Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

γιατί τι αναμένεις να γίνει;

και σιγά η βόνταφον δεν έχει τα πακέτα προς βόνταφον και σε κανένα καρτοκινητό περιωπής!

τα ολυμπιακος/ιντερνατιοναλ τα προσπερναω μιας και δεν ειναι για τοσο καθημερινή χρήση, παρά ειδικής χρήσης, οπότε μένει το απλό καρτοκινητό, όπου αυτοί που μπορούν να ενεργοποιήσουν πακέτα προς βόνταφον είναι όσοι ξέμειναν από παλιά και που ΔΕΝ μπορούν να ενεργοποιήσουν πακέτα προς όλους... :blink: οπότε δεν βλέπω ομοιότητα...

 

Οπότε αγνοείς το CU

Ρίξε μια ματιά υπάρχει και αυτό

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Όχι,τέλος κ αυτο.Έκοψαν και τα 2 πακέτα των 8,5€.Τουλάχιστον μένει προς το παρόν το 600' προς Wind.Για σταθερά δεν θα υπάρχει τίποτα πια.Ούτε τουλάχιστον το πακέτο των 8,5€ που δινει 150' προς σταθερά.

Συγγνώμη εγώ γιατί το πακέτο αυτό το βλέπω ακόμα στην εφαρμογή? 600 λεπτά και μηνύματα προς wind και q, 300mb και 100 λεπτά προς όλους με 8,5 Ευρώ??:confused:

EDIT: Από Οκτώβρη...κόβονται! Συγγνώμη!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αποκλειεται να τα κοψουν ολα. Θα φυγουν ολοι σε αλλες εταιριες. ΕΙμαι σιγουρος οτι θα βγαλει νεα.

 

Το ελπίζω να βγάλουν καινούργια...

 

@φιλε Greeksalad έχει δίκιο ο Βασίλης.Το Cu έχει πακέτα προς Vodafone.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι τελικά πολύ άτυχος, έλεγα τις επόμενες μέρες να χρησιμοποιήσω ένα εύκολο νούμερο που έχω σε f2go και έχω ενεργοποιήσει και τα 300' με την ανανέωση και πραγματικά αυτά τα πακέτα κάνουν την διαφορά σε σχεση με την κοσμοκάρτα. Είναι δυνατόν να μην βγάλει καινούργια πακέτα;; Θα την κάνουν πολλοί άμα δεν το κανει, θυμάμαι πάντα ότι στα καρτοκινητά η wind έδινε τα καλύτερα πακέτα και οι άλλοι αντέγραφαν. :mad::(
Link to comment
Share on other sites

Κάτι νέο θα παρουσιαστεί, λογικά. Δεν γίνεται να αφαιρούν τα πακέτα προς το δικό τους δίκτυο και να έχουν μόνο τα πακέτα προς τρίτους, δεν έχει λογική.

 

Δηλαδή, αν μια παρέα - όπως στο Whats up - χρησιμοποιεί στο μεγαλύτερο ποσοστό τα πακέτα αυτά (και κυρίως αυτά που προσφέρουν μηνύματα και λεπτά προς το ίδιο δίκτυο), θα πρέπει να δίνουν 5€ για 200 λεπτά ;; :down:

 

@alexgiak, αν έχεις τα 300 λεπτά με κάθε ανανέωση, κράτησε τον αριθμό, δεν ξέρεις τί θα γίνει μετά το πέρας του Σεπτέμβρη. ;)

Link to comment
Share on other sites

Τουλάχιστον προς το παρόν έμεινε το 600' με 5€ προς Wind.Ελπίζω να βγαλουν κάτι πρωτότυπο η οτιδήποτε σαν τα μοναδικά πακέτα της Wind αλλιως δεν ξερω...ειδικα το πακετακι με τα 8,5€ με έιχε σώσει.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=372716

Link to comment
Share on other sites

Οπότε αγνοείς το CU

Ρίξε μια ματιά υπάρχει και αυτό

 

όντως! :lol: δεν κοιμήθηκα πολύ το βράδυ βλέπεις! γενικώς ώρες ώρες είναι η αλήθεια ότι το ξεχναω το σίγιου.

