Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

οχι ειναι οτι μπορεις να ενεργοποιησεις 4 φορες μεσα σε ενα μηνα . δηλαδη επειδη ο μηνας εχει 4 εβδομαδες σημαινει μια φορα καθε εβδομαδα αυτο εχω καταλαβει.

Αυτό ίσχυε και πρίν άρα λογικά το Χ 4 ισχύει όπως ήταν πρίν αλλά με το τετραπλάσιο χρόνου ομιλίας ή ότι άλλο επιλέξει ο χρήστης ανα εβδομάδα.

Link to comment
Share on other sites

εγώ το εχω γυρίσει εδώ και καιρό σε f2g,αλλά δεν νομίζω να επηρεάζει ότι είσαι καινούργιος...δεν την γνωρίζω αυτή τη λεπτομέρειεα...εμένα πάντως στο κατάστημα ευόσμου το παλικάρι το έκανε μέσα σε 2 λεπτά !!
παιδια μην παιδεύεστε πηγαίνετε στο καταστημα τις wind και πεστε μονο αυτο ,θελω στα στοιχεια του σταθερου μου τηλεφωνου να προσθεσετε σαν τηλεφωνο επικοινωνιας τον αριθμο του κινιτου σας τηλεφωνου (f2g) μην τους λετε ουτε γιατι και πως γιατι μπερδευωνται το συστημα θα το κανη απο μονο του αυτοματα σιγουρη επιτυχια
Link to comment
Share on other sites

παιδια μην παιδεύεστε πηγαίνετε στο καταστημα τις wind και πεστε μονο αυτο ,θελω στα στοιχεια του σταθερου μου τηλεφωνου να προσθεσετε σαν τηλεφωνο επικοινωνιας τον αριθμο του κινιτου σας τηλεφωνου (f2g) μην τους λετε ουτε γιατι και πως γιατι μπερδευωνται το συστημα θα το κανη απο μονο του αυτοματα σιγουρη επιτυχια

 

εδω σουλέω αγόρι μου ,πως τα 120' τα έπερνα κανονικά μέχρι που αυτό τον μήνα, κάτι έγινε και δε μπορουσαν να μου τα βάλουν.Εχει μια βδομαδα έτσι...Αρα δεν ειναι πρόβλημα μόνο το να το εγγραψεις το νούμερο αλλά και να αποδωθούν τα λεπτα

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα μια ερωτηση.Τα 300 λεπτα που εδινε με ανανεωση των 10 ευρω ισχυουν ακομα?

 

Ισχύουν μόνο αν είχες κάνει εγγραφή έως 25/4.Απο τότε και μετά σταμάτησαν για νέους συνδρομητές.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα μια ερωτηση.Τα 300 λεπτα που εδινε με ανανεωση των 10 ευρω ισχυουν ακομα?

Ασφαλως και ισχυουν αν εισαι ενεργοποιημενος πριν απο 25/4/2013.

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

ισχύει όπως ήταν πρίν αλλά με το τετραπλάσιο χρόνου ομιλίας ή ότι άλλο επιλέξει ο χρήστης ανα εβδομάδα.

Μην ξεχνάς! ΔΩΡΕΑΝ χρόνος ομιλίας, SMS ή MBs σε περιμένουν κάθε εβδομάδα στο myF2G!

 

SMART ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΙΑΤΙΚΗ ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΖΤΕ Mimosa Mini + €59 ΔΩΡΟ!

 

αρα τι κανει παλι νιαου-νιαου?

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.Πάντως στην ουσία με 5 ευρώ (τα υπόλοιπα μένουν στην κάρτα) έχεις 300 προς όλους,600 προς wind,παίρνεις και 120 mb απο log n win και είσαι μια χαρά για ενα μήνα.Πρέπει να είναι μακράν η πιο οικονομική εταιρεία.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.Πάντως στην ουσία με 5 ευρώ (τα υπόλοιπα μένουν στην κάρτα) έχεις 300 προς όλους,600 προς wind,παίρνεις και 120 mb απο log n win και είσαι μια χαρά για ενα μήνα.Πρέπει να είναι μακράν η πιο οικονομική εταιρεία.

Και πως γίνεται αυτό το θαύμα με μόνο 5 ευρώ?

Link to comment
Share on other sites

Και πως γίνεται αυτό το θαύμα με μόνο 5 ευρώ?

 

προφανώς εννοεί πως κάνει ανανέωση με 10€, παίρνει τα 300' προς όλους. Με 5€ αγοράζει πακέτο με 600' προς Wind/Q και παίρνει και 30mb x 4 εβδομάδες από το log and win.

Link to comment
Share on other sites

.Πάντως στην ουσία με 5 ευρώ (τα υπόλοιπα μένουν στην κάρτα) έχεις 300 προς όλους,600 προς wind,παίρνεις και 120 mb απο log n win και είσαι μια χαρά για ενα μήνα.Πρέπει να είναι μακράν η πιο οικονομική εταιρεία.

1.10€

2.θα πρεπει να το αγορασεις

3.3.80€ υπολοιπο να αγορασεις πακετο των +2€

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η ανανέωση πακέτων online στο f2go site γίνεται με χρήση credit/debit κάρτας ?

