Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν την είχαν εξαρχής αυτήν την παρατήρηση, τώρα την πρόσθεσαν.

 

Σωστό.

 

Χθες που μου είπες και το κοίταξα , δεν το είχαν (το ΜΟΝΟ 1 φορά ενεργοποιείται).

Σήμερα το πρωΐ το είδα.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι στο εξωτερικό και τα τετραψήφιο δεν λειτουργούν για να κάνω ανανέωση και ενημέρωση υπολοίπου. Το whats up app δεν δουλεύει γιατι ενώ δεν είχα κάνει ποτέ εγγραφή μου λέει ότι έχω κάνει οπότε δεν μπορώ να κάνω νέα εγγραφή. Και όταν βάζω το email μου για να μου στείλει κωδικούς δεν το δέχεται. Ξέρει κανείς κάποιο τηλέφωνο να πάρω;
Link to comment
Share on other sites

τι σχεση εχει το whatsup app με την wind? Αν θες να μιλησεις με την wind παρε το 6935601260.
Link to comment
Share on other sites

Είμαι στο εξωτερικό και τα τετραψήφιο δεν λειτουργούν για να κάνω ανανέωση και ενημέρωση υπολοίπου. Το whats up app δεν δουλεύει γιατι ενώ δεν είχα κάνει ποτέ εγγραφή μου λέει ότι έχω κάνει οπότε δεν μπορώ να κάνω νέα εγγραφή. Και όταν βάζω το email μου για να μου στείλει κωδικούς δεν το δέχεται. Ξέρει κανείς κάποιο τηλέφωνο να πάρω;

 

Κατέβασε το LycaChat https://account.lycachat.com/GetDialer?bD0xMTU4MTEyJm49MzA2OTc0NTU0NDUx και κάλεσε το 6935601260 για να βγάλεις μια άκρη. Λογικά θα σε πιστώσει 1€ που σημαίνει 33 λεπτά ομιλίας σε κινητά Ελλάδας η 100 λεπτά σε σταθερά.

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε το LycaChat https://account.lycachat.com/GetDialer?bD0xMTU4MTEyJm49MzA2OTc0NTU0NDUx και κάλεσε το 6935601260 για να βγάλεις μια άκρη. Λογικά θα σε πιστώσει 1€ που σημαίνει 33 λεπτά ομιλίας σε κινητά Ελλάδας η 100 λεπτά σε σταθερά.

 

Ευχαριστώ πολύ , είμαι σε χώρα που ισχύει η περιαγωγή οπότε θα πάρω κατευθείαν το κινητό.

 

----- προσθήκη μηνύματος 52 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

τι σχεση εχει το whatsup app με την wind? Αν θες να μιλησεις με την wind παρε το 6935601260.

 

Λάθος μου το free2go apo εννοούσα

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ , είμαι σε χώρα που ισχύει η περιαγωγή οπότε θα πάρω κατευθείαν το κινητό.

 

----- προσθήκη μηνύματος 52 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Λάθος μου το free2go apo εννοούσα

 

Δε μπορεί να σου βάλει κάρτα κάποιος απο Ελλάδα??

I am the FireStarter
Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στην σελίδα https://www.wind.gr/gr/f2g/upiresies/online-ananeosi-hronou-omilias/online-ananeosi-hronou-omilias-horis-login/ και κάνε ανανέωση χωρίς login.
Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στην σελίδα https://www.wind.gr/gr/f2g/upiresies/online-ananeosi-hronou-omilias/online-ananeosi-hronou-omilias-horis-login/ και κάνε ανανέωση χωρίς login.

 

Καλό αυτό δεν το ήξερα! άλλη μια ευκολία

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στην σελίδα https://www.wind.gr/gr/f2g/upiresies/online-ananeosi-hronou-omilias/online-ananeosi-hronou-omilias-horis-login/ και κάνε ανανέωση χωρίς login.

