Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ααα, μάλιστα! Σας ευχαριστώ πολύ και τους δυο.

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ οτί δεν υπάρχει άλλη απάντηση στο ερώτημα σου. Από την στιγμή που έχεις ανοιχτά τα δεδομένα οι εφαρμογές του κινητού σου καταναλώνουν δεδομένα χωρίς να το καταλαβαίνεις.

Όλοι όσοι έχετε πάρει κινητό με ανανέωση από την WIND έχουν μπει τα χρήματα της 1ης δόσης; Φίλη μου που το πήρε στις 13/12 ακόμα δεν έχει μπει ούτε cent στο κινητό και σε επικοινωνία με την WIND όλο της λένε από αύριο σε αύριο. Εγώ που το πήρα η πρώτη δόση μπήκε σε 5 μέρες και σήμερα έλαβα και την 2η. Έχει συμβεί και σε κανέναν άλλο;

 

Ξαναλεω και ας σταματήσουμε να είμαστε με τα πόδια ανοιχτά

Είναι απάντηση εταιρίας να απαιτεί να έχεις δεδομένα κλειστά για να πάρει ευθύνη;

Αλλά όταν το επίπεδο των τηλεφωνητων είναι ανυπαρκτο τότε τι να περιμένεις;

Καληνύχτα σας

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά! Θεωρώ μέγα λάθος της wind στο f2g να μην έχει ξεχωριστό πακέτο για μηνυματα προς το δίκτυο της. Εαν κάποιος δεν μιλάει πολύ σε ομιλία ειναι μεγαλη βλακεια να αναγκαζετε να αγοραζει καθε φορα το πακετο με 2 ευρω που περιλαμβανει και λεπτα και μηνυματα....εχω το φοιτητικο της wind και δεν εξυπηρετει καθολου να δινω καθε φορα 2 ευρω τσαμπα οταν χρησιμοποιω μονο τα μηνυματα....αντιστοιχα φοιτητικα πακετα προσφερουν με 1 ευρω 300 σμσ αλλα πληρωνεις μονο αυτα εαν θελεις μονο σμς. Καθόλου πρακτικό πακέτο τελικά.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά! Θεωρώ μέγα λάθος της wind στο f2g να μην έχει ξεχωριστό πακέτο για μηνυματα προς το δίκτυο της. Εαν κάποιος δεν μιλάει πολύ σε ομιλία ειναι μεγαλη βλακεια να αναγκαζετε να αγοραζει καθε φορα το πακετο με 2 ευρω που περιλαμβανει και λεπτα και μηνυματα....εχω το φοιτητικο της wind και δεν εξυπηρετει καθολου να δινω καθε φορα 2 ευρω τσαμπα οταν χρησιμοποιω μονο τα μηνυματα....αντιστοιχα φοιτητικα πακετα προσφερουν με 1 ευρω 300 σμσ αλλα πληρωνεις μονο αυτα εαν θελεις μονο σμς. Καθόλου πρακτικό πακέτο τελικά.

 

 

Για τη δικη σου χρήση ναι δεν είναι...Πίστευα πάντως πως δεν υπάρχει ακόμα κόσμος που έχεις ανάγκη τόσα sms.

Με τα λεγόμενα σου μεταφέρεσαι σε Q και ξεμπερδεύεις :)

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά! Θεωρώ μέγα λάθος της wind στο f2g να μην έχει ξεχωριστό πακέτο για μηνυματα προς το δίκτυο της. Εαν κάποιος δεν μιλάει πολύ σε ομιλία ειναι μεγαλη βλακεια να αναγκαζετε να αγοραζει καθε φορα το πακετο με 2 ευρω που περιλαμβανει και λεπτα και μηνυματα....εχω το φοιτητικο της wind και δεν εξυπηρετει καθολου να δινω καθε φορα 2 ευρω τσαμπα οταν χρησιμοποιω μονο τα μηνυματα....αντιστοιχα φοιτητικα πακετα προσφερουν με 1 ευρω 300 σμσ αλλα πληρωνεις μονο αυτα εαν θελεις μονο σμς. Καθόλου πρακτικό πακέτο τελικά.

