Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

απο σθμβολαιο wind το οποιο ληγει μπορεις να αιτηθεις να πας σε f2g με το ιδιο νουμερο ;
Ναι μπορείς.

 

Αλλα αν δεν κανω λαθος εχουμε τα παρακάτω:

 

15 ευρώ τέλος αποδέσμευσης συμβολαίου ( δεν αναφέρομαι σε ρυτρα πρόωρης διακοπής )

 

30 ευρω τελος ενεργοποιησης καρτοκινητου

 

1 μηνα αναμονής.

 

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

αφου το συμβολαιο ληγει γιατι να εχει 15 ευρω τελος αποδεσμευσης ;
Το ονομάζουν τέλος αποσύνδεσης.

Δεν είναι ρήτρα προωρης διακοπής.

 

Εκτός αν και αυτό είναι ενα ακόμα τέχνασμα της εταιριαρας αυτής !!!

 

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι μπορείς.

 

Αλλα αν δεν κανω λαθος εχουμε τα παρακάτω:

 

15 ευρώ τέλος αποδέσμευσης συμβολαίου ( δεν αναφέρομαι σε ρυτρα πρόωρης διακοπής )

 

30 ευρω τελος ενεργοποιησης καρτοκινητου

 

1 μηνα αναμονής.

 

Sent from my MI 8 using Tapatalk

 

Το τέλος μετατροπής συμβολαίου σε καρτοκινητό έχει απαγορευτεί.

 

Το τέλος ενεργοποίησης καρτοκινητού δεν εφαρμόζεται πλέον (συνήθως χρεώνουν 5ε για SIM και μια ανανέωση στο κατάστημα).

 

Για το χρόνο αναμονής δε γνωρίζω.

Link to comment
Share on other sites

Μια επειγουσα ερωτηση παιδια:

 

Η αλλαγη παλιας sim με νεα 4G, εξακολουθει να γινεται δωρεαν σε καταστημα wind ή την χρεωνουν;

 

Ευχαριστω!

 

Αν η κάρτα σου δεν είναι 4g (δηλαδή δεν είναι μπλε που λέει πάνω 4g ή μαύρη) τότε είναι δωρεάν η αλλαγή στο σύστημα και αν σου ζητήσουν χρήματα πες τους να το κοιτάξουν ξανά.

 

Ακομα προσπαθω!

2 μαγαζια δεν εχουν καρτες, δεν ρωτησα για κοστος.

1 αλλο μαγαζι εχει καρτες αλλα επεμενε οτι χρεωνεται 5 ευρω. Του ειπα οτι ειναι δωρεαν και επιμενει οτι ειναι 5 ευρω, το συστημα λεει του λεει "εκτος εγγυησης" στην αλλαγη sim βαζοντας τον αριθμο κινητου προς αλλαγη καρτας. Επεμενα οτι δεν αφορα θεμα εγγυησης αλλα θεμα οτι η παλια δεν ειναι 4G και θα πρεπει να μου αλλαξουν σε 4G, αλλα ελεγε οτι δεν μπορει να το κανει το συστημα.

 

Αντε βγαλτε ακρη. Δεν ειναι τα 5 ευρω, αλλα η πιθανη κοροϊδια, περισσοτερα μου εφαγαν ετσι και αλλιως απο τις βενζινες! Ελλαδαρα αθανατη!

 

Οποιος ξερει ας πει.

 

Ευχαριστω και παλι.

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι παλιό νούμερο ή έχει γίνει έστω και μία αλλαγή παλιότερα μπορεί να τη βγάζει εκτός εγγύησης. Και αναγκαστικά το κατάστημα δεν μπορεί να στη δώσει δωρεάν. Εγώ την τελευταία φορά που άλλαξα κάρτα και δεν δέχονταν να μου το κάνουν δωρεάν για αυτό το λόγο, πήρα την απόδειξη και μετά την έστειλα μέσω messenger στη wind και μου γύρισαν στο υπόλοιπο τα 5€.