 

Άσχετο: Είχα δοκιμάσει 1-2 φορές να κάνω ανανέωση χρόνου ομιλίας στο κινητό της μητέρας μου (που είναι κάποιας ηλικίας) και βρήκα τη διαδικασία φοβερά δύσχρηστη (τουλάχιστον όταν πρόκειται για ανανέωση σε αριθμό τρίτου, που βρίσκεται σε άλλη περιοχή): Προσπαθούσε να μου διαβάσει τους Αγγλικούς χαρακτήρες από τον προσωρινό κωδικό που έλαβε στο κινητό της, κάναμε αρκετά λάθη, ξαναδοκιμάσαμε κλπ.

 

Γιατί δεν μπορεί να γίνει πιο απλή η διαδικασία? Θέλω να βάλω €10 στον αριθμό τάδε, να το δικό μου κινητό, να η κάρτα μου και έτοιμος. Ας έρθει και κωδικός επιβεβαίωσης στο δικό μου κινητό, όπως γίνεται η επιβεβαίωση ηλεκτρονικών συναλλαγών με τράπεζες. Όχι στο κινητό αυτού που δέχεται το χρόνο ομιλίας - δεν υπάρχει λόγος.

 

Ας γίνει και πιο απλή από τη στιγμή που εγώ έχω λογαριασμό στο MyF2G, και έχουν ήδη τα στοιχεία μου. Δεν πρόκειται να ξεπλύνω χρήματα με ανανεώσεις χρόνου ομιλίας σε αριθμούς τρίτων!

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Φτιάχνεις λογαριασμό στο f2g.gr για το νούμερο που θες (εκει πάλι θελει πάλι επιβεβαίωση με μήνυμα μιά φορά και αν θυμάμαι καλά στέλνει αριθμητικό κωδικό) και ξεμπερδευεις. Ασε που θα μπορείς να τσεκάρεις υπόλοιπο και να ενεργοποιείς πακέτα χωρίς ο κάτοχος του κινητού να κάνει κάτι.

Προφανώς στην υπάρχουσα διαδικασία χωρίς login πρέπει να διασφαλιστεί οτι δεν θα γίνει λαθος και τα χρήματα θα μπουν στο σωστό αριθμό. Κατι ανάλογο γίνεται στα καταστήματα,που επιβεβαιωνουν τον κάτοχο του αριθμού.

 

Edit

Εχει κάποιος πρόβλημα στην ανανέωση με χρεωστική μέσω f2g app? Δοκίμασα με της Εθνικής και έβγαζε και καλά λάθος το ccv.

Το ίδιο μου είπε και άλλος πριν μερικές μέρες πάλι με χρεωστική Εθνικής και alpha. Με προπληρωμενη Πειραιώς πέρασε κανονικά όμως.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα να δεις που στο τέλος έβαλα κάρτα μετά απο κάνα δυο μήνες.

-200' και 1GB με 3€...Δεν ψάρωσα

-120' με 2€...Πάλι δεν το πήρα.

-120' κάθε μήνα για 6 μήνες με μια ανανέωση........Με ρίξανε τελικά και έδωσα 5€.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα δεν ήρθε το τελευταίο,είχε έρθει ενα με 300' & 1 γίγα για 15 μέρες με ανανέωση > 10 ευρώ καθώς και το άλλο με 2 γιγα με 3 ευρώ και δώρο 2 γιγα για 2 μήνες. Βέβαια το απαντητικό μετα την ενεργοποίηση με μπερδεψε λίγο δεν ξέρω αν θα ερθουν απο 2 γιγα για Αύγουστο & Σεπτέμβριο ή μόνο Αύγουστο
Link to comment
Share on other sites

MOΛIΣ AΠEKTHΣEΣ 120 ΛEΠTA KAI 120 SMS ΠPOΣ W/Q APIΘMOYΣ ME ΔIAPKEIA 15 HMEPEΣ, EΠEIΔH ENEPΓOΠOIHΣEΣ ΠAKETO AΞIAΣ 6 EYPΩ ΣTO MOBILE APP! MEINE ONLINE ΓIA AKOMA ΠEPIΣΣOTEPA ΔΩPA!

