Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Νέο 3g/H+ θα διορθώσω. Γιατι και εδώ εμείς 3g πιάνουμε αλλά οι ταχύτητες είναι απάλευτες..

Σωστό, θα συμφωνήσω.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει μόνο για μια ενεργοποίηση την εβδομάδα. Πήγα να το ενεργοποίησω και δεύτερη φορά αλλά δεν γίνεται.

Δεν κατηγορώ την WIND απλώς το αναφέρω.

Πολύ καλό πακέτα, περιμένουμε και άλλα με αυτή την φιλοσοφία. 5df9ca78d30ee4058617cf5e76e69708.jpg

 

Στάλθηκε από το EVA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Άραγε μπορεί να ενεργοποιηθεί νέο ίδιο πακέτο λίγο πριν λήξει το υφιστάμενο;

Πχ. το βράδυ της ημέρας που λήγει.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Την εβδομάδα ή τον μήνα? Γιατι αν είναι μια τον μήνα.... Στο μήνυμα σου γράφει τον μήνα.
Link to comment
Share on other sites

Παρατηρήσεις:

Το πακέτο διατίθεται αποκλειστικά μέσα από το Mobile application του F2G, myF2G.

Το πακέτο προσφέρει 3GB με 2€ και έχει διάρκεια 7 ημέρες.

Το πακέτο θα είναι διαθέσιμο από Παρασκευή 27/4 (15.00 μμ) έως 2/5 (09.00 πμ).

Το πακέτο μπορεί να ενεργοποιηθεί μόνο μια φορά.

Ενημέρωση υπολοίπου παρέχεται μέσω του 1269, http://www.f2g.gr & Myf2g Application

Τα MB καταναλώνονται ανά ΚΒ.

Τα MB δεν μπορούν να χρησιμοποιηθούν κατά την περιαγωγή.

Link to comment
Share on other sites

Άρα ισχύει για μία μόνο ενεργοποίηση;

Και αυτή θα πρέπει να γίνει μέχρι τις 2/5;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Εύχομαι να καθιερωθεί, είναι πολύ δυνατό πακέτο, μακάρι να γίνει μόνιμο!

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Εύχομαι να καθιερωθεί, είναι πολύ δυνατό πακέτο, μακάρι να γίνει μόνιμο!

 

μπήκα να δω από περιέργεια στο σαιτ της κόκκινης αν έχει κάτι αντίστοιχο... και όντως έχει. Το ίδιο ακριβώς πακέτο αλλά στα διπλάσια χρήματα, 4 €

Ας ελπίσουμε πως θα το κρατήσει και η wind

Link to comment
Share on other sites

Ναι οι άλλοι 2 έχουν 4€-->3gb για μια εβδομάδα εδώ και αρκετό καιρό. Θεωρώ προσωπικά πως λείπει απο την wind, αντίστοιχο μόνιμο πακέτο
Link to comment
Share on other sites

Δεν αποκλείεται αν συνεχίσει να έχει την τιμή των άλλων και απλά αυτή η πρώτη ενεργοποίηση να είναι προωθητική στα 2€.
Link to comment
Share on other sites

Για να δούμε... Διότι αναφέρεται ως summer loading.

Λογικά θα έχει συνέχεια, ας ελπίσουμε στα 2 ευρώ ανά εβδομάδα.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια παρακαλώ.. έλαβε η μητέρα μου μια προσφορα απο wind για ενεργοποιηση έως 29.04 με 500' λεπτά προς όλους - έσβησε όμως το sms και δεν μπορώ να βρω τι κωδικό πρέπει να στείλω και που (λογικά στο 12410). Εάν κάποιος έχει ακόμα το sms... ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια παρακαλώ.. έλαβε η μητέρα μου μια προσφορα απο wind για ενεργοποιηση έως 29.04 με 500' λεπτά προς όλους - έσβησε όμως το sms και δεν μπορώ να βρω τι κωδικό πρέπει να στείλω και που (λογικά στο 12410). Εάν κάποιος έχει ακόμα το sms... ευχαριστώ!

Από Κιού μου ήρθε αυτό. Ας το δοκιμάσει, δεν έχει να χάσει τίποτα.

