Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δε βλέπω πλέον στο site του f2g την καταχώρηση για δωρεάν 1GB με online ανανέωση 10 ευρώ... Τέρμα αυτή προσφορα;

Μάλλον γι αυτό πήρα 60' δώρο για 7 ημέρες...:p:O

 

Edit: Δεν το βλέπω στην αρχική σελίδα του f2g χρησιμοποιώντας τα βελάκια, υπάρχει όμως στην καταχώρηση για Online Ανανέωση Χρόνου Ομιλίας http://www.wind.gr/gr/f2g/upiresies/online-ananeosi-hronou-omilias/online-ananeosi-hronou-omilias-meso-myf2g-/

Edited by spookype20

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεδομένου ότι θα κάνω κάρτα οικογενειακό πακέτο που έχω στην Cosmote θέλω αν γίνεται να μου διευκρινίσετε κάποια πράγματα .1) μπορείτε να μου πείτε ποια ακριβώς είναι τα εβδομαδιαία δώρα στο f2go ποτέ και πως δίνονται και αν μπορώ να έχω επιλογή; 2) έχει διαφορά το σήμα στην q και στο f2go όπως διάβασα κάπου ; Γενικά προτείνετε f2go η q Και γιατί ;Ευχαριςτω εκ των προτέρων και αναμένω την απάντηση σας γιατί μετά από χρόνια επιστρέφω στην κάρτα !

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεδομένου ότι θα κάνω κάρτα οικογενειακό πακέτο που έχω στην Cosmote θέλω αν γίνεται να μου διευκρινίσετε κάποια πράγματα .1) μπορείτε να μου πείτε ποια ακριβώς είναι τα εβδομαδιαία δώρα στο f2go ποτέ και πως δίνονται και αν μπορώ να έχω επιλογή; 2) έχει διαφορά το σήμα στην q και στο f2go όπως διάβασα κάπου ; Γενικά προτείνετε f2go η q Και γιατί ;Ευχαριςτω εκ των προτέρων και αναμένω την απάντηση σας γιατί μετά από χρόνια επιστρέφω στην κάρτα !

 

Για το πρώτο ερώτημα κοιτάς εδώ: http://www.wind.gr/gr/f2g/ti-kerdizo/me-to-f2g-den-hreiazetai-na-giortazeis-gia-na-pareis-doro/

Για το δεύτερο να ξέρεις ότι Wind και Q χρησιμοποιούν τις ίδιες κεραίες όποτε δεν θα δεις διαφορά ανάμεσα τους. Απλά η Q λειτουργεί με roaming στο δίκτυο της Wind.

Για το τελευταίο σκέλος της ερώτησης θα πρέπει να ανοίξεις thread στους διαξιφισμούς και να αναφέρεις πάνω κάτω την χρήση που θέλεις να έχεις καθώς εδώ βγαίνουμε off-topic.

 

Φιλικά

Samsung Galaxy S7 Edge 32GB Titanium Silver

Φιλικά, Σταύρος :)

Link to comment
Share on other sites

Επηρεάζει αυτό την ποιότητα επικοινωνίας;

 

Θεωρητικά όχι, ούτε το έχω βιώσει στην πράξη ανάμεσα στο συμβόλαιο Wind που έχω και μιας κάρτας Q.

Κάποιοι έχουν γράψει κατά καιρούς ότι έχουν δει διαφορά στην χρήση data ανάμεσα στα δύο.

Άποψη μου πάντως είναι ότι δεν υπάρχει διαφορά.

Samsung Galaxy S7 Edge 32GB Titanium Silver

Φιλικά, Σταύρος :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεδομένου ότι θα κάνω κάρτα οικογενειακό πακέτο που έχω στην Cosmote θέλω αν γίνεται να μου διευκρινίσετε κάποια πράγματα .1) μπορείτε να μου πείτε ποια ακριβώς είναι τα εβδομαδιαία δώρα στο f2go ποτέ και πως δίνονται και αν μπορώ να έχω επιλογή; 2) έχει διαφορά το σήμα στην q και στο f2go όπως διάβασα κάπου ; Γενικά προτείνετε f2go η q Και γιατί ;Ευχαριςτω εκ των προτέρων και αναμένω την απάντηση σας γιατί μετά από χρόνια επιστρέφω στην κάρτα !

