Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα έβαλα σήμερα 15€ και έχω υπόλοιπο 6€.τι σκ@τ@ κάνουν εκεί στη wind έλεος πια

 

Εχεις προσφορα με 300' προς ολους;

Αν ναι εφαγε 8€.Καταρχας απο τα 15€ μπηκαν 13,39 λογω φορου 12%.Μετα πηγε 13,09 γιατι ειναι τελος ανανεωσης 0,30€.

Αν ειχες 0,91€ μεσα γι αυτο εμειναν 6€.Σου εφαγαν 7,09€ και 0,91€ που ειχες να τα 8€.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

<<15GB ΓIA 60 HMEPEΣ ME 10€ MONO ΓIA ΛIΓO! ΓIA ENEPΓOΠOIHΣH THΣ MONAΔIKHΣ KAΛOKAIPINHΣ ΠPOΣΦOPAΣ ΣTEIΛE 66 ΣTO 12410 EΩΣ 31/7 KAI KAΛO ΣEPΦAPIΣMA! ΓIA NA MHN ΛAMBANEIΣ ΠPOΣΦOPEΣ MΠEΣ EΔΩ BIT.LY/WIND-DE>>

 

Από εκεί που ήταν για 30 έγινε για 60 ημέρες!! Έτσι!! Ο περιμένων νικά!!

 

παραθεση απο το νημα της q και φανταζομαι οτι μπορει να ισχυει και για f2g (ειναι κοινες οι προσφορες του 12410 πλην ελαχιστων) για οσους εχουν λαβει το μηνυμα.

Στις τελευταιες ανανεωσεις των εφαρμογων στο play υπαρχει αναφορα περι προσφορων,δεν αποκλειεται,αν οι προσφορες δεν ειναι για ολους να εμφανιζονται πλεον στην εφαρμογη για οσους ειναι διαθεσιμες...

Link to comment
Share on other sites

Οι ρυθμίσεις επικοινωνίας πού ακριβώς βρίσκονται στην εφαρμογή;
όταν πας να αλλάξει username και να πας από το ένα στο άλλο από κάτω από το κάθε username λέει ρυθμίσεις...το πατάς και σε πάει. 134405525790782c6a7a5e8295dd469c.jpg

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

παραθεση απο το νημα της q και φανταζομαι οτι μπορει να ισχυει και για f2g (ειναι κοινες οι προσφορες του 12410 πλην ελαχιστων) για οσους εχουν λαβει το μηνυμα.

Στις τελευταιες ανανεωσεις των εφαρμογων στο play υπαρχει αναφορα περι προσφορων,δεν αποκλειεται,αν οι προσφορες δεν ειναι για ολους να εμφανιζονται πλεον στην εφαρμογη για οσους ειναι διαθεσιμες...

H ΠPOΣΦOPA ΔEN EINAI ΔIAΘEΣIMH ΣTO OIKONOMIKO ΣOY ΠAKETO

 

δυστυχώς αυτό μου λέει

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έκατσα και κοίταξα πάνω από 10 αριθμούς που έλεγχο... Δεν είναι σε όλους Η προσφορές σε άλλους είναι η μία σε άλλους είναι δύο που έχω βάλει σε φωτογραφίες παραπάνω και σε άλλους καμία... Αρα δεν έχει να κάνει με την ρύθμιση επικοινωνίας γιατί σε άλλα νούμερα εκτός από το δικό μου και στην μάνα μου δεν το έχω πειράξει...

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

όταν πας να αλλάξει username και να πας από το ένα στο άλλο από κάτω από το κάθε username λέει ρυθμίσεις...το πατάς και σε πάει. 134405525790782c6a7a5e8295dd469c.jpg

Eυχαριστώ πολύ!

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την 2.5 δεν εμφανίζει τίποτα

Δεν παιζει ρολο η έκδοση τις δίνουν μεμονωμένα. Αλλιώς θα είχε τρόπο με SMS να ενεργοποιηθεί. Αλλά δεν έχει πουθενά.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κάθε δύο μήνες λένε οι εταιρίες κινητής σου παίρνουμε τα χρήματα που έχεις. Το κάθε νούμερο ισχύει για 12+1 μήνες.

 

Αν νοικιάσεις σπίτι για ένα χρόνο και αφήσεις 50€ μέσα αλλά δεν πας για δύο μήνες, θα ανοίξει ο διαχειριστής την πόρτα για να σου τα πάρει; Δεν θα θεωρηθεί παράνομο;

 

edit από την σελίδα της Cosmote Whats up (που δεν έχω). Προφανώς είναι ίδιοι οι όροι και στις 3-4-5 εταιρίες...

