Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι αυτό θα κάνω αλλά ήθελα να βεβαιωθώ οτι δεν υπάρχει κάποια σχετική ανακοίνωση.

Η υπόθεση βρωμάει πάντως.

Μάλλον κάτι ψήνουνε και δεν είναι ο οβελίας.

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις, καλή ανάσταση!

 

εγω παντως δεν ανανεωσα κ πηρα κανονικα κ τα δωρα κ τα GB.

18/3 μου ηρθε το μηνυμα και εκανα ανανεωση στις 2 Απριλιου(τελευταια μερα).

Link to comment
Share on other sites

Απορώ γιατί ασχολείστε με τις αλχημείες της κάθε εταιρείας με τις δήθεν κάθε φορά προσφορές. Εγώ πλέον μόνο data αγοράζω. Χρησιμοποιώ για κλήσεις το Lycachat που με 10 ευρώ παίρνεις 1500 λεπτά προς όλους σταθερά και κινητά με χρέωση ανά λεπτό και χωρίς ημερομηνία λήξης. Όλες τις κλήσεις μου από το Lycachat τις κάνω. Η ποιότητα ήχου είναι άριστη.

 

Την έβαλα κ εγώ δοκιμαστικά. Μου έδωσε και 1€. Έκανα κλήση σε κινητό αρκετά καλή ποιότητα ομιλίας. Sms όμως που έστειλα αν και χρεώθηκε δεν παραλήφθηκε. Ξέρουμε γιατί;

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν άπειρες λύσεις για VOIP εδώ και χρόνια με χρεώσεις 0.02/λεπτό προς Ελλάδα κλπ.

Μην ψάχνεστε με εταιρειουλες που βγήκαν χτες.

 

Sent from my m1 note using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν άπειρες λύσεις για VOIP εδώ και χρόνια με χρεώσεις 0.02/λεπτό προς Ελλάδα κλπ.

Μην ψάχνεστε με εταιρειουλες που βγήκαν χτες.

 

Sent from my m1 note using Tapatalk

 

Λες (ή στέλνεις pm) μερικές έγκυρες; 0,01€/1' σταθερά κ 0,03€/1' κινητά ή φθηνότερα;

Πακέτα που δε λήγουν ποτέ έχουν; (Όπως 1500 προς όλους κινητά/σταθερά με λιγότερα από 10€;)

Όχι τύπου Viber (μακριάαααα....), αν θες....:)

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως δεν ανανεωσα κ πηρα κανονικα κ τα δωρα κ τα GB.

18/3 μου ηρθε το μηνυμα και εκανα ανανεωση στις 2 Απριλιου(τελευταια μερα).

 

Όταν λες δώρα εννοείς και τα 120 του σταθερού;

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το μήνυμα της Wind για ανανέωση σε σχέση με τα 120 λεπτά από το σταθερό: μου είχε έρθει και εμένα, περίπου 1 μήνα πριν τη λήξη του τριμήνου του f2g μιας και δεν ανανεώνω πιο συχνά. Το αγνόησα και τα 120 λεπτά μπήκαν κανονικά.
Link to comment
Share on other sites

Λες (ή στέλνεις pm) μερικές έγκυρες; 0,01€/1' σταθερά κ 0,03€/1' κινητά ή φθηνότερα;

Πακέτα που δε λήγουν ποτέ έχουν; (Όπως 1500 προς όλους κινητά/σταθερά με λιγότερα από 10€;)

Όχι τύπου Viber (μακριάαααα....), αν θες....:)

 

http://www.voipratetracker.com/compare_rates?ct=greece&period=week&country_select=Update

και πατα στο landline ή cellphone ή sms να τα βαλει κατα σειρα τιμης...

Ολα αυτα παιζουν με την ιδια εφαρμογη mobile voip στο κινητο...

τα χρηματα ληγουν σε ενα χρονο, και οι τιμες απο οτι θυμαμαι δεν περιλαμβανουν το φπα...

Link to comment
Share on other sites

Απορώ γιατί ασχολείστε με τις αλχημείες της κάθε εταιρείας με τις δήθεν κάθε φορά προσφορές. Εγώ πλέον μόνο data αγοράζω. Χρησιμοποιώ για κλήσεις το Lycachat που με 10 ευρώ παίρνεις 1500 λεπτά προς όλους σταθερά και κινητά με χρέωση ανά λεπτό και χωρίς ημερομηνία λήξης. Όλες τις κλήσεις μου από το Lycachat τις κάνω. Η ποιότητα ήχου είναι άριστη.

Δηλαδή να δίνουμε 10€ για την ανανέωση και να παίρνουμε κάποιο πακέτο data (από το οποίο θα καταναλώνουμε πια και για την πλοηγηση αλλά και για το voip) και να δίνουμε κι άλλα 10€ για να πάρουμε τα 1500' ομιλίας; Κι αυτό είναι συμφέρον; Πάρε πακετακι με την ειδική προσφορά και με 10€ εχεις:

 

1.500' προς όλους (για 25 μερες)

1.500' προς 3 magic numbers (για 1 μήνα)

120' προς σταθερά (αν ανανεώσεις σε κατάστημα) (για 1 μήνα)

 

500mb (για 1 μηνα)

1.500 mb (για 25 μέρες)

 

Και τα log n win

Είτε 80sms προς όλους (για 1 μηνα)

Είτε 600mb (για 1 μήνα)

 

Και σου μένουν και ρέστα γιατί το κόστος του πακέτου είναι 8.57€ :D

Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή να δίνουμε 10€ για την ανανέωση και να παίρνουμε κάποιο πακέτο data (από το οποίο θα καταναλώνουμε πια και για την πλοηγηση αλλά και για το voip) και να δίνουμε κι άλλα 10€ για να πάρουμε τα 1500' ομιλίας; Κι αυτό είναι συμφέρον; Πάρε πακετακι με την ειδική προσφορά και με 10€ εχεις:

 

1.500' προς όλους (για 25 μερες)

1.500' προς 3 magic numbers (για 1 μήνα)

120' προς σταθερά (αν ανανεώσεις σε κατάστημα) (για 1 μήνα)

 

500mb (για 1 μηνα)

1.500 mb (για 25 μέρες)

 

Και τα log n win

Είτε 80sms προς όλους (για 1 μηνα)

Είτε 600mb (για 1 μήνα)

 

Και σου μένουν και ρέστα γιατί το κόστος του πακέτου είναι 8.57€ :D

 

Ναι,αλλα υπ οψην τα 500MB φευγουν πρωτα επειδη ειναι bonus,το ιδιο ισχυει για τα 120' σε σταθερε.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι κάπου στη μεση.ξοδευεις 1500 λεπτά προς όλους ανα 25 ημέρες; τότε σε συμφέρει η ειδική προσφορά.εμένα τα 1500 του lycachat θα με βγάλουν ένα 4μηνο χαλαρά.γιατι να δώσω 8.57€ για 1500 λεπτά στο 25ημερο και να μην ξοδέψω ούτε τα 300? τα υπόλοιπα που λες για τα magic numbers και τα log n win τα παίρνω και εγώ με την 10€ κάρτα.με 6€ παιρνω 1gb internet συν τα 500mb της προσφοράς και άμα θέλω και κανονικά λεπτά ένα μήνα παίρνω με τα αλλά 2.5€ 200' προς όλους με το turbo more

Αν και wind και voip ασύμβατες έννοιες για πολλούς εκεί έξω..Γενικά και τα 1500mb πολλά είναι εδώ πέρα για το δικτυο τους

 

Στάλθηκε από το X5pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το μήνυμα της Wind για ανανέωση σε σχέση με τα 120 λεπτά από το σταθερό: μου είχε έρθει και εμένα, περίπου 1 μήνα πριν τη λήξη του τριμήνου του f2g μιας και δεν ανανεώνω πιο συχνά. Το αγνόησα και τα 120 λεπτά μπήκαν κανονικά.

 

Οκ, ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες δώρα εννοείς και τα 120 του σταθερού;

 

ναι, και τα 120' και το 1GB μπηκε κανονικα και ο χρονος ομιλιας μου εληγε 2/4.

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι κάπου στη μεση.ξοδευεις 1500 λεπτά προς όλους ανα 25 ημέρες; τότε σε συμφέρει η ειδική προσφορά.εμένα τα 1500 του lycachat θα με βγάλουν ένα 4μηνο χαλαρά.γιατι να δώσω 8.57€ για 1500 λεπτά στο 25ημερο και να μην ξοδέψω ούτε τα 300? τα υπόλοιπα που λες για τα magic numbers και τα log n win τα παίρνω και εγώ με την 10€ κάρτα.με 6€ παιρνω 1gb internet συν τα 500mb της προσφοράς και άμα θέλω και κανονικά λεπτά ένα μήνα παίρνω με τα αλλά 2.5€ 200' προς όλους με το turbo more

Αν και wind και voip ασύμβατες έννοιες για πολλούς εκεί έξω..Γενικά και τα 1500mb πολλά είναι εδώ πέρα για το δικτυο τους

 

Στάλθηκε από το X5pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εγω θεσσαλονικη τα τελειωνω τα 1500,και τα 500 και τα log n win που βαζω 150MB.Απο τα 1500 του πακετου μου εχουν μεινει και 500 και το εχω φτασει στα 50 με 100.Φυσικα ανοιγω και 4G

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Ε ναι επειδή Θεσσαλονίκη έχει 4g.

 

 

Στάλθηκε από το DOOGEE Y6 MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή είναι πεσμένη σε μένα εδώ και λίγη ώρα.

 

"Διαισθάνομαι" ότι αυτή τη φορά είναι κάτι πάρα πολύ σοβαρό.

Ξανά Τρίτη μεσημέρι...Και θα δούμε....

 

Όσοι έχουν να βάλουν κάρτα (πχ 5€) αύριο 17/4 γιατί τους λήγει το 3μηνο να ξέρουν ότι και ως τις 04:00 της 18/4 την "παίρνει" κ δεν μηδενίζει τα €....Αλλά δε νομίζω: Θα δούμε.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά και η σελίδα πεσμένη
Αν δεν κάνεις θυσίες για τις ιδέες σου ή εσύ δεν αξίζεις ή οι ιδέες σου. Έζρα Πάουντ
Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή είναι πεσμένη σε μένα εδώ και λίγη ώρα.

 

Κι εμένα το ίδιο. Ευτυχώς που πρόλαβα και ενεργοποίησα ενα log'n'win πριν πέσει...

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

παλι πεσμενος ολος ο σερβερ (και οι σελιδες,οχι μονο οι εφαρμογες). Επισης σε q παρατηρησα απο ωρα οτι δεν ανανεωνοταν το υπολοιπο των πακετων . Παροτι το μοντεμ εγραφε πανω απο 700 mb,το πακετο των 2 γιγα φαινοταν ανεγγιχτο. Ενω με το ΥΠ2 στο 1285 ειχαν καταγραψει κινηση μολις 100 mb. Μπορει να παιζει κανενα reset ή καποια επαναφορα στον σερβερ. Θα το εκτιμουσα αν εβγαζαν μια ανακοινωση,να πουν εστω οτι τις τελευταιες μερες αντιμετωπιζουμε προβληματα με τον σερβερ,ζηταμε λιγο υπομονη και κατανοηση. Αλλα μαρκετιγκ και ειλικρινια μαλλον δεν πανε μαζι.
Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα το ίδιο. Ευτυχώς που πρόλαβα και ενεργοποίησα ενα log'n'win πριν πέσει...

 

Πάντως συγχωριανέ, τα GB κατεβαίνουν κανονικά....

Λες να το'ριξα εγώ που ενεργοποίησα (πριν πέσει) σε Public sim τελευταίων ημερών της Μ. βδομάδας το 5GB του Rising Sundays και (μαζί με τα 2GB της Μ.βδομάδας) κατέβασα 6GB σε λιγότερο από 1 ώρα;

 

Τερμάτισε το CellId μας, συγχωριανέ: Και τσαμπέ.......:lol:

 

 

παλι πεσμενος ολος ο σερβερ (και οι σελιδες,οχι μονο οι εφαρμογες). Επισης σε q παρατηρησα απο ωρα οτι δεν ανανεωνοταν το υπολοιπο των πακετων . Παροτι το μοντεμ εγραφε πανω απο 700 mb,το πακετο των 2 γιγα φαινοταν ανεγγιχτο. Ενω με το ΥΠ2 στο 1285 ειχαν καταγραψει κινηση μολις 100 mb. Μπορει να παιζει κανενα reset ή καποια επαναφορα στον σερβερ. Θα το εκτιμουσα αν εβγαζαν μια ανακοινωση,να πουν εστω οτι τις τελευταιες μερες αντιμετωπιζουμε προβληματα με τον σερβερ,ζηταμε λιγο υπομονη και κατανοηση. Αλλα μαρκετιγκ και ειλικρινια μαλλον δεν πανε μαζι.

 

 

Κανονικά η ενημέρωση για 80% κ 100% του δώρου Πάσχα, πάντως...:)

http://i65.tinypic.com/11ka0bo.jpg

Edited by jimmiss
Link to comment
Share on other sites

Mόλις δοκίμασα και το widget κάνει ανανέωση ενώ μπαίνει και απο την εφαρμογή .Οπως και στην σελίδα μπαίνει .

Ξεπεράστηκε; το πρόβλημα; :p

Link to comment
Share on other sites

παιδιά τα mb από το rising είναι μόνο για Κυριακές;
Αν δεν κάνεις θυσίες για τις ιδέες σου ή εσύ δεν αξίζεις ή οι ιδέες σου. Έζρα Πάουντ
Link to comment
Share on other sites

οκ ευχαριστώ
Αν δεν κάνεις θυσίες για τις ιδέες σου ή εσύ δεν αξίζεις ή οι ιδέες σου. Έζρα Πάουντ
Link to comment
Share on other sites

Λύθηκε το πρόβλημα παίζει κανονικά τώρα.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...