Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα. Πως γίνεται να ανανεώσω την κάρτα σε αριθμό wind άλλου ανθρώπου που δεν σκαμπαζει από τεχνολογία;

Συγκεκριμένα θέλω να βάλω κάρτα στο κινητό ενός ηλικιωμένου ατόμου που ένεκα των ημερών δεν θέλω να βγει έξω καθόλου και εννοείται πως δεν είμαστε κοντά ώστε να το κάνω εγώ. Μπήκα στο site για ανανέωση χρόνου ομιλίας αλλά μου έλεγε πως έστειλε sms στον αριθμό.

Στην "πράσινη" γίνεται κανονικά να ανανεώσεις αριθμό χωρίς πολλές ενέργειες.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Ελατε βρε παιδια ειναι απλο οτι εγινε.

Οταν ξεσπασε το ζητημα του κορωνοιου το κρατος σε "εισαγωγικα" υποχρεωσε τις εταιριες να δωσουν δωρακια.

Οκ.

Και τι κανανε λοιπον οι εταιριες :

Σου λεει θα εχω καποια ζημια απο καποιους που δεν αγοραζουν πακετα Giga θα τα βγαλω απο αυτους που πληρωνουν πακετα μεγαλα κανοντας τα Μπλοκ.

Στην ουσια λοιπον την χασουρα με το δωρο την βγαζει απο αυτους που πληρωνουν χοντρα.

Απλα....Ποτε δεν ηταν δωρο το μενουμε σπιτι χαχα.

 

Δεν υποχρέωσε το κράτος καμία εταιρεία να δώσει δωράκια. Από μόνη της τα έδωσε για να μας καλοπιάσει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η Μεγαλη Απατη Της Wind "Μενουμε Σπιτι" με 15G δωρο

 

Και αυτο φυσικα το ανακαλυψα απο συναδελφο στην εργασια .Ο φιλος στην συσκευη του βαζει πολλα γκιγκαμπαιτ καθε μηνα .

 

Ετσι λοιπον 20 Μαρτη εβαλε 2 πακετα Data4 των 17.5ε συνολο 35ε.Επισης εβαλε και το Νυχτερινο data των 5ε συνολο 40ε. Τα πακετα του εφοσον τα εβαλε στις 20 Μαρτη θα εληγαν στις 20 Απριλη.Επισης πηρε και 2 μπονους Tap and get it 3g συνολο ολα μαζι 26 Giga.

 

Μετα απο μια εβδομαδα κατα της 27 Μαρτιου ειδε το πακετο 15G δωρεαν μενουμε σπιτι στο App της Wind με διαρκεια 30 μερες.Ε σου λεει να το παρω και αυτο.

Το ενεργοποιησε στις 27 Μαρτη θα εληγε 27 απριλη.

Αυτο το πακετο ξαφνικα του μπλοκαρε ολα τα αγορασμενα τα παραπανω που ανεφερα και ετρεχε αυτο και οχι εκεινα που ειχαν σειρα προτεραιοτητας.

 

Σε συνομιλια που καναμε στην Wind ειπαν οτι εχουν εντολη να τρεξει το μενουμε σπιτι και οχι τα αγορασμενα πακετα που εχει καποιος.Ετσι οποιος αγορασε πακετα και μπονους δεν εξαντλουνται αλλα τρεχει το μενουμε σπιτι χανοντας ολα τα χρηματα που πληρωσε χαχα

 

Τα συμπερασματα δικα σας ο συναδελφος εχασε πακετα που αγορασε και μπονους συνολο 26 Giga.

 

Το μόνο που χάνει είναι ότι ενδεχομένως μένει ΧΩΡΙΣ GIGA από τις 21 έως 27 Απριλίου.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

Και αλλα νεα :

Εβαλε καρτα ο συναδελφος σημερα 15ε.

Του σκαει μηνυμα οτι η προσφορα των 300 λεπτων για ολα τα δικτυα κοστιζει 10.40ε:p

Καλα αυτο πριν χρονια που ειχα wind καρτα και γω ηταν δωρεαν.:p

Ε τουπα δικαιολογια οτι αλλαξε τιμολογιακη πολιτικη και χρεωνεται.

