Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά, αναφορικά με το διπλασιασμό του χρόνου ομιλίας στο F2Go σας είχε έρθει κάποιο μήνυμα στο κινητό με την προσφορά ή απλά την ενεργοποιήσατε με κάποιο μήνυμα/κλήση; Αν και στο F2go2 μου έχουν έρθει μηνυμάτα με διάφορες προσφορές της εταιρείας, ποτέ δεν παρέλαβα κάποιο που να κάνει λόγο για διπλάσιο χρόνο.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Εχω το f2g2 και έχω λάβει sms για τον διπλάσιο χρόνο ομιλίας.Έβαλα 20ευρώ και μου έδωσε άλλα 20ευρώ μπόνους για ένα μήνα + 500mb(αυτά λήγουν στο τέλος αυτού του μήνα μαζί με το 1,5gb που έχω).Επίσης έχω ενεργοποιημένο πακέτο non stop προς έναν αριθμό wind(συμβόλαιο) και ευτυχώς δεν καταναλώνεται από το bonus όταν μιλάω με αυτόν τον αριθμό αλλά προτεραιότητα έχει τα πακέτο.Οπότε το bonus το χρησιμοποιώ προς όλα τα άλλα δίκτυα.ΕΓΡΑΨΕ ΠΑΛΙ Η WIND!!!!!!

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Απο το 2105100100 μου ειπαν οτι μεχρι 31/1/2011 για ολους οσους ειχαν την προσφορα 1500+1500+1,5G (ή 0,1G)

θα γινει 1500 + 1500 + 0,5G

 

Δηλαδη, συνεχιζει για τους ηδη 'παλιους'(&τυχερους-κι εγω μεσα) χρηστες, διχως να χρειαζεται καμια περαιτερω ενεργεια μας, η προσφορα, απλα με πακετο 500mb, ως το τελος του γεναρη του 2011? Πειτε γιατι σε 2 μερες τελος ο δεκεμβρης!

 

Πήρα να ρωτήσω κι εγώ και μου είπε το παιδί που μου απάντησε ότι πλέον η προσφορά θα είναι 1500 λεπτά και 1500 sms και 0,5GB ιντερνετ!! Αλλά όταν τον ρώτησα για πόσο ισχύει που είπε για όλο το 2011 αλλά πλέον με κάρτα ανανεώσης 5€ κάθε μήνα όχι δωρεάν. Τον ξαναρώτησα στο τέλος είναι για το 2011 η μονο για Ιανουάριο και μου λέει όχι για το 2011! Πιστεύω να ισχύει και σωθήκαμε!!!! Σε συνδιασμό με το διπλασιασμό κάθε μήνα ως τον Ιούνιο και τις χρεώσεις του free2go2 θα είμαστε άρχοντες νομίζω!

 

Καλα, αν ειναι ετσι, δεν ειναι καλυτερο απο τον ανταγωνισμο!

Με 5 ευρω δινει 500mb και η cosmote. Και διχως καρτα ανανεωσης. Αρκει να εχεις ηδη μέσα, ενα 5ευρω ωστε να το αφαιρεσει. Αν ειναι οντως ετσι, οχι καλυτερα απο τον ανταγωνισμο δεν ειναι, ειναι και λιγο χειροτερο.

 

Ναι είναι σίγουρη η παράταση, ευτυχώς όλοι οι υπάλληλοι του CC είναι ενήμεροι οπότε ισχύει. Πήρα ξανά για διευκρινήσεις και το λύσαμε πλέον. Ουσιαστικά λέει δεν έχει βγει μονιμη προσφορά απλά συνεχίζει η προσφορά του 1242 και για τον Ιανουάριο δηλαδή με ανανέωση 5€ δίνει 1500&1500&0,5GB. Επίσης έδωσα το νούμερο και ειδε ότι εχω ενεργοποιήσει το 1242 και εχω πλέον μεταβεί στη νέα προσφορά. Βασικά αν κάνουμε ανανέωση πριν μήπως δε μας δώσει το 0,5GB ιντερνετ που με καίει

 

Δηλαδη για να εχω τα 500mb τον γεναρη(ως παλιος χρηστης του 1,5gb), πρεπει αναγκαστικα να βαλω 5ευρω καρτα?

Edited by eLeKtriK EyE
Link to comment
Share on other sites

Καλα, αν ειναι ετσι, δεν ειναι καλυτερο απο τον ανταγωνισμο!

Με 5 ευρω δινει 500mb και η cosmote. Και διχως καρτα ανανεωσης. Αρκει να εχεις ηδη μέσα, ενα 5ευρω ωστε να το αφαιρεσει. Αν ειναι οντως ετσι, οχι καλυτερα απο τον ανταγωνισμο δεν ειναι, ειναι και λιγο χειροτερο.

 

Δηλαδή η προσφορά της cosmote που σου αφαιρεί τα 5ευρώ είναι καλύτερη από αυτήν της wind που σου μένουν στην κάρτα;Μάλλον κάτι δεν έχεις καταλάβει καλά φίλε μου.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή η προσφορά της cosmote που σου αφαιρεί τα 5ευρώ είναι καλύτερη από αυτήν της wind που σου μένουν στην κάρτα;Μάλλον κάτι δεν έχεις καταλάβει καλά φίλε μου.

 

ναι φιλε μου, γιατι εγω μιλω ελαχιστα, βαζω μια καρτα το 6μηνο, με καλουν ομως πολλοι και για πολλες ωρες, και με το bonus εισερχομενων/εξερχομενων κλησεων που που εχω μου βαζει η cosmote 5-6 ευρω καθε μηνα στην καρτα μου!

Ετσι, δεν αγοραζω και δεν βαζω καρτα, ουσιαστικα, αντε 2-3 φορες το χρονο!

Οποτε, μπορω να εχω καθε μηνα τα 500mb, ΔΙΧΩΣ να βαζω καρτα.

 

Τωρα αμα η wind θελει σωνει ντε και καλα να βαζεις 5αρα καρτα, ε, ειναι χειροτερη!

Link to comment
Share on other sites

ναι φιλε μου, γιατι εγω μιλω ελαχιστα, βαζω μια καρτα το 6μηνο, με καλουν ομως πολλοι και για πολλες ωρες, και με το bonus εισερχομενων/εξερχομενων κλησεων που που εχω μου βαζει η cosmote 5-6 ευρω καθε μηνα στην καρτα μου!

Ετσι, δεν αγοραζω και δεν βαζω καρτα, ουσιαστικα, αντε 2-3 φορες το χρονο!

Οποτε, μπορω να εχω καθε μηνα τα 500mb, ΔΙΧΩΣ να βαζω καρτα.

 

Τωρα αμα η wind θελει σωνει ντε και καλα να βαζεις 5αρα καρτα, ε, ειναι χειροτερη!

 

Για κάποιον που δεν βάζει κάρτα συχνά όπως εσύ θα συμφωνήσω.Αλλά για κάποιον που είναι το βασικό του νούμερο και κάνει συχνά ανανεώσεις τότε συμφερει πολύ.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Για κάποιον που δεν βάζει κάρτα συχνά όπως εσύ θα συμφωνήσω.Αλλά για κάποιον που είναι το βασικό του νούμερο και κάνει συχνά ανανεώσεις τότε συμφερει πολύ.

 

μιλαμε δηλαδη για το 90% των χρηστων περιπου. σιγουρα υπαρχουν και οι εξαιρεσεις οπως του φιλου παραπανω

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μην εχετε απαιτησεις ομως απο ενα δικτυο που δεν του αφηνεις ουτε 5ευρω το μηνα.μην ημαστε κ υπερβολικοι!;)
Link to comment
Share on other sites

μην εχετε απαιτησεις ομως απο ενα δικτυο που δεν του αφηνεις ουτε 5ευρω το μηνα.μην ημαστε κ υπερβολικοι!;)

 

Σωστός ο παίκτης:D

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Καθίστε να το επιβεβαιώσουμε οτι οντως θα γινει αυτο με το 5€ και επισης αν γινει για ολο το 2011. Γιατι αφενως μιλαμε για την wind που ειναι ο ορισμος της αναξιοπιστιας, αφαιτερου η ολη κινηση γινεται επειδη η προσφορα του cu ληγει Ιουνιο.

 

Το πιο πιθανο θεωρω πως ειναι να τραβανε μηνα-μηνα την προσφορα που υπαρχει ηδη μεσω του 1242 (σε στυλ whats up που το ανανεωσε για ενα μηνα ακομα).

Πιστευω πως ολοι περιμενουν καποιος να κανει την πρωτη κινηση η αλλιως η cosmote ριχνει αδεια για να πιασει γεματα με την κινηση της.

Link to comment
Share on other sites

Την wind δεν την φοβάμαι.Απλά θα βγάλει μια πολύ καλή προσφορά αλλά όποιος προλάβει, γιατί μετά θα την τροποποιήσει.Ότι κάνει κάθε χρόνο δηλαδή.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Την wind δεν την φοβάμαι.Απλά θα βγάλει μια πολύ καλή προσφορά αλλά όποιος προλάβει, γιατί μετά θα την τροποποιήσει.Ότι κάνει κάθε χρόνο δηλαδή.

 

ας την βγαλει την καλη την προσφορα και να εισαι σιγουρος οτι θα την προλαβουμε

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

περαια θεσσαλονικης το εν λογω καταστημα

 

εστειλκα ηδη email στη wind

 

επισης ερωτηση : εχω την προσφορα των 1500...οταν στελνω σμς μου δειχνει οτι εχω μονο 500(χωρις να χω χρησιμοποιησει..) why?

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

περαια θεσσαλονικης το εν λογω καταστημα

 

εστειλκα ηδη email στη wind

 

επισης ερωτηση : εχω την προσφορα των 1500...οταν στελνω σμς μου δειχνει οτι εχω μονο 500(χωρις να χω χρησιμοποιησει..) why?

 

Πιθανως κολλημα του συστηματος. Στο κανει μερες η μονο σημερα?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη υπάρχει πακέτο στην cosmote να δίνει 500 mb και αν ναι ποιο ; Άσχετο sorry αλλα με ενδιαφέρει

 

Ειναι μια προσφορα που εβγαλε η κοσμοτε για καποιο διαστημα με 5 ευρω δεν ξερω αν ισχυει ακομα αλλα κοιταξε στην σελιδα της εταιρειας η ρωτα στο αντιστοιχο μερος εδω στο φορουμ.

Link to comment
Share on other sites

δεν ειχα ξαναελεγξει προσφατα..το μονο που μου ερχεται στο μυαλο ειναι μηπως επειδη ειχε περασει χρονος απο την τελευταια ανανεωση της καρτας κ εκανα ανανεωση μετα μια βδομαδα απο τη ληξη μηπως μου αλλαξαν κατι...

 

για πειτε λιγο τι ακριβως στελνουμε για ολα τα 1500

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

ναι φιλε μου, γιατι εγω μιλω ελαχιστα, βαζω μια καρτα το 6μηνο, με καλουν ομως πολλοι και για πολλες ωρες, και με το bonus εισερχομενων/εξερχομενων κλησεων που που εχω μου βαζει η cosmote 5-6 ευρω καθε μηνα στην καρτα μου!

Ετσι, δεν αγοραζω και δεν βαζω καρτα, ουσιαστικα, αντε 2-3 φορες το χρονο!

Οποτε, μπορω να εχω καθε μηνα τα 500mb, ΔΙΧΩΣ να βαζω καρτα.

 

Τωρα αμα η wind θελει σωνει ντε και καλα να βαζεις 5αρα καρτα, ε, ειναι χειροτερη!

 

Αν δεν βαλεις καρτα ενα μηνα δεν παιρνεις και το bonus εισερχομενων κλησεων για τον αντιστοιχο μηνα σωστα?

Αρα βαζεις καθε μηνα για να το παιρνεις.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν βαλεις καρτα ενα μηνα δεν παