Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Νά' σαι καλά φίλε. Λες και ήσουν στο μυαλό μου. Μπήκα για να πάρω πληροφορίες για αντίστοιχη καταγγελία για τη Cyta και δεν ήξερα πού να ψάξω. Για την ιστορία, η Cyta αύξησε τα πάγια και μας "ενημέρωσε" γράφοντας κάποια ανακοίνωση με μικρά γράμματα στην πίσω πλευρά του λογαριασμού του προηγούμενου μήνα!!!! Έτσι χάθηκε το περιθώριο του ενός μήνα που είχαμε δικαίωμα να καταγγείλουμε τη σύμβαση.

Το ίδιο ακριβώς έκανε και η HOL!!!

 

Πως είπατε; Εναρμονισμένη πολιτική;

Μα όχι, δε γίνονται αυτά στη χώρα μας...

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη, έχει προσέξει κανείς άλλος το υπόλοιπο των χρημάτων του στην κάρτα να μειώνεται χωρίς λόγο/χρήση;

 

Μέσα στην τελευταία εβδομάδα 2 ευρώ από το υπόλοιπο της γυναίκας μου και 1 ευρώ από το δικό μου. Χωρίς καμιά ειδοποίηση χρέωσης, π.χ. daily internet ή χρήση κάποιας άλλης υπηρεσίας.

Στις γυναίκας μου έχω απενεργοποιήσει το ίντερνετ, μετά από παλαιότερες περιπέτειες με τις ημερήσιες χρεώσεις της Wind, ενώ στο δικό μου υπάρχει το φοιτητικό πακέτο, ενεργοποιημένο στις 15/4 με πάνω από 950ΜΒ υπόλοιπο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το ίδιο ακριβώς έκανε και η HOL!!!

 

Πως είπατε; Εναρμονισμένη πολιτική;

Μα όχι, δε γίνονται αυτά στη χώρα μας...

 

Το άσχημο, κατά τη γνώμη μου, είναι ότι στο αντίστοιχο νήμα της Cyta δεν έγινε η παραμικρή νύξη.

Για να μην παρεξηγηθώ, δεν αναφέρομαι στο ποσό του 1 ευρώ, αλλά στον τρόπο που επέλεξε η εταιρία να μας "ενημερώσει".

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μου έβαλαν και εμένα το 17,86 χωρίς φυσικά ποτέ να κάνω κάποιο αίτημα

 

ψάχνω να βρω το live τσατ να τους πω να το αφαιρέσουν και δεν το βρίσκω στο f2g.gr, μπορεί κάποιος να μου πει που είναι ή να μου δώσει το λίνκ

 

ειμαι εκνευρισμένος

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μου έβαλαν και εμένα το 17,86 χωρίς φυσικά ποτέ να κάνω κάποιο αίτημα

 

ψάχνω να βρω το live τσατ να τους πω να το αφαιρέσουν και δεν το βρίσκω στο f2g.gr, μπορεί κάποιος να μου πει που είναι ή να μου δώσει το λίνκ

 

ειμαι εκνευρισμένος

 

Μηπως σήμερα δεν δουλευει λόγω απεργίας;

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και καλο μηνα.

μετα απο 7 μηνες συνεχιζουν να μου χρεωνουν 0,61-0,66 cents.

εχω μιλησει, εχω στειλει ermail,facebook, ολα.

ε δηλαδη δεν λενε να καταλαβουν.

ευτελες ποσο αλλα το συνεχιζουν. :mad:

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλό μήνα. Μίλησε στο τσατ μαζί τους. Σε μισή ώρα μου τα είχαν επιστρέψει. Με αυτά που έμειναν μέσα τι κάνουμε τελικά; μας έκαναν δώρο;;;
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω φιλαρακι να σου πω εχω μεγαλο υπολοιπο και δεν θυμαμαι ποσα παιρνουν να δωσουν το bonus??

