Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν το ήξερα και λέω να το μοιραστώ μαζί σας.

 

Είχα υπόλοιπο € 4.46 και τελείωναν τα λεπτά ομιλίας μου, και πήγα και ενεργοποίησα ενα πακέτο More (100 προς όλους και 50 προς wind)

Μέχρι τώρα είχα την εντύπωση οτι αυτά ξεκλειδώνουν με την ενεργοποίηση ενός 5ευρου πακέτου και έχεις δικαίωμα για 1 ενεργοποίηση ενος πακέτου more, αλλά έκανα λάθος, μιας και με το υπόλοιπο € 2,44 μπόρεσα και ενεργοποίησα και 2ο πακέτο more (100 προς όλους και 50 προς wind)

 

Και απορώ πως το επιτρέπουν αυτό μιας και με € 4.04 έχω ακριβώς τις ίδες παροχές με το πακέτο των € 5,04!!!!

 

Ξεκλειδωνουν για ενα μήνα τα more αλλά δεν θυμάμαι πόσες φορές έχεις δικαίωμα να τ αγοράσεις κάπου στο faq θα το αναφέρει σίγουρα δεν ειναι ομως για μια φορά...

Τι θέλεις να τα κοψει?

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ξεκλειδωνουν για ενα μήνα τα more αλλά δεν θυμάμαι πόσες φορές έχεις δικαίωμα να τ αγοράσεις κάπου στο faq θα το αναφέρει σίγουρα δεν ειναι ομως για μια φορά...

 

Μόλις είδα στο φακ και λέει:

Επιπλέον πρέπει να θυμάσαι ότι σε κάθε περίπτωση κάθε επιλογή MORE μπορεί να ενεργοποιηθεί 2 φορές ανά 30 ημέρες και η ενσωματωμένη χρήση (SMS & λεπτά ομιλίας) μπορεί να χρησιμοποιηθεί μόνο προς εθνικούς προορισμούς και όχι κατά τη διάρκεια περιαγωγής.

 

Δεν το είχα ψάξει ποτέ, αλλά περίμενα να είναι για μια ενεργοποιηση!

 

Tι θέλεις να τα κοψει?

 

Οχι οχι, τρελλός είμαι :D

I am the FireStarter
Link to comment
Share on other sites

ποιο ειναι το ελαχιστο ποσο που μπορω να κανω ανανεωση ,σε καταστημα, σε F2G?

 

5€

https://www.wind.gr/gr/f2g/upiresies/ananeosi-hronou-omilias/tropoi-ananeosis/ [κάτω]

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω πως κοστιζει η φορητοτητα αριθμου απο κοσμοτε σε f2go 10ευρω...Αυτο συμβαίνει σε ολα τα καταστήματα wind η' μονο στα συνεργαζομενα?
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω πως κοστιζει η φορητοτητα αριθμου απο κοσμοτε σε f2go 10ευρω...Αυτο συμβαίνει σε ολα τα καταστήματα wind η' μονο στα συνεργαζομενα?

Και για αλλαγη απο Q card σε f2g πληρωνεις δεκαρικο;

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω πως κοστιζει η φορητοτητα αριθμου απο κοσμοτε σε f2go 10ευρω...Αυτο συμβαίνει σε ολα τα καταστήματα wind η' μονο στα συνεργαζομενα?

 

Καλύτερα κάνε τη φορητότητα Online, από την ιστοσελίδα του F2G. Θα σου κοστίσει μόνο μία κάρτα ανανέωσης 10€, που θα σου έρθει σπίτι και θα την περάσεις στον αριθμό σου, όταν ολοκληρωθεί η φορητότητα, μαζί με μία νέα 4G SIM F2G. Στα καταστήματα συνεργατών είναι ****** και μερικοί νομίζω είχαν αναφέρει ότι τους χρεωσαν και τη SIM για 5€. :down:

Edited by impreza_sti
Ασκούμε κριτική σε ιδέες και όχι σε ανθρώπους
Link to comment
Share on other sites

To μονο λινκ που βρηκα ειναι αυτο

https://www.wind.gr/gr/f2g/ela-sto-f2g/foritotita-arithmou/eisai-sundromitis-allou-diktuou/

δεν λεει κατι για ονλινε φορητοτητα....λεει απλα για επισκεψη σε καταστημα

 

 

ακυρο...το βρηκα

https://www.wind.gr/gr/f2g/ela-sto-f2g/paraggelia-paketou-sundesis-f2g/

ευχαριστω για την βοηθεια!

Edited by GPOWER
Link to comment
Share on other sites

Βρίσκομαι ακόμα σε σύνδεση αλλά σε ένα μήνα τελειώνει.Εχω πάρει ήδη την απόφαση μου να πάω σε καρτοκινητη.

Θέλω να ρωτησω τα παιδιά που έχουν f2go με 11ευρω κάρτα από κατάστημα/ή μέσω ίντερνετ ανανέωση θα έχω:

-1 gb internet

-5,04 200 λεπτά προς όλους

-2,02 200 λεπτά προς όλους (μέσω του turbo talk)

-2,02 200 λεπτά προς όλους (μέσω του turbo talk)

 

Σύνολο 9,08 ευρώ για 600 λεπτά ομιλίας προς όλους και 1 gb internet για 30 ημέρες.