Μετα παει του βγαζει μπονους ανανεωσης το Tap and get it 1 giga για τρεις μερες .Το παταει και ...εξαφανιζολ η προσφορα δεν ισχυει γιατι τρεχει το μονος στο σπιτι 15 giga

Παει το 1 giga δωρο για τρεις μερες.

Συν τα 10.40 η ανανεωση της δηθεν προσφορας για ολα τα δικτυα τι προσφορα που το πληρωνες αρκετα καλα ...φρουδες το 15νταρι ευρω:lol:

92141110_1409901722515302_818979976207400960_o.jpg?_nc_cat=109&_nc_sid=110474&efg=eyJpIjoidCJ9&_nc_eui2=AeGS46FOiVuPovmlHZu98WT1uGVgVahqx3etCWhshw66dciUIq5Rj5n1R2Tq2qS1W12AvdL-9uJVNO-nt47BSuW0QJ_MIZsLRabZodMVl06a7Q&_nc_ohc=_XSdKPyPTlMAX9JKjfZ&_nc_ht=z-p3-scontent.fath5-1.fna&_nc_tp=14&oh=0288a40614a3a2298b720489b480a014&oe=5EA9BF4F

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Το tap and get it λειτουργεί κανονικα.

Ναι αυτο εξηγω λειτουργει πηρε το ενα giga για τρεις μερες αλλα δεν μπαινει προτεραιοτητα να τρεξει αυτο μια και ληγει σε τρεις μερες αλλα τρεχει το μενουμε σπιτι το οποιο πηρε τελη μαρτη και τελιωνει τελη απριλη.:p

Link to comment
Share on other sites

ο φίλος σου λοιπόν ο οποίος βάζει πολλά GB κάθε μήνα , στις 20 Μαρτίου έβαλε πακέτα 40 ευρώ και σήμερα αποφάσισε να βάλει άλλα 15 ευρώ ανανέωση.

Την πιθανότητα να σε κοροϊδεύει ή να παίζει μαζί σου , την εξέτασες;

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Οριστε παιδια και αλλος συναδελφος απο τον κατω οροφο που εργαζομαι .

Αυτος βεβαια εχει παθει μικροτερη ζημια αλλα ειναι μια φαση απο τα ιδια.

Μπλοκαρισμενα ολα τα πακετα που πληρωσε τα δικα του ληγουν στις πεντε απριλη.....91907908_1409919969180144_5627986593328398336_o.jpg?_nc_cat=109&_nc_sid=110474&efg=eyJpIjoidCJ9&_nc_eui2=AeHLzsIsA5QC-jMZ_xsOzk4C8V79ICKxmEfhXbid_1LE9JHTDjN1iE-nI_AxOuAK-jWpL-VGs4FRCUxap-0TDrYZZyL-duTQ95fpYogm8YdUJw&_nc_ohc=HHmNERNSK4IAX9UbORh&_nc_ht=z-p3-scontent.fath5-1.fna&_nc_tp=14&oh=6c6e4b96656a19cddd0682b5094e6ccc&oe=5EA99067

 

----- προσθήκη μηνύματος 115 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ο φίλος σου λοιπόν ο οποίος βάζει πολλά GB κάθε μήνα , στις 20 Μαρτίου έβαλε πακέτα 40 ευρώ και σήμερα αποφάσισε να βάλει άλλα 15 ευρώ ανανέωση.

Την πιθανότητα να σε κοροϊδεύει ή να παίζει μαζί σου , την εξέτασες;

Του τελιωσε ο χρονος ομιλιας Βασιλη και εβαλε καρτα για να παρει πακετο Μπροστα μου τα κανει στο διπλανο γραφειο ειναι.Δεν μπορεις να ξερεις τι κανει ο καθενας και τι εξαντλει απο πακετα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Πως γίνεται να ανανεώσω την κάρτα σε αριθμό wind άλλου ανθρώπου που δεν σκαμπαζει από τεχνολογία;

Συγκεκριμένα θέλω να βάλω κάρτα στο κινητό ενός ηλικιωμένου ατόμου που ένεκα των ημερών δεν θέλω να βγει έξω καθόλου και εννοείται πως δεν είμαστε κοντά ώστε να το κάνω εγώ. Μπήκα στο site για ανανέωση χρόνου ομιλίας αλλά μου έλεγε πως έστειλε sms στον αριθμό.

