Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

"Ανακοινώνεται ότι από 21 Οκτωβρίου 2013 αυξάνεται η χρέωση των κλήσεων ομιλίας προς εθνικούς προορισμούς για όλους τους νέους συνδρομητές καρτοκινητής F2G και για τους υφιστάμενους συνδρομητές καρτοκινητής F2G που ανήκουν στο εμπορικά διαθέσιμο πρόγραμμα χρήσης, από 0,0061€/δευτερόλεπτο σε 0,006549€/δευτερόλεπτο.

Το συγκεκριμένο πρόγραμμα χρήσης είναι ισχύον από τις 18/11/2009 και η συγκεκριμένη αλλαγή αφορά σε όλες τις ενεργοποιήσεις πακέτων σύνδεσης F2G μετά από αυτή την ημερομηνία ή όσους συνδρομητές έχουν μεταβεί οικειοθελώς στο συγκεκριμένο πρόγραμμα χρήσης από τις 18/11/2009 και έπειτα.

Επιπλέον διευκρινίζεται ότι η αλλαγή αφορά την χρέωση μετά την κατανάλωση του ενσωματωμένου χρόνου ομιλίας τυχόν ενεργοποιημένων πακέτων ομιλίας ή bonus ομιλίας χωρίς να επηρεάζεται η ενσωματωμένη χρήση τους.

Για περισσότερες πληροφορίες ενημερωθείτε από την ιστοσελίδα της WIND http://www.wind.gr, την εξυπηρέτηση πελατών καρτοκινητής WIND καλώντας 1260 από κινητό (0,24€/κλήση).

Οι αναφερόμενες τιμές συμπεριλαμβάνουν Φ.Π.Α. 23%."

 

Πηγή : Wind :down:

Link to comment
Share on other sites

οτι εχει κανει η εταιρια τελευταια ειναι μονο κατα των πελατων της

 

το μονο που απομενει τωρα ειναι να συντονιστει με cosmote ....τα γνωστα

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Αρνητικό, αλλά ακόμα και όταν η χρέωση ήταν φθηνότερη, ελάχιστοι μιλούσαν χωρίς πακέτα ... Οποιαδήποτε καρτοκινητή πλέον είναι ασύμφορη χωρίς ενεργοποιημένο πακέτο ...
Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταίες μέρες μου είχαν τελειώσει τα λεπτά προς Wind/Q και επειδή δεν έχω υπόλοιπο για να βαλω πακέτο αλλα ούτε και χρήματα για κάρτα αναγκαστικα μιλούσα απο τα προς όλους.Ώσπου έφτασα στα 50' λεπτά και αρχισα να αγχώνομαι.Και τσούπ μήνυμα Wind.Μολις σου κάναμε δωρο 100Λ προς Wind/Q για να σε ευχαριστήσουμε που μας επέλεξες(είχα ξαναλαβει όταν ήρθα).Ειναι να μην τους "αγαπας" μετά?Μέσα στην αναγκη λες και είδαν οτι δεν εχω...μακαρι να μου το είχε κάνει και το What's up αυτο,έστω και 1 φορά.
Link to comment
Share on other sites

http://www.wind.gr/gr/f2g/ti-kerdizo/timokatalogos/vasikes-hreoseis/

 

Στο τέλος στα "ψιλά γράμματα" αναφέρει οτι:

 

"...Σημειώνεται ότι οι υπάρχοντες συνδρομητές πριν τις 18/11/2009 μπορούν επίσης να καλούν το 1342 δωρεάν και να επιλέξουν το πακέτο F2G4 (ή αλλιώς εμπορικά διαθέσιμο πακέτο F2G) για να απολαμβάνουν τις υφιστάμενες χρεώσεις του Νέου F2G. Διαφορετικά η χρέωση για εθνικές κλήσεις είναι €0,01013/1’’,για εθνικό γραπτό μήνυμα 0,10€/sms, τα γραπτό μήνυμα προς ξένα δίκτυα 0,1771€/sms και το μήνυμα πολυμέσων 0,4797€/mms."

