Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αν εχεις παρει μηνυμα διπλασιασμου η πρωτη καρτα καθε μηνα διπλασιαζεται

 

Εχω παρει τοσα μυνηματα. Η πρωτη ημερολογιακα ομως? Επειδη ανανεωσα 27 Δεκεμβριου, και τωρα θελω να ξανανεωσω για να εχω τα 1500 προς f2g. Εχω ηδη 7.71 Ευρω μπονους. Θα προστεθει τωρα και νεο μπονους απο αυτον τον μηνα, ή θα ακυρωθει το παλιο μπονους? Αυτο θελω να μαθω.

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Εχω παρει τοσα μυνηματα. Η πρωτη ημερολογιακα ομως? Επειδη ανανεωσα 27 Δεκεμβριου, και τωρα θελω να ξανανεωσω για να εχω τα 1500 προς f2g. Εχω ηδη 7.71 Ευρω μπονους. Θα προστεθει τωρα και νεο μπονους απο αυτον τον μηνα, ή θα ακυρωθει το παλιο μπονους? Αυτο θελω να μαθω.

 

για την πρωτη ανανεωση καθε μηνα μεχρι τον ιουνιο

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οκ. Και τα 500 για ιντερνετ πως τα παιρνεις?

 

τα 500mb τα πηρες ετσι και αλλιως. ολοι τα πηρανε, χωρις να κανουνε κατι. τα εδωσε σαν δωρο η wind.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εχω παρει τοσα μυνηματα. Η πρωτη ημερολογιακα ομως? Επειδη ανανεωσα 27 Δεκεμβριου, και τωρα θελω να ξανανεωσω για να εχω τα 1500 προς f2g. Εχω ηδη 7.71 Ευρω μπονους. Θα προστεθει τωρα και νεο μπονους απο αυτον τον μηνα, ή θα ακυρωθει το παλιο μπονους? Αυτο θελω να μαθω.

 

H πρώτη ημερολογιακά είναι αν και εμένα το Δεκέμβριο που διπλασίασε και τις δύο κάρτες αλλά μάλλον τυχαίο μπέρδεψα το σύστημα. Όχι το bonus δε χάνεται απλά όπως και μένα θα σου ερχεται μετά μήνυμα από το 1237 ότι έχεις πχ 20€ bonus εκ των οποίων τα 7.71€ λήγουν στις 27/1, εμενα είχε τρία bonus μαζί πχ

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Αν ανανεωσω από καταστημα κερδιζω κατι επιπλεον? Ποιος (είναι) ο καλυτερος τροποσ ανανεωσης τελικα?

 

Οποτε τωρα που ηρθε νεος μηνας ξαναδιπλασιζεται και η νεα καρτα η θα ισχυει η παλια?

 

 

αν βαλεις απο 20 € και πανω σε καταστημα.κερδιζεις και τον φορο κινητης τηλεφωνιας 12%.

Symbian, Die hard
Link to comment
Share on other sites

Εγώ που είχα την προσφορά Δωρεάν για όλο το 2010, δεν κάλεσα το 1242 για να ενεργοποιήσω την προσφορά για μέχρι τέλος Γενάρη(1500 λεπτά & 1500 SMS προς F2G).

Ωστόσο, έστειλα ΥΠ στο 1245, μου ήρθε απάντηση μόνο για τα 500ΜΒ και κατευθείαν δεύτερο μήνυμα που έλεγε:

ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΤΕ ΟΤΙ ΜΕ ΑΝΑΝΕΩΣΗ 5€ ΚΑΙ ΠΑΝΩ ΕΧΕΤΕ ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ 1500 ΛΕΠΤΑ & 1500 SMS ΠΡΟΣ ΟΛΟ ΤΟ F2G KAI TON ΙΑΝΟΥΑΡΙΟ. ΜΗΝ ΞΕΧΑΣΕΤΕ ΝΑ ΑΝΑΝΕΩΣΕΤΕ!

 

Αν και δεν έκανα ακόμη ανανέωση, φαίνεται να είμαι γραμμένος στην υπηρεσία αφού έλαβα το παραπάνω μήνυμα.

Μόνο εάν κάνω ανανέωση θα μάθουμε αλλά το αναφέρω μήπως γνωρίζει κανείς κάτι παραπάνω.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα ζητάει να ανανεώσω ενώ εχω

 

και σε μενα. προφανως μπερδεμα του συστηματος

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

YP στο

1237

1242

1245

1269

1276

α ξέχασα παίζει και ένα (παλιό) υπόλοιπο από κενό στο 1240

πάρε και έναν κανονικό διπλασιασμό κάρτας 1269

 

(αυτό δεν είναι υπόλοιπο ...είναι port scan:D)

Link to comment
Share on other sites

η μόνη μας ελπίδα είναι να ασχοληθεί καμιά τράπεζα και να βγάλει το ...

