Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τραβάει απο τα 3 ευρώ αν σου τελειώσει κάτι απο αυτά που δίνει. Επίσης βάζεις και από τα πρόσθετα πακέτα χρησιμοποιώντας τα επιπλέον ευρώ και ανανεώνοντας από κατάστημα ή κάρτα κλπ
Link to comment
Share on other sites

παιδια για ταξιδι στην Ουγγραρια τι πακετο να παρω?

 

χρονο ομιλιας και κανα μηνυματακι

 

Το Wind roamer φίλε, 200 λεπτά και σε εισερχόμενες και σε εξερχόμενες με 10 ευρώ !Πολύ καλό πακετάκι

 

----- προσθήκη μηνύματος 76 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

3€ για κάθε χρήση

Αυτό τί ακριβώς είναι;

Κατά τ΄άλλα φαίνεται πολύ καλή προσφορά.

 

Εννοεί πως κάθε μήνα θα πληρώνει 12,5€ αλλά θα έχει μέσα στον λογαριασμό του 3 € για κλήσεις, για πακέτα για μηνύματα για ότι θέλει.

Link to comment
Share on other sites

Άλλαξαν στο site την διάρκεια του bonus προς WIND από 15 μέρες σε 30 και μόλις ενεργοποίησα πακέτο η διάρκεια του bonus παρέμεινε 15μέρες. Μίλησα μέσω CHAT και μου είπαν ότι είναι λάθος στο site και έχουν ζητήσει διευκρινήσεις. Ότι να ναι.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

3€ για κάθε χρήση

Αυτό τί ακριβώς είναι;

Κατά τ΄άλλα φαίνεται πολύ καλή προσφορά.

 

Για να παίρνεις πακέτα είναι. Το μόνο μειονέκτημα είναι ότι έχεις σταθερό λογαριασμό κάθε μήνα. Αλλά οι παροχές είναι καλές

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο μου ήρθε ξανά το μήνυμα, για τα 1500MB+1500', με 8€. Αν το κρατήσει αυτό για πάντα η wind, δε βλέπω να χρησιμοποιώ κανέναν από τους άλλους αριθμούς μου. :happy:
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο μου ήρθε ξανά το μήνυμα, για τα 1500MB+1500', με 8€. Αν το κρατήσει αυτό για πάντα η wind, δε βλέπω να χρησιμοποιώ κανέναν από τους άλλους αριθμούς μου. :happy:

 

και σε εμένα μόλςι ήρθε, ακριβώς 44 λεπτά μετα την ενεργοποίηση του talk 2 all :lol:

I am the FireStarter
Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο μου ήρθε ξανά το μήνυμα, για τα 1500MB+1500', με 8€. Αν το κρατήσει αυτό για πάντα η wind, δε βλέπω να χρησιμοποιώ κανέναν από τους άλλους αριθμούς μου. :happy:

 

Τι φοβερή προσφορά είναι αυτή!

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο μου ήρθε ξανά το μήνυμα, για τα 1500MB+1500', με 8€. Αν το κρατήσει αυτό για πάντα η wind, δε βλέπω να χρησιμοποιώ κανέναν από τους άλλους αριθμούς μου. :happy:

 

Δεν υπάρχει αυτή η προσφορα

Link to comment
Share on other sites

Τι φοβερή προσφορά είναι αυτή!

 

Δεν υπάρχει αυτή η προσφορα

 

Διακρίνω μια ειρωνία στα γραφόμενά σας; :shifty: :lol:

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Αυτή η προσφορά με το ένα γιγκα και το shamzan αξίζει η έχει χρέωση το πενταψήφιο;
Link to comment
Share on other sites

Αυτή η προσφορά με το ένα γιγκα και το shamzan αξίζει η έχει χρέωση το πενταψήφιο;

 

Καμία χρέωση φίλε μου!

Μπαίνεις εδω: http://f2gshazam.gr

Σου δίνει απευθείας έναν κωδικό που στέλνεις στο 54900 και παίρνεις 1GB για μια εβδομάδα! Μην φοβηθείς αν σου βγάλει μήνυμα για πιθανή χρέωση κατά την αποστολή. Είναι απο το Android προειδοποιητικό γιατί τα πενταψήφια είναι συνήθως με χρέωση. Προχώρα κανονικά και το 1GB είναι δικό σου!

