Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα.Στις 9/1 είχα βάλει 20€ τα οποία διπλασιάστηκαν.Ενεργοποιώντας την ίδια μέρα κάποια πακέτα είχα υπόλοιπο 30,88€ εκ των οποίων τα 11€ έληγαν στις 8/2/2014.Στελνοντας χθες κάποια μηνύματα για έναν διαγωνισμό έφτασα να έχω 11€ υπόλοιπο που λήγει στις 8/2.Δηλαδή μου έφαγε απο την κάρτα και όχι απο το bonus.Επειδή λοιπόν δεν γνωρίζω,το έγραφαν κάπου ότι σε τέτοιες περιπτώσεις τελειώνει πρώτα η κανονική κάρτα και αρα σωστά έγινε έτσι?
Link to comment
Share on other sites

Εαν έστειλες σε πενταψήφια, λογικό ειναι...

 

Ναι όντως σε 5ψηφιο.Αρα δεν υπάρχει κάποιο λάθος...ευχαριστώ!!

Link to comment
Share on other sites

ε οχι ... γιατι το αλλαξανε μια χαρα την εβγαζα καθαρη;

εγω μια ανανεωση καθε μηνα δεν κανω για να παρω τα δωρεαν αυτα που δινει.. θα μεινω με την βονταφον καλυτερα που με χρωση 4 ευρω στο φοιτητικο μου cu εχω 1000 λεπτα και 200 μβ ιντερνετ! . κριμα διοτι χρησιμοποιουσα την wind μια φορα την εβδομαδα.. τωρα παλι στο ντουλαπι την βλεπω για του χρονου που θα την κανω μια ανανεωση και αμα το θυμηθω.. αλλιως θα την αφησω να ληξει παντως επειδη ειναι πακετο f2g2 για αυτο τον λογω την κραταω..

...

Κι εγώ ως κακομαθημένος καταναλωτής, συναισθηματικά το ίδιο θα σχολίαζα αλλά ευτυχώς το εξέφρασες εσύ για μένα :lol: -εμένα με συγκράτησε η λογική μου από το να ποστάρω :O. Ακριβώς τα ίδια ισχύουν και για μένα, θα μείνω στο CU φοιτητικό και θα έχω το f2g2 για ελάχιστες επιλεγμένες κλήσεις. Δεν πειράζει. Τα 50 ευρώ υπόλοιπο που έχω στο φ2γ2 ας υπάρχει, κάποτε μπορεί κάποτε να χρειαστεί...

Link to comment
Share on other sites

Τα Log n Win είναι δώρα τα οποία απολαμβάνεις απλά και μόνο επειδή ανήκεις στη F2G παρέα. Κάθε εβδομάδα, μπορείς να επιστρέφεις στο http://www.f2g.gr ή να επισκέπτεσαι το ΜyF2G app και να ενεργοποιείς ένα από αυτά χωρίς κανένα κόστος. Μοναδική προϋπόθεση είναι να έχεις κάνει μία ανανέωση αξίας τουλάχιστον €5 τις τελευταίες 30 ημέρες.

 

http://www.wind.gr/gr/f2g/upostirixi/faq/

 

Παιδιά γνωρίζει κανείς αν η δόση κάθε μήνα από το mimosa αναγνωρίζεται σαν ανανέωση χρόνου για το log n win;

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

το χεσανε και το Log and win...οπως κανανε και με το wind share...οπως κανανε και με τους διπλασιασμους...

να τους δω ποσο μαγκες θα ειναι ολοι τους οταν θα καταργηθει σε ολη την ευρωπη η περιαγωγη τον ιουλιο...και μετα θα μπορουμε να χρησιμοποιουμε καρτες αλλων χωρων με τις εκει χρεωσεις εδω..(οσο και οσοι θα ειμαστε ακομα Ελλαδα με τις συνεχιζομενες κωλοφορολογιες τους ...)

εγω πληρωνω εγω αποφασιζω..αλλα δεν το εχουνε καταλαβει ακομα...

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

το χεσανε και το Log and win...οπως κανανε και με το wind share...οπως κανανε και με τους διπλασιασμους...

να τους δω ποσο μαγκες θα ειναι ολοι τους οταν θα καταργηθει σε ολη την ευρωπη η περιαγωγη τον ιουλιο...και μετα θα μπορουμε να χρησιμοποιουμε καρτες αλλων χωρων με τις εκει χρεωσεις εδω..(οσο και οσοι θα ειμαστε ακομα Ελλαδα με τις συνεχιζομενες κωλοφορολογιες τους ...)

