Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλώς ήρθα στην παρέα του F2G! Μια γρήγορη απορία: Είδα σε έναν πίνακα ότι εάν κάνω ανανέωση 5 ευρώ από κατάστημα, θα έχω 50 λεπτά προς όλους. Χρειάζεται να κάνω κάποια κίνηση πριν κάνω την ανανέωση ή όχι; Πήρα στο 1300, αλλά μου λέει ότι παίρνω δωρεάν χρόνο προς όλους μόνο εαν βάλω πάνω από 10 ευρώ...

 

Ποιό από τα 2 ισχύει; Ευχαριστώ προκαταβολικά.

 

Κάλεσε στο 1300, κάνε την εγγραφή σου για να λαμβάνεις bonus λεπτά κάθε φορά που πραγματοποιείς ανανέωση, και μετά ανανέωσε. Η προσφορά ισχύει κανονικά ό,τι και να λέει στο τηλέφωνο.

Μάλλον, δεν αναφέρουν τη συγκεκριμένη προσφορά στο 1300 επειδή προσφέρεται μόνο στην ανανέωση μέσω καταστήματος, ενώ τα δωρεάν λεπτά των 10 και 20€ δίνονται και με τις κανονικές κάρτες ανανέωσης (παρ'όλο που με άυλη ανανέωση αποκτάς επιπλέον λεπτά).

 

Αφού φαίνεσαι ψαγμένος με την προσφορά. Κάποιος ανέφερε πως με φορητότητα 2 νούμερα σε F2G ενώ αρχικά δεν του είχαν βάλει την προσφορά, του πίστωσαν και στους 2 αριθμούς από 30€ Όλα αυτά ONLINE

Καλά έκανε η Wind πιστεύεις;;; Εγώ γνωρίζω πως για φορητότητες δεν ισχύει! Μόνο για νέα νούμερα με τη σήμανση!

Στην περίπτωση της φορητότητας, η WIND δεν έχει ξεκαθαρίσει τι ακριβώς ισχύει γιατί στα πακέτα σύνδεσης, είτε αυτά αποκτηθούν μέσω καταστήματος, είτε μέσω της ιστοσελίδας της εταιρείας, αναγράφεται πάνω ότι προσφέρουν 30€ (5€/μήνα για 6 μήνες). Ωστόσο, στη φορητότητα, ο συνδρομητής παίρνει από το κατάστημα μόνο την κάρτα SIM με τους κωδικούς και δεν αναγράφεται πουθενά ότι ισχύει και γι'αυτόν η προσφορά. Οπότε, καλό είναι οι συνδρομητές της WIND που έχουν κάνει χρήση της φορητότητας, να καλούν στο τμήμα εξυπηρέτησης πελατών και να απαιτούν να τους πιστώσουν την προσφορά.

Edited by DonJuan
Link to comment
Share on other sites

Κάλεσε στο 1300, κάνε την εγγραφή σου για να λαμβάνεις bonus λεπτά κάθε φορά που πραγματοποιείς ανανέωση, και μετά ανανέωσε. Η προσφορά ισχύει κανονικά ό,τι και να λέει στο τηλέφωνο.

Μάλλον, δεν αναφέρουν τη συγκεκριμένη προσφορά στο 1300 επειδή προσφέρεται μόνο στην ανανέωση μέσω καταστήματος, ενώ τα δωρεάν λεπτά των 10 και 20€ δίνονται και με τις κανονικές κάρτες ανανέωσης (παρ'όλο που με άυλη ανανέωση αποκτάς επιπλέον λεπτά).

 

Όταν λες ''κάνε την εγγραφή σου'', εννοείς στο ίντερνετ; Όταν καλώ στο 1300 δε μου λέει τίποτα για εγγραφή. Μου λέει απλά για 10 ευρώ = 100 λεπτά και 20 ευρώ = 200 λεπτά

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες ''κάνε την εγγραφή σου'', εννοείς στο ίντερνετ; Όταν καλώ στο 1300 δε μου λέει τίποτα για εγγραφή. Μου λέει απλά για 10 ευρώ = 100 λεπτά και 20 ευρώ = 200 λεπτά

Ανανέωσε με 5 ευρώ σε κατάστημα και θα πάρεις 50 λεπτά .