 

3. ΑΡΙΘΜΟΣ ΚΛΗΣΗΣ ΣΥΝΔΡΟΜΗΤΗ

 

3.1. Καθ’ όλη τη διάρκεια της Σύμβασης ο Συνδρομητής αποκτά δικαίωμα αποκλειστικής χρήσης του Αριθμού Κλήσης

 

8.1. Η COSMOTE χρεώνει τον Συνδρομητή, σύμφωνα με τον εκάστοτε ισχύοντα τιμοκατάλογό της, με: α. τα τυχόν τέλη σύνδεσης, επανασύνδεσης ή αποσύνδεσης, β. την τιμή διάθεσης ή αντικατάστασης κάρτας SIM, γ. τα πάγια μηνιαία τέλη για κάθε Υπηρεσία, δ. τα τέλη των κλήσεων που πραγματοποιήθηκαν, ε. τα τέλη αλλαγής οικονομικών προγραμμάτων, καθώς και τυχόν άλλα τέλη που αναφέρονται στον εκάστοτε ισχύοντα τιμοκατάλογό της που βρίσκεται στην ιστοσελίδα της http://www.cosmote.gr. Επίσης, η COSMOTE χρεώνει τον Συνδρομητή με τυχόν άλλες οφειλές του σύμφωνα με τα συμφωνηθέντα μεταξύ του Συνδρομητή και της COSMOTE. Ο Φ.Π.Α. και τυχόν άλλοι φόροι ή τέλη επιβαρύνουν τον Συνδρομητή

 

άρα πληρώνεις τα πάντα, ενώ αν βάλεις χρήματα στο καρτοκινητό σου και δεν τα χρησιμοποιήσεις για 2 μήνες, σου τα παίρνουμε ; Γιατί; Γιατί έτσι μας αρέσει και γιατί μπορούμε ! Γιατί έχουμε το κλειδί και μπαίνουμε στον χώρο που σου παραχωρήσαμε !

 

10. ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΗΣ ΣΥΜΒΑΣΗΣ

 

Η διάρκεια της σύμβασης είναι αορίστου χρόνου. Μετά την αρχική ενεργοποίηση της σύνδεσης, η σύνδεση παραμένει στα στοιχεία του συνδρομητή δεκατρείς (13) μήνες από την ενεργοποίησή της. Η διάρκεια αυτή παρατείνεται με κάθε ανανέωση χρόνου ομιλίας βάσει της εκάστοτε ισχύουσας εμπορικής πολιτικής της COSMOTE. Ο Συνδρομητής έχει δικαίωμα καταγγελίας της σύμβασής του οποτεδήποτε αζημίως. Στην περίπτωση αυτή χάνει το τυχόν υπολειπόμενο ποσό της σύνδεσής του.

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς αυτά που παραθέτεις αυτά ισχύουν . Που βλέπεις κάτι διαφορετικό.

Ο αριθμός ισχύει για 13 μήνες και κανείς άλλος δεν μπορει να τον χρησιμοποιήσει.

Η χρήση προφανώς απαιτεί κάποιο αντίτιμο. Δεν σου έχει παραχωρηθεί δωρεάν.

2ον : Δεν είναι ο διαχειριστής , είναι ο ιδιοκτήτης.

3ον: Δεν άφησες τα χρήματα μέσα στην ιδιοκτησία σου ώστε όποιος τα πάρει να διαπράτει κλοπή. Τα εμπιστευτηκες εσύ στην Εταιρεία εικιοθελώς. Σε αυτήν την περίπτωση αν τυχόν τα πήρε παράνομα , διέπραξε υπεξαίρεση και όχι κλοπή. Η υπεξαίρεση διώκειται κατ΄ έγκληση και όχι αυτεπαγγέλτως.

Όποιος θέλει λοιπόν εδώ πεδίο δόξης λαμπρό. Στα δικαστήρια για 5 ευρώ.

Edited by Vasileios
αντικατάστάθηκε η λέξη κατάχρηση με την σωστή Υπεξαίρεση
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς αυτά που παραθέτεις αυτά ισχύουν . Που βλέπεις κάτι διαφορετικό.

Ο αριθμός ισχύει για 13 μήνες και κανείς άλλος δεν μπορει να τον χρησιμοποιήσει.