εγω πληρωνω εγω αποφασιζω..αλλα δεν το εχουνε καταλαβει ακομα...

 

Δε το γνωρίζω αυτο και ακούγεται πολυ καλοοοοο :)

 

Καποια πληροφορία για να μη χαλάμε και το θεμα.... ;

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Δε το γνωρίζω αυτο και ακούγεται πολυ καλοοοοο :)

 

Καποια πληροφορία για να μη χαλάμε και το θεμα.... ;

 

http://ec.europa.eu/news/science/130916_el.htm

 

υπαρχουν και αλλες πληροφοριες περι αυτου και ποιο αναλυτικα.

με λιγο ψαξιμο το βρισκεις... ;)

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

Offtopic και πάλι για την κατάργηση της περιαγωγής:

 

Από τον Ιούλιο του 2014 δεν καταργούνται τα τέλη περιαγωγής γενικά, αλλά μόνο όταν πρόκειται για εισερχόμενες κλήσεις, με βάση την ισχύουσα νομοθεσία. Η πρόταση για τον Κανονισμό που θα καταργεί όλα τα τέλη περιαγωγής στο σύνολό τους, είναι ακόμη υπό ψήφιση, δεν ξέρουμε τι θα γίνει τελικά, αν και η Ευρωβουλή έχει μέχρι στιγμής εκφραστεί θετικά.

 

Ας μην βιαστούμε να χαρούμε λοιπόν. Για τη διαμόρφωση μιας πανευρωπαϊκής αγοράς κινητής που θα αναγκάσει τις ελληνικές τιμές να ανταγωνιστούν τις ευρωπαϊκες, υπολογίζω να περάσουν τουλάχιστον 4-5 χρονάκια, εάν πάνε καλά τα πράγματα

Think Positive
Link to comment
Share on other sites

Θυμήσου ότι μπορείς να αποκτήσεις Log n Win δώρα, μόνο αν έχεις ανανεώσει τον χρόνο ομιλίας σου εντός των τελευταίων 30 ημερών, με τουλάχιστον €5.
Link to comment
Share on other sites

αναμενομενο,τουλαχιστον για μενα δεν αλλαξε κατι,ετσι και αλλοιως Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Θυμήσου ότι μπορείς να αποκτήσεις Log n Win δώρα, μόνο αν έχεις ανανεώσει τον χρόνο ομιλίας σου εντός των τελευταίων 30 ημερών, με τουλάχιστον €5.

Για να μπορώ να παίρνω log n win πρέπει να κάνω ανανέωση χρόνου ομιλίας, ή μπορώ και με αγορά πακέτου; Δηλαδή εάν έχω π.χ. 30€ μέσα στην κάρτα και αγοράζω κάθε μήνα το πακέτο των 200 λεπτών προς όλους με 5€, θα μπορώ να έχω κάθε μήνα και τα log n win, ή θα πρέπει οπωσδήποτε να κάνω ανανέωση χρόνου από 5€ και πάνω;

Link to comment
Share on other sites

Δεν αναφέρει κάτι άλλο και στη σελίδα τους που είδα, οπότε μόνο με ανανέωση τις τελευταίες 30 μέρες θα μπορείς να πάρεις το log n win.
Link to comment
Share on other sites

Δεν αναφέρει κάτι άλλο και στη σελίδα τους που είδα, οπότε μόνο με ανανέωση τις τελευταίες 30 μέρες θα μπορείς να πάρεις το log n win.

 

Θυμήστε μου γιατί έχω μπερδευτεί λίγο. Υπάρχουν κάρτες ανανέωσης των 5€ ; Σήμερα το πρωί που ρώτησα σε 2-3 περίπτερα στην περιοχή μου δεν είχε κανείς.....

Nokia 5110, Nokia 8210, Nokia 7250, E-Ten Glofiish X500, Samsung SGH-ZV60, Acer Neotouch F1, Samsung Galaxy Nexus, Samsung Duos 1182, LG Nexus 5, Microsoft Lumia 640 DS, Doogee X5 Pro, Honor 5X, OnePlus 5, Honor 20 Lite, Samsung S21+
Link to comment
Share on other sites

Θυμήστε μου γιατί έχω μπερδευτεί λίγο. Υπάρχουν κάρτες ανανέωσης των 5€ ; Σήμερα το πρωί που ρώτησα σε 2-3 περίπτερα στην περιοχή μου δεν είχε κανείς.....

