Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα πάει η μάνα μου αύριο σε κατάστημα WIND. Δε θέλω να πάρω τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση και να χρεωθώ περαιτέρω... Αυτό το έχω σαν έσχατη λύση. Υπάρχει τρόπος να διακόψουμε το Daily Internet απλώς στέλνοντας SMS?

 

Υ.Γ.1. Κι εγώ έχω δοκιμάσει όλες τις εταιρίες και για βασική έχω F2G. Δεν έχω κανένα πρόβλημα με WIND και μάλιστα είναι η μόνη που έχει σήμα στο πατρικό μου στην επαρχία, έστω με 2G, τη στιγμή που οι άλλες 2 δεν έχουν τίποτα... :bow:

 

Υ.Γ.2. Τέτοια περιμένουν ν' ακούσουν οι φανατικοί ΟΤΕτζήδες, για να πανηγυρίσουν, ώστε να μη νιώθουν ανοήτοι (?) που δίνουν τα διπλάσια λεφτά για τις ίδιες υπηρεσίες... Κι εμένα η Cosmote που είχα μέχρι πέρσι, μου είχε φάει πολλά λεφτά χωρίς καμία εξήγηση (!) και σε παλιό 2G κινητό που την είχα και δεν έμπαινα καν στο ίντερνετ!! :dizzy:

 

 

Χλωμο να βρεις λυση σε καταστημα... γνωμη μου ειναι να παρεις στο τηλ παρακατω ...ειναι χωρις χρεωση

 

http://i68.tinypic.com/29p6v4z.jpg

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Δωρεαν κληση στο 1231 απενεργοποιεί γενικως τα δεδομένα στο κινητο. Τροπος να κλεισει μονο το daily δεν υπάρχει. Επίσης μπορεις να καλεσεις 8005000200 δωρεάν και να ζητησεις το ιδιο και απο εκεί και εφόσον εισαι σιγουρος οτι δεν φταιει κατι στο κινητό (π.χ. Ανοιχτα δεδομένα απο λάθος χειρισμο),να ζητησεις επιστροφή των χρηματων.

ΥΓ oxxy με προλαβες :-)

Link to comment
Share on other sites

Καλά λέει να χαλαρώσεις λίγο. Έχουμε και τις άλλες εταιρίες και βλέπουμε τα χάλια τους. Πάνω κάτω τα ίδια είναι. Απλά η wind δεν συγκρίνεται στις τιμές με καμιά.

 

 

εχει αναφερθει πολλες φορες και το ξερουμε ολοι ..οτι αναλογα τις περιοχες και τις ιδιαιτεροτητες της καθε εταιρια εχει και τα σημεια που καλυπτει καλυτερα απο την αλλες.

.αυτες οι γενικοτητες δειχνουν απλα αγνοια του θεματος η εμπαθεια

..σε εμενα εδω εχω αναφερει δεν πιανει σχεδον η πρασινη..λιγο η κοκκινη..και πολυ καλο σημα η μπλε,,αρα για κλησεις ειναι μονοδρομος

..για ιντερνετ ομως η πρασινη εχει και 4G στην περιοχη μου..εστω και οριακο συνηθως 3G ..η κοκκινη με το ζορι 3G σε ορισμενα σημεια..η μπλε καθολου.σχεδον πιανει σε ακομα πιο ελαχιστα σημεια σπιτιου 3G.

..εχω στο ταμπλετ αυτην την στιγμη κοκκινη για ιντερνετ που σερνεται ομως

και το δικαρτο LENOVO.. μια πρασινη για κλησεις αλλα κυριως ιντερνετ..

και μπλε για κλησεις λογω των απιστευτων προσφορων που εχει σε χρονους ομιλιας προς ολους ....

.η καλυψη τους γενικα οπου κινουμαι ειναι πανομοιτυπη αλου χανεται η μια αλλου η αλλη. για πες τωρα εσυ ποια εταιρια να κατηγορησω με τον τροπο που λες εσυ;; καμμια φυσικα..συμβιβαζομαι και βρισκω λυση με βαση τα δεδομενα που εχω με την καλυψη της καθε εταιριας..αρα με αυτη την κουβεντα που λες τι νοημα εχει;;..αυτη η γενικη απαξιωση προς καθε εταιρια..δειχνει εμπαθεια και οχι αυτος που σου απανταει.. να λες οτι εχει αφεντικο.. ,

να μιλας μεμονωμενα για την περιοχη σου την εμπειρια σου..και ασε τις γενικοτητες ..ο καθενας απο εδω θα εχει να σου πει για την καθε εταιρια τα χειροτερα η τα καλυτερα...