500 ΛEΠTA & 50SMS ΠPOΣ OΛOYΣ ΓIA 30 HMEPEΣ MONO ME 4,44€! ΣTEIΛE: 12 ΣTO 12410 & ENEPΓOΠOIHΣE THN AΠOKΛEIΣTIKH ΠPOΣΦOPA EΩΣ 01/05

Link to comment
Share on other sites

Καλη σας μέρα. Πριν λίγο ενεργοποίησα το πακέτο ποιο δίνει 400 λεπτά προς κινητά και σταθερα Ρουμανίας και 2 GB ίντερνετ για 30 μέρες. Παλιά το κόστος ήταν 5€ τώρα έχει πάει 5,30€?
Link to comment
Share on other sites

Ναι, σωστά. Έχει πάει στα 5,30 €.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Από Κιού μου ήρθε αυτό. Ας το δοκιμάσει, δεν έχει να χάσει τίποτα.

500 ΛEΠTA & 50SMS ΠPOΣ OΛOYΣ ΓIA 30 HMEPEΣ MONO ME 4,44€! ΣTEIΛE: 12 ΣTO 12410 & ENEPΓOΠOIHΣE THN AΠOKΛEIΣTIKH ΠPOΣΦOPA EΩΣ 01/05

 

Αυτή η προσφορά ήταν! Many thanks Survivorgr

Link to comment
Share on other sites

εμένα πάλι μου φαγε 1€ για ίντερνετ μετά από πολύ καιρό!:mad:
εσπρεσοσυζητήσεις www.e-spresso.gr
Link to comment
Share on other sites

εμένα πάλι μου φαγε 1€ για ίντερνετ μετά από πολύ καιρό!:mad:

 

Μήπως ήταν η τελευταία μέρα του πακέτου data;

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

εμένα πάλι μου φαγε 1€ για ίντερνετ μετά από πολύ καιρό!:mad:

 

εγω την μερα που ληγει το κλεινω κ αλλαζω το APN πριν της 6-7 το απογευμα και δε με χρεωνει. Μια φορα που χρειαστηκε να τα εχω ανοιχτα μεχρι της 11 μου τραβηξε το 1 ευρω.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγω ειμαι πολυ εκνευρισμενος με τη wind απο το προηγουμενο Σαββατο. Πρωτον να ρωτησω κατι: Γιατι δεν θελουν ουτε να μπορω να κανω μια αναπαντητη με 0.02€ που εχουν μεινει;

Επισης τα 0.30 ειναι 5-0.30 απο την ανανεωση (εκτος του 0, κατι που χρεωναν παντα); Η 5 μπαινουν στην ανανεωση + 0.30 που τραβανε απο την τραπεζα;

Λοιπον εγινε το εξης: εκανα ανανεωση μεσω του myf2go site 5 ευρω με χρεωστικη καρτα eurobank για να μιλησω για λιγο -και να μπορω να κανω αναπαντητες- (ειχα ξεχασει τα πακετα κτλ., ετσι κι αλλιως απο οταν εχασα το iphone δεν εχω βαλει μοναδες γιατι εχω ενα παλιο κινητο τωρα).

Εκτος του οτι για 10 λεπτα δεν ειχε ανανεωθει το ποσο που ειχα μεσα (ακομα 0.02 ελεγε) και δεν μπορουσα να δω τελικα το ποσο επειδη βιαζομουνα να φυγω, οταν εκανα ενημερωση το βιβλιαριο ειδα οτι υπηρχε χρεωση 10,38 (ή 10,68, δεν θυμαμαι ακριβως)!!!!

Κοιτωντας στο ιστορικο στη wind ελεγε 5 ευρω αποδειξη (χωρις 0.30 καπου). Η τραπεζα μου ειπε να μιλησω με wind, η δε wind, αφου πηρε τα 0.25 εννοειται, επιβεβαιωσε οτι οντως λεει 5 ευρω και θα το κοιταξουν.

Αυτα πριν 1 βδομαδα...δεν το εχω ξαναδει αυτο.

Εχει κανεις παρομοιο περιστατικο?

Link to comment
Share on other sites

Αφού έκανες ανανέωση μπορείς τώρα να πάρεις τα 20 λεπτά προς όλους από το app ή την σελίδα F2G .

Δεν μπορείς να κάνεις αναπάντητες διότι αυτές μπορεί να απαντηθούν και η ελάχιστη χρέωση είναι 1 λεπτό και όχι ένα δευτερόλεπτο.