Όλα σε ένα ..για κατόχους f2g:lol:

 

πάντως χωρίς πλάκα

Η WIND ΜΑΣ ΕΧΕΙ Κ:XΛΟΦΤΙΑΞΕΙ

:respect:

απλά θέλει λίγο συμμάζεμα..

Edited by drdedus
Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλή χρονιά σε όλους !

 

2 θεματάκια...

 

έχω f2g και συσκευή nokia x2 . παρατήρησα πως είτε μέσω opera mini ή απευθείας στην εφαρμογή YouTube του κινητού μόλις πάω πάνω σε μία εικόνα (ξέρετε στα αριστερά) ενός video ενεργοποιείται ο media player αλλά video δεν βλέπω ποτέ...

(με κόλλησε φίλος με Q και ericsson) ΔΕΝ έχω ΠΟΤΕ ενεργοποιήσει internet υπηρεσία μέσω wap/gprs ή κινητού τέλος πάντων, το λέω μήπως σε αφήνει μεν η wind να περιπλανιεσαι π.χ. στο youtube κι όταν είναι να δεις να σε κόβει (χλωμό το κόβω τεχνικά) Η άλλη περίπτωση είναι τεχνική αδυναμία του κινητού (απίθανο όμως τη στιγμή που έχει ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΕΦΑΡΜΟΓΗ youtube !!! οπότε τι κάνω λάθος και ναι μεν "περιπλανιέμαι" στο youtube αλλά ποτέ δεν βλέπω video?

 

το δεύτερο είναι το εξής . έχω ενεργοποιήσει κατά λάθος τηλεφωνητή (πήρα το 12220 νομίζω -ήταν η ενεργοποίηση internet της q (....) , και απλά τηλεφώνησα. πως το απενεργοποιώ (να μην υπάρχει σε κάθε περίπτωση τηλεφωνητής, ΔΕΝ τον θέλω)

 

ευχαριστώ σας!

Link to comment
Share on other sites

και σε μενα. προφανως μπερδεμα του συστηματος

 

πάλι ... και ώμος νομίζω οτι είναι ψάρεμα για όσους δεν το κατάλαβαν καλά να βγάλει κάτι παραπάνω

 

YP στο

1237

1242

1245

1269

1276

α ξέχασα παίζει και ένα (παλιό) υπόλοιπο από κενό στο 1240

πάρε και έναν κανονικό διπλασιασμό κάρτας 1269

 

(αυτό δεν είναι υπόλοιπο ...είναι port scan:D)

 

:blink: έτσι Εξηγείται γιατι δεν έβγαζα ακρη παντα

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

...το δεύτερο είναι το εξής . έχω ενεργοποιήσει κατά λάθος τηλεφωνητή (πήρα το 12220 νομίζω -ήταν η ενεργοποίηση internet της q (....) , και απλά τηλεφώνησα. πως το απενεργοποιώ (να μην υπάρχει σε κάθε περίπτωση τηλεφωνητής, ΔΕΝ τον θέλω)

 

ευχαριστώ σας!

Πληκτρολογησε σε κατασταση αναμονης το ##002# και πατα να το καλεσεις. Θα ακυρωσει τις προωθησεις στον τηλεφωνητη.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ πολύ. έλυσα το δεύτερο πρόβλημα !

 

για το θέμα internet και ΜΗ ΠΡΟΒΟΛΗ videos από YouTube υπάρχει καμιά ιδέα?

Link to comment
Share on other sites

Μήπως πρέπει να πας στις ρυθμίσεις του media player και να ορίσεις μέσω ποιας σύνδεσης ίντερνετ θα παίζει (π.χ. Wifi, Wind κτλ.) ; Στο Motorola που έχω αυτό είναι απαραίτητο για να παίξει βίντεο από το ίντερνετ.
Link to comment
Share on other sites

YP στο

1237

1242

1245

1269

1276

α ξέχασα παίζει και ένα (παλιό) υπόλοιπο από κενό στο 1240

πάρε και έναν κανονικό διπλασιασμό κάρτας 1269

 

(αυτό δεν είναι υπόλοιπο ...είναι port scan:D)

 

Ξέρω όλα τι κάνουν, εκτός από τα:

 

1276

1240

 

Αυτά τι υπόλοιπα δείχνουν?

 

Θέλουν κλήση ή αποστολή κενού sms ή αποστολή sms με ΥΠ?

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλή χρονιά σε όλους !

 

2 θεματάκια...