 

Ναι υπάρχουν κανονικά. Δες και εδώ: http://www.wind.gr/gr/f2g/upiresies/ananeosi-hronou-omilias/kartes-ananeosis/

Link to comment
Share on other sites

Για να μπορώ να παίρνω log n win πρέπει να κάνω ανανέωση χρόνου ομιλίας, ή μπορώ και με αγορά πακέτου; Δηλαδή εάν έχω π.χ. 30€ μέσα στην κάρτα και αγοράζω κάθε μήνα το πακέτο των 200 λεπτών προς όλους με 5€, θα μπορώ να έχω κάθε μήνα και τα log n win, ή θα πρέπει οπωσδήποτε να κάνω ανανέωση χρόνου από 5€ και πάνω;

 

Απαιτεί ανανέωση χρόνου ομιλίας τις τελευταίες 30 ημέρες και όχι απλή αγορά πακέτου.

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Θυμήστε μου γιατί έχω μπερδευτεί λίγο. Υπάρχουν κάρτες ανανέωσης των 5€ ; Σήμερα το πρωί που ρώτησα σε 2-3 περίπτερα στην περιοχή μου δεν είχε κανείς.....

 

Αν δεν βρίσκεις κάρτες των 5, μπορείς να κάνεις ανανέωση μέσω καταστήματος Wind, αν και συμφέρει περισσότερο να κάνεις ανανέωση των 10 κατά την γνώμη μου

Link to comment
Share on other sites

Θυμήστε μου γιατί έχω μπερδευτεί λίγο. Υπάρχουν κάρτες ανανέωσης των 5€ ; Σήμερα το πρωί που ρώτησα σε 2-3 περίπτερα στην περιοχή μου δεν είχε κανείς.....

 

Κανονικά τα περισσότερα περίπτερα έχουν τα "τερματικά" που βάζουν το επιθυμητό ποσό* και εκτυπώνουν.

Εναλλακτικά αν διατηρείς τραπεζικό λογαριασμό, μπορείς μέσω e-Banking, σε καταστήματα Wind, Public μέχρι και σε Σούπερ Μάρκετ :)

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Γνωριζετε αν ισχύει ακομα η προσφορά με τα Huawei Y210 μέσω καταστήματος με 69€ ανανέωση?Αν ναι ειναι καλυτερο απο το Mimoza που έχει το site?
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει τροπος να διακοψω το Mobile Internet Daily με το 1 ευρω χωρις να τους παρω τηλεφωνο;;;

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Γνωριζετε αν ισχύει ακομα η προσφορά με τα Huawei Y210 μέσω καταστήματος με 69€ ανανέωση?Αν ναι ειναι καλυτερο απο το Mimoza που έχει το site?

 

Τελικά ισχύει ακομα το Huawei Y210 αλλα δεν υπήρχαν συσκευές αυτη τη στιγμή.Νομιζω ειναι καλύτερη επιλογή απο τα 2.Κατι αλλο που ξέχασα να ρωτήσω ειναι για όσους έχουν την προσφορά με τα 300'.Οσοι το έχετε κάνει ξέρετε αν πιάνεται σαν ανανέωση και δινουν τα 300' σε κάθε δοση η όχι?Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

αν θυμάμαι καλά τα 300 είναι μέχρι 2 φορές ανά 30 ημερολογιακές μέρες, με κάθε ανανέωση 10 ευρώ και πάνω

 

Ναι το γνωριζω απλως δεν ξέρω αν στην προσφορά με τα 69€ θα δινονται και τα 300' κάθε μήνα στις δοσεις.

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει τροπος να διακοψω το Mobile Internet Daily με το 1 ευρω χωρις να τους παρω τηλεφωνο;;;

Φυσικά, Αγοράζοντας πακέτο internet έστω και από το log n win

Επίσης απενεργοπιώντας τα data από το κινητό σου.

Link to comment
Share on other sites

Ναι το γνωριζω απλως δεν ξέρω αν στην προσφορά με τα 69€ θα δινονται και τα 300' κάθε μήνα στις δοσεις.

 

τα 300 δεν καταργήθηκαν πέρσυ τον Απρίλιο κι από εκεί και μετά δεν δίνονταν στους νέους παρά μόνο στους παλιούς?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...