Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οταν είναι κλειστό ή εκτός δικτύου τι κάνει? Στην q που εχω δουλεύει με το ίδιο νούμερο και στα 2. Σε f2g έχει το νούμερο που έγραψα πιο πάνω (δοκίμασέ το κι αυτό αν θες) αλλά δεν μπορώ να δοκιμάσω τι γίνεται γιατί το υπολοιπο έχει λήξει και δεν δουλεύει τίποτα... Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Οταν είναι κλειστό ή εκτός δικτύου τι κάνει? Στην q που εχω δουλεύει με το ίδιο νούμερο και στα 2. Σε f2g έχει το νούμερο που έγραψα πιο πάνω (δοκίμασέ το κι αυτό αν θες) αλλά δεν μπορώ να δοκιμάσω τι γίνεται γιατί το υπολοιπο έχει λήξει και δεν δουλεύει τίποτα...

 

Δοκίμασα και τα 2 νούμερα: και το ...1000 και το ...0000, με το ίδιο αποτέλεσμα. Όταν είναι κλειστό ή εκτός δικτύου, λαμβάνω κανονικά SMS ενημέρωσης. Στην προώθηση εκτός δικτύου είχε τον αριθμό ...1000, ενώ για την περίπτωση που ήταν κατειλημμένο δεν είχε κάποιον αριθμό. Εκεί, δοκίμασα και τους 2 που έγραψα...

Link to comment
Share on other sites

ισως να μην δουλευει οντως στο f2g...

 

Και έκανα χαρά :p , μιας και μου φαίνεται σημαντική παράλειψη.

Σ' ευχαριστώ πολύ πάντως!

Link to comment
Share on other sites

αν καποιος θυμαται τις εντολες δικτυου για την ειδοποιηση κλησεων στο f2g ας τις γραψει. Στο f2g μου που εχει μηδενικο υπολοιπο και φραγη εισερχομενων λογω παρελευσης 6μηνου,σταματησε να λειτουργει ξαφνικα η ειδοποιηση,και δεν μπορω να την ενεργοποιησω με το ΝΑΙ στο 1265. Οταν ειναι κλειστο και το καλουν κλεινει η γραμμη και δεν ακουγεται το γνωστο μηνυμα. Εκτος αν φταιει για ολα η φραγη.
Link to comment
Share on other sites

αν καποιος θυμαται τις εντολες δικτυου για την ειδοποιηση κλησεων στο f2g ας τις γραψει. Στο f2g μου που εχει μηδενικο υπολοιπο και φραγη εισερχομενων λογω παρελευσης 6μηνου,σταματησε να λειτουργει ξαφνικα η ειδοποιηση,και δεν μπορω να την ενεργοποιησω με το ΝΑΙ στο 1265. Οταν ειναι κλειστο και το καλουν κλεινει η γραμμη και δεν ακουγεται το γνωστο μηνυμα. Εκτος αν φταιει για ολα η φραγη.

Δεν ειναι Λογο της φραγης... το εχω δει αυτο στην κοπελα μου οταν ειχε μηδενικο υπολοιπο στην wind εαν δεν εχεις εστο και 0.01 cent παπαλα η ειδοποιηση κλησεων δεν εχει να κανει με τους 6 μηνες που λες αλλα το οτι ειναι μηδενικο το υπολοιπο

Ουτε μπορεις να την βαλεις ουτε και να την ειχες εαν εχεις μηδενικο υπολοιπο δεν θα λαμβανεις sms

Edited by oxxy

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

χρήστης f2g εδώ και 3 χρόνια , θα έλεγα ικανοποιημένος. Θέλω να κάνω 2 ερωτήσεις μήπως κάποιος μπορεί να με βοηθήσει :

 

1. Χθές χρεώθηκα περίπου 3 ευρώ απο το υπόλοιπο μου (το κοιτάω συχνά γιατί είχα μπλέξει με εκείνα τα δωρεάν ευρώ που πρακτικά σου έτρωγε το υπόλοιπο πρίν κανένα χρόνο). Πήρα τηλέφωνο στο τετραψήφιο και η κοπέλα μου είπε οτι η χρέωση είναι απο τετραψήφιο 11χχ. Πράγματι μετά θυμήθηκα οτι πήρα την οδική βοήθεια , 1158. Μετά όμως έψαξα στο google και είδα οτι η χρέωση είναι περίπου 0,03ευρώ ανα κλήση! Τί παίζει;;;

 

2. Πήρα ενα καρτοκινητό αντιπρόσωπο και μου ζήτησαν 10ευρώ (σαν ανανεωση) που τελικά τα τράβηκε αυτόματα απο το υπόλοιπο , και καλά για ενεργοποίηση. Πέρσι δέν είχα δώσει τίποτα για πάρω νούμερο.. Άλλαξαν οι όροι;

 

ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι βέβαιος για το αν είναι ~0,3€ ανά κλήση και όχι ανά λεπτό. Στη σταθερή που βρήκα τιμοκατάλογο από τη Wind είναι ανά λεπτό. Το λέει εδώ : https://www.wind.gr/files/1/statheri-pricelist-new/Other-Calls-Pricelist_20131101.pdf

Δεν βλέπω κάτι αντίστοιχο για την κινητή, αλλά μιας και στο site της interamerican λέει πως καλείς στο 1158 από σταθερό ή κινητό, υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να είναι και στα 2 ανά λεπτό. Εκεί πάντως δεν βλέπω να ξεκαθαρίζει κάτι.