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες ''κάνε την εγγραφή σου'', εννοείς στο ίντερνετ; Όταν καλώ στο 1300 δε μου λέει τίποτα για εγγραφή. Μου λέει απλά για 10 ευρώ = 100 λεπτά και 20 ευρώ = 200 λεπτά

 

Σωστά, έχεις δίκιο. Πλέον, όλες οι νέες γραμμές F2G έχουν προενεργοποιημένη την προσφορά των λεπτών. Λάθος μου.. :O

Οπότε, τώρα μπορείς να προχωρήσεις κανονικά σε ανανέωση του χρόνου ομιλίας σου. :)

Link to comment
Share on other sites

Και μια εγγραφή εδώ για να βάζεις τα πακέτα με μπόνους
Link to comment
Share on other sites

Σωστά, έχεις δίκιο. Πλέον, όλες οι νέες γραμμές F2G έχουν προενεργοποιημένη την προσφορά των λεπτών. Λάθος μου.. :O

Οπότε, τώρα μπορείς να προχωρήσεις κανονικά σε ανανέωση του χρόνου ομιλίας σου. :)

 

Και μια εγγραφή εδώ για να βάζεις τα πακέτα με μπόνους

 

Ευχαριστώ και τους δύο ;)

 

Πριν λίγο έκανα εγγραφή εδώ https://www.wind.com.gr/gr/f2g/my-free-2-go/login/ (300 λεπτά όμως δεν πήρα, ακόμη)

 

Edit: Όλα μια χαρά, βρήκα το κουτάκι που έπρεπε να πατήσω για να πάρω τα 300 λεπτά.

 

Edit-2: Για επιβεβαίωση - Οπότε τώρα εαν βάλω 5 ευρώ από κατάστημα, παίρνω 50 λεπτά προς όλους κινητά και σταθερά;

Edited by wirelesslover
Link to comment
Share on other sites

[...]Edit-2: Για επιβεβαίωση - Οπότε τώρα εαν βάλω 5 ευρώ από κατάστημα, παίρνω 50 λεπτά προς όλους κινητά και σταθερά;

Ακριβώς!..

Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε μήνυμα διπλασιασμού. Υπάρχει ανώτατο όριο ποσού που μπορώ να βάλω; Αν βάλω 50 μου τα κάνει 100 δηλαδή;

http://briefcase.pathfinder.gr/download/csarad/24825/530117/ardas06.jpg

ARDAS FESTIVAL - KASTANIES, EVROS, GREECE

Link to comment
Share on other sites

Ενημέρωση: Οπως μαθευτηκε πριν λιγο καιρο για το καταστημα Βενιζελου Θεσ/νικης, τωρα και στο καταστημα Μητροπολεως (μπροστα στη σταση λεωφορειου) λενε στους πελατες οτι πρεπει να βαζουν 11 ευρω (αντι για 10) για να παρουν τα μπονους ανανεωσης :chair:
Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε μήνυμα διπλασιασμού. Υπάρχει ανώτατο όριο ποσού που μπορώ να βάλω; Αν βάλω 50 μου τα κάνει 100 δηλαδή;

μεχρι 50 ε

Link to comment
Share on other sites

Ενημέρωση: Οπως μαθευτηκε πριν λιγο καιρο για το καταστημα Βενιζελου Θεσ/νικης, τωρα και στο καταστημα Μητροπολεως (μπροστα στη σταση λεωφορειου) λενε στους πελατες οτι πρεπει να βαζουν 11 ευρω (αντι για 10) για να παρουν τα μπονους ανανεωσης :chair:

Θα περάσω μια βόλτα φίλε να τους στρώσω και εκεί και πέρα.:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει μήπως καμία προσφορά αυτό τον καιρό για δωρεάν MB μαζί με κάποιο ποσόν ανανέωσης;
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει μήπως καμία προσφορά αυτό τον καιρό για δωρεάν MB μαζί με κάποιο ποσόν ανανέωσης;

 

Απ' όσο γνωρίζω όχι...:(

Το μόνο bonus που μπορείς να λάβεις είναι με την αγορά online πακέτων.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα εγω ειμαι στο πακετο f2g 1 και απλα περνο καποια δωρεαν λεπτα προς ολους οταν βαζω 10 ευρω

εχθες ηρθε ενας φιλος που το δικο του καρτοκινητό βαζει 10 και του διπλασιαζει τον χρονο και μετα στο 1268 πατα το πακετο με το 8 και του δίνει με 8 ευρώ αλλα 100 λεπτα προς ολους .....