Ισχύει το παραπάνω?Όπως βλέπετε με ενδιαφέρει ο χρόνος ομιλίας προς όλους.

Υπάρχει κάτι καλύτερο?Κάποιος άλλος συνδυασμός με τα πακέτα της για ομιλία προς όλους?

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει το mobile app - super talk πακέτο που με 5.04 δίνει 300λ προς όλους + 200 προς wind/q. Το βάζεις μόνο μέσα από την εφαρμογή. Δεν ξέρω αν ανοίγει τα turbo αλλά δεν βλέπω γιατί όχι.

Καλύτερα να πάρεις επιβεβαίωση όμως και από κάποιον άλλον.

 

Στάλθηκε από το ALE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τα ανοίγει, οποτε με 11€ θα έχει:

-1gb internet για ένα μηνα

-300' προς όλους και 200' προς wind/q από το super talk της εφαρμογής (5.04€) για ένα μηνα

-200' προς όλους για ένα μήνα και 60' προς wind/q + 60 sms προς wind/q για 15 ημέρες από ένα turbo talk (2.02€)

- 200' προς όλους για ένα μήνα και 60' προς wind/q + 60 sms προς wind/q για 15 ημέρες από ένα turbo talk (2.02€)

-1.500' προς (έως) 3 αριθμούς wind/q της επιλογής του για ένα μήνα

-120' προς σταθερά για ένα μήνα (μονο αν κάνει την ανανέωση σε κατάστημα)

-δώρα log n win που μπορεί να είναι (βαζω σειρα προτιμησης δικη μου, αλλα πιστευω ειναι και τα δυο μονα που αξιζουν):

ή 20sms προς όλους την εβδομάδα (άρα 4χ20= 80 το μήνα)

ή 150mb την εβδομάδα (άρα 4χ150 = 600mb στον μήνα).

 

not bad at all!

Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

Και αν είναι τυχερός και του έρθει το μήνυμα για την "φοιτητική" προσφορά, θα βάζει 10€ και θα έχει 1500 λεπτά προς όλους και 1,5GB, μαζί με το 1GB της ανανέωσης και τα log n win δώρα που μάλλον θα είναι SMS...
Link to comment
Share on other sites

Η κατανάλωση στα πακέτα ίντερνετ, δεν γίνεται με σειρά αυτών που λήγουν πιο σύντομα; είχα ενεργοποιήσει πακέτο 1gb με 5 ευρώ και +500mb με 2 ευρώ turbo. Εχω υπόλοιπο 900mb που λήγουν 6/8, και ανανέωσα με 10 ευρώ για τα 300', και μαζί το 1gb, τα οποία λήγουν 16/8. Και ενώ έπρεπε και πίστευα ότι θα καταναλώνει απτό προηγούμενο πακέτο που είναι σε ισχύ, μου καταναλώνει από το 1gb που μπήκε. Δεν μας τα λέει καλά η wind. Ουσιαστικά ακυρώθηκε το προηγούμενο πακέτο.
Link to comment
Share on other sites

Η κατανάλωση στα πακέτα ίντερνετ, δεν γίνεται με σειρά αυτών που λήγουν πιο σύντομα; είχα ενεργοποιήσει πακέτο 1gb με 5 ευρώ και +500mb με 2 ευρώ turbo. Εχω υπόλοιπο 900mb που λήγουν 6/8, και ανανέωσα με 10 ευρώ για τα 300', και μαζί το 1gb, τα οποία λήγουν 16/8. Και ενώ έπρεπε και πίστευα ότι θα καταναλώνει απτό προηγούμενο πακέτο που είναι σε ισχύ, μου καταναλώνει από το 1gb που μπήκε. Δεν μας τα λέει καλά η wind. Ουσιαστικά ακυρώθηκε το προηγούμενο πακέτο.

 

Ακριβώς:

Προτεραιότητα κατανάλωσης στη Wind έχουν τα bonus MB.

 

Οπότε για να φτάσεις (πια) να καταναλώσεις κάτι από τα 900ΜΒ που έχεις ως 6/8 πρέπει να έχεις καταναλώσει όλο το 1GB bonus.

 

Τα λέμε εδώ και καιρό. (Όπως και άλλα πολλά). ! :rolleyes:

 

Υ.Γ.: Όπως έχουμε πει εδώ και καιρό : Αντί για 1GB με 5€ πακέτο,

στέλνε 60 στο 12410 για 1GB με 4,43€...!

Λιγότερα.

Και μπορεί και να μην συμβαίνει το παραπάνω στην προτεραιότητα: Δεν το έχω δοκιμάσει.

Ισχύει για ΟΛΟΥΣ αυτό με το 60 στο 12410 για 1GB.