Στην "πράσινη" γίνεται κανονικά να ανανεώσεις αριθμό χωρίς πολλές ενέργειες.

Ευχαριστώ.

 

προχθες εβαλα απο την πιστωτικη μου σε αλλον με γουατς απ και οντως δεν χρειαζοταν sms (που για εμενα ειναι αναγκαιο ισως σε περιπτωση που πας να βαλεις καρτα σε...λαθος αριθμο).

στην Q που εχω κανει την ιδια εξυπηρετηση ηθελε sms.

υποθετω και η wind στελνει sms για να ολοκληρωθει η αγορα.

υγ εγω βαζω καρτα online η απο το app.

Alcatel One Touch Easy,Nokia 8210,Sharp GX15/GZ100,Samsung duos gt-b5722,Lumia640,Xiaomi MiA1,Redmi Note 10Pro

Link to comment
Share on other sites

Έκανα χθες ανανέωση σε 2 καρτοκινητα f2go και έδωσε 2 GB και 500 λεπτά προς όλους και τα λεφτά έμειναν μέσα.

Διάρκεια 30 μέρες!!!

Στο ένα έκανα 12 ευρώ ανανέωση και έδωσε 300 προς f2go

Και εννοείται το bonus από την online ανανεωση.

 

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

να λετε αν σας ερχονται ατομικες προσφορες με sms γιατι τις προαλλες βαζαμε καρτες αδικως.

 

πχ

Ωχ τώρα το είδα! Μου είχαν στείλει sms την Παρασκευή.

Sorry παιδιά. Δεν το είχα δει.

Alcatel One Touch Easy,Nokia 8210,Sharp GX15/GZ100,Samsung duos gt-b5722,Lumia640,Xiaomi MiA1,Redmi Note 10Pro

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω στο όνομα μου δύο νούμερα f2g. Στο ένα ήρθε μήνυμα για 500λ και 2 gb με 12 ευρώ ανανέωση . Στο άλλο δεν ήρθε. Αυτο σημαίνει ότι στο νούμερο που ΔΕΝ ήρθε το μήνυμα δεν επωφελούμαι την προσφορά ?
Link to comment
Share on other sites

Η Μεγαλη Απατη Της Wind "Μενουμε Σπιτι" με 15G δωρο

 

Και αυτο φυσικα το ανακαλυψα απο συναδελφο στην εργασια .Ο φιλος στην συσκευη του βαζει πολλα γκιγκαμπαιτ καθε μηνα .

 

Ετσι λοιπον 20 Μαρτη εβαλε 2 πακετα Data4 των 17.5ε συνολο 35ε.Επισης εβαλε και το Νυχτερινο data των 5ε συνολο 40ε. Τα πακετα του εφοσον τα εβαλε στις 20 Μαρτη θα εληγαν στις 20 Απριλη.Επισης πηρε και 2 μπονους Tap and get it 3g συνολο ολα μαζι 26 Giga.

 

Μετα απο μια εβδομαδα κατα της 27 Μαρτιου ειδε το πακετο 15G δωρεαν μενουμε σπιτι στο App της Wind με διαρκεια 30 μερες.Ε σου λεει να το παρω και αυτο.

Το ενεργοποιησε στις 27 Μαρτη θα εληγε 27 απριλη.

Αυτο το πακετο ξαφνικα του μπλοκαρε ολα τα αγορασμενα τα παραπανω που ανεφερα και ετρεχε αυτο και οχι εκεινα που ειχαν σειρα προτεραιοτητας.

 

Σε συνομιλια που καναμε στην Wind ειπαν οτι εχουν εντολη να τρεξει το μενουμε σπιτι και οχι τα αγορασμενα πακετα που εχει καποιος.Ετσι οποιος αγορασε πακετα και μπονους δεν εξαντλουνται αλλα τρεχει το μενουμε σπιτι χανοντας ολα τα χρηματα που πληρωσε χαχα

 

Τα συμπερασματα δικα σας ο συναδελφος εχασε πακετα που αγορασε και μπονους συνολο 26 Giga.

