Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σωστά αυτό θα κάνω Ναι είναι στο όνομα μου.

 

Στάλθηκε από το m2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα έχει απαντηθεί αρκετές φορές φαντάζομαι, αλλά με πιάσατε "αδιάβαστο"... :O

 

Ποιο πακέτο ΜΒ τρώει η WIND πρώτο, το 1GB δώρο από την ανανέωση ή τα 150MB από το Log n Win;;

 

Θέλω να ξέρω, για να δω αν αξίζει να επιλέξω τα MB από το Log n Win, που ανοίγουν τα μεσάνυχτα, ώστε να γλιτώσω μερικά από τα άλλα (γιατί το WiFi του πλοίου είναι τραγικό). Ευχαριστώ.

Από ότι έχω δει σε μένα τρώει από τα 150mb

Καλησπέρα! Σε λίγες μέρες θα έχω το φοιτητικό πακέτο και θα ήθελα να σας ρωτήσω Εάν πριν το τέλος των 25ημερών κάνω ανανέωση με τα 8,5ευρώ συνεχίζουν να υπάρχουν στο υπόλοιπο μου τα λεπτά και τα mb του προηγούμενου 25ημερου κατά το πέρας των 25 ημερών και μέχρι το τέλος του νέου 25ημερου;

Δηλαδή παίζει μετά από 3 μήνες με συνεχείς ανανεώσεις Πριν την λήξη των 25ημερων να έχω 5γιγα ας πούμε;

 

 

Στάλθηκε από το XT1572 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

Συλλογή υπογραφών για εναντίωση στις αυξήσεις καρτοκινητής

https://secure.avaaz.org/el/petition/EETT_Sas_kaloyme_na_stamatisete_ti_drasi_kartel_stin_kiniti_tilefonia/?ccFPhkb

Edited by Mark_K

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Με το που ήρθα στο f2g αυξάνονται οι τιμές. Λιγότερη χρήση, λοιπόν, σπανιότερη ανανέωση πακέτων, και καλή χρεοκοπία σε εκείνους τους ιδιώτες που σπέρνουν εταιρείες...<<ανέμους>>!
Link to comment
Share on other sites

Με το που ήρθα στο f2g αυξάνονται οι τιμές. Λιγότερη χρήση, λοιπόν, σπανιότερη ανανέωση πακέτων, και καλή χρεοκοπία σε εκείνους τους ιδιώτες που σπέρνουν εταιρείες...<<ανέμους>>!

 

Μα όλες οι εταιρίες τα ίδια πακέτα είχαν περίπου, απλά αύξησαν τις τιμές. Αν έμενες αλλού, τι διαφορά θα είχε; :blink: Απλά θα είχες καλύτερο δίκτυο.

Link to comment
Share on other sites

Μα όλες οι εταιρίες τα ίδια πακέτα είχαν περίπου, απλά αύξησαν τις τιμές. Αν έμενες αλλού, τι διαφορά θα είχε; :blink: Απλά θα είχες καλύτερο δίκτυο.

Από πρόσφατη αναζήτηση το F2G συνδιάζει πολύ καλύτερα τα πακέτα και σε data και σε ομιλία με τις Online ανανεώσεις και τα πακέτα από το Mobile app

Link to comment
Share on other sites

Μα όλες οι εταιρίες τα ίδια πακέτα είχαν περίπου, απλά αύξησαν τις τιμές. Αν έμενες αλλού, τι διαφορά θα είχε; :blink: Απλά θα είχες καλύτερο δίκτυο.

Δεν είναι ότι απλά αύξησαν τις τιμές,μείωσαν και τις παροχές στα data -->(εκεί δηλαδή που κλασικά πάσχει περισσότερο το δίκτυο τους καθώς στο 2g για ομιλία μιλώντας αντικειμενικά δεν νομίζω πως έχει ιδιαίτερα προβλήματα ή τεράστιες ελλείψεις σε κάλυψη σε σχέση με τους άλλους 2)στα επίπεδα των άλλων κάτι που είναι κοροϊδία για τον καταναλωτή μιας και το δίκτυο της wind είναι συνολικά πολύ πίσω σε σχέση με των άλλων 2 σε αυτό το κομμάτι.Δε με ενοχλεί τόσο το επιπλέον 1€ στα πακέτα του 5€ αλλά η μείωση σχεδόν 50% της ποσότητας χωρίς παράλληλα να έχει την ποιότητα των αντίστοιχων υπηρεσιών των ανταγωνιστών της