με λιγα λογια το μοτο ενος υπευθυνου καταναλωτη ειναι να διαλεγη εταιριες και πακετα που τον εκφραζουν..ειμαστε πελατες που παμε οπου μας συμφερει και οπου φτανει ητσεπη μας για την χρηση που θελει ο καθενας ..δεν σου κανει ;; πηγαινε στην αλλη.που θες..αλλα μην απαξιωνης καμια απο τις αλλες ..αλλο η κριτικη και αλλο αυτο το γενικο συμπερασμα που λες εσυ και προσθετεις και το γελιο μετα ως προς τι;;να μας δωσεις εμφαση σε οτι λες;;.. ασκοπο και ανωφελο το κειμενο σου... ολα αυτα χωρις καμια διαθεση αντιπαραθεσης μαζι σου

σε οτι αφορα την καταγγελια που αναφερεις αυτη για το προβλημα του φιλου πιο πριν ειναι σωστη προταση και επαυξανω[/b]

Ευτυχώς που υπάρχουν και φωνές της λογικής

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ να σταματήσουν εδώ οι συγκρίσεις

Το Φόρουμ είναι για τα κινητά της Wind

Αντιπαραθέσεις δεν οφελουν

Κάθε μήνυμα που θα γράφει το όνομα άλλης εταιρείας θα διαγράφεται

Link to comment
Share on other sites

Τι έκανες και τα πήρες; Χρησιμοποιείς κανονικά τον αριθμό σου ή τον έχεις παρατήσει και σου έστειλε προσφορές;

επειδη απέφυγε να σου απαντήσει, είναι απο προσφορες που ερχονται σε νουμερα με ελαχιστη κινηση.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έβαλα χθες (24/1) 10 ευρώ, μιας και τελείωνε η μηνιαία χρονική περίοδος των 1500 λεπτών/1500MB. Τα 5 ευρώ θα μου αφαιρεθούν μετά τις 15/2 αυτόματα, ή θα αφαιρεθούν στην πρώτη επόμενη ανανέωση 10 ευρώ που θα κάνω μετά τις 15/2; Από αυτά που διάβασα στις ανακοινώσεις της WIND, κατάλαβα ότι θα αφαιρεθούν αυτόματα μετά τις 15/2, είτε έχω βάλει κάρτα πριν, είτε έχω υπόλοιπο πάνω από 5 ευρώ. Σε περίπτωση που το υπόλοιπο μέσα στο Φεβρουάριο είναι κάτω από 5 ευρώ, αυτά θα αφαιρεθούν αμέσως από την επόμενη ανανέωση 10 ευρώ;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έβαλα χθες (24/1) 10 ευρώ, μιας και τελείωνε η μηνιαία χρονική περίοδος των 1500 λεπτών/1500MB. Τα 5 ευρώ θα μου αφαιρεθούν μετά τις 15/2 αυτόματα, ή θα αφαιρεθούν στην πρώτη επόμενη ανανέωση 10 ευρώ που θα κάνω μετά τις 15/2; Από αυτά που διάβασα στις ανακοινώσεις της WIND, κατάλαβα ότι θα αφαιρεθούν αυτόματα μετά τις 15/2, είτε έχω βάλει κάρτα πριν, είτε έχω υπόλοιπο πάνω από 5 ευρώ. Σε περίπτωση που το υπόλοιπο μέσα στο Φεβρουάριο είναι κάτω από 5 ευρώ, αυτά θα αφαιρεθούν αμέσως από την επόμενη ανανέωση 10 ευρώ;

Όταν ρώτησα το φόρουμ εδώ κι εγώ το ίδιο πράγμα, η απάντηση ήταν ότι δεν ξέρουμε και θα το μάθουμε όλοι μας με σιγουριά στις 15 Φεβρουαρίου 2016.