 

Όσο για το άλλο, ψάχνοντας στο site της wind βλέπω πως έχει βάλει τέλος ενεργοποίησης 25€ για καρτοκινητό, το οποίο μέχρι το τέλος του 2016 το χρεώνουν "μόλις" 10€...

Γενικά όπως έχουμε πει αρκετές φορές, για νέο νουμεράκι ή φορητότητα καλύτερα on line αίτηση που πληρώνεις 10€ αλλά παίρνεις και κάρτα ίσης αξίας, παρά από κατάστημα που θα σου πάρει 10€ και θα σου δώσει κάποια δώρα(mb και λεπτά) που ενδεχομένως να μην χρειάζεσαι.

Link to comment
Share on other sites

Άλλη φορά παίρνε στο 2109461333 για την Ιντεραμέρικαν. Και γω 2 φορές μου άδειασε το υπόλοιπο της κάρτας και έψαχνα τον ασφαλιστή να τους πάρει.

 

Στάλθηκε από το P9000_Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για να κανω την καρτα sim μου nano sim πρεπει να μου δωσουν καινουργια ή μπορουν να μου την κοψουν? Για να την κανω Micro-SIM απλα την κοβουν, σωστα?
Link to comment
Share on other sites

Κόβεται και σε nano, αλλά θέλει και λίγο λιμάρισμα γιατί η συγκεκριμένη είναι και πιο λεπτή από την κανονική. Αλλά αν δεν έχεις αλλάξει κάρτα για 4G μπορείς να το κάνεις δωρεάν. Και αυτή που θα πάρεις είναι multi sim που σπάει σε micro και nano.

 

Sent from my XT1562

Link to comment
Share on other sites

Εγω την ειδικη/ φοιτητικη προσφορα χωρις να ειμαι φοιτητης, ποσο παιζει να γινει καμια βλακεια και οταν αλλαξω την σιμ σε 4G να σταματησει η προσφορα?
Link to comment
Share on other sites

Εγω την ειδικη/ φοιτητικη προσφορα χωρις να ειμαι φοιτητης, ποσο παιζει να γινει καμια βλακεια και οταν αλλαξω την σιμ σε 4G να σταματησει η προσφορα?

 

Δεν "παίζει" :)

Link to comment
Share on other sites

Είναι στο όνομα ενός φίλου μου.

Για αλλαγή στο όνομα το δικό μου τι χαρτιά χρειάζονται και πόσο χρόνο θέλει;

Αν γίνει η αλλαγή στο όνομα το δικό μου τότε παίζει γίνει η βλακεια; :p

Έχω το πακέτο 1 χρόνο τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Να πάτε και οι 2 για μεταβίβαση με τις ταυτότητες. Εναλλακτικά αν δεν θες να γίνει αυτό, πες του φίλου σου να πάει να ζητήσει αλλαγή στην κάρτα για 4G και να στη δώσει.

 

Sent from my XT1562

Link to comment
Share on other sites

Για άλλη μια φορά αυτό το καφενείο με έχει βγάλει από τα ρούχα μου.

 

Προσπάθησα να κάνω ανανέωση χρόνου από το site τους και προφανώς με χρέωσε κανονικά, ήρθε mail επιβεβαίωσης και μήνυμα στην οθόνη και τα χρήματα δεν μπήκαν στο λογαριασμό μου!

 

Δηλαδή για να κάνω τώρα τη δουλειά μου πρέπει να τους δώσω τα διπλάσια χρήματα. Θεωρώ ότι θα μου τα επιστρέψουν (θέλω να πιστεύω) άμεσα αύριο, αλλά ο εκνευρισμός μου αυτή τη στιγμή δεν πληρώνεται με τίποτα.

 

Βασικά κάνουν ότι μπορούν για να σε διώξουν. Κάνουμε υπομονή με το τραγικό 4g τους, αλλά κάποια στιγμή θα γίνει η φορητότητα.

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Είναι στο όνομα ενός φίλου μου.

Για αλλαγή στο όνομα το δικό μου τι χαρτιά χρειάζονται και πόσο χρόνο θέλει;

Αν γίνει η αλλαγή στο όνομα το δικό μου τότε παίζει γίνει η βλακεια; :p

Έχω το πακέτο 1 χρόνο τώρα.

πάτε οι 2 σας με τις ταυτότητες σ ένα κατάστημα και σε 5 λεπτά είν έτοιμο

Link to comment
Share on other sites

Για άλλη μια φορά αυτό το καφενείο με έχει βγάλει από τα ρούχα μου.