Υ.Γ. στην τελευταία φορά στο τελευταίο νούμερο που περιέγραψα δεν θυμάμαι να έχει γίνει αλλαγή αν και ήταν παλιό νούμερο. Δεν αποκλείω να λογαριάζουν μία αλλαγή ανά ΑΦΜ. Είχα ήδη μία αλλαγή παλιότερα δωρεάν σε άλλο νούμερο που ήταν στο όνομά μου.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Αν είναι παλιό νούμερο ή έχει γίνει έστω και μία αλλαγή παλιότερα μπορεί να τη βγάζει εκτός εγγύησης. Και αναγκαστικά το κατάστημα δεν μπορεί να στη δώσει δωρεάν. Εγώ την τελευταία φορά που άλλαξα κάρτα και δεν δέχονταν να μου το κάνουν δωρεάν για αυτό το λόγο, πήρα την απόδειξη και μετά την έστειλα μέσω messenger στη wind και μου γύρισαν στο υπόλοιπο τα 5€.

Υ.Γ. στην τελευταία φορά στο τελευταίο νούμερο που περιέγραψα δεν θυμάμαι να έχει γίνει αλλαγή αν και ήταν παλιό νούμερο. Δεν αποκλείω να λογαριάζουν μία αλλαγή ανά ΑΦΜ. Είχα ήδη μία αλλαγή παλιότερα δωρεάν σε άλλο νούμερο που ήταν στο όνομά μου.

 

Oχι δεν εχει αλλαξει ποτέ αυτη η καρτα. Το να πανε να σε χρεωσουν για αναβαθμιση καρτας που εχεις 10 χρονια και ειναι τεχνολογιας που δεν υποστηριζει οσα διαφημιζουν οπως 4G ειναι ανηκουστο.

Link to comment
Share on other sites

Ακομα προσπαθω!

2 μαγαζια δεν εχουν καρτες, δεν ρωτησα για κοστος.

1 αλλο μαγαζι εχει καρτες αλλα επεμενε οτι χρεωνεται 5 ευρω. Του ειπα οτι ειναι δωρεαν και επιμενει οτι ειναι 5 ευρω, το συστημα λεει του λεει "εκτος εγγυησης" στην αλλαγη sim βαζοντας τον αριθμο κινητου προς αλλαγη καρτας. Επεμενα οτι δεν αφορα θεμα εγγυησης αλλα θεμα οτι η παλια δεν ειναι 4G και θα πρεπει να μου αλλαξουν σε 4G, αλλα ελεγε οτι δεν μπορει να το κανει το συστημα.

 

Αντε βγαλτε ακρη. Δεν ειναι τα 5 ευρω, αλλα η πιθανη κοροϊδια, περισσοτερα μου εφαγαν ετσι και αλλιως απο τις βενζινες! Ελλαδαρα αθανατη!

 

Οποιος ξερει ας πει.

 

Ευχαριστω και παλι.

 

Καλημέρα. Μηπως να τους κανεις μια ερώτηση στο messenger? Σχετικά με το ποια καταστήματα εχουν κάρτες.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Μηπως να τους κανεις μια ερώτηση στο messenger? Σχετικά με το ποια καταστήματα εχουν κάρτες.

 

Καλημερα. Δεν ασχολουμαι με facebook, φανταζομαι αυτο το messenger εννοεις;

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Δεν ασχολουμαι με facebook, φανταζομαι αυτο το messenger εννοεις;

 

Ναι, αυτο εννοούσα. Εναλλακτικά, υπάρχει φορμα επικοινωνίας.

Link to comment
Share on other sites

Ακομα προσπαθω!

2 μαγαζια δεν εχουν καρτες, δεν ρωτησα για κοστος.

1 αλλο μαγαζι εχει καρτες αλλα επεμενε οτι χρεωνεται 5 ευρω. Του ειπα οτι ειναι δωρεαν και επιμενει οτι ειναι 5 ευρω, το συστημα λεει του λεει "εκτος εγγυησης" στην αλλαγη sim βαζοντας τον αριθμο κινητου προς αλλαγη καρτας. Επεμενα οτι δεν αφορα θεμα εγγυησης αλλα θεμα οτι η παλια δεν ειναι 4G και θα πρεπει να μου αλλαξουν σε 4G, αλλα ελεγε οτι δεν μπορει να το κανει το συστημα.

 

Αντε βγαλτε ακρη. Δεν ειναι τα 5 ευρω, αλλα η πιθανη κοροϊδια, περισσοτερα μου εφαγαν ετσι και αλλιως απο τις βενζινες! Ελλαδαρα αθανατη!

 

Οποιος ξερει ας πει.

 

Ευχαριστω και παλι.

Δες εδώ https://www.wind.gr/f2g/gr/upiresies/yphresia-periagwghs/apolause-to-4g-diktuo/

Edited by fotisk13
Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδες. Γνωριζετε αν υπαρχει η δυνατοτητα μεταφορας υπολοιπου απο εναν αριθμό σε καποιον αλλον; Θα καταργησω το f2G και κριμα ειναι να χαθουν τα 10 ευρώ που εχει μεσα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδες. Γνωριζετε αν υπαρχει η δυνατοτητα μεταφορας υπολοιπου απο εναν αριθμό σε καποιον αλλον; Θα καταργησω το f2G και κριμα ειναι να χαθουν τα 10 ευρώ που εχει μεσα.

 

Δυστυχώς δεν υπάρχει αυτή η δυνατότητα.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδες. Γνωριζετε αν υπαρχει η δυνατοτητα μεταφορας υπολοιπου απο εναν αριθμό σε καποιον αλλον; Θα καταργησω το f2G και κριμα ειναι να χαθουν τα 10 ευρώ που εχει μεσα.

 

Δε μεταφέρονται και αν τα αφήσεις να χαθούν, καλύτερα κανε κλήσεις στο χαμόγελο του παιδιού ή σε κάποια άλλη φιλανθρωπική.

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν υπάρχει αυτή η δυνατότητα.

 

Νομίζω ότι είναι καιρός να το αλλάξουν... Αυτό με το μεταφορά υπολοίπου στην "πράσινη" είναι πολύ βολικό!

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι είναι καιρός να το αλλάξουν... Αυτό με το μεταφορά υπολοίπου στην "πράσινη" είναι πολύ βολικό!

 

Υπήρχε κάτι αντίστοιχο παλιά και το καταργησανε. Πιο πιθανο μου φαίνεται να το καταργησουν οι άλλοι δυο παρα να το επαναφέρει η Wind.

Link to comment
Share on other sites

προσπαθώ να κάνω ανανέωση χρόνου ομιλίας αλλά μόλις πατάω το αντίστοιχο κουμπί στην εφαρμογή αυτή κρασαρει!

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ρε τους ..... στην wind ακόμα δεν δουλεύει η ανανέωση του χρόνου ομιλίας. κρασαρει η εφαρμογή

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Edited by Vasileios
προσωπικος χαρακηρισμός.
Link to comment
Share on other sites

Απο το site δεν δουλεύει?
από το site ναι αλλά από mobile site Οχι! πρεπει και στον browser του κινητού να τον βάλεις σε desktop mode!

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κοιτάξτε κάρτα που μου έφερε φίλος για να την κόψουμε...

d72ebcfff73f4c51f4378b2eb72fadbc.jpg4e0b312ffd7ecd6901f82ad298b0dc38.jpg

 

Ταιριαζει με τα παραπανω.

1. Οτι προσπαθουν να χρεωσουν ή χρεωνουν την αλλαγη σε 4G και οτι δεν εχουν διαθεσιμες καρτες σε μαγαζια τους

2. Οτι καποτε ειχαν μεταφορα υπολοιπου απο ενα καρτοκινητο σε αλλο, και επι εποχης TIM νομιζω ισχυε. Την εχουν καταργησει πολλα χρονια τωρα.

 

Καθε περσι και καλυτερα με αυτους.

Link to comment
Share on other sites

Κοιτάξτε κάρτα που μου έφερε φίλος για να την κόψουμε...

d72ebcfff73f4c51f4378b2eb72fadbc.jpg4e0b312ffd7ecd6901f82ad298b0dc38.jpg

 

Sent from my SM-G970F

 

Παιδιά μην την κόψετε είναι συλλεκτική και ανεκτίμητης αξιας

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...