Link to comment
Share on other sites

Η μεταφορά από f2G σε Q και αντίστροφα είναι δωρεάν όπως περιγράφεται και στον τιμοκατάλογο της εταιρείας

 

https://www.wind.gr/gr/q/giati-q/timokatalogos/

σημείωση αριθμός 5 : Η ενεργοποίηση καρτοκινητού κοστίζει 10€ (συμπεριλαμβανομένου ΦΠΑ) από 1/4/2015. Εξαιρούνται οι νέοι αριθμοί, καθώς και η μεταφορά αριθμού από & προς F2G.

Link to comment
Share on other sites

Η μεταφορά από f2G σε Q και αντίστροφα είναι δωρεάν όπως περιγράφεται και στον τιμοκατάλογο της εταιρείας

 

https://www.wind.gr/gr/q/giati-q/timokatalogos/

σημείωση αριθμός 5 : Η ενεργοποίηση καρτοκινητού κοστίζει 10€ (συμπεριλαμβανομένου ΦΠΑ) από 1/4/2015. Εξαιρούνται οι νέοι αριθμοί, καθώς και η μεταφορά αριθμού από & προς F2G.

 

Ευχαριστω Αρχοντα.

edit: Επειδη χαθηκα λιγο Που στελνω sms η κληση για να γινη η αλλαγη; Μου αλλαζουνε και την σιμ η κραταη την ηδια; ποσο διαστημα περνη η αλλαγη;

Edited by kostas123464
Link to comment
Share on other sites

Πας σε κατάστημα και ακολουθείται η συνηθη διαδικασία φορητότητας (αλλαζει sim χανεις το υπόλοιπο που ειχες). Η διαδικασία ενεργοποίησης της νεας sim παίρνει λιγες ωρες. Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Πας σε κατάστημα και ακολουθείται η συνηθη διαδικασία φορητότητας (αλλαζει sim χανεις το υπόλοιπο που ειχες). Η διαδικασία ενεργοποίησης της νεας sim παίρνει λιγες ωρες.

 

Αρα σε καταστημα γινετε η ολη φαση.Κανει μερες η διαδυκασια η εκεινη την στιγμη; Ρωταω γιατι θελω να προλαβω την προσφορα της q για ιντερνετ και δεν θελω να δινω εξτρα λεφτα σε νεο νουμερο.

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν παίρνει μέρες, μερικές ώρες οπως σου εγραψα πριν.
Link to comment
Share on other sites

ΥΠΆΡΧΕΙ 10ψήφιο νούμερο του στυλ 210..... για την εξ. πελατών στην καρτοκινητη??
ΙΦ ΓΙΟΥ ΑΡ ΓΚΡΙΚ, ΠΛΙΖ ΡΑΪΤ ΙΝ ΓΚΡΙΚ ΕΝΤ ΜΠΙ ΠΡΑΟΥΝΤ ΟΦ ΓΙΟΡ ΛΑΝΓΚΟΥΪΤΖ. ΓΟΥΕΝ ΓΙΟΥ ΡΑΙΤ ΙΝ ΓΚΡΙΚΛΙΣ, ΙΤ ΛΟΥΚΣ ΔΑΤ ΣΤΙΟΥΠΙΤ. ΘΕΝΚΙΟΥ :)
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες, σας παρακαλώ, δώστε μου τα φώτα σας γιατί έχω χάσει τη μπάλα...

Σκέφτομαι να κάνω φορητότητα απο Κοσμοκάρτα σε F2G...

Η απορία μου είναι:

Με κάθε ανανέωση 10 ευρώ, δίνει 300' προς όλους και αν γίνει η ανανέωση online δίνει και ένα γίγα data;

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

8005000200 δωρεάν από το σταθερό σού...

 

Και από το καρτοκινητό σου f2g είναι δωρεάν η κλήση στο 800 500 0200.

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες, σας παρακαλώ, δώστε μου τα φώτα σας γιατί έχω χάσει τη μπάλα...

Σκέφτομαι να κάνω φορητότητα απο Κοσμοκάρτα σε F2G...