 

Προσπάθησα να κάνω ανανέωση χρόνου από το site τους και προφανώς με χρέωσε κανονικά, ήρθε mail επιβεβαίωσης και μήνυμα στην οθόνη και τα χρήματα δεν μπήκαν στο λογαριασμό μου!

 

Δηλαδή για να κάνω τώρα τη δουλειά μου πρέπει να τους δώσω τα διπλάσια χρήματα. Θεωρώ ότι θα μου τα επιστρέψουν (θέλω να πιστεύω) άμεσα αύριο, αλλά ο εκνευρισμός μου αυτή τη στιγμή δεν πληρώνεται με τίποτα.

 

Βασικά κάνουν ότι μπορούν για να σε διώξουν. Κάνουμε υπομονή με το τραγικό 4g τους, αλλά κάποια στιγμή θα γίνει η φορητότητα.

 

Κάποιες φορές θέλει λίγα λεπτά για να ενημερωθεί το υπόλοιπο με τα χρήματα που έβαλες.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ρωτήσω κάτι, επειδή τα MB του φοιτητικού δε με φτάνουν πια... :O

 

Αν αγοράσω από την εφαρμογή του F2G το πακέτο με τα 5GB στα 15€, μπορώ αμέσως μετά να αγοράσω 2 φορές το πακέτο Turbo που με 2€ δίνει 200 λεπτά προς όλους (400 σύνολο);; Ή γίνεται μόνο 1 φορά; Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας!

 

Είμαι εδώ και πολλά χρόνια καρτοκινητού Vodafone, και τώρα με τις αλλαγές και τις καταργήσεις των bonus, σκέφτομαι σοβαρά να αλλάξω εταιρία. Χάζεψα λίγο το τι προσφέρει το free2go και εκ πρώτης όψεως μου άρεσε. Έχω όμως τις εξής ερωτήσεις.

 

1. Το 1 gb δώρο με ανανέωση άνω των 10 ευρώ εξακολουθεί να ισχύει;

2. Τα εβδομαδιαία δώρα εάν έχεις βάλει 5 ευρώ το τελευταίο δίμηνο ξέρουμε για πόσο θα ισχύουν;

3. Στην Wind πρέπει να μπαίνει κάρτα κάθε 3μηνο ή 6μηνο;

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας!

 

Είμαι εδώ και πολλά χρόνια καρτοκινητού Vodafone, και τώρα με τις αλλαγές και τις καταργήσεις των bonus, σκέφτομαι σοβαρά να αλλάξω εταιρία. Χάζεψα λίγο το τι προσφέρει το free2go και εκ πρώτης όψεως μου άρεσε. Έχω όμως τις εξής ερωτήσεις.

 

1. Το 1 gb δώρο με ανανέωση άνω των 10 ευρώ εξακολουθεί να ισχύει;

2. Τα εβδομαδιαία δώρα εάν έχεις βάλει 5 ευρώ το τελευταίο δίμηνο ξέρουμε για πόσο θα ισχύουν;

3. Στην Wind πρέπει να μπαίνει κάρτα κάθε 3μηνο ή 6μηνο;

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

1) Ισχύει το 1GB δώρο με ανανέωση 10€ μόνο 1 φορά το μήνα και μόνο αν την κάνεις από κατάστημα WIND ή Online ή από την εφαρμογή του F2G (μέσω κάρτας τραπεζης ή PayPal). Από τις κάρτες των περίπτερων, δεν παίρνεις τίποτα.

 

2) Τα Log n Win δώρα ισχύουν για 4 εβδομάδες. Θέλει ανανέωση κάθε μήνα, έστω και με 5€ για να τα παίρνεις.

 

3) Κάθε 6 μήνες.

 

Υ.Γ. Μέσα στην εφαρμογή του F2G, υπάρχει κι ένα κρυφό πακέτο που λέγεται Super Talk και με 5€ δίνει 300 λεπτά προς όλους και 200 προς WIND/Q, αν σε ενδιαφέρει.

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ρωτήσω κάτι, επειδή τα MB του φοιτητικού δε με φτάνουν πια... :O

 

Αν αγοράσω από την εφαρμογή του F2G το πακέτο με τα 5GB στα 15€, μπορώ αμέσως μετά να αγοράσω 2 φορές το πακέτο Turbo που με 2€ δίνει 200 λεπτά προς όλους (400 σύνολο);; Ή γίνεται μόνο 1 φορά; Ευχαριστώ.

Μία φορά ανά 7 ημέρες

Link to comment
Share on other sites

Δεν λέει το log n win αλλά τα πακέτα more 2 που για μια μερα γίνονται τούρμπο και στην ουσία διπλασιάζουν το πακέτο more 2.

H απάντηση είναι όχι. Θα πρέπει να ενεργοποιήσεις εκ νέου ένα πακέτο με αξία τουλάχιστον 5.04 ευρώ για να πάρεις και 2ο τούρμπο.

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161005/91d63dfef6392da3a6181401ea64a713.jpg

Edited by scream
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...