Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα! Σε λίγες μέρες θα έχω το φοιτητικό πακέτο και θα ήθελα να σας ρωτήσω Εάν πριν το τέλος των 25ημερών κάνω ανανέωση με τα 8,5ευρώ συνεχίζουν να υπάρχουν στο υπόλοιπο μου τα λεπτά και τα mb του προηγούμενου 25ημερου κατά το πέρας των 25 ημερών και μέχρι το τέλος του νέου 25ημερου;

Δηλαδή παίζει μετά από 3 μήνες με συνεχείς ανανεώσεις Πριν την λήξη των 25ημερων να έχω 5γιγα ας πούμε;

Link to comment
Share on other sites

Όχι, γιατί στη Wind δεν μεταφέρονται ούτε λεπτά ομιλίας ούτε mb με την ενεργοποίηση του ίδιου πακέτου.

 

Sent from my XT1562

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Σε λίγες μέρες θα έχω το φοιτητικό πακέτο και θα ήθελα να σας ρωτήσω Εάν πριν το τέλος των 25ημερών κάνω ανανέωση με τα 8,5ευρώ συνεχίζουν να υπάρχουν στο υπόλοιπο μου τα λεπτά και τα mb του προηγούμενου 25ημερου κατά το πέρας των 25 ημερών και μέχρι το τέλος του νέου 25ημερου;

Δηλαδή παίζει μετά από 3 μήνες με συνεχείς ανανεώσεις Πριν την λήξη των 25ημερων να έχω 5γιγα ας πούμε;

Όχι δεν μετατίθεται η διάρκεια τους. Θα προστεθούν στα ήδη υπάρχοντα αλλά με δική τους ξεχωριστή ημερομηνία λήξης. Αυτά από το πρώτο πακέτο θα ληξουν στις 25 μέρες.

Edited by scream
Link to comment
Share on other sites

Για άλλη μια φορά αυτό το καφενείο με έχει βγάλει από τα ρούχα μου.

 

Προσπάθησα να κάνω ανανέωση χρόνου από το site τους και προφανώς με χρέωσε κανονικά, ήρθε mail επιβεβαίωσης και μήνυμα στην οθόνη και τα χρήματα δεν μπήκαν στο λογαριασμό μου!

 

Δηλαδή για να κάνω τώρα τη δουλειά μου πρέπει να τους δώσω τα διπλάσια χρήματα. Θεωρώ ότι θα μου τα επιστρέψουν (θέλω να πιστεύω) άμεσα αύριο, αλλά ο εκνευρισμός μου αυτή τη στιγμή δεν πληρώνεται με τίποτα.

 

Βασικά κάνουν ότι μπορούν για να σε διώξουν. Κάνουμε υπομονή με το τραγικό 4g τους, αλλά κάποια στιγμή θα γίνει η φορητότητα.

 

Σε εμένα δεν έχει συμβεί ποτέ κάτι τέτοιο 2 χρόνια τώρα, αλλά έχει δίκιο ο φίλος θέλει μερικά δευτερόλεπτα να φανεί ο χρόνος ομιλίας

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ!

 

Επίσης, τη φοιτητική προσφορά πρέπει να την ενεργοποιείς τουλάχιστον 1 φορά το 6μηνο, για να μην τη χάσεις.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Ένα καλός τρόπος να καλούμε δωρεάν την εξυπηρέτηση wind μέσω viber out στο 6935601260.
Link to comment
Share on other sites

Θα έχει απαντηθεί αρκετές φορές φαντάζομαι, αλλά με πιάσατε "αδιάβαστο"... :O

 

Ποιο πακέτο ΜΒ τρώει η WIND πρώτο, το 1GB δώρο από την ανανέωση ή τα 150MB από το Log n Win;;

 

Θέλω να ξέρω, για να δω αν αξίζει να επιλέξω τα MB από το Log n Win, που ανοίγουν τα μεσάνυχτα, ώστε να γλιτώσω μερικά από τα άλλα (γιατί το WiFi του πλοίου είναι τραγικό). Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Θα έχει απαντηθεί αρκετές φορές φαντάζομαι, αλλά με πιάσατε "αδιάβαστο"... :O

 

Ποιο πακέτο ΜΒ τρώει η WIND πρώτο, το 1GB δώρο από την ανανέωση ή τα 150MB από το Log n Win;;

 

Θέλω να ξέρω, για να δω αν αξίζει να επιλέξω τα MB από το Log n Win, που ανοίγουν τα μεσάνυχτα, ώστε να γλιτώσω μερικά από τα άλλα (γιατί το WiFi του πλοίου είναι τραγικό). Ευχαριστώ.