 

Αν κάνεις πολλές κλήσεις αλλά μικρής διάρκειας γενικά σε συμφέρει η Q καθώς χρεώνει ανά δευτερόλεπτο από το πρώτο δευτερόλεπτο, αν κάνεις λιγότερες κλήσεις αλλά μεγαλύτερης διάρκειας πας σε F2G. Πάντως και οι δύο επιλογές έχουν πολύ καλά και οικονομικά πακέτα.

Link to comment
Share on other sites

Δε βλέπω πλέον στο site του f2g την καταχώρηση για δωρεάν 1GB με online ανανέωση 10 ευρώ... Τέρμα αυτή προσφορα;

Μάλλον γι αυτό πήρα 60' δώρο για 7 ημέρες...:p:O

 

Edit: Δεν το βλέπω στην αρχική σελίδα του f2g χρησιμοποιώντας τα βελάκια, υπάρχει όμως στην καταχώρηση για Online Ανανέωση Χρόνου Ομιλίας http://www.wind.gr/gr/f2g/upiresies/online-ananeosi-hronou-omilias/online-ananeosi-hronou-omilias-meso-myf2g-/

 

με 10 ευρώ ανανέωση μέσω paypal που έκανα χθες πήρα το 1G τσαμπέ

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση: θελω να βαλω χρηματα σε wind καρτοκινητο. Μεσω τραπεζας ( ebanking), γίνεται; Γενικα χωρις επισκεψη σε καταστημα...
It's nice to be important, but it's more important to be nice...
Link to comment
Share on other sites

με paypal,χρεωστική ή προπληρωμένη κάρτα,γίνεται. Επίσης και από το e-banking αν δεν κανω λάθος,πειραιώς και εθνική έχουν ανανέωση χρόνου ομιλίας στις επιλογές.
Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση: θελω να βαλω χρηματα σε wind καρτοκινητο. Μεσω τραπεζας ( ebanking), γίνεται; Γενικα χωρις επισκεψη σε καταστημα...

 

εγώ αυτό κάνω μέσω της πειραιώς.. λογικά κι άλλες τράπεζες το έχουν. Π.χ. και η alpha το έχει σίγουρα!

http://image.prntscr.com/image/4a8c53c531ad46bb83cfbc20ce53e8bb.jpeg
Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση: θελω να βαλω χρηματα σε wind καρτοκινητο. Μεσω τραπεζας ( ebanking), γίνεται; Γενικα χωρις επισκεψη σε καταστημα...

 

Για Wind http://www.wind.gr/gr/f2g/upiresies/ananeosi-hronou-omilias/tropoi-ananeosis/

Για Q http://www.wind.gr/gr/q/ananeosi-hronou/offline-ananeosi/

Samsung Galaxy S7 Edge 32GB Titanium Silver

Φιλικά, Σταύρος :)

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση: θελω να βαλω χρηματα σε wind καρτοκινητο. Μεσω τραπεζας ( ebanking), γίνεται; Γενικα χωρις επισκεψη σε καταστημα...

Εάν έχεις e-banking στην τράπεζα Πειραιώς, μπορείς να κάνεις ανανέωση. Επίσης μέσα από το site του F2Go μπορείς να ανανεώσεις χρησιμοποιώντας οποιαδήποτε σχεδόν κάρτα. Τη δεύτερη περίπτωση δεν την έχω χρησιμοποιήσει, αλλά από το site της τράπεζας Πειραιώς έχω κάνει πολλές ανανεώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεδομένου ότι θα κάνω κάρτα οικογενειακό πακέτο που έχω στην Cosmote θέλω αν γίνεται να μου διευκρινίσετε κάποια πράγματα .1) μπορείτε να μου πείτε ποια ακριβώς είναι τα εβδομαδιαία δώρα στο f2go ποτέ και πως δίνονται και αν μπορώ να έχω επιλογή; 2) έχει διαφορά το σήμα στην q και στο f2go όπως διάβασα κάπου ; Γενικά προτείνετε f2go η q Και γιατί ;Ευχαριςτω εκ των προτέρων και αναμένω την απάντηση σας γιατί μετά από χρόνια επιστρέφω στην κάρτα !