 

Ο συνάδελφος με τα 26 giga που είχε ήδη αγοράσει, δε χρειαζόταν τα 15 giga.

 

Αν δεν το ένοιαζαν τα 40 ευρώ, καλά έκανε και πήρε και το δώρο.

 

Οτι πακετο και να παιρνεις ειτε δωρο ειτε αγορασμενο καταναλωνεται παντα αυτο που τελιωνει πρωτο ημερολογιακα οπως αναφερει και ο φιλος πιο πανω που εχει q .Μη γραφετε ασυναρτησιες ο κοσμος δεν ειναι χαζος .Αυτες τις εξυπναδες λετε και....

 

Η Wind δεν αναφερει πουθενα οτι το δωρο θα μπλοκαρει τα πακετα που πληρωσε καποιος γιατι εαν το κανει ειναι παρανομο.Βεβαια οτι εχει κανει δεν θα το αφησει εται ο συναδελφος.Ετοιμαζετσι αρθρο σε εφημεριδα και καλα θα κανει γιατι η κλοπη των χρηματων ειναι μεγαλη οχι μονο απο τον ιδιο αλλα απο χιλιαδες συνδρομητες.

Η wind κλεβει κυριολεκτικα αυτη την στιγμη χιλιαδες πολιτες της χωρας.Αγορασαν παρα πολλοι πακετα τον μαρτη που ληγουν απριλη και τα μπλοκαρε εν ψυχρω.Η δικαιοσυνη εχει το λογο τις επομενες μερες.

 

Από τη στιγμή που είχε αγοράσει 26 giga, δεν χρειαζόταν το δώρο των 15. Αλλά έπρεπε να το πάρει και φταίει η wind και η κάθε wind.

 

Καλημερα!

Και αλλα νεα :

Εβαλε καρτα ο συναδελφος σημερα 15ε.

Του σκαει μηνυμα οτι η προσφορα των 300 λεπτων για ολα τα δικτυα κοστιζει 10.40ε:p

Καλα αυτο πριν χρονια που ειχα wind καρτα και γω ηταν δωρεαν.:p

Ε τουπα δικαιολογια οτι αλλαξε τιμολογιακη πολιτικη και χρεωνεται.

Μετα παει του βγαζει μπονους ανανεωσης το Tap and get it 1 giga για τρεις μερες .Το παταει και ...εξαφανιζολ η προσφορα δεν ισχυει γιατι τρεχει το μονος στο σπιτι 15 giga

Παει το 1 giga δωρο για τρεις μερες.

Συν τα 10.40 η ανανεωση της δηθεν προσφορας για ολα τα δικτυα τι προσφορα που το πληρωνες αρκετα καλα ...φρουδες το 15νταρι ευρω:lol:

92141110_1409901722515302_818979976207400960_o.jpg?_nc_cat=109&_nc_sid=110474&efg=eyJpIjoidCJ9&_nc_eui2=AeGS46FOiVuPovmlHZu98WT1uGVgVahqx3etCWhshw66dciUIq5Rj5n1R2Tq2qS1W12AvdL-9uJVNO-nt47BSuW0QJ_MIZsLRabZodMVl06a7Q&_nc_ohc=_XSdKPyPTlMAX9JKjfZ&_nc_ht=z-p3-scontent.fath5-1.fna&_nc_tp=14&oh=0288a40614a3a2298b720489b480a014&oe=5EA9BF4F

 

Ο συνάδελφος βλέπουμε ότι κάνει κλικ σε ό,τι γράφει τη λέξη "data", απλά και μόνο για να στοκάρει δεδομένα.

 

Επειδή, όπως κι εσύ έγραψες, δε μπορούμε να ξέρουμε πόσα data χρησιμοποιεί, με το ίδιο σκεπτικό μπορούμε να πούμε ότι δεν προλαβαίνει να ξοδέψει τα 26 giga μέχρι τη λήξη τους και θα στοκάρει και δε θα σταματήσει να το κάνει.