Η χρήση προφανώς απαιτεί κάποιο αντίτιμο. Δεν σου έχει παραχωρηθεί δωρεάν.

2ον : Δεν είναι ο διαχειριστής , είναι ο ιδιοκτήτης.

3ον: Δεν άφησες τα χρήματα μέσα στην ιδιοκτησία σου ώστε όποιος τα πάρει να διαπράτει κλοπή. Τα εμπιστευτηκες εσύ στην Εταιρεία εικιοθελώς. Σε αυτήν την περίπτωση αν τυχόν τα πήρε παράνομα , διέπραξε κατράχρηση και όχι κλοπή. Η κατάχρηση διώκειται κατ΄ έγκληση και όχι αυτεπαγγέλτως.

Όποιος θέλει λοιπόν εδώ πεδίο δόξης λαμπρό. Στα δικαστήρια για 5 ευρώ.

 

Και προφανώς αφού μπορεί να τον χρησιμοποιήσει, θα πρέπει να μπορεί να τον χρησιμοποιήσει ΟΠΩΣ ΑΥΤΟΣ ΘΕΛΕΙ, ΟΧΙ όπως θα του υποδείξει η εταιρία. Όπως αν νοικιάσεις ένα αμάξι, θα το κάνεις ότι χλμ θέλεις εσύ και όπου τα θέλεις εσύ, όχι όπως θα σου υποδείξει αυτός που θα το πάρεις. Άρα, έχω λεφτά μέσα στο λογαριασμό μου, τα κάνω ότι θέλω μέσα στους 12+1 μήνες.

Η χρήση έχει πληρωθεί ήδη με τον όρο 8.1

Ο ιδιοκτήτης σου παραχώρησε ένα χώρο (άϋλο) με κάποιους όρους που παραβιάζονται.

Δεν εμπιστεύτηκα κάτι στην εταιρία, μου παρέχει ένα χώρο για να βάλω χρήματα ώστε μετά να χρησιμοποιήσω τις παροχές που είναι διαθέσιμες μέσα στους 12+1 μήνες όπως εγώ θέλω ή όπως μου 'προσφέρει' αυτή και φυσικά δεν θα έπρεπε να της επιτρέπω να μου πάρει τα χρήματα αυτά από κάτι που μου παραχωρεί !

 

Στα δικαστήρια για 5 ευρώ ; Όχι, για παραβίαση όμως όρων και για 'κατάχρηση' ; Μήπως να κουνήσουμε λίγο το δαχτυλάκι μας ;

 

υ.γ θα προτιμούσα να τα γράφαμε σε ένα νήμα και όχι και στα 3 ή κάπως να γίνει και να γίνει ξεχωριστή συζήτηση αν σχολιάσουν και άλλοι.

Link to comment
Share on other sites

Τράπεζα είναι για να σου δώσει θυρίδα να βάλεις τα χρήματα σου ; Οι Εμπορικές επιχειρήσεις δεν δέχονται καταθέσεις . Πουλάνε υπηρεσίες και δίνουν προϊόντα ή υπηρεσίες.,
Link to comment
Share on other sites

Τράπεζα είναι για να σου δώσει θυρίδα να βάλεις τα χρήματα σου ; Οι Εμπορικές επιχειρήσεις δεν δέχονται καταθέσεις . Πουλάνε υπηρεσίες και δίνουν προϊόντα ή υπηρεσίες.,

Νοίκιασα έναν 'χώρο' που μου δίνει για να τον χρησιμοποιώ όπως εγώ θέλω σύμφωνα με τις υπηρεσίες που μου προσφέρει. Δεν μπορεί να με αναγκάσει να αγοράσω κάτι ή μέσα από αυτόν τον χώρο να μου πάρει τα χρήματα μου, όπου και αν τα έχω 'αφήσει'. Ο χώρος παραμένει σε εμένα για δική μου χρήση. :!: Έτσι λένε οι όροι που έχουν θέσει οι ίδιοι !

 

Και εφόσον πουλάει κάποια υπηρεσία, τότε αν θέλω την αγοράζω. Δεν γίνεται να μου παίρνει τα λεφτά γιατί δεν αγοράζω !

Edited by sv2evs
Link to comment
Share on other sites

Σταματήστε να τραβάτε μέχρι ξεχειλώματος αυτό το παράδειγμα με το σπίτι που νοικιάζετε και τα λεφτά.

Και κουράζει και είναι τελείως άστοχο. Δεν έχει εφαρμογή εδώ πέρα.