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161006/f325e82570b5095d43891eb3cedd4bd9.jpg

 

Αν και δεν το διευκρινίζει ακριβώς, νομίζω πως πρώτα καταναλωνει τo log n win.

Link to comment
Share on other sites

Ένα καλός τρόπος να καλούμε δωρεάν την εξυπηρέτηση wind μέσω viber out στο 6935601260.

Για όσο ακόμα το viber out είναι δωρεάν φυσικά

Link to comment
Share on other sites

...

3. Στην Wind πρέπει να μπαίνει κάρτα κάθε 3μηνο ή 6μηνο;

3) Κάθε 6 μήνες.

....

 

Είμαι νέος στις κάρτες (f2g η πρώτη μου). Δεδομένου ότι απάντησες, μπορείς να μου γράψεις τι σημαίνει αυτό; Αν δεν κάνεις ανανέωση πακέτου μέσα σε 6 μήνες, υπάρχουν επιπτώσεις;

Edited by apollo_el
Link to comment
Share on other sites

Στους 6 μήνες χάνεις ότι χρηματικό υπόλοιπο έχει μείνει, και στους 13 μήνες χωρίς ανανέωση χάνεις το νούμερο.
Link to comment
Share on other sites

Δεν λέει το log n win αλλά τα πακέτα more 2 που για μια μερα γίνονται τούρμπο και στην ουσία διπλασιάζουν το πακέτο more 2.

H απάντηση είναι όχι. Θα πρέπει να ενεργοποιήσεις εκ νέου ένα πακέτο με αξία τουλάχιστον 5.04 ευρώ για να πάρεις και 2ο τούρμπο.

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161005/91d63dfef6392da3a6181401ea64a713.jpg

 

Πότε άλλαξε αυτό με τα turbo πακέτα βρε παιδιά; Τον περασμένο μήνα ενεργοποιησα ένα βασικό πακέτο και στο καπάκι 2 turbo από την εφαρμογή κανονικά. Αυτό τον μήνα εβαλα κάρτα από κατάστημα και είμαι με τα μπόνους οπότε θα το τσεκαρω μόλις τελειώσουν...

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

Ένα καλός τρόπος να καλούμε δωρεάν την εξυπηρέτηση wind μέσω viber out στο 6935601260.

Καλό ευχαριστούμε

 

LG V10 ΤΟ ΔΕΚΑ ΤΟ ΚΑΛΟ

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Τέρμα το 6μηνο, να ζήσουμε να το θυμόμαστε. Ο πρώτος που θα ανανεώσει και θα έχει 3μηνη διάρκεια το υπόλοιπό του, ας ενημερώσει.
Link to comment
Share on other sites

 

Εγώ χθες έκανα ανανέωση και λήγει σε 6 μήνες. Μήπως είναι νέα μπλοφα; :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Διευκρινίζεται ότι ειδικά όσον αφορά σε ανανεώσεις χρόνου ομιλίας που έχουν πραγματοποιηθεί πριν τη 1η Σεπτεμβρίου 2016, η διάρκεια ισχύος τυχόν υπολειπόμενης αξίας συνδιαλέξεων θα λήγει την 1η Δεκεμβρίου 2016.

 

Κι αυτό πολύ σημαντικό επίσης γιατί όλο και κάποιος μπορεί να την πατήσει και να χάσει μεγάλο υπόλοιπο.