του λεω κατι δεν μου λες καλα...

 

κανω κληση στο 1268 και εγω και αυτος και εμενα μου εχει μονο επιλογη ανανεωσης (1) και κληση σοσ (2)

ενω σε αυτον μετρα μεχρι το 9 με διαφορα πακετα και αυτο που μου είπε ....

 

ξέρει κανείς γιατι γίνεται αυτο ??

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα εγω ειμαι στο πακετο f2g 1 και απλα περνο καποια δωρεαν λεπτα προς ολους οταν βαζω 10 ευρω

εχθες ηρθε ενας φιλος που το δικο του καρτοκινητό βαζει 10 και του διπλασιαζει τον χρονο και μετα στο 1268 πατα το πακετο με το 8 και του δίνει με 8 ευρώ αλλα 100 λεπτα προς ολους .....

του λεω κατι δεν μου λες καλα...

 

κανω κληση στο 1268 και εγω και αυτος και εμενα μου εχει μονο επιλογη ανανεωσης (1) και κληση σοσ (2)

ενω σε αυτον μετρα μεχρι το 9 με διαφορα πακετα και αυτο που μου είπε ....

 

ξέρει κανείς γιατι γίνεται αυτο ??

 

Μάλλον ο φίλος σου έχει το πλέον μη εμπορικά διαθέσιμο πακέτο Wind Card. Γι'αυτό κι έχει τόσες επιλογές στο 1268 και διπλασιασμό κάθε φορά που ανανεώνει το χρόνο ομιλίας του.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον ο φίλος σου έχει το πλέον μη εμπορικά διαθέσιμο πακέτο Wind Card. Γι'αυτό κι έχει τόσες επιλογές στο 1268 και διπλασιασμό κάθε φορά που ανανεώνει το χρόνο ομιλίας του.

 

Εγώ που περιμένω για μετατροπή από συμβόλαιο σε f2g δεν θα την έχω αυτή την επιλογή; Μπορώ να πάω σε wind card to all ή είναι εντελώς εμπορικά μη διαθέσιμο; Διπλασιασμό χρόνου θα έχω ή ούτε και αυτό;

Edited by giachtas
Link to comment
Share on other sites

Σαν να λεμε εμεις την πατισαμε :) εγω εχω το f2g 1 καλο ειναι ?

 

Μια χαρά είναι το πακέτο σου και σίγουρα καλύτερο τόσο από το F2G4 (το κανονικό F2G) όσο και από το WIND Card.

 

Εγώ που περιμένω για μετατροπή από συμβόλαιο σε f2g δεν θα την έχω αυτή την επιλογή; Μπορώ να πάω σε wind card to all ή είναι εντελώς εμπορικά μη διαθέσιμο; Διπλασιασμό χρόνου θα έχω ή ούτε και αυτό;

 

Από τη στιγμή που το πακέτο σύνδεσης WIND Card είναι πλέον μη εμπορικά διαθέσιμο, δεν θα είναι εφικτή η μεταφορά σου στο συγκεκριμένο πακέτο, αλλά θα μπορέσεις να πας είτε στο F2G είτε στη Q (όσον αφορά την καρτοκινητή τηλεφωνία της WIND).

Το F2G δεν διπλασιάζει την αξία της κάρτας ανανέωσης παρά μόνο σε περιπτώσεις όπου έχεις λάβει μήνυμα ότι στην επόμενη ανανέωση θα λάβεις διπλασιασμό/τριπλασιασμό της αξίας του χρόνου ομιλίας.