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

http://www.wind.gr/gr/f2g/ti-kerdizo/timokatalogos/vasikes-hreoseis/

 

Στο τέλος στα "ψιλά γράμματα" αναφέρει οτι:

 

"...Σημειώνεται ότι οι υπάρχοντες συνδρομητές πριν τις 18/11/2009 μπορούν επίσης να καλούν το 1342 δωρεάν και να επιλέξουν το πακέτο F2G4 (ή αλλιώς εμπορικά διαθέσιμο πακέτο F2G) για να απολαμβάνουν τις υφιστάμενες χρεώσεις του Νέου F2G. Διαφορετικά η χρέωση για εθνικές κλήσεις είναι €0,01013/1’’,για εθνικό γραπτό μήνυμα 0,10€/sms, τα γραπτό μήνυμα προς ξένα δίκτυα 0,1771€/sms και το μήνυμα πολυμέσων 0,4797€/mms."

 

Επηρεαζει το f2g2 αυτη η ανακοινωση;

Link to comment
Share on other sites

Επηρεαζει το f2g2 αυτη η ανακοινωση;

 

 

Η ανακοίνωση είναι σαφής διάβασε τα τονισμένα γράμματα αν δεν την κατάλαβες

Ανακοινώνεται ότι από 21 Οκτωβρίου 2013 αυξάνεται η χρέωση των κλήσεων ομιλίας προς εθνικούς προορισμούς για όλους τους νέους συνδρομητές καρτοκινητής F2G και για τους υφιστάμενους συνδρομητές καρτοκινητής F2G που ανήκουν στο εμπορικά διαθέσιμο πρόγραμμα χρήσης, από 0,0061€/δευτερόλεπτο σε 0,006549€/δευτερόλεπτο.

Link to comment
Share on other sites

Η ανακοίνωση είναι σαφής διάβασε τα τονισμένα γράμματα αν δεν την κατάλαβες

Ανακοινώνεται ότι από 21 Οκτωβρίου 2013 αυξάνεται η χρέωση των κλήσεων ομιλίας προς εθνικούς προορισμούς για όλους τους νέους συνδρομητές καρτοκινητής F2G και για τους υφιστάμενους συνδρομητές καρτοκινητής F2G που ανήκουν στο εμπορικά διαθέσιμο πρόγραμμα χρήσης, από 0,0061€/δευτερόλεπτο σε 0,006549€/δευτερόλεπτο.

 

Μια χαρα την εχω διαβασει και κατανοησει την ανακοινωση απο την αρχη.Στα μικρα γραμματα του τιμοκαταλογου μας μπερδευει λιγο.Εγω πχ το f2g2,αν θυμαμαι σωστα το εχω απο το 2008.Μηπως ανηκω στην κατηγορια που αναφερει στον τιμοκαταλογο;.Θα δειξει.

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα την εχω διαβασει και κατανοησει την ανακοινωση απο την αρχη.Στα μικρα γραμματα του τιμοκαταλογου μας μπερδευει λιγο.Εγω πχ το f2g2,αν θυμαμαι σωστα το εχω απο το 2008.Μηπως ανηκω στην κατηγορια που αναφερει στον τιμοκαταλογο;.Θα δειξει.

 

Το F2G2 μαζί με τα υπόλοιπα αντίστοιχα πακέτο (εξαιρουμένου του F2G4, δηλαδή του κανονικού F2G) ανήκουν στην κατηγορία μη εμπορικά διαθέσιμων προγραμμάτων, οπότε δεν ισχύουν οι άνωθεν τροποποιήσεις ...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

Έχω f2g με την προσφορά 300' για κάθε 10 ευρώ ανανέωσης.

Έχω ήδη βάλει 10 ευρώ στις 11 Σεπτεμβρίου και ακόμα 10 ευρώ στις 17 Σεπτεμβρίου και έχω ήδη φάει 300+300 λεπτά.

Αν βάλω άλλα 10 ευρώ τώρα (πριν τελειώσει ο μήνας του Σεπτεμβρίου), θα πάρω άλλα 300' ή υπάρχει όρια (max 2 φορές το μήνα; )

Ευχαριστώ

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

Έχω f2g με την προσφορά 300' για κάθε 10 ευρώ ανανέωσης.