 

Την σήμερον ημέρα όποιος χρησιμοποιεί sms και όχι viber/whatsup κτλ τότε τα θέλει ο ΟΟ του

Μην ακούσω ότι δεν έχεις android,πλέον είναι τζάμπα

Link to comment
Share on other sites

Την σήμερον ημέρα όποιος χρησιμοποιεί sms και όχι viber/whatsup κτλ τότε τα θέλει ο ΟΟ του

Μην ακούσω ότι δεν έχεις android,πλέον είναι τζάμπα

 

Επίσης, dosms ;)

Link to comment
Share on other sites

Σε φοιτητικό για να παρεις τα 1000 απο που τραβαει λεφτα απο το bonus του διπλασιασμου ή απο το κανονικό;

 

Σε αυτο ξερει κανεις;

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έστειλα ΟΧΙ στο 1237 και όλα καλά... :O

Βαράτε τους..... :lol:

http://img19.imageshack.us/img19/126/nokialumia710.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μόλις έστειλα ΟΧΙ στο 1237 και όλα καλά... :O

Βαράτε τους..... :lol:

 

μη δίνεις τέτοιες εντολές!! θα μπλοκάρει το σύστημά τους πάλι!!! :lol:

 

Σε φοιτητικό για να παρεις τα 1000 απο που τραβαει λεφτα απο το bonus του διπλασιασμου ή απο το κανονικό;

 

Σε αυτο ξερει κανεις;

 

λογικά από το μπόνους... λειτουργεί με τη λογική των πακέτων.. αυτό που λήγει νωρίτερα ξοδεύεται πρώτα...

Edited by evoula_

Cats are like Music:

It's foolish to try to explain their worth

to those who don't appreciate them :kitty:

Link to comment
Share on other sites

Πήρα να κάνω φορητότητα στη wind σε f2go Και μου είπαν πως δεν γίνεται σε καρτοκινητά γιατί κάνει μια αναβάθμιση η ΕΕΤ και δε ξέρουν πότε θα τελειώσουν? Πάμε καλά??? Στις 12 λήγει το συμβόλαιο της voda και αν δε προλάβω να πάω wind θα το κάνω καρτοκινητό vodafone αναγκαστικά. Αν τελικά το κάνω καρτοκινητό στη voda θα μπορώ να φύγω μετά απο λίγες μέρες μόλις μπορεί η wind να δεχθεί την αίτησή μου?
Link to comment
Share on other sites

Κανει αναβαθμιση η ΕΕΤ χαχα ..τι αλλο θα σκεφτουνε ..απλα εχουν στουμπωσει και δεν τους ενδιαφερει και πολυ ..

Μια χαρα ειναι και το cu ,απλα θα το εχεις σε ενα μηνα ,αλλα και να σου ειχαν δεχτει την φορητοτητα λιγοτερο απο 20 μερες αποκλειεται να εκανε ..

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

Πήρα να κάνω φορητότητα στη wind σε f2go Και μου είπαν πως δεν γίνεται σε καρτοκινητά γιατί κάνει μια αναβάθμιση η ΕΕΤ και δε ξέρουν πότε θα τελειώσουν? Πάμε καλά??? Στις 12 λήγει το συμβόλαιο της voda και αν δε προλάβω να πάω wind θα το κάνω καρτοκινητό vodafone αναγκαστικά. Αν τελικά το κάνω καρτοκινητό στη voda θα μπορώ να φύγω μετά απο λίγες μέρες μόλις μπορεί η wind να δεχθεί την αίτησή μου?

 

τι σχεση εχει η εετ με την φορητοτητα? ε ρε τι αλλο θα ακουσουμε

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πήρα να κάνω φορητότητα στη wind σε f2go Και μου είπαν πως δεν γίνεται σε καρτοκινητά γιατί κάνει μια αναβάθμιση η ΕΕΤ και δε ξέρουν πότε θα τελειώσουν? Πάμε καλά??? Στις 12 λήγει το συμβόλαιο της voda και αν δε προλάβω να πάω wind θα το κάνω καρτοκινητό vodafone αναγκαστικά. Αν τελικά το κάνω καρτοκινητό στη voda θα μπορώ να φύγω μετά απο λίγες μέρες μόλις μπορεί η wind να δεχθεί την αίτησή μου?