Link to comment
Share on other sites

Έχω σύνδεση wind σε παλιό πρόγραμμα win100 με 100 λεπτά προς όλους και επειδή έχω και το σταθερό-internet στην wind έχω και μία επιπλέον έκπτωση 8euro. Λόγω οικονομικών δυσκολιών αποφάσισα να το μετατρέψω σε wind card αλλά εφόσον δεν είναι εμπορικά διαθέσιμη λέω για g2g. Όμως τώρα που μαθαίνω ότι δεν υπάρχει διπλασιασμός κάρτας, απογοητεύτηκα. Ούτε από κατάστημα wind εάν κάνω την ανανέωση μου δίνουν κάποιο bonus; Εάν δεν κάνω λάθος σε άλλα δίκτυα υπάρχει ο διπλασιασμός σε ανανέωση από 10euro και πάνω; Εάν ναι τότε θα το σκεφτώ για ''μεταγραφή''. Τι λέτε από πείρα, στο f2g έρχονται συχνά τουλάχιστον μηνύματα για extra bonus;
Link to comment
Share on other sites

Έχω σύνδεση wind σε παλιό πρόγραμμα win100 με 100 λεπτά προς όλους και επειδή έχω και το σταθερό-internet στην wind έχω και μία επιπλέον έκπτωση 8euro. Λόγω οικονομικών δυσκολιών αποφάσισα να το μετατρέψω σε wind card αλλά εφόσον δεν είναι εμπορικά διαθέσιμη λέω για g2g. Όμως τώρα που μαθαίνω ότι δεν υπάρχει διπλασιασμός κάρτας, απογοητεύτηκα. Ούτε από κατάστημα wind εάν κάνω την ανανέωση μου δίνουν κάποιο bonus; Εάν δεν κάνω λάθος σε άλλα δίκτυα υπάρχει ο διπλασιασμός σε ανανέωση από 10euro και πάνω; Εάν ναι τότε θα το σκεφτώ για ''μεταγραφή''. Τι λέτε από πείρα, στο f2g έρχονται συχνά τουλάχιστον μηνύματα για extra bonus;

Αν μεταφερθείς σε F2G, ενίοτε θα λαμβάνεις μηνύματα διπλασιασμού/τριπλασιασμού της κάρτας σου. Κάνοντας και εγγραφή στο 1300 θα έχεις bonus με κάθε ανανέωση από 10€ και άνω.

Η άλλη λύση είναι να μεταφερθείς στην Q που έχει εκ των πραγμάτων φθηνές χρεώσεις χωρίς όμως διπλασιασμού.

 

Από τη στιγμή που είσαι σε συμβόλαιο και θες να το γυρίσεις σε καρτοκινητό, πήγαινε Q κατ' εμέ.

Αν κάποιος συμφορουμίτης έχει διαφορετική άποψη ας την αντιπαραβάλλει για βοηθηθείς κι εσύ ο ίδιος στην τελική επιλογή σου.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Έχω σύνδεση wind σε παλιό πρόγραμμα win100 με 100 λεπτά προς όλους και επειδή έχω και το σταθερό-internet στην wind έχω και μία επιπλέον έκπτωση 8euro. Λόγω οικονομικών δυσκολιών αποφάσισα να το μετατρέψω σε wind card αλλά εφόσον δεν είναι εμπορικά διαθέσιμη λέω για g2g. Όμως τώρα που μαθαίνω ότι δεν υπάρχει διπλασιασμός κάρτας, απογοητεύτηκα. Ούτε από κατάστημα wind εάν κάνω την ανανέωση μου δίνουν κάποιο bonus; Εάν δεν κάνω λάθος σε άλλα δίκτυα υπάρχει ο διπλασιασμός σε ανανέωση από 10euro και πάνω; Εάν ναι τότε θα το σκεφτώ για ''μεταγραφή''. Τι λέτε από πείρα, στο f2g έρχονται συχνά τουλάχιστον μηνύματα για extra bonus;

 

Στο F2G, κάθε φορά που θα ανανεώνεις από 10€ και άνω θα έχεις 100 λεπτά και κάθε φορά που θα ανανεώνεις από 20€ και άνω θα έχεις 200 λεπτά ομιλίας προς όλα τα εθνικά δίκτυα, κινητά και σταθερά για ένα μήνα. Επίσης, αν ανανεώνεις μέσα από κάποιο κατάστημα WIND, θα λαμβάνεις περισσότερα λεπτά προς όλους καθώς και λεπτά ομιλίας και μηνύματα προς όλη τη WIND/Q, συμβόλαια και καρτοκινητά.