Ok διάβασα το faq, προφανώς με τον κωδικό ανανέωσης είτε έχει γίνει online ειτε μέσω κάρτας ανανέωσης, αν κανω λάθος ας με διορθώσει κάποιος

Edited by nick2crete

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η ανανέωση πακέτων online στο f2go site γίνεται με χρήση credit/debit κάρτας ?

Ok διάβασα το faq, προφανώς με τον κωδικό ανανέωσης είτε έχει γίνει online ειτε μέσω κάρτας ανανέωσης, αν κανω λάθος ας με διορθώσει κάποιος

Δεν έχω δοκιμάσει, γιατί κάνω ανανέωση μέσω e-banking αλλά νομίζω ότι θα γίνεται. Αγοράζεις την κάρτα π.χ. των 10€ και αντί να πάρεις τηλέφωνο για να πληκτρολογήσεις τα νούμερα, μπαίνεις στο site του f2g και τα πληκτρολογείς εκεί.

 

Μάλλον δεν κατάλαβα καλά τι έγραφες. Εγώ όπως έγραψα και πιο πάνω, χρησιμοποιώ το winbank της Πειραιώς. Έχω μισθοδοσία εκεί, αν και νομίζω ότι και με προπληρωμένη κάρτα γίνεται. Πηγαίνω στην ανανέωση χρόνου ομιλίας, επιλέγω το δίκτυο και μου στέλνει με sms το 16ψήφιο νούμερο ανανέωσης. Τα υπόλοιπα τα ξέρεις.

Edited by giachtas
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω δοκιμάσει, γιατί κάνω ανανέωση μέσω e-banking αλλά νομίζω ότι θα γίνεται. Αγοράζεις την κάρτα π.χ. των 10€ και αντί να πάρεις τηλέφωνο για να πληκτρολογήσεις τα νούμερα, μπαίνεις στο site του f2g και τα πληκτρολογείς εκεί.

 

Μάλλον δεν κατάλαβα καλά τι έγραφες. Εγώ όπως έγραψα και πιο πάνω, χρησιμοποιώ το winbank της Πειραιώς. Έχω μισθοδοσία εκεί, αν και νομίζω ότι και με προπληρωμένη κάρτα γίνεται. Πηγαίνω στην ανανέωση χρόνου ομιλίας, επιλέγω το δίκτυο και μου στέλνει με sms το 16ψήφιο νούμερο ανανέωσης. Τα υπόλοιπα τα ξέρεις.

Οκ, τα 2 ευρώ όμως πως φορτώνονται για τα more?

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

Οκ, τα 2 ευρώ όμως πως φορτώνονται για τα more?

 

Βάζεις 10εύρη κάρτα.

Μετά έχεις 8,93 ευρώ στον λογαριασμό

Ξοδεύεις 5 ευρώ για το κύριο πακέτο και 2 ευρώ για το More. Σου μένει και υπόλοιπο.

Link to comment
Share on other sites

Βάζεις 10εύρη κάρτα.

Μετά έχεις 8,93 ευρώ στον λογαριασμό

Ξοδεύεις 5 ευρώ για το κύριο πακέτο και 2 ευρώ για το More. Σου μένει και υπόλοιπο.

Κατάλαβα, στο τρώνε το 10αρικο,έξυπνο!

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

1.10€

2.θα πρεπει να το αγορασεις

3.3.80€ υπολοιπο να αγορασεις πακετο των +2€

 

Δεν το εθεσα σωστα μαλλον.Δεκα ευρω η καρτα και αυτοματα παιρνεις τα 300 λεπτα.Με 5 ευρω παιρνεις το πακετο με τα 600 προς wind.ΤΑ υπολοιπα 4 ευρω της καρτας σου μενουν*.Καθε εβδομαδα παιρνεις τα 30 mb αρα τον μηνα ειναι 120 (με περιορισμο βεβαια ΟΚ).

*Αν δεν ξεπερασεις τα παραπανω,καθε τριτο μηνα θα εχεις στην καρτα υπολοιπο 8 ευρω.Παιρνεις πακετο των 5 και ξεκλειδωνεις και το +2.Αρα τον τριτο μηνα πιθανον να μην χρειαστεις καρτα.

Σε μπερδεψα λιγο :wacko:

Link to comment
Share on other sites

εδω σουλέω αγόρι μου ,πως τα 120' τα έπερνα κανονικά μέχρι που αυτό τον μήνα, κάτι έγινε και δε μπορουσαν να μου τα βάλουν.Εχει μια βδομαδα έτσι...Αρα δεν ειναι πρόβλημα μόνο το να το εγγραψεις το νούμερο αλλά και να αποδωθούν τα λεπτα
για εσενα λαθος καταλαβα φιλε,, αλλα για τα αλλα τα παιδια αυτο να κανουν Edited by kostascbr
Link to comment
Share on other sites

Δεν το εθεσα σωστα μαλλον.Δεκα ευρω η καρτα και αυτοματα παιρνεις τα 300 λεπτα.Με 5 ευρω παιρνεις το πακετο με τα 600 προς wind.ΤΑ υπολοιπα 4 ευρω της καρτας σου μενουν*.Καθε εβδομαδα παιρνεις τα 30 mb αρα τον μηνα ειναι 120 (με περιορισμο βεβαια ΟΚ).