Edited by jimmiss
Link to comment
Share on other sites

Θα ήταν πολύ καλό αν μαζεύονταν όλες αυτές οι πληροφορίες για ενεργοποιήσεις πακέτων όπως η από πάνω και αναρτούνταν στην πρώτη σελίδα του θέματος.
Link to comment
Share on other sites

Θα ήταν πολύ καλό αν μαζεύονταν όλες αυτές οι πληροφορίες για ενεργοποιήσεις πακέτων όπως η από πάνω και αναρτούνταν στην πρώτη σελίδα του θέματος.

 

Αν κάναμε και καμιά αναζήτηση καλά θα'ταν! :D

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=434674

Link to comment
Share on other sites

KEPΔIΣEΣ 1000Λ ΠPOΣ OΛH TH WIND/Q KAΘE MHNA ΓIA 6 MHNEΣ ENTEΛΩΣ ΔΩPEAN AΠO TO F2G! ΣTEIΛE 31 ΣTO 12410 MEXPI 25/7 KAI MIΛA ΓIA 6 MHNEΣ ΔΩPEAN!

Αυτό μου ήρθε σήμερα.

MOΛIΣ ENEPΓOΠOIHΘHKE ΔΩPEAN 1 ΠPOΣΦOPA ΓIA ΣENA ΓIA NA ΣE EYXAPIΣTHΣOYME! 1000 ΛEΠTA ΠPOΣ WIND/Q ME ΔIAPKEIA 30 MEPEΣ! TA ΛEΠTA ΘA AΠOΔIΔONTAI KAI ΓIA TOYΣ EΠOMENOYΣ 5 MHNEΣ, KAΘE 1H TOY MHNA! MHN ΞEXNAΣ NA ANANEΩNEIΣ TO XPONO OMIΛIAΣ!

Βεζούβιος
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ανόητη ερώτηση; Θέλω να πάω τον παρατημενο αριθμό Cosmote της μάνας μου στη WIND, ώστε να μπαίνουν τα δωρεάν 120', που δικαιουμαστε από το Double Play.

 

Όμως ποια υπηρεσία παίρνει τις καλύτερες προσφορές, για αριθμούς που δεν ανανεώνονται συχνά; Το F2G ή η Q; Να υποθέσω η Q;; Για να ξέρω που θα τον πάω. :O

Link to comment
Share on other sites

Επειδή θέλω κι εγώ το ίδιο (ακριβώς), μου είπαν πως μετά από 6 μήνες μπορώ να βάλω το νέο αριθμό F2G (αυτὀν από Cosmote) στη προσφορά με τα 120'. Εκτός κι αν μου είπαν χαζομάρες εκεί στο μαγαζί που πήγα. δε θα είναι κι η πρώτη φορά!!!

Είναι ήδη 3 μήνες σαν F2G, αναμένω...

make love not work
Link to comment
Share on other sites

Επειδή θέλω κι εγώ το ίδιο (ακριβώς), μου είπαν πως μετά από 6 μήνες μπορώ να βάλω το νέο αριθμό F2G (αυτὀν από Cosmote) στη προσφορά με τα 120'. Εκτός κι αν μου είπαν χαζομάρες εκεί στο μαγαζί που πήγα. δε θα είναι κι η πρώτη φορά!!!

Είναι ήδη 3 μήνες σαν F2G, αναμένω...

 

Πριν 2 χρόνια κάναμε έναν άλλο αριθμό από Cosmote σε F2G και λίγες μέρες μετά τη φορητότητα, μπήκαν κανονικά τα 120'. Οπότε χαζομάρα σου είπαν στο κατάστημα, εκτός κι αν η WIND άλλαξε πολιτική τώρα τελευταία, που δε νομίζω...

 

Τώρα θέλουμε να το κάνουμε και από άλλη γραμμή 2play, γι' αυτό ρωτάω πιο πάνω. Η μάνα μου με αυτό το F2G που έχει 2 χρόνια και κάνει ανανέωση 1 φορά κάθε 6 μήνες, της ήρθε η προσφορά για το Φοιτητικό στα 8,5€, αλλά δεν τη χρησιμοποιεί. Ελπίζω με την Q να έρθει κάτι καλύτερο, ίσως η προσφορά στα 3€ με 200' προς όλους και 1GB.

Link to comment
Share on other sites

Πριν 2 χρόνια κάναμε έναν άλλο αριθμό από Cosmote σε F2G και λίγες μέρες μετά τη φορητότητα, μπήκαν κανονικά τα 120'. Οπότε χαζομάρα σου είπαν στο κατάστημα, εκτός κι αν η WIND άλλαξε πολιτική τώρα τελευταία, που δε νομίζω...

εχει αλλαξει η πολιτικη εδω και καιρο,το ανεφερα και στο νημα της q νωριτερα σε αναλογη ερωτηση

Link to comment
Share on other sites

Δεν του είπαν χαζομάρα, ισχύει! Το είπαν και σε μένα και το έψαξα στο FAQ του F2G και το λέει για το υποχρεωτικό 6μηνο (άγνωστο γιατί :ninja: ).
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...