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

και σε εμένα μόλις ήρθε, ακριβώς 44 λεπτά μετα την ενεργοποίηση του talk 2 all :lol:

 

:D:lol::cool::happy:;):shifty:

Link to comment
Share on other sites

Kαι για να μην ξεχνιόμαστε από τα καλά που μας έχει συνηθίσει η wind..

 

Χρέωση mobile internet 1€ με μηδενική κίνηση στο τηλέφωνο επί 2 συνεχόμενες μέρες σε μένα και σε οικογενειακό πρόσωπο!!

Και αν κρίνω κ από το facebook και σε πολλούς ακόμα!

 

:rocket::rocket::rocket:

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο μου ήρθε ξανά το μήνυμα, για τα 1500MB+1500', με 8€. Αν το κρατήσει αυτό για πάντα η wind, δε βλέπω να χρησιμοποιώ κανέναν από τους άλλους αριθμούς μου. :happy:

 

Απορώ... Δε μου έχει έρθει ποτέ μήνυμα προσφοράς από τη Wind! Μίλησα με το chat, ενεργοποίησα το λογαριασμό μου να δέχομαι προσφορές από τη wind, έστειλα γραπτό αίτημα στην εξυπηρέτηση πελατών... αλλά τίποτα! Σε 2 άλλα οικογενειακά f2g έχει έρθει η συγκεκριμένη προσφορά!

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Kαι για να μην ξεχνιόμαστε από τα καλά που μας έχει συνηθίσει η wind..

 

Χρέωση mobile internet 1€ με μηδενική κίνηση στο τηλέφωνο επί 2 συνεχόμενες μέρες σε μένα και σε οικογενειακό πρόσωπο!!

Και αν κρίνω κ από το facebook και σε πολλούς ακόμα!

 

:rocket::rocket::rocket:

same here, με τα mobile data απενεργοποιημένα πριν τη λήξη του πακέτου.

και είχαν το θράσος μετά να μου πουν ότι το τεχνικό τμήμα αποφάνθηκε ότι έγινε λόγω αυτόματων ενημερώσεων.

θα ήθελα να ήξερα, το δικό τους σύστημα πότε θα πάρει καμία ενημέρωση...

Link to comment
Share on other sites

same here, με τα mobile data απενεργοποιημένα πριν τη λήξη του πακέτου.

και είχαν το θράσος μετά να μου πουν ότι το τεχνικό τμήμα αποφάνθηκε ότι έγινε λόγω αυτόματων ενημερώσεων.

θα ήθελα να ήξερα, το δικό τους σύστημα πότε θα πάρει καμία ενημέρωση...

 

Μήπως αλλάξατε πρόσφατα τις SIM σε 4G? Είχα κι εγώ το ίδιο θέμα και η μόνη λύση ήταν η αλλαγή των στοιχείων του APN για να μη μπορεί να συνδεθεί καθόλου.

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Μήπως αλλάξατε πρόσφατα τις SIM σε 4G? Είχα κι εγώ το ίδιο θέμα και η μόνη λύση ήταν η αλλαγή των στοιχείων του APN για να μη μπορεί να συνδεθεί καθόλου.

Έχει από το καλοκαίρι που έχω αλλάξει sim.

Η αλλαγή του APN δεν έχει νόημα, ή δε θα έπρεπε να έχει νόημα. Αφενός επειδή δεν είναι αποδοτικό να κάνω αυτή τη διαδικασία όποτε θέλω να κλείσω και να ανοίξω τα mobile data, αφετέρου γιατί με το κλείσιμο των mobile data, το κινητό δεν μπαίνει καν στη διαδικασία να συνδεθεί με APN.

Link to comment
Share on other sites

Απορώ... Δε μου έχει έρθει ποτέ μήνυμα προσφοράς από τη Wind! Μίλησα με το chat, ενεργοποίησα το λογαριασμό μου να δέχομαι προσφορές από τη wind, έστειλα γραπτό αίτημα στην εξυπηρέτηση πελατών... αλλά τίποτα! Σε 2 άλλα οικογενειακά f2g έχει έρθει η συγκεκριμένη προσφορά!