π.χ. είχα κάνει ανανέωση 3/7 και ο χρόνος ομιλίας μου λήγει 3/1/17. Με βάση αυτά που γράφει εδώ, ο χρόνος ομιλίας μου θα λήξει τελικά 1/12/16 και όχι 3/1/17 όπως ήξερα μέχρι τώρα.

Στην εφαρμογή ακόμα βλέπω ημερομηνία λήξης 3/1/17 βέβαια, πιστεύω κάποια στιγμή θα αλλάξει.

Link to comment
Share on other sites

Τροποποίηση της διάρκειας ισχύος του χρόνου ομιλίας καρτοκινητής

 

07/10/2016

 

Σε συνέχεια της από 06/08/2015 ανακοίνωσης, στην οποία η εταιρία WIND HELLAS ΤΗΛΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΕΣ ΑΕΒΕ ανακοίνωσε πως τροποποιείται η διάρκεια ισχύος της αξίας συνδιαλέξεων για συνδρομητές καρτοκινητής WIND Card, Q card και WIND F2G, την οποία μείωσε από 6 μήνες σε 3 μήνες από την τελευταία ανανέωση χρόνου ομιλίας με ημερομηνία ισχύος την 28η Σεπτεμβρίου 2015, η WIND Ελλάς ενημερώνει τους συνδρομητές που επηρεάζονται πως η ανωτέρω ημερομηνία παρατάθηκε για την 1η Σεπτεμβρίου 2016.

 

Συγκεκριμένα κάθε αρχική ενεργοποίηση σύνδεσης, εφόσον σε αυτή υπάρχει χρηματικό ποσό, ή μετά από κάθε ανανέωση χρηματικού υπολοίπου, σε όλες τις περιπτώσεις, η διάρκεια ισχύος της αξίας συνδιαλέξεων θα είναι 3μήνες από την ημερομηνία της τελευταίας ανανέωσης χρόνου ομιλίας και όχι 6 μήνες που ισχύει σήμερα. Σε περίπτωση που μέσα σε αυτό το διάστημα των 3 μηνών δεν πραγματοποιηθεί άλλη ανανέωση χρόνου ομιλίας, τυχόν υπολειπόμενη αξία συνδιαλέξεων θα χάνεται και δεν θα επιστρέφεται στο συνδρομητή. Για διάστημα άλλων 9 μηνών, πάντως, ο συνδρομητής θα δύναται να λαμβάνει μη χρεώσιμες κλήσεις από τρίτους ή/και να προβεί σε ανανέωση του χρόνου ομιλίας του. Εν συνεχεία, για άλλον ένα μήνα, θα μπορεί μόνο να ανανεώσει το χρόνο ομιλίας και όχι να πραγματοποιήσει ή να λάβει κλήσεις. Μετά και την πάροδο 13 συνολικά μηνών από την τελευταία ανανέωση, η WIND Ελλάς θα καταργεί τη σύνδεση και ο συνδρομητής θα χάνει τον τηλεφωνικό του αριθμό.

 

Διευκρινίζεται ότι ειδικά όσον αφορά σε ανανεώσεις χρόνου ομιλίας που έχουν πραγματοποιηθεί πριν τη 1η Σεπτεμβρίου 2016, η διάρκεια ισχύος τυχόν υπολειπόμενης αξίας συνδιαλέξεων θα λήγει την 1η Δεκεμβρίου 2016. Κατά τα λοιπά, ισχύουν και εφαρμόζονται οι γενικοί όροι παροχής υπηρεσιών στο δίκτυο της WIND Ελλάς, ως τροποποιήθηκαν με την ανακοίνωση της 06/08/2015.

 

https://www.wind.gr/gr/wind/gia-tin-etaireia/anakoinoseis/anakoinosi/?prid=438

 

 

για τα σχολια σας εδω

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=442322

Edited by oxxy

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Ηρθαν τρία μηνύματα από μια εταιρεία με λινκς και προτάσεις για παιχνίδια και μου αφαίρεσαν κοντά δέκα ευρώ από την κάρτα!

Τι κάνω τώρα; Ούτε έχω γραφτεί πουθενά, ούτε έχω καμμιά τέτοιου είδους δραστηριότητα!!

Scotty, beam us up.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...