 

υπάρχει κάποιο "τεχνικό πρόβλημα" και στις δύο εταιρείες, Vodafone και WIND. Επειδή η μετατροπή του συμβολαίου σε κάρτα κάνει ένα μήνα για να ολοκληρωθεί, για να μην πληρώσεις ένα ακόμη πάγιο, καλύτερα να πας στην Cosmote και όταν αρχίσουν και πάλι οι φορητότητες, πας.

Link to comment
Share on other sites

Περίπου στις 10 Δεκέμβρη έκανα αίτηση φορητότητας απο voda σε wind.

 

 

Ακομη περιμένω....... :)

Οτι να ναι..... Το κινητό συνεχίζει Vodafone....

 

 

Αλλο θέμα τωρα....

Έκανα αίτηση φορητότητας καθώς στη voda πρεπει κάθε 6 μεσα να κανεις μια ανανέωση. Σε διαφορετική περίπτωση σου τρώει το υπόλοιπο.!!! Μπορει βεβαια να το γνωρίζατε κάποιοι φίλοι εδώ μεσα, αλλα εγώ δεν....!!

Με ενόχλησε ιδιαίτερα το γεγονός, καθώς τη γραμμή την χρησιμοποιώ ως δεύτερη και περισσότερο σε περίπτωση ανάγκης.

Όπερα και εγένετω. Πήγα να καλέσω και..... Τίποτα. Είχε καταπιεί το υπόλοιπο....

 

Πήγα λοιπον wind, καθώς με ενημέρωσαν οτι δεν ισχύει κατι τέτοιο.... Αλλα δεν καταλαβα τι ισχύει ακριβως. Μπορείτε να με διαφωτίσετε εσείς;;;

 

 

ΥΓ.

Καλή χρονιά με υγεία σε όλους.... !!!

:)

It's nice to be important, but it's more important to be nice...
Link to comment
Share on other sites

Περίπου στις 10 Δεκέμβρη έκανα αίτηση φορητότητας απο voda σε wind.

 

 

Ακομη περιμένω....... :)

Οτι να ναι..... Το κινητό συνεχίζει Vodafone....

 

 

Αλλο θέμα τωρα....

Έκανα αίτηση φορητότητας καθώς στη voda πρεπει κάθε 6 μεσα να κανεις μια ανανέωση. Σε διαφορετική περίπτωση σου τρώει το υπόλοιπο.!!! Μπορει βεβαια να το γνωρίζατε κάποιοι φίλοι εδώ μεσα, αλλα εγώ δεν....!!

Με ενόχλησε ιδιαίτερα το γεγονός, καθώς τη γραμμή την χρησιμοποιώ ως δεύτερη και περισσότερο σε περίπτωση ανάγκης.

Όπερα και εγένετω. Πήγα να καλέσω και..... Τίποτα. Είχε καταπιεί το υπόλοιπο....

 

Πήγα λοιπον wind, καθώς με ενημέρωσαν οτι δεν ισχύει κατι τέτοιο.... Αλλα δεν καταλαβα τι ισχύει ακριβως. Μπορείτε να με διαφωτίσετε εσείς;;;

 

 

ΥΓ.

Καλή χρονιά με υγεία σε όλους.... !!!

:)

 

στη Vodafone χάνεται το υπόλοιπό σου μέσα σε 6 μήνες, αλλά αν ανανεώσεις, σου επιστρέφεται το υπόλοιπο κι έχεις και το ποσό της κάρτας ανανέωσης. Αυτό δεν ισχύει στη WIND, έχεις το υπόλοιπό σου όλο το χρόνια διαθέσιμο χωρίς την προϋπόθεση ανανέωσης στο εξάμηνο.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ.