 

και τι σου είπαν στο chat για το θέμα αυτο? Εγώ από την ημέρα που πείραξα τις ρυθμίσεις στο λογαριασμό (του f2g.gr και myq.gr εννοείται) έπαψα να παίρνω προσφορές. Δοκίμασα μετά να ενεργοποιήσω πάλι την αποδοχή προσφορών αλλά μήνυμα με προσφορές δεν ήρθε ποτέ. Έστειλα και εγω αίτημα στην εξυπηρέτηση,δεν απαντήθηκε ποτέ.Αντίθετα σε ενα (πιο καινούργιο) q που έχω μου στέλνουν μέρα παρά μέρα,είτε ανανεώσω είτε όχι. Έτσι μου έρχεται να κάνω 1-2 αλλαγές από q --> f2g και μετά πάλι q μόνο και μόνο για να θεωρηθεί νέα σύνδεση και να έρχονται οι προσφορές :p

Link to comment
Share on other sites

Kαι για να μην ξεχνιόμαστε από τα καλά που μας έχει συνηθίσει η wind..

 

Χρέωση mobile internet 1€ με μηδενική κίνηση στο τηλέφωνο επί 2 συνεχόμενες μέρες σε μένα και σε οικογενειακό πρόσωπο!!

Και αν κρίνω κ από το facebook και σε πολλούς ακόμα!

 

:rocket::rocket::rocket:

 

Μήπως έχετε καμία "πειραγμένη" rom στη συσκευή σας και δεν κλείνει τελείως τα δεδομένα;

 

Ή, στην official rom, έχετε δώσει δικαιώματα σε κάποιες εφαρμογές που, ακόμα και με κλειστά τα δεδομένα, αυτές τα χρησιμοποιούν;

 

Χρόνια με WP συσκευές και δεν είχα/έχω κανένα ευρώ χαμένο από internet.

 

Απορώ... Δε μου έχει έρθει ποτέ μήνυμα προσφοράς από τη Wind! Μίλησα με το chat, ενεργοποίησα το λογαριασμό μου να δέχομαι προσφορές από τη wind, έστειλα γραπτό αίτημα στην εξυπηρέτηση πελατών... αλλά τίποτα! Σε 2 άλλα οικογενειακά f2g έχει έρθει η συγκεκριμένη προσφορά!

 

Συνέχεια μου έρχεται και έχω καιρό τον αριθμό. Επίσης, έχω αλλάξει την κάρτα μου, σε multisim 4G, με την προσφορά της δωρεάν αλλαγής.

 

Ειδικά με εκείνο το διαγωνισμό με το Smart, με είχαν ζαλίσει κάθε μέρα...

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Το είχα και εγώ πριν από έναν χρόνο περίπου το πρόβλημα με τη χρέωση του 1 ευρώ για χρήση daily internet. Όταν έβαζα 10 ευρώ και έπαιρνα έτσι το 1GB, είχα ανοιχτά τα δεδομένα και όχι συνέχεια, μιας και τόσο στο σπίτι, όσο και στην εργασία μου, έχω πρόσβαση σε wifi, οπότε χρησιμοποιούσα το internet του smartphone όταν ήμουν σε εξωτερικό χώρο, δηλαδή σπάνια. Μάλιστα ποτέ δεν είχα καταναλώσει το 1GB, ούτε το μισό. Μία ημέρα πριν τη λήξη του πακέτου, έκλεινα τα δεδομένα και δεν είχα δώσει δικαίωμα σε κάποια εφαρμογή να χρησιμοποιεί internet (android smartphones και πάντα με stock roms). Την επόμενη ημέρα, άρχιζε η «αυθαίρετη» χρέωση του 1 ευρώ. Πολλές φορές μάλιστα, η χρέωση ήταν συνεχόμενη για 3 και 4 ημέρες. Έπειτα από αρκετά και επίμονα παράπονα με αποστολή emails και μέσα από το facebook, μου επέστρεφαν άλλοτε μέρος και άλλοτε όλο το ποσό. Βρήκα την ησυχία μου, ας πούμε, με το blender και τώρα με την «φοιτητική» προσφορά. Τώρα που έχω windows smartphone, δεν έχω δοκιμάσει να το αφήσω χωρίς πακέτο internet και με κλειστά τα δεδομένα για να δω κατά πόσο φταίνε οι android συσκευές, ή η Wind. Ο φίλος mr_47 μου έβαλε την ιδέα να το τσεκάρω.
Link to comment
Share on other sites