 

Ιδιο σήμα έχουν. Καλές προσφορές έχουν και τα 2, αλλά to f2g δίνει πολλά δώρα

Link to comment
Share on other sites

Εάν έχεις e-banking στην τράπεζα Πειραιώς, μπορείς να κάνεις ανανέωση. Επίσης μέσα από το site του F2Go μπορείς να ανανεώσεις χρησιμοποιώντας οποιαδήποτε σχεδόν κάρτα. Τη δεύτερη περίπτωση δεν την έχω χρησιμοποιήσει, αλλά από το site της τράπεζας Πειραιώς έχω κάνει πολλές ανανεώσεις.

 

 

Στην εφαρμογή αφορα αριθμούς που ελέγχω. Ρωτάω εαν μπορω πχ, να βάλω 10€ απο καποιο τραπεζικό λογαριασμο μου σε f2g κάποιου φίλου. Οχι καποιο δικό μου αριθμό....

It's nice to be important, but it's more important to be nice...
Link to comment
Share on other sites

Στην εφαρμογή αφορα αριθμούς που ελέγχω. Ρωτάω εαν μπορω πχ, να βάλω 10€ απο καποιο τραπεζικό λογαριασμο μου σε f2g κάποιου φίλου. Οχι καποιο δικό μου αριθμό....

 

Εύκολα....

αν μπορείς να έχεις πρόσβαση στα sms του άλλου κινητού.

Edited by panosss567
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με το που έρθω κάρτα από συμβόλαιο για ποσό καιρό είμαι υποχρεωμένος να μείνω σε κάρτα αν θέλω να φύγω και να γυρίσω σε συμβόλαιο η άλλο καρτοκινητο;Απευθείας μπορώ να φύγω αν το μετανοιωσω η πρέπει να περάσει ένα χρονικό διάστημα ;

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Το καρτοκινητό, γενικά, δεν έχει σχέση με τις γνωστές υποχρεώσεις και δεσμεύσεις του συμβολαίου.

Μπορείς να αλλάξεις όποτε θέλεις ή ακόμη και να μην ανανεώσεις οπότε, απλά, θα χάσεις τον αριθμό.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.Εχω ενεργό το πακετο surf more των 2€ με 250 mb.Αν ενεργοποιησω ενα blender απο που θα μου καταναλωνει ιντερνετ;.Ευχαριστώ!.
Link to comment
Share on other sites

Θα καταναλώνει πρώτα από το surf more.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με το που έρθω κάρτα από συμβόλαιο για ποσό καιρό είμαι υποχρεωμένος να μείνω σε κάρτα αν θέλω να φύγω και να γυρίσω σε συμβόλαιο η άλλο καρτοκινητο;Απευθείας μπορώ να φύγω αν το μετανοιωσω η πρέπει να περάσει ένα χρονικό διάστημα ;

 

Θα πρέπει να μείνεις το ελάχιστο ένα μήνα νομίζω, αλλά αν γλυκαθείς από τις προσφορές του F2G δεν σε βλέπω να φεύγεις :)

Link to comment
Share on other sites

Το πακέτο blender πήγε στα 4 από τα 5 ευρώ???

 

Αυτό μπήκα να γράψω τώρα :)

Απο 12\1 (16:00) μέχρι 19\1 (10:00) γίνεται έκπτωση €1 στο πακέτο.

 

Τώρα, γιατί ενώ η προσφορά άρχισε απο τις 12\1, εγώ πήρα το ενημερωτικό email στις 14\1, είναι άλλης Wind ευαγγέλιο :lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

A, και σύμφωνα με το email, το Luck Day γίνεται "Lucky Sale" για την περίοδο των εκπτώσεων. Θα έχει μία προσφορά κάθε εβδομάδα.

Link to comment
Share on other sites

Προς ενημερωση , στο καταστημα Ιλιου αρνηθηκαν να κοψουν την καρτα της wind σε micro. Εντολη της εταιρειας ειπαν.

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...