Link to comment
Share on other sites

καμμια παροχη data δεν μειωθηκε. Μην συγκρινετε τα επισημα πακετα με αυτα που δινονται online. Τα 500 mb κανονικα κοστιζαν 5 ευρω στο f2g (1265) ,αλλο αν στην εφαρμογη εδινε 1 γιγα. Ας περιμενουμε να δουμε τι πακετα θα εμφανιστουν online για να βγαλουμε συμπερασματα.Για τα 500 mb που κοπηκαν απο το μπονους της ανανεωσης δεν νομιζω οτι μπορει να διαμαρτυρεται κανεις,μπονους ειναι,οτι θελουν το κανουν,αυριο μπορει να το κοψουν τελείως.Μετα την αλλαγη αυτή επιπλεον,δεν περιοριζεται στην 1η ανανεωση οπως πριν. Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

καμμια παροχη data δεν μειωθηκε. Μην συγκρινετε τα επισημα πακετα με αυτα που δινονται online. Τα 500 mb κανονικα κοστιζαν 5 ευρω στο f2g (1265) ,αλλο αν στην εφαρμογη εδινε 1 γιγα. Ας περιμενουμε να δουμε τι πακετα θα εμφανιστουν online για να βγαλουμε συμπερασματα.Για τα 500 mb που κοπηκαν απο το μπονους της ανανεωσης δεν νομιζω οτι μπορει να διαμαρτυρεται κανεις,μπονους ειναι,οτι θελουν το κανουν,αυριο μπορει να το κοψουν τελείως.Μετα την αλλαγη αυτή επιπλεον,δεν περιοριζεται στην 1η ανανεωση οπως πριν.

Πολύ σωστή τοποθέτηση.

Το 1γιγα με ανανεωση 10+ ήταν δώρο.

Ας βλέπουμε τα πράγματα στην κανονική τους διάσταση. Η καρτοκινητή της wind, είτε F2G είτε Q, παραμένει με διαφορα η πιο οικονομική πρόταση.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Πολύ σωστή τοποθέτηση.

Το 1γιγα με ανανεωση 10+ ήταν δώρο.

Ας βλέπουμε τα πράγματα στην κανονική τους διάσταση. Η καρτοκινητή της wind, είτε F2G είτε Q, παραμένει με διαφορα η πιο οικονομική πρόταση.

Αν ειναι η πιο οικονομική πρόταση ή όχι εξαρτάται απο τις ανάγκες του καθενός,και την κάλυψη στην περιοχή που κινείται.

Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι η πιο οικονομική πρόταση ή όχι εξαρτάται απο τις ανάγκες του καθενός,και την κάλυψη στην περιοχή που κινείται.

Με πακέτα turbo, magic numbers και Log & Win συν τα bonus των online ανανεώσεων, είναι εύκολο το συμπέρασμα.

Και βέβαια ισχύει το ότι επιλέγουμε ανάλογα με τις ανάγκες μας και την κάλυψη, κανείς δεν αντιλέγει.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Με πακέτα turbo, magic numbers και Log & Win συν τα bonus των online ανανεώσεων, είναι εύκολο το συμπέρασμα.

Και βέβαια ισχύει το ότι επιλέγουμε ανάλογα με τις ανάγκες μας και την κάλυψη, κανείς δεν αντιλέγει.

 

Λάθος. Τι να τα κάνω τα πακέτα turbo, magic numbers και Log & Win συν τα bonus των online ανανεώσεων αν δεν τα χρησιμοποιώ για μένα οικονομικό και χρήσιμο είναι το πακέτο που θέλω και χρειάζομαι να καταναλώσω, αυτό με εξυπηρετεί. Μην ξεχνάς ότι το παχύ το αρνί το τρώνε οι σκύλοι.

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση (που δεν έχω καταλάβει καλά). Μετά το τρίμηνο από την τελευταία ανανέωση, τα χρήματα που βρίσκονται μέσα θα χάνονται; Δηλαδή, θα βάλω 10 ευρώ κι αν περάσει ένα τρίμηνο, χάνεται ότι πόσο απομείνει, σωστά;

Αν ναι, το γίνεται αν κάνω άλλη μια αν κάνω μια ακόμα ανανέωση λίγο πριν την λήξη του τριμήνου; Αν δηλαδή βάλω αλλά 10 ευρώ; Μένουν όλα μέσα ή χάνονται αυτά του "πρώτου" τριμήνου;

 

Ευχαριστώ.

 

Sent from somewhere out there

Link to comment
Share on other sites

Χάνονται οσα υπαρχουν, μετα το τελος του 3μηνου.

Αρα στην πρωτη περιπτωση η απαντηση ειναι ναι.

Στην δευτερη, μενουν ολα μεσα και χανονται μετα το 3μηνο.

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λάθος. Τι να τα κάνω τα πακέτα turbo, magic numbers και Log & Win συν τα bonus των online ανανεώσεων αν δεν τα χρησιμοποιώ για μένα οικονομικό και χρήσιμο είναι το πακέτο που θέλω και χρειάζομαι να καταναλώσω, αυτό με εξυπηρετεί. Μην ξεχνάς ότι το παχύ το αρνί το τρώνε οι σκύλοι.