 

----- προσθήκη μηνύματος 41 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

καλο μηνα σε ολους παιδια :)!!!

Link to comment
Share on other sites

και σε εμενα μου εβαλαν το 17,86 :angry::angry: τι κανω?? γιατι απο τηλ δεν νομιζω να εξυπηρετιθω

 

Μόλις είδα ότι τα έλαβα και εγώ. Και ούτε sms να ενημερώσουν τουλάχιστον. Τι να πω. Την προηγούμενη φορά μου τα επέστρεψαν και μου είχαν αφήσει το bonus . Αυτήν την φορά πόσα πήραν γιατί δεν θυμάμαι πόσα είχα μέσα ακριβώς. Εννοείτε ότι αύριο θα επικοινωνήσω μαζί τους.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Καλό μήνα. Μίλησε στο τσατ μαζί τους. Σε μισή ώρα μου τα είχαν επιστρέψει. Με αυτά που έμειναν μέσα τι κάνουμε τελικά; μας έκαναν δώρο;;;

 

που ειναι αυτο το chat να το χρησιμοποιησω και εγω?

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Ακόμα ένας εξαπατημένος με την "προσφορά" των 17+€. Τους κάλεσα την Πέμπτη και μου είπαν ότι είναι λάθος του συστήματος... Μου είπαν ότι θα μου τα επιστρέψουν σε 1-2 μέρες. Φυσικά έχω καταγράψει τη συνομιλία (σε γνώση τους). Δεν μου ζήτησαν ούτε τηλέφωνο, ούτε στοιχεία... Θα περιμένω μέχρι την Τρίτη & αν δεν μου τα έχουν επιστρέψει, θα γίνει και έγγραφη καταγγελία στην ΕΕΤΤ. Μην μας περνάνε και για μ@λακες...
Δεν είμαι εδώ για κανέναν.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Ακόμα ένας εξαπατημένος με την "προσφορά" των 17+€. Τους κάλεσα την Πέμπτη και μου είπαν ότι είναι λάθος του συστήματος... Μου είπαν ότι θα μου τα επιστρέψουν σε 1-2 μέρες. Φυσικά έχω καταγράψει τη συνομιλία (σε γνώση τους). Δεν μου ζήτησαν ούτε τηλέφωνο, ούτε στοιχεία... Θα περιμένω μέχρι την Τρίτη & αν δεν μου τα έχουν επιστρέψει, θα γίνει και έγγραφη καταγγελία στην ΕΕΤΤ. Μην μας περνάνε και για μ@λακες...

εγω λέω να πάρεις τηλ και να πεις τι έχει γίνει θα έπεσες σε ηλίθια που θα επιστέψουν χωρίς να έχεις δώσει το τηλ σου έτσι γενικά και αόριστα δεν γίνετε αυτό χωρίς να έχει ζήτηση το νούμερο σου που θα επιστέψουν και τι θα επιστέψουν πια τριτη! πεταξε το πουλακι αμεσα παρε!!!

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Ακόμα ένας εξαπατημένος με την "προσφορά" των 17+€. Τους κάλεσα την Πέμπτη και μου είπαν ότι είναι λάθος του συστήματος... Μου είπαν ότι θα μου τα επιστρέψουν σε 1-2 μέρες. Φυσικά έχω καταγράψει τη συνομιλία (σε γνώση τους). Δεν μου ζήτησαν ούτε τηλέφωνο, ούτε στοιχεία... Θα περιμένω μέχρι την Τρίτη & αν δεν μου τα έχουν επιστρέψει, θα γίνει και έγγραφη καταγγελία στην ΕΕΤΤ. Μην μας περνάνε και για μ@λακες...