Kαι για να μην ξεχνιόμαστε από τα καλά που μας έχει συνηθίσει η wind..

 

Χρέωση mobile internet 1€ με μηδενική κίνηση στο τηλέφωνο επί 2 συνεχόμενες μέρες σε μένα και σε οικογενειακό πρόσωπο!!

Και αν κρίνω κ από το facebook και σε πολλούς ακόμα!

 

:rocket::rocket::rocket:

 

same here, με τα mobile data απενεργοποιημένα πριν τη λήξη του πακέτου.

και είχαν το θράσος μετά να μου πουν ότι το τεχνικό τμήμα αποφάνθηκε ότι έγινε λόγω αυτόματων ενημερώσεων.

θα ήθελα να ήξερα, το δικό τους σύστημα πότε θα πάρει καμία ενημέρωση...

 

Το είχα και εγώ πριν από έναν χρόνο περίπου το πρόβλημα με τη χρέωση του 1 ευρώ για χρήση daily internet. Όταν έβαζα 10 ευρώ και έπαιρνα έτσι το 1GB, είχα ανοιχτά τα δεδομένα και όχι συνέχεια, μιας και τόσο στο σπίτι, όσο και στην εργασία μου, έχω πρόσβαση σε wifi, οπότε χρησιμοποιούσα το internet του smartphone όταν ήμουν σε εξωτερικό χώρο, δηλαδή σπάνια. Μάλιστα ποτέ δεν είχα καταναλώσει το 1GB, ούτε το μισό. Μία ημέρα πριν τη λήξη του πακέτου, έκλεινα τα δεδομένα και δεν είχα δώσει δικαίωμα σε κάποια εφαρμογή να χρησιμοποιεί internet (android smartphones και πάντα με stock roms). Την επόμενη ημέρα, άρχιζε η «αυθαίρετη» χρέωση του 1 ευρώ. Πολλές φορές μάλιστα, η χρέωση ήταν συνεχόμενη για 3 και 4 ημέρες. Έπειτα από αρκετά και επίμονα παράπονα με αποστολή emails και μέσα από το facebook, μου επέστρεφαν άλλοτε μέρος και άλλοτε όλο το ποσό. Βρήκα την ησυχία μου, ας πούμε, με το blender και τώρα με την «φοιτητική» προσφορά. Τώρα που έχω windows smartphone, δεν έχω δοκιμάσει να το αφήσω χωρίς πακέτο internet και με κλειστά τα δεδομένα για να δω κατά πόσο φταίνε οι android συσκευές, ή η Wind. Ο φίλος mr_47 μου έβαλε την ιδέα να το τσεκάρω.

 

Τα ίδια και σε μένα με το θέμα να τραβάει 4 συνεχόμενους μήνες και να μου έχουν "φάει" κάπου 7€. Το δίκιο μου δεν το βρήκα ούτε στην εξυπηρέτηση πελατών, οι οποίοι έριξαν το φταίξιμο "σε κάποια εφαρμογή που μπαίνει μόνη της στο ίντερνετ" με κλειστά τα data!!! Και φυσικά η υπηρεσία "daily internet" δεν απενεργοποιείται...

Μήπως να μαζευόμασταν για καταγγελία στη ΓΓΚ?

Link to comment
Share on other sites

Έ αφετέρου γιατί με το κλείσιμο των mobile data, το κινητό δεν μπαίνει καν στη διαδικασία να συνδεθεί με APN.

 

Δεν συμφωνώ .

 

 

Εγω αλλάζω το apn ή ενεργοποιώ το log& win bonus πριν λήξει το πακέτο μου.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...