 

έχω f2g και συσκευή nokia x2 . παρατήρησα πως είτε μέσω opera mini ή απευθείας στην εφαρμογή YouTube του κινητού μόλις πάω πάνω σε μία εικόνα (ξέρετε στα αριστερά) ενός video ενεργοποιείται ο media player αλλά video δεν βλέπω ποτέ...

(με κόλλησε φίλος με Q και ericsson) ΔΕΝ έχω ΠΟΤΕ ενεργοποιήσει internet υπηρεσία μέσω wap/gprs ή κινητού τέλος πάντων, το λέω μήπως σε αφήνει μεν η wind να περιπλανιεσαι π.χ. στο youtube κι όταν είναι να δεις να σε κόβει (χλωμό το κόβω τεχνικά) Η άλλη περίπτωση είναι τεχνική αδυναμία του κινητού (απίθανο όμως τη στιγμή που έχει ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΕΦΑΡΜΟΓΗ youtube !!! οπότε τι κάνω λάθος και ναι μεν "περιπλανιέμαι" στο youtube αλλά ποτέ δεν βλέπω video?

 

το δεύτερο είναι το εξής . έχω ενεργοποιήσει κατά λάθος τηλεφωνητή (πήρα το 12220 νομίζω -ήταν η ενεργοποίηση internet της q (....) , και απλά τηλεφώνησα. πως το απενεργοποιώ (να μην υπάρχει σε κάθε περίπτωση τηλεφωνητής, ΔΕΝ τον θέλω)

 

ευχαριστώ σας!

κοιτα να δεις, το youtube για να δουλεψει κανει streaming...οποτε εσυ πρεπει να εχεις ρυθμισεις στο κινητο για αυτο.....πρεπει να δεις αυτες που εχεις να εχουν μεστα την ρυθμιση (UMTS ή 3G) και να βαλεις αυτο....σε εμενα ME LG ετσι δουλευει κανονικοτατα...αρα ειναι ρυθμιση του κινητου σου

Link to comment
Share on other sites

Ξέρω όλα τι κάνουν, εκτός από τα:

 

1276

1240

 

Αυτά τι υπόλοιπα δείχνουν?

 

Θέλουν κλήση ή αποστολή κενού sms ή αποστολή sms με ΥΠ?

 

Το μήνυμα στο 1240 σου αφαιρεί 1 ευρώ, και γράφεσαι στην υπηρεσία Bonus Εισεχομένων κλήσεων ,

Link to comment
Share on other sites

μου ηρθε ενα μυνημα να εχω 50% φθηνοτερες κλησεις .λεει στειλε 1 προς κοσμοτε 2 προς βονταφονε και 3 προς σταθερα.το θεμα ειναι οτι δεν μου δινει τον αριθμο στον οποιο πρεπει να στειλω το μυνημα.ξερει κανεις τι γινεται?
You'll Never Walk Alone
Link to comment
Share on other sites

Το μήνυμα στο 1240 σου αφαιρεί 1 ευρώ, και γράφεσαι στην υπηρεσία Bonus Εισεχομένων κλήσεων ,

 

Εχει και η Wind bonus εισερχομενων? Ειναι αυτο το παλιο που πρεπει να καταναλωσεις το χρονο που κερδιζεις εντος του μηνα?

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

μου ηρθε ενα μυνημα να εχω 50% φθηνοτερες κλησεις .λεει στειλε 1 προς κοσμοτε 2 προς βονταφονε και 3 προς σταθερα.το θεμα ειναι οτι δεν μου δινει τον αριθμο στον οποιο πρεπει να στειλω το μυνημα.ξερει κανεις τι γινεται?

 

Είσαι τυχερός.

Το νούμερο είναι 1273

Link to comment
Share on other sites

Εχει και η Wind bonus εισερχομενων? Ειναι αυτο το παλιο που πρεπει να καταναλωσεις το χρονο που κερδιζεις εντος του μηνα?

ναι έχει bonus εισερχομένων, κερδίζεις 5 λεπτά προς όλους με κάθε 10 λεπτά εισερχόμενες κλήσεις μέσα στο μήνα με ανώτερο όριο τα 20 λεπτά. Το κόστος είναι 1€ και η κατανάλωση του bonus γίνεται τις επόμενες 30 ημέρες από τη στιγμή που το κερδίζεις

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, ξέρει κανείς εάν μπορεί να αλλάξει κάποιος από wind f2g σε Q με το ίδιο νούμερο? Και πόσο χρόνο παίρνει? Και εάν μεταφέρεται τυχόν υπόλοιπο? Με ενδιαφέρει το 1500 min + 1500 sms + 100 mb...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...