 

Αυτές τις εξυπνάδες με τα stockαρίσματα κάνετε και απορούμε γιατί μας @%#&=# με τις χρεώσεις.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινα βρε φορουμιτη εσυ και μερικοι αλλοι απο οτι καταλαβα δεν ξερετε τι γραφετε.

Τι σας νοιαζει πως θα καταναλωσει καποιος τα δεδομενα η τα φωνητικα?

Καλα τελικα οσο μπαινετε σε αυτο το νημα ειστε απο εταιριες κινητης?

 

Τι σημασια εχει εαν καποιος παρει και 50 giga ?

Οτι θελει θα τα κανει αν θελει ας τα φαει για μεσημεριανο κιολας.:p

Εαν καποιος παιρνει και αγοραζει οτι θελει ,και τα πληρωνει απο την τσεπη του προβλημα του .Εαν στο App της wind του εμφανιστουν δωρα γουστο του και καπελο του να τα παρει εφοσον του εμφανιζονται.

 

Δεν εχει ομως κανενα δικαιωμα μια εταιρια ενω καποιος εχει αγορασει πακετα να του τα μπλοκαρει ημερολογιακα πριν ληξουν και να τρεχει ενα δωρο το οποιο ακουσον-ακουσον "Ληγει αργοτερα"απο τα πακετα που ειδη εχει αγορασει και ληγουν νωριτερα.

 

Η Wind το εκανε αυτο σε εκατονταδες κατοχους καρτοκινητης για τον μηνα μαρτιο με προεκταση εως τελος απριλιου..

Η Wind μπλοκαρε τα αγορασμενα πακετα εκατονταδων κατοχων και με το δωρο οσοι το απεκτησαν στην ουσια τους εφαγε ολα τα αγορασμενα πακετα .Αρα δεν ηταν ποτε δωρο στην τελικη.

 

Ειναι Ντροπη και αισχος απο μια εταιρια που εκατονταδες συνδρομητες τοσα χρονια την υποστηριζουν και αυτη απο μερους της ακομα και μεσα στην δινη μας πολυς σοβαρης καταστασης οπως η Πανδημια του Κορωνοιου να βαφτιζει δηθεν δωρο για τους πολιτες μιας χωρας ενα πακετο το οποιο μολις το ενεργοποιησεις μπλοκαρει και τρωει τα αγορασμενα πακετα που εχει καποιος .

Ποση ξεφτιλα ειλικρινα.

:lol::lol::lol:

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

+ 1000 Απο μενα φιλε μου εχεις απόλυτο δικιο σε ολα. Edited by Vasileios
διαγράφηκε προσωπικός χαρακτηρισμός.

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Για αυτό σιχάθηκα τα καρτοκινητά όλων των εταιριών προνομιακά και μη. Πολύ γρίνια για το τίποτα. :lol:

 

Πάντως όταν σου κάνει δώρο κάποιος και τον βγάζεις και απατεώνα είναι πολύ αστείο. Πάντως έφαγα 15 GB από whats up και 15 GB από wind και ότι άλλο είχα μέσα και στις δυο κάρτες και το Ευχαριστήθηκα.

Edited by cmvr

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Για αυτό σιχάθηκα τα καρτοκινητά όλων των εταιριών προνομιακά και μη. Πολύ γρίνια για το τίποτα. :lol:

 

Πάντως όταν σου κάνει δώρο κάποιος και τον βγάζεις και απατεώνα είναι πολύ αστείο. Πάντως έφαγα 15 GB από whats up και 15 GB από wind και ότι άλλο είχα μέσα και στις δυο κάρτες και το Ευχαριστήθηκα.

Καλα τωρα εσυ χαχα....

Δεν διαβασες τι εγινε .Οσοι ειχαν αγορασμενα πακετα τα σφραγισε μεχρι την ληξη τους και εβαλε απο πανω να τρεχει το δωρο τρωγοντας τα ειδη αγορασμενα πακετα. ....:lol:

Ωωωω μα τι δωρο:p

Δωρο με κορωνοιο μεσα χαχαχ

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Καλα τωρα εσυ χαχα....

