεις το ΦΠΑ, και μετά αυτό που βρήκες επί 1,12 για το τέλος κινητής. Αν το αποτέλεσμά σου θες να είναι 10€ ( η ανανέωση που κάνεις), πρακτικά αρκεί να κάνεις 10 δια 1,12 για να βρεις το καθαρό ποσό. Αυτό βγαίνει 8,93€. Αφαιρείς και το χαράτσι που σου επιβάλλει (μόνο) η wind, και έχεις 8,63 διαθέσιμα.

 

Sent from my Galaxy S10e

Κατάλαβα, ήσουν απόλυτα κατανοητός και σε ευχαριστώ.

Όσο για το "ενιαίο τέλος διαχείρισης", όπως και να το δείς και όσο καλή διάθεση και να έχεις, χαράτσι παραμένει όντως!

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Ενα παρομοιο "τελος διαχειρισης" ειχε εφαρμοστει και παλαιοτερα απο την ιδια εταιρεια, μονο που τοτε λεγοταν tim, αν θυμαμαι καλα. Μετα απο λιγο καιρο το απεσυραν.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...