Η απορία μου είναι:

Με κάθε ανανέωση 10 ευρώ, δίνει 300' προς όλους και αν γίνει η ανανέωση online δίνει και ένα γίγα data;

 

Καλημερα.Τα 300' προς όλους είναι παλιά προσφορά την έχουν όσοι την είχαν προλάβει τοτε..το 1gb ισχύει ακόμα με online ανανέωση αλλά και μέσω καταστήματος.Κατα τη γνώμη μου σε συμφέρει να πας F2G γιατι θα έχεις μεν 200' με 5€ αλλά θα έχεις και κάποια λεπτά και sms προς Wind με online ενεργοποίηση.Επίσης μετά με 2€ ξεκλειδώνουν και αλλα πακέτα. μόνο ρίξε μια ματιά στό σήμα της περιοχής σου για το ίντερνετ

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Να μετατρεψω ενα f2g σε q τι πρεπει να κανω και ποσο θα κοστιση;

 

 

Να επισυμάνω επίσης οτι χάνεις οτι πιθανές προσφορές που μπορεί να είχες στο Φ2Γ σου. Οπως και με το Q δε θα έχεις παλαιότερα πακέτα/προσφορές. Γίνονται όλα restart.

Link to comment
Share on other sites

Να επισυμάνω επίσης οτι χάνεις οτι πιθανές προσφορές που μπορεί να είχες στο Φ2Γ σου. Οπως και με το Q δε θα έχεις παλαιότερα πακέτα/προσφορές. Γίνονται όλα restart.

 

Το ιντερνετ λεω να παρω μεσω της εφαρμογης ανανεωση με 10€ 1g για 3 μηνες καιι το επιπλεον νε χρεωση 8€ 1g γι 8 μηνες.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Θέλω να ρωτήσω πάλι κάτι αυτούς που πήραν στο F2G την προσφορά στα 3€ που δίνει 200' προς όλους και 1GB...

 

Για πόσο καιρό περίπου είχατε παρατήσει τον αριθμό, ώσπου να έρθει η προσφορά με τα 3€, θυμάστε? Εγώ έχω ήδη αγοράσει το Νοέμβριο τον αριθμό με την Ειδική προσφορά με τα 1500'+1500ΜΒ στα 8€, αλλά θέλω να δοκιμάσω αν μπορώ να πάρω και αυτή με τα 3€... Σκέφτομαι να παρατήσω κι εγώ τον αριθμό χωρίς ανανέωση για αρκετούς μήνες, μπας και έρθει και μέχρι τότε θα χρησιμοποιώ το Φοιτητικό CU που έχω σαν 2ο αριθμό. Μήπως επειδή έχω ήδη την προσφορά με τα 8€, δε μου έρθει τίποτα? :(

Link to comment
Share on other sites

Σε μενα που ηρθε εχω πολυ μεγαλο υπολοιπο και ανανεωνω μια φορα το εξαμηνο για να μην το χασω.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Θέλω να ρωτήσω πάλι κάτι αυτούς που πήραν στο F2G την προσφορά στα 3€ που δίνει 200' προς όλους και 1GB...

 

Για πόσο καιρό περίπου είχατε παρατήσει τον αριθμό, ώσπου να έρθει η προσφορά με τα 3€, θυμάστε? Εγώ έχω ήδη αγοράσει το Νοέμβριο τον αριθμό με την Ειδική προσφορά με τα 1500'+1500ΜΒ στα 8€, αλλά θέλω να δοκιμάσω αν μπορώ να πάρω και αυτή με τα 3€... Σκέφτομαι να παρατήσω κι εγώ τον αριθμό χωρίς ανανέωση για αρκετούς μήνες, μπας και έρθει και μέχρι τότε θα χρησιμοποιώ το Φοιτητικό CU που έχω σαν 2ο αριθμό. Μήπως επειδή έχω ήδη την προσφορά με τα 8€, δε μου έρθει τίποτα? :(

 

Εγώ έχω 2 νούμερα f2go.

Στο ένα το παλιό που έχει και την ειδική προσφορά με τα 1500 και τα 300 με την ανανέωση, δεν έχει έρθει ποτέ καμιά άλλη προσφορά, ακόμα και τώρα που το έχω αφήσει αχρησιμοποίητο 5 μήνες.

Στο δεύτερο που δεν έχει τίποτα επάνω κάνανε οι προσφορές παρέλαση Νοέμβρη- Δεκέμβρη μέχρι που ενεργοποίησα αυτή που ανέφερες κι απο τότε δεν ξανάρθε τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...