Δεν διαβασες τι εγινε .Οσοι ειχαν αγορασμενα πακετα τα σφραγισε μεχρι την ληξη τους και εβαλε απο πανω να τρεχει το δωρο τρωγοντας τα ειδη αγορασμενα πακετα. ....:lol:

Ωωωω μα τι δωρο:p

Δωρο με κορωνοιο μεσα χαχαχ

 

Αν έγινε τέτοια γελοιότητα από την Wind καταγγελία και θα τα επιστέψουν. Τουλάχιστον στην wind αν γαυγίσεις στα δίνουν εύκολα πίσω. :)

 

Εγώ πάντως δεν έδωσα σημασία και στα δυο καρτοκινητά. Είχα 28 Gb μαζεμένα στο Whats Up και είχα τα μπόνους από wind. Έφαγα σύνολο 60GB με τα δωράκια των 15GB σε 15 ημέρες (είμαι σε σημείο χωρίς σταθερό internet).

 

Και αν μιλάμε για λαμογίες που να δουν τι έγινε σε φίλο με καρτοσυμβόλαιο της Cosmote όπου είχε μαζεμένα 50 GB από πρόσθετα πακέτα που ενεργοποιουσε κάθε μήνα Giga Max συν τα 15 GB του μένουμε σπίτι. Του έφαγε 65 GB από την μετατροπή του καρτο συμβολαίου σε συμβόλαιο (του ήρθε προσφορά στο app της cosmote και είπε να μην την χάσει) και η εταιρία δεν αναγνώρισε τίποτα παρότι εκπρόσωπος τηλεφωνικά είπε ότι όταν κάνετε την μετατροπή από καρτο συμβόλαιο σε συμβόλαιο θα σας τα μεταφέρουμε. Τελικά δεν γινόταν και τα έχασε. Για αυτό σας λέω με την μια η με την άλλη τα δίκτυα δεν βγαίνουν ποτέ χαμένα και πάντα κάνουν τις λαμογίες τους.

 

Πάω σύντομα για συνδυαστικό συμβόλαιο Vodafone ή Wind με σταθερή έτσι και αλλιώς γιατί βαρέθηκα να μετράω τα κουκιά με τα καρτοκινητά :lol:

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

cmvr σε βλέπω προς μπλε μεριά!

;)

 

Ακόμα το σκέφτομαι :)

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Εμενα παντως στο συμβολαιο ολα καλα αλλα μολις περασω τα 15 giga μου ριχνει την ταχυτητα στο 1 και τοτε αρχιζω τα μπινελικια ειδικα οταν κανω download ...Αρρωσταινω:p
Link to comment
Share on other sites

Εμενα παντως στο συμβολαιο ολα καλα αλλα μολις περασω τα 15 giga μου ριχνει την ταχυτητα στο 1 και τοτε αρχιζω τα μπινελικια ειδικα οταν κανω download ...Αρρωσταινω:p

Έχεις το W unlimited ;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Έχεις το W unlimited ;

 

Ναι αυτό θα έχει δεν παίζει κάτι άλλο στην αγορά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εμενα παντως στο συμβολαιο ολα καλα αλλα μολις περασω τα 15 giga μου ριχνει την ταχυτητα στο 1 και τοτε αρχιζω τα μπινελικια ειδικα οταν κανω download ...Αρρωσταινω:p

 

Φίλος που έχει το W Unlimited χρησιμοποιεί download manager και κατεβάζει ότι χρειάζεται ώρες που δεν χρησιμοποίει το τηλέφωνο πχ όταν κοιμάται. Δεν μπορεί να βάλει σταθερό σπίτι του λόγο ότι δεν υπάρχουν πόρτες εδώ και καιρό και έτσι με αυτόν τον τρόπο τουλάχιστον δεν ξεμένει.

 

Με 1 Mbps κατεβάζεις 450mb την ώρα και με βάση αυτόν τον πίνακα θέλεις 02:23:09 για να κατεβάσεις ένα GB.

 

Για βασικά πράγματα είναι μια χαρά αλλά για download είναι της υπομονής. Από την άλλη είναι τσάμπα και δεν ξέρεις αν πιέσει ο ανταγωνισμός μπορεί η εταιρία να το ανεβάσει στα 2 Mbps που θα είναι τέλειο.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...