*Αν δεν ξεπερασεις τα παραπανω,καθε τριτο μηνα θα εχεις στην καρτα υπολοιπο 8 ευρω.Παιρνεις πακετο των 5 και ξεκλειδωνεις και το +2.Αρα τον τριτο μηνα πιθανον να μην χρειαστεις καρτα.

Σε μπερδεψα λιγο :wacko:

Αυτά ισχύουν για όλους με f2go?

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

Αυτά ισχύουν για όλους με f2go?

 

ΑΠο οτι λενε εδω τα παιδια για παλιους f2go αλλα ας πει καποιος πιο σχετικος...

Link to comment
Share on other sites

Ασφαλως και ισχυουν αν εισαι ενεργοποιημενος πριν απο 25/4/2013.
υπαρχη τροπος να δω εαν περνω τα 300 προς ολους χωρις να βαλω 10 ειχα συμβολαιο wind και το εκανα f2g περιπου 1/6/13
Link to comment
Share on other sites

FYI : [ATTACH]38266[/ATTACH]

 

Μην περιμένει να το πάρει κανείς χωρίς να είναι φοιτητής, μην περιμένει να το πάρει κανείς εάν έκανε χθες φορητότητα, μην περιμένει να το πάρει κανείς αν το απαιτεί με τον τσαμπουκά.

 

Θέλει υπομονή και ευγένεια. Ρώτησα εάν μπορώ να φέρω και 2 φίλους φοιτητές που είναι στη Vodafone (και που φυσικά έχουν πάσο) και μου είπαν ότι δεν γίνεται με φορητότητα.

 

Υ/Γ έχασα το f2go2 πωπωπωωωωω κριμααααα.. :-P

 

 

Σου ενεργοποιησαν στον αριθμο που ειχες την φοιτητικη προσφορα?? Σε ποιο καταστημα εγινε αυτο κ πως τους επεισες??

Link to comment
Share on other sites

ΑΠο οτι λενε εδω τα παιδια για παλιους f2go αλλα ας πει καποιος πιο σχετικος...

Ok, για να ξεμπερδευτουμε..

Με τα 10Ε έχουμε τα 300' προς όλους, βάζω 5 για 1g data και 2 για 50 sms, και μένει και κάτι, σωστά ?

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

Ok, για να ξεμπερδευτουμε..

Με τα 10Ε έχουμε τα 300' προς όλους, βάζω 5 για 1g data και 2 για 50 sms, και μένει και κάτι, σωστά ?

 

Μενει, αλλά τα 300 προς ολους δεν ξερω αν τα δικαιουνται ολοι.

Link to comment
Share on other sites

Μενει, αλλά τα 300 προς ολους δεν ξερω αν τα δικαιουνται ολοι.

Οκ, το faq λέει :

 

Το πακέτο μπορεί να ενεργοποιηθεί μόνο 2 φορές/ 30 ημέρες και μόνο μέσα από το http://www.f2g.gr για συνδρομητές οι οποίοι είναι ήδη εγγεγραμμένοι στο bonus 300 δωρεάν λεπτών προς όλα τα δίκτυα σε ανανεώσεις από €10 και στο Bonus δωρεάν MB σε ανανεώσεις από €10

Για την καλύτερη εξυπηρέτηση και για να απολαμβάνουν απευθείας τα προνόμια του F2G, όλοι οι νέοι συνδρομητές – με ημερομηνία ενεργοποίησης μετά τις 31/07/2013 - με την ενεργοποίηση του F2G καρτοκινητού τους, εγγράφονται απευθείας στην υπηρεσία αυτόματης ενεργοποίησης του πακέτου €5/200’ προς όλους. Πιο συγκεκριμένα, η υπηρεσία επιτρέπει την άμεση ‘φόρτωση’ του πακέτου 200’ προς όλους με κόστος €5, κατά την πρώτη ανανέωση από τουλάχιστον €10 κάθε ημερολογιακού μήνα. Για την εγγραφή τους στην συγκεκριμένη υπηρεσία, όλοι οι συνδρομητές λαμβάνουν ενημερωτικό SMS ενώ ενημερωτικό SMS λαμβάνουν και κάθε φορά που το αγαπημένο τους πακέτο ενεργοποιείται αυτόματα. Διαγραφή από την υπηρεσία παρέχεται με την αποστολή της λέξης ‘ΟΧΙ’ στο 1237. Η διαγραφή μπορεί να γίνει οποιαδήποτε στιγμή και από εκεί και πέρα καμία ανανέωση δεν ενεργοποιεί αυτόματα το πακέτο €5/200’. Δυνατότητα επανεγγραφής στην υπηρεσία δεν παρέχεται μετά τη διαγραφή.

 

Δεν το ξεκαθαρίζει για τα 300' ,τεσπα θα τα δούμε στην πράξη, ας μας ενεργοποιήσουν επιτέλους και βλέπουμε

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...