Άντε να δούμε τι θα δούμε!

Link to comment
Share on other sites

Αν τα έκοψε η wind φανταστείτε τι θα ακολουθήσει από τους άλλους!!!

Βέβαια κατι θα βγάλει αλλα τι?

Αυτό θα ήταν ωραίο κόλπο για να παρουσιάσει τα 300 προς όλους με ανανέωση παλιότερα , αλλα τώρα τι άλλο να βγάλει?

υπομονή να δούμε και οι άλλοι (cu) του καρτέλ τι θα κανουν

φαντάζομαι τα εχουν συζητήσει , ειδικά τώρα που θα εχουν και κοινό δίκτυο...τυχαίο??!

Link to comment
Share on other sites

Μην αγχώνεστε παιδιά, είμαι σίγουρος πως η Wind θα κάνει το θαύμα της πάλι

 

Και γω έτσι πιστεύω...πάντα κάνει το θαύμα της και επίσης δεν την παίρνει να ρισκάρει τόσο πολύ!!Για να δούμε

Link to comment
Share on other sites

Κάτι νέο θα παρουσιαστεί, λογικά. Δεν γίνεται να αφαιρούν τα πακέτα προς το δικό τους δίκτυο και να έχουν μόνο τα πακέτα προς τρίτους, δεν έχει λογική.

 

Δηλαδή, αν μια παρέα - όπως στο Whats up - χρησιμοποιεί στο μεγαλύτερο ποσοστό τα πακέτα αυτά (και κυρίως αυτά που προσφέρουν μηνύματα και λεπτά προς το ίδιο δίκτυο), θα πρέπει να δίνουν 5€ για 200 λεπτά ;; :down:

 

@alexgiak, αν έχεις τα 300 λεπτά με κάθε ανανέωση, κράτησε τον αριθμό, δεν ξέρεις τί θα γίνει μετά το πέρας του Σεπτέμβρη. ;)

 

ΠΕΡΙΜΕΝΤΕ, κατι καλο θα βγει απο ολο αυτο, κατι ΔΥΝΑΤΟ πριν της γιορτες και θα αλαξει το σκηνικο στην καρτοκινητη οπως το ξεραμε...!!! :rolleyes:

ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΜΕ τα 20 χρονια WIND Αλλωστε ( Η πρώτη κλήση στην Ελλάδα πραγματοποιήθηκε στις 29 Ιουνίου 1993 )

Link to comment
Share on other sites

Επί του παρόντος παιδιά ποιον συνδυασμό πακέτων προτείνετε για κλήσεις/μηνύματα/ίντερνετ; έχω τα 300' με ανανέωση των 10 ευρώ. Αχ δεν το πρόλαβα, με 8,5 ευράκια μια χαρά με κάλυπτε. :(
Link to comment
Share on other sites

Το Talk 600 που δίνει 600 λεπτά προς όλη τη WIND και όλη την Q, αλλά και 300 SMS προς όλη τη WIND & την Q online Bonus, με 5€ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΑ

 

Το Talk To All που δίνει με €5 200 λεπτά προς WIND, Vodafone, Cosmote συμβόλαια και καρτοκινητά και προς όλα τα σταθερά στην Ελλάδα ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΑ

 

Το Unlimited Surf που δίνει 500 ΜΒ και 500 ΜΒ online bonus, με 5€ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΑ

 

Σε συνδυασμό και με to bonus των 300 λεπτών προς όλους με κάθε κάρτα 10 ευρώ(όσοι πρόλαβαν) παραμένει το οικονομικότερο καρτοκινητό στην αγορά.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εμένα δεν θα με ξενιζε μια διακοπή των πακέτων από την στιγμή που η Cosmote είναι σχεδόν ανύπαρκτη στην καρτοκινητη και η Vodafone πλεων αδελφή εταιρία μην ξεχνάμε ότι πριν λίγο καιρό η επιτροπή ανταγωνισμού ματαίωσε την εξαγορά της wind από τη voda
Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