Επιπροσθέτως, η WIND είναι ίσως η μόνη που δίνει διπλασιασμούς (ακόμη και τριπλασιασμούς) ανά τακτά χρονικά διαστήματα, αναλόγως και την κίνηση που κάνεις στο λογαριασμό σου (κάθε πότε ανανεώνεις, πόσα ευρώ ανανεώνεις κτλ).

Τέλος, αν κάνεις την εγγραφή σου στην ιστοσελίδα του WIND F2G, θα λάβεις σαν δώρο 300 λεπτά ομιλίας προς όλη τη WIND/Q για ένα μήνα και κάθε φορά που θα ενεργοποιείς κάποιο πακέτο ηλεκτρονικά, θα λαμβάνεις διάφορα bonus (μηνύματα, λεπτά ομιλίας, δωρεάν mb).

Link to comment
Share on other sites

Αν μεταφερθείς σε F2G, ενίοτε θα λαμβάνεις μηνύματα διπλασιασμού/τριπλασιασμού της κάρτας σου. Κάνοντας και εγγραφή στο 1300 θα έχεις bonus με κάθε ανανέωση από 10€ και άνω.

Η άλλη λύση είναι να μεταφερθείς στην Q που έχει εκ των πραγμάτων φθηνές χρεώσεις χωρίς όμως διπλασιασμού.

 

Από τη στιγμή που είσαι σε συμβόλαιο και θες να το γυρίσεις σε καρτοκινητό, πήγαινε Q κατ' εμέ.

Αν κάποιος συμφορουμίτης έχει διαφορετική άποψη ας την αντιπαραβάλλει για βοηθηθείς κι εσύ ο ίδιος στην τελική επιλογή σου.

Εγώ στην Q πάντως πήρα διπλασιασμό (προχθες). Εβαλα κάρτα 5€ (υπόλοιπο 0,01€) και στο τέλος είχα καθαρά 8,9€ (κάτι τέτοιο). Δεν είμαι σίγουρος αν είχα λάβει μήνυμα, είχα καιρό να το ανοίξω.. Ίσως.. Μου έδωσε και άλλα δωράκια όπως 50' λεπτά προς όλους και 60 προς wind?

Εννοείται πως αυτή τη στιγμή η Q συμφέρει έναντι της F2g αλλα και των άλλων καρτοκινητών εκτός του φοιτητικού CU.

 

Οι πολύ καλές προσφορές της q (1€/300' wind/q, 3€/60΄ προς ολους) φέρνει κόσμο από άλλα δίκτυα αλλά και από την wind (f2g->Q φορητότητα). Έκοψε και κάποια προνόμια από το f2g (πχ τα δωρεάν λεπτά προς wind με κάθε ανανέωση >10, τώρα δείνει μονο τα προς όλους). Οπως ξαναείπα δεν ξέρω τι έχει στο νού της η wind, ίσως την πώληση της Q και της φτιάχνει πελατολόγιο.

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

[...]Οπως ξαναείπα δεν ξέρω τι έχει στο νού της η wind, ίσως την πώληση της Q και της φτιάχνει πελατολόγιο.
ούτε γι αστείο δεν θα κάνει κάτι τέτοιο :p
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι υπαρχει κατι σαν οδηγία οτι και οι 3 εταιριες πρεπει να εχουν ενα καρτοκινητο που δινει χρεωση ανα δευτερολεπτο (χωρις να ειμαι σιγουρος).

 

Απο εκει και περα, πιστευω οτι η διαφορα της wind με τους αλλους 2 ειναι το οτι οι ιδιοκτητες της ειναι πιο large ( Δες εδώ )

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...