Δεν βλέπω λοιπόν τον λόγο να είσαι εκνευρισμένος με την Wind εφόσον ισχύει σε ολες τις εταιρείες στο αντίστοιχο πακέτο.

Link to comment
Share on other sites

Τα 0.30€ στα παίρνει μέσα απο την ανανέωση και όχι έξτρα. Δηλαδή βάζεις 5€-->πληρώνεις 5€ απο την κάρτα σου-λογαριασμό και μετά απο το υπόλοιπο σου αφαιρούνται τα υπόλοιπα. Δηλαδή κρατάει 0.54€ που είναι ο φόρος κινητής και σου δίνει υπόλοιπο χρημάτων 4.46€ και εδώ και λίγο καιρό κρατάει άλλα 0.30€ και έχεις τελικό υπόλοιπο προς χρήση 4.16€ απο τα 5€ που πλήρωσες μέσω της κάρτας ή του λογαριασμού σου
Link to comment
Share on other sites

Εγω ειμαι πολυ εκνευρισμενος με τη wind απο το προηγουμενο Σαββατο. Πρωτον να ρωτησω κατι: Γιατι δεν θελουν ουτε να μπορω να κανω μια αναπαντητη με 0.02€ που εχουν μεινει;

Επισης τα 0.30 ειναι 5-0.30 απο την ανανεωση (εκτος του 0, κατι που χρεωναν παντα); Η 5 μπαινουν στην ανανεωση + 0.30 που τραβανε απο την τραπεζα;

Λοιπον εγινε το εξης: εκανα ανανεωση μεσω του myf2go site 5 ευρω με χρεωστικη καρτα eurobank για να μιλησω για λιγο -και να μπορω να κανω αναπαντητες- (ειχα ξεχασει τα πακετα κτλ., ετσι κι αλλιως απο οταν εχασα το iphone δεν εχω βαλει μοναδες γιατι εχω ενα παλιο κινητο τωρα).

Εκτος του οτι για 10 λεπτα δεν ειχε ανανεωθει το ποσο που ειχα μεσα (ακομα 0.02 ελεγε) και δεν μπορουσα να δω τελικα το ποσο επειδη βιαζομουνα να φυγω, οταν εκανα ενημερωση το βιβλιαριο ειδα οτι υπηρχε χρεωση 10,38 (ή 10,68, δεν θυμαμαι ακριβως)!!!!

Κοιτωντας στο ιστορικο στη wind ελεγε 5 ευρω αποδειξη (χωρις 0.30 καπου). Η τραπεζα μου ειπε να μιλησω με wind, η δε wind, αφου πηρε τα 0.25 εννοειται, επιβεβαιωσε οτι οντως λεει 5 ευρω και θα το κοιταξουν.

Αυτα πριν 1 βδομαδα...δεν το εχω ξαναδει αυτο.

Εχει κανεις παρομοιο περιστατικο?

 

Δεν μπορείς να κάνεις αναπάντητη άν δεν έχεις αρκετό υπόλοιπο για κλήση γιατί .............δεν μπορεί να ξέρει κανείς αν θα είναι αναπάντητη.Ούτε και εσύ καθώς μπορεί να το σηκώσει ο άλλος με το πρώτο κουδούνισμα.

 

Τα 0,30€ τα κρατάνε απο το ποσό την ανανέωσης.Δεν σε χρεώνουν επιπλέον.Εσύ όμως μας μπερδεύεις καθώς λες έκανες ανανέωση 5€ αλλά σε χρέωσαν 10+€ :confused:

Link to comment
Share on other sites

Αφού έκανες ανανέωση μπορείς τώρα να πάρεις τα 20 λεπτά προς όλους από το app ή την σελίδα F2G .

Δεν μπορείς να κάνεις αναπάντητες διότι αυτές μπορεί να απαντηθούν και η ελάχιστη χρέωση είναι 1 λεπτό και όχι ένα δευτερόλεπτο.

Δεν βλέπω λοιπόν τον λόγο να είσαι εκνευρισμένος με την Wind εφόσον ισχύει σε ολες τις εταιρείες στο αντίστοιχο πακέτο.

 

Δεν καταλαβες μαλλον οτι ειμαι εκνευρισμενος με τα 5 ευρω που μου φαγανε

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...