To ύποπτο βασικά είναι που κόβουν όλα τα 600+600 πακέτα προς wind. Ουσιαστικά θέλουν να σε αναγκάσουν να καταναλώνεις τα πάντα από το δωρεάν προς τρίτους για να μη το χρησιμοποιείς αποκλειστικά προς τρίτους..

 

απαράδεκτο να κόψουν αυτό το πακέτο...το χρησιμοποιώ εδώ και 3 μήνες και με βολεύει αφάνταστα γιατί συγγενικά μου πρόσωπα έχουν και αυτά wind και μπορώ να τους στέλνω sms άνετα χωρίς να τα μετράω !!!! :mad:

Link to comment
Share on other sites

Το Talk 600 που δίνει 600 λεπτά προς όλη τη WIND και όλη την Q, αλλά και 300 SMS προς όλη τη WIND & την Q online Bonus, με 5€ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΑ

 

Το Talk To All που δίνει με €5 200 λεπτά προς WIND, Vodafone, Cosmote συμβόλαια και καρτοκινητά και προς όλα τα σταθερά στην Ελλάδα ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΑ

 

Το Unlimited Surf που δίνει 500 ΜΒ και 500 ΜΒ online bonus, με 5€ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΑ

 

Σε συνδυασμό και με to bonus των 300 λεπτών προς όλους με κάθε κάρτα 10 ευρώ(όσοι πρόλαβαν) παραμένει το οικονομικότερο καρτοκινητό στην αγορά.

 

και αν εγώ θέλω 600 sms για να μην αγοράζω κάρτα στο whats up, τι θα γίνει; Θα με αναγκάσει να βάζω κάρτα και εκεί για να επικοινωνώ γραπτά; :blink:

Link to comment
Share on other sites

και αν εγώ θέλω 600 sms για να μην αγοράζω κάρτα στο whats up, τι θα γίνει; Θα με αναγκάσει να βάζω κάρτα και εκεί για να επικοινωνώ γραπτά; :blink:

 

γιατί δεν πας Q; Με 1+1 ευρω εχεις 500 λεπτα+500 sms προς όλη τη wind, με 2+2 ευρω εχεις 1000+1000, 3+3 1500+1500, 4+4 2000+2000

Link to comment
Share on other sites

Το Talk 600 που δίνει 600 λεπτά προς όλη τη WIND και όλη την Q, αλλά και 300 SMS προς όλη τη WIND & την Q online Bonus, με 5€ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΑ

 

Το Talk To All που δίνει με €5 200 λεπτά προς WIND, Vodafone, Cosmote συμβόλαια και καρτοκινητά και προς όλα τα σταθερά στην Ελλάδα ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΑ

 

Το Unlimited Surf που δίνει 500 ΜΒ και 500 ΜΒ online bonus, με 5€ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΑ

 

Σε συνδυασμό και με to bonus των 300 λεπτών προς όλους με κάθε κάρτα 10 ευρώ(όσοι πρόλαβαν) παραμένει το οικονομικότερο καρτοκινητό στην αγορά.

 

Συμφωνώ απόλυτα ;)

Link to comment
Share on other sites

γιατί δεν πας Q; Με 1+1 ευρω εχεις 500 λεπτα+500 sms προς όλη τη wind, με 2+2 ευρω εχεις 1000+1000, 3+3 1500+1500, 4+4 2000+2000

 