 

Πρωτη φορα μου ηρθε κατι τετοιο

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Η wind έβγαλε κάποια ανακοίνωση όπως η cosmote για εμάς που είμαστε στη Κω? Αν άκουσε κάτι κάποιος θα ήμουν υπόχρεος. Πάντως μπράβο στη wind που δε με άφησε ούτε δευτερόλεπτο χωρίς σήμα την ώρα του σεισμού. Πιστεύω και οι άλλες 2 θα έκαναν το ίδιο. Είμασταν μέσα στους δρόμους χωρίς φως επί τρίωρο με τη γη να τρέμει συνεχώς και μόνη δυνατότητα τα κινητά για ενημέρωση δικών μας και πληροφορίες σχετικά με το τσουνάμι για εμάς που είμαστε πολύ κοντά στα παραλία.

 

Στάλθηκε από το P9000_Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μόλις είδα ότι έχουν προσθέσει 1500 λεπτά ομιλίας μέχρι τέλος του μήνα. Προφανώς και σε συμβόλαια και σε καρτοκινητα εδώ στην Κω. Πολλά μπράβο και πάλι και συγνώμη για το δεύτερο συνεχόμενο ποστ αλλά φαντάζομαι θα ενδιαφέρει αρκετούς συμφορουμίτες που είναι εδώ για διακοπές όπως εγώ

 

Στάλθηκε από το P9000_Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι ισχύει και για f2g και για q. Καλή δύναμη φίλε.

 

----- προσθήκη μηνύματος 104 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

MOΛIΣ AΠEKTHΣEΣ 120 ΛEΠTA KAI 120 SMS ΠPOΣ W/Q APIΘMOYΣ ME ΔIAPKEIA 15 HMEPEΣ, EΠEIΔH ENEPΓOΠOIHΣEΣ ΠAKETO AΞIAΣ 6 EYPΩ ΣTO MOBILE APP! MEINE ONLINE ΓIA AKOMA ΠEPIΣΣOTEPA ΔΩPA!

 

Πρωτη φορα μου ηρθε κατι τετοιο

Ειναι το κλασσικό online bonus που δίνει με online ενεργοποίηση των πακέτων των 6 ευρώ. Εδώ και πάρα πολύ καιρό.

Link to comment
Share on other sites

από σύνδεση Wind σε Q πληρώνω πάλι 30€ φορητότητα?
Αν δεν κάνεις θυσίες για τις ιδέες σου ή εσύ δεν αξίζεις ή οι ιδέες σου. Έζρα Πάουντ
Link to comment
Share on other sites

μου είπαν να πάω από το κατάστημα
Αν δεν κάνεις θυσίες για τις ιδέες σου ή εσύ δεν αξίζεις ή οι ιδέες σου. Έζρα Πάουντ
Link to comment
Share on other sites

δεν γνώριζαν....
Αν δεν κάνεις θυσίες για τις ιδέες σου ή εσύ δεν αξίζεις ή οι ιδέες σου. Έζρα Πάουντ
Link to comment
Share on other sites

Δωρεάν είναι. Έχω δει άτομα να ρωτάνε στο facebook. Απλά είναι χαζό που πρέπει να πας στο κατάστημα, υποτίθεται της Wind είναι και η Q
Link to comment
Share on other sites

μια χαρά.θα στείλω τον φίλο μου να ρωτήσει.Στην πρώτη ανανέωση του μήνα online με 10€ σε f2go πόσα mb παίρνω δώρο;δεν με αφήνει να επιλέξω το free2surf για μπόνους.
Αν δεν κάνεις θυσίες για τις ιδέες σου ή εσύ δεν αξίζεις ή οι ιδέες σου. Έζρα Πάουντ
Link to comment
Share on other sites

500mb σε κάθε ανανέωση από 10 ευρώ. Μήπως ειχες κάνει πρόσφατα αλλαγή στο bonus; μια φορά το μήνα μπορείς να το αλλάξεις μόνο.
Link to comment
Share on other sites

όχι νομίζω δεν το δικαιούμαι διότι είναι καινούργιος αριθμός(Φεβρουαρίου)
Αν δεν κάνεις θυσίες για τις ιδέες σου ή εσύ δεν αξίζεις ή οι ιδέες σου. Έζρα Πάουντ
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...