 

Μόλις τους πήρα τηλέφωνο και μου είπαν ότι έχω επιλογή αν δεν την θέλω την ''προσφορά'' να μου την ακυρώσουν και να επιστραφούν τα χρήματα. Το κατέγραψαν και μου ήρθε κωδικός αιτήματος. Κάνε και εσύ το ίδιο γιατί δεν θα γίνει αυτόματα όπως σου είπαν.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

καλημερα

πως ενεργοποιώ την ειδοποιηση σε μυνημα , οταν εμαι κατειλημενος?

οταν με καλει καπιοιος αν λεει οτι ειμαι κατειλημενος και μολις τελιωσω την κληση να μου ερχεται μυνημα με το ποιος με καλεσε

το ειχα βρει στο φορουμ εδω αλλα σε πια σελιδα ειναι ...

Link to comment
Share on other sites

ξέρουμε μέχρι τι ώρα ισχύουν τα ΜΒ στην ημερομηνία λήξης τους αν αυτά είναι από log&win?

απότι είχε συζητηθεί παλιότερα αν είναι από πακέτο λήγουν στις 18:00

ισχύει το ίδιο και από το log&win?

Link to comment
Share on other sites

ξέρουμε μέχρι τι ώρα ισχύουν τα ΜΒ στην ημερομηνία λήξης τους αν αυτά είναι από log&win?

απότι είχε συζητηθεί παλιότερα αν είναι από πακέτο λήγουν στις 18:00

ισχύει το ίδιο και από το log&win?

 

ενεργοποιησέ τα την ίδια μέρα που σου έρχεται μύνημα ότι λήγουν.Εγώ έτσι το κάνω.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πείρα τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση για να βγω από το 17,86

μέσα σε 1 λεπτό είχα τελειώσει, ήθελε μόνο αριθμό τηλεφώνου και όνομα

μου ήρθε μήνυμα ότι ή υπόθεση μου καταγράφτηκε και η κοπέλα μου είπε ότι από Δευτέρα που θα ανοίξει το τμήμα θα μου στείλουν απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

και σε 3 δικά μου πακέτα η "προσφορά μου προς την wind"

Θα πάρω τηλέφωνο

Link to comment
Share on other sites

Πως παει η αναλογια στο blender?

 

Για καθε σμσ ή μβ που καταναλωνεις, ποσο χρονο σου αφαιρουν και τουμπαλιν??

I am the FireStarter
Link to comment
Share on other sites

Πως παει η αναλογια στο blender?

 

Για καθε σμσ ή μβ που καταναλωνεις, ποσο χρονο σου αφαιρουν και τουμπαλιν??

 

Κάθε 1 SMS που στέλνεις

μειώνει επίσης το υπόλοιπό

σου κατά 2 λεπτά ομιλίας και

κατά 5 ΜΒ.

Πηγή : http://www.wind.gr/gr/f2g/paketa/blender-page/ σήμερα 02/05/2015 και ώρα 21:02.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Έχοντας «χτυπηθεί» και εγώ από το «νόσο» ας πούμε, της ημερήσιας χρέωσης του 1€ για χρήση internet, ενεργοποιούσα συνέχεια το blender, ή με ανανέωση 10€ έπαιρνα το 1GB δώρο και με τα log win 300MG. Εδώ και τρεις ημέρες όμως ξέμεινα από megabites και επειδή φοβήθηκα λίγο μήπως και αρχίσει πάλι ο χορός των χρεώσεων 1€, άλλαξα στο APN το ...gr με ...rg. Μέχρι τώρα δεν είχα κάποια περίεργη χρέωση, αν και το υπόλοιπο μου είναι κάτω από 1€. Θα ήθελα πληροφοριακά να μου πει κάποιος εάν όντος λειτουργεί αυτός ο τρόπος, ή επειδή έχω λιγότερο από 1€ δεν μπορεί να χρεώσει daily internet;
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα δημιουργήσει ένα ακόμα πλασματικό APN για αυτό τον λόγο με κανένα από τα στοιχεία της WIND. Το ενεργοποιείς κάνεις και μια επανεκκίνηση και είσαι ήσυχος.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...