δεν θα ήμουν μακρυά από μια τέτοια κίνηση, απλά θέλω χρόνο και προς άλλα δίκυτα. Τώρα θα περιμένω λίγο, να δω αν βγάλουν κάτι και το σκέφτομαι για q, όπως επίσης και συγγενικών προσώπων. ;)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ξέρω ότι πριν έκανες την δουλειά σου με μια δεκάρα, τώρα θες 10 ευρώ μέσα στην κάρτα άρα βάζεις κάτι παραπάνω για να έχεις δέκα και επειδή δεν μπορώ να τρέχω σε κατάστημα θα πάρω κάρτες από περίπτερο, άρα πάμε στα 15, είμαι λάθος; Με αυτά θα έχω τα 300' σε όλους (από την προσφορά), 600' σε wind/q, 300 sms wind/q και 1 γίγα ίντερνετ. Αντικειμενικά δεν ειναι άσχημα σε σχέση με αυτά που ζητάνε σε συμβόλαια αλλά πριν ήταν καλύτερα, δεν νομίζω να μείνει έτσι κάτι θα βγάλει πχ κάποιο συδυαστικό πακέτο με ίντερνετ και μηνύματα προς όλους
Link to comment
Share on other sites

Aπο 30/7 εκανα αιτηση να παω απο συμβολαιο wind σε καρτα wind κι ακομα περιμενω. Με εχουν πρηξει με τηλεφωνα να μου κανουν προσφορες να μεινω (πολλες φορες παιρνουν και μεσημεριατικα και μαλιστα στο σταθερο). Δηλαδη και πληρωνω κανονικα συμβολαιο ακομα και τους εχω να με ενοχλουν τα μεσημερια, τι κερδισα στη τελικη? :lol:
Link to comment
Share on other sites

Aπο 30/7 εκανα αιτηση να παω απο συμβολαιο wind σε καρτα wind κι ακομα περιμενω. Με εχουν πρηξει με τηλεφωνα να μου κανουν προσφορες να μεινω (πολλες φορες παιρνουν και μεσημεριατικα και μαλιστα στο σταθερο). Δηλαδη και πληρωνω κανονικα συμβολαιο ακομα και τους εχω να με ενοχλουν τα μεσημερια, τι κερδισα στη τελικη? :lol:

 

Εγώ ούτε 1 μήνα δεν ήθελα να περιμένω, όχι 40 μέρες που σε κρατάνε εσένα. Η χαμηλόφωνη απάντηση υπαλλήλου σε κατάστημα της Wind (!!!) για το πώς θα τα καταφέρω, ήταν διαφωτιστική: "Αίτηση φορητότητας". Είναι το μαγικό χαπάκι για κάθε καταχρηστική πρακτική των εταιρειών κινητής. Να δεις πώς θα γίνει μετά τη φορητότητα αμέσως το αίτημά σου. Κάντην σήμερα. Και κακώς δεν το έκανες από την αρχή!

Think Positive
Link to comment
Share on other sites

Mε αυτα ακριβως δεν ηθελα να μπλεξω. Εχω καταλαβει κι εγω οτι η αιτηση για φορητοτητα ειναι η μονη λυση να γινει αυτο που θες αλλά δεν το βρισκω λογικο να πρεπει να μπω σε τετοιες διαδικασιες για κατι απλο.
Link to comment
Share on other sites

Mε αυτα ακριβως δεν ηθελα να μπλεξω. Εχω καταλαβει κι εγω οτι η αιτηση για φορητοτητα ειναι η μονη λυση να γινει αυτο που θες αλλά δεν το βρισκω λογικο να πρεπει να μπω σε τετοιες διαδικασιες για κατι απλο.

 

Φίλε μου, με το καρτέλ που υπάρχει (πολύ κακώς), την ανάγκη κερδοφορίας των εταιρειών κινητής (καλώς, αλλά με κάποιο μέτρο) και την έλλειψη καταναλωτικής συνείδησης του Έλληνα (πολύ κακώς), δεν υπάρχει λογική σε πολλές από τις πρακτικές που εφαρμόζονται στον χώρο της κινητής. Συνεπώς, και η αντίδρασή μας πρέπει να είναι ανάλογη.

Think Positive
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...