Έχω ήδη βάλει 10 ευρώ στις 11 Σεπτεμβρίου και ακόμα 10 ευρώ στις 17 Σεπτεμβρίου και έχω ήδη φάει 300+300 λεπτά.

Αν βάλω άλλα 10 ευρώ τώρα (πριν τελειώσει ο μήνας του Σεπτεμβρίου), θα πάρω άλλα 300' ή υπάρχει όρια (max 2 φορές το μήνα; )

Ευχαριστώ

 

Όχι δεν θα πάρεις.Είναι μέχρι 2 Φορές το μήνα.

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν θα πάρεις.Είναι μέχρι 2 Φορές το μήνα.

 

ok θενκς φίλε μου..

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

Έχω f2g με την προσφορά 300' για κάθε 10 ευρώ ανανέωσης.

Έχω ήδη βάλει 10 ευρώ στις 11 Σεπτεμβρίου και ακόμα 10 ευρώ στις 17 Σεπτεμβρίου και έχω ήδη φάει 300+300 λεπτά.

Αν βάλω άλλα 10 ευρώ τώρα (πριν τελειώσει ο μήνας του Σεπτεμβρίου), θα πάρω άλλα 300' ή υπάρχει όρια (max 2 φορές το μήνα; )

Ευχαριστώ

 

αυτο με f2go η προσφορα για ποσο καιρο ακομα ισχυει εννοω ποτε θα σταματησει να σου δινει αυτοματα 300΄για καθε 10 ευρω ανανεωσης?

edit: Τα 300' ειναι προς wind ή προς ολους?

Link to comment
Share on other sites

edit: Τα 300' ειναι προς wind ή προς ολους?

ηταν προς ολους μεχρι 24\4

ΔΕΝ μπορεις να τη παρεις πλεον

εαν εισαι παλιος την εχεις ακομα μεχρι να βγαλει ανακοινωση οτι σταματαει

 

edit:twin sim δεν υποστηριζεται

αλλος τροπος??

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Έχει τσεκάρει κανένας από τους παλαιούς free2go 2, αν ισχύει ακόμα το 0,11/λεπτό?

 

απο όσο ξέρω ισχύει κανονικά.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Όποιος φίλος μπορεί ας μου πει πως να απενεργοποιήσω το ημερήσιο ιντερνετ που τρώει ένα ευρώ αν τύχει και ενεργοποιησω κάποια εφαρμογή κατα λάθος.

 

Αλλά θέλω όταν αγοράζω πακέτο ίντερνετ να μπορώ να συνδέομαι κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Όποιος φίλος μπορεί ας μου πει πως να απενεργοποιήσω το ημερήσιο ιντερνετ που τρώει ένα ευρώ αν τύχει και ενεργοποιησω κάποια εφαρμογή κατα λάθος.

 

Αλλά θέλω όταν αγοράζω πακέτο ίντερνετ να μπορώ να συνδέομαι κανονικά.

 

Βρες το apn μέσα στις ρυθμίσεις του κινητού και βγάλε το τελευταίο γραμμα.

Όταν αγοράζεις πακέτο βάλτο ξανά.

Από gint.b-online.gr σε gint.b-online.g

Νομίζω οτι θα σου δουλέψει

Ανάλογα το κινητό αν βάλεις βγάλεις κάρτα μπορεί να διορθωθεί και μόνο του.

Link to comment
Share on other sites

Από την συσκευή σου κλείνεις το Internet . Όταν αγοράσεις πακέτο το ανοίγεις ξανά.
Link to comment
Share on other sites

@highpriest τι κινητό έχεις;σε όλα τα smartphone έχει επιλογή να ανοιγοκλείνεις το ίντερνετ.
Link to comment
Share on other sites

Στο android εκλεινα το data και ήμουν οκ. Προσωρινά όμως ξαναχρησιμοποιώ το παλιό μου Ε51 και δεν ξέρω πως να το μπλοκάρω.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...