 

Ούτε εχεις την υποχρέωση να κανεις κάποια κατανάλωση μεσα στο 6μηνο;

 

όχι, ανανεώνεις μια φορά και μετά θα πρέπει να ανανεώσεις ξανά μέσα σε 12 μήνες από την ανανέωση προκειμένου να κρατήσεις τον αριθμό και το υπόλοιπο.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις προσπάθησα κι εγώ, δεν την παίρνει

 

Γράψε το ΟΧΙ στα αγγλικά και θα το πάρει αμέσως. Είναι πονηροί και δεν το διευκρινίζουν στις πληροφορίες

Link to comment
Share on other sites

στη Vodafone χάνεται το υπόλοιπό σου μέσα σε 6 μήνες, αλλά αν ανανεώσεις, σου επιστρέφεται το υπόλοιπο κι έχεις και το ποσό της κάρτας ανανέωσης. Αυτό δεν ισχύει στη WIND, έχεις το υπόλοιπό σου όλο το χρόνια διαθέσιμο χωρίς την προϋπόθεση ανανέωσης στο εξάμηνο.

 

Η απάντηση αυτή ανήκει στην σφαίρα της φαντασίας.

Η πραγματικότητα τώρα :στη Vodafone χάνεται το υπόλοιπό σου μέσα σε 6 μήνες, αλλά αν ανανεώσεις εντός 4 ημερών ( κάποιο λένε 7) , σου επιστρέφεται το υπόλοιπο κι έχεις και το ποσό της κάρτας ανανέωσης.

Link to comment
Share on other sites

Η απάντηση αυτή ανήκει στην σφαίρα της φαντασίας.

Η πραγματικότητα τώρα :στη Vodafone χάνεται το υπόλοιπό σου μέσα σε 6 μήνες, αλλά αν ανανεώσεις εντός 4 ημερών ( κάποιο λένε 7) , σου επιστρέφεται το υπόλοιπο κι έχεις και το ποσό της κάρτας ανανέωσης.

 

συγγνώμη, έτσι είχα διαβάσει πριν καιρό στο αντίστοιχο του Cu και θεώρησα ότι ισχύει. Στη WIND όμως, όπως ρωτάει ο φίλος, δεν χάνεται το υπόλοιπο.

Link to comment
Share on other sites

συγγνώμη, έτσι είχα διαβάσει πριν καιρό στο αντίστοιχο του Cu και θεώρησα ότι ισχύει. Στη WIND όμως, όπως ρωτάει ο φίλος, δεν χάνεται το υπόλοιπο.

Ναι πράγματι , είχε γραφτεί αλλά ήταν λάθος.

Link to comment
Share on other sites

Μεγάλη απάτη αυτή της Vodafone, θες να καταργήσεις το ποσό που σου έχω δώσει σε 6 μήνες; Οκ να περάσω από το κατάστημα σου να μου το επιστρέψεις cash κυρα Vodafone. Από τις χειρότερες εταιρείες, τι να λέμε τώρα.
Link to comment
Share on other sites

Πλέον και εγώ χρήστης του f2g αλλά δεν ξεκίνησε καλά η νέα γραμμή.

Πριν κάνω την πρώτη ανανέωση των 10€, φρόντισα να στείλω το σχετικό sms για να μην χρεωθούν αυτόματα τα 5€ για την ομιλία.

Μου ήρθαν 2 sms με το 2ο να επιβεβαιώνει την διαγραφή από την υπηρεσία. Στο καπάκι έκανα την ανανέωση και τι να δω; μου έφαγε τα 5€.

Τους πήρα τηλέφωνο και λένε ότι θα το δουν αλλά μην περιμένω λύση μέσα στην ημέρα.

Ξεφτιλικια. Μπορώ να κάνω κάτι άλλο;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

συγγνώμη, έτσι είχα διαβάσει πριν καιρό στο αντίστοιχο του Cu και θεώρησα ότι ισχύει. Στη WIND όμως, όπως ρωτάει ο φίλος, δεν χάνεται το υπόλοιπο.

 

 

Δεν είπατε κατι πολυ διαφορετικό μεταξύ σας.

Η διαφοροποίηση ειναι στις ημέρες μετα του 6μηνου. Σε κάθε περίπτωση ισχύει η γενική γραμμή για το "φάγωμα" του Υπολοίπου στο 6μηνο.

 

Για αυτο έφυγα κιολας.....

 

Βεβαια ακομη περιμένω την φορητότητα. 20 ημέρες και προχωράμε.... :)

It's nice to be important, but it's more important to be nice...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...