Κάθε φορά το ίδιο πράγμα.

Link to comment
Share on other sites

Νοικιάζεις αμάξι, θα σου πει το μαγαζί πως θα το χρησιμοποιήσεις και πόση βενζίνη θα βάζεις ; Θα σου πουλήσει με το έτσι θέλω εξτρά αν δεν τα θέλεις ;
Link to comment
Share on other sites

Ούτε νοίκιασες τπτ, ούτε σπίτι, ούτε αμάξι, ούτε καράμαξα.:lol:

Έκανες μια σύμβαση παροχής υπηρεσιών με μια εταιρία. Αυτή η εταιρία τροποποιεί τους όρους της σύμβασης ΝΟΜΙΜΑ και σου λέει αν δεν γουστάρεις τους όρους έλα να καταγγείλεις τη σύμβαση μας και είσαι ελεύθερος να πας στην ευχή του θεού.

ΤΩΡΑ αν εσύ θεωρείς ότι οι νέοι όροι της σύμβασης είναι αντίθετοι σε κάποιο νόμο του κράτους ή της ευρωπαϊκής ένωσης, μπορείς να τους πας στα δικαστήρια και να δούμε τι θα βγει.

Τίποτα παραπάνω τίποτα λιγότερο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

Για άτομο με f2go που θα πάει για 3-4 μέρες στη Βουλγαρία ποιο πρόγραμμα συμφέρει να βάλει τόσο σε ίντερνετ όσο και ομιλία; Πρέπει να ενεργοποιήσει κάποια ρύθμισης στη συσκευή του;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

Για άτομο με f2go που θα πάει για 3-4 μέρες στη Βουλγαρία ποιο πρόγραμμα συμφέρει να βάλει τόσο σε ίντερνετ όσο και ομιλία; Πρέπει να ενεργοποιήσει κάποια ρύθμισης στη συσκευή του;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Αυτό να βάλει

 

Θα πάει στης ρυθμίσεις του τηλεφώνου και θα βρει περιαγωγή δεδομένων και θα το ανοίξει 81c00196dea5bf71780fe8976aad355c.jpg

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Ούτε νοίκιασες τπτ, ούτε σπίτι, ούτε αμάξι, ούτε καράμαξα.:lol:

Έκανες μια σύμβαση παροχής υπηρεσιών με μια εταιρία. Αυτή η εταιρία τροποποιεί τους όρους της σύμβασης ΝΟΜΙΜΑ και σου λέει αν δεν γουστάρεις τους όρους έλα να καταγγείλεις τη σύμβαση μας και είσαι ελεύθερος να πας στην ευχή του θεού.

ΤΩΡΑ αν εσύ θεωρείς ότι οι νέοι όροι της σύμβασης είναι αντίθετοι σε κάποιο νόμο του κράτους ή της ευρωπαϊκής ένωσης, μπορείς να τους πας στα δικαστήρια και να δούμε τι θα βγει.

Τίποτα παραπάνω τίποτα λιγότερο.

 

Επιτέλους λογική. +1

 

Υ.Γ Σε κανέναν δεν αρέσουν οι αυξήσεις, ωστόσο ο φίλος bayern έχει και δίκιο και λογική.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό να βάλει

 

Θα πάει στης ρυθμίσεις του τηλεφώνου και θα βρει περιαγωγή δεδομένων και θα το ανοίξει 81c00196dea5bf71780fe8976aad355c.jpg

 

Και με αυτό το πακέτο θα μπορεί να καλεί και να την καλούν από Ελλάδα χωρίς απρόοπτες χρεώσεις;

Δεν έχει επιπλέον χρέωση λόγω περιαγωγής;

Edited by nik_the_greek
Συμπληρωματική ερώτηση
Link to comment
Share on other sites

Πήγα εξωτερικό και καταναλώνει κανονικά τα 2 γιγα Που εχω αγοράσει με 8 ευρώ για 4 μήνες.... σούπερ

 

Επειδή λήγουν πρώτα

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Και με αυτό το πακέτο θα μπορεί να καλεί και να την καλούν από Ελλάδα χωρίς απρόοπτες χρεώσεις;

Δεν έχει επιπλέον χρέωση λόγω περιαγωγής;

 

Όχι φίλε...δεν θα έχεις κανένα θέμα καμίας περίεργης χρέωσης. Θα είσαι στην Βουλγαρία...αλλά η χρήση του κινητού σου θα είναι σαν να είσαι στην Ελλάδα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...