Και ποιος είπε ότι όλα αυτά δεν τα χρησιμοποιούμε;

Μια χαρά τα καταναλώνουμε.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Μα όλες οι εταιρίες τα ίδια πακέτα είχαν περίπου, απλά αύξησαν τις τιμές. Αν έμενες αλλού, τι διαφορά θα είχε; :blink: Απλά θα είχες καλύτερο δίκτυο.

 

Πρώτα απ'όλα, όλες οι εταιρείες έχουν τις ίδιες τιμές (+/-). Έτσι, ακριβώς λειτουργούν τα καρτέλ! Η διαφορά είναι στο καλύτερο δίκτυο και στο....περίπου τα ίδια πακέτα, όπως πολύ σωστά αναφέρεις. Αυτό το <<περίπου>>, όμως, δεν είναι μια αμελητέα ποσότητα.

Edited by apollo_el
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση (που δεν έχω καταλάβει καλά). Μετά το τρίμηνο από την τελευταία ανανέωση, τα χρήματα που βρίσκονται μέσα θα χάνονται; Δηλαδή, θα βάλω 10 ευρώ κι αν περάσει ένα τρίμηνο, χάνεται ότι πόσο απομείνει, σωστά;

Αν ναι, το γίνεται αν κάνω άλλη μια αν κάνω μια ακόμα ανανέωση λίγο πριν την λήξη του τριμήνου; Αν δηλαδή βάλω αλλά 10 ευρώ; Μένουν όλα μέσα ή χάνονται αυτά του "πρώτου" τριμήνου;

 

Ευχαριστώ.

 

Sent from somewhere out there

 

Αν δεν κάνεις ανανέωση για τρεις μήνες χάνεις το χρηματικό υπόλοιπο.Αν μέσα στους τρεις μήνες κάνεις ανανέωση τότε ανανεώνεις το συνολικό σου υπόλοιπο για τρεις μήνες.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα προσωπικά με χάλασε πολύ η μείωση σε 500mb.

Η Vodafone πόσα δίνει?

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

 

Πλέον δεν δίνει τίποτα... ελπίζουμε πως θα ακολουθήσει την Wind και θα μας δίνει 500....

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη αντι για 1 gb με 10ευρω ανανεωση θα δινει 500mb πλεον?

 

Ναι. Αλλα αν βάλεις δεκα φορες μεσα στο μηνα θα παρεις δεκα φορες mb αντι για μια.

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Όταν αγοράζουμε το Φοιτητικό πακέτο, δεν ξεκλειδώνουν και τα Turbo πακέτα; Ήθελα να ενεργοποιήσω ένα για πρώτη φορά και προς μεγάλη μου έκπληξη, είναι κλειδωμένα, ενώ πριν λίγο αγόρασα το Φοιτητικό πακέτο. Δηλαδή τα Turbo ξεκλειδώνουν αγοράζοντας πακέτα των 5€, αλλά όχι με των 8,5€;;; :blink:
Link to comment
Share on other sites

Όταν αγοράζουμε το Φοιτητικό πακέτο, δεν ξεκλειδώνουν και τα Turbo πακέτα; Ήθελα να ενεργοποιήσω ένα για πρώτη φορά και προς μεγάλη μου έκπληξη, είναι κλειδωμένα, ενώ πριν λίγο αγόρασα το Φοιτητικό πακέτο. Δηλαδή τα Turbo ξεκλειδώνουν αγοράζοντας πακέτα των 5€, αλλά όχι με των 8,5€;;; :blink:

 

Νομίζω ότι δεν ξεκλειδώνουν τα turbo παρά μόνο τα απλά πακέτα των 2€.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Να πούμε και ένα θετικό γιατί την έχουμε κατακράξει τη Wind, επιτέλους έβαλαν ειδοποίηση με SMS όταν κοντεύουν να τελειώσουν τα MB του πακέτου σου. https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161015/c8cee3bd3d3b773153f7e95b0bc91d12.jpg
Link to comment
Share on other sites

Όταν αγοράζουμε το Φοιτητικό πακέτο, δεν ξεκλειδώνουν και τα Turbo πακέτα; Ήθελα να ενεργοποιήσω ένα για πρώτη φορά και προς μεγάλη μου έκπληξη, είναι κλειδωμένα, ενώ πριν λίγο αγόρασα το Φοιτητικό πακέτο. Δηλαδή τα Turbo ξεκλειδώνουν αγοράζοντας πακέτα των 5€, αλλά όχι με των 8,5€;;; :blink:

Τα more ξεκλειδώνουν και οχι τα turbo

 

 

Δηλαδή τα Turbo ξεκλειδώνουν αγοράζοντας πακέτα των 5€, αλλά όχι με των 8,5€;; ...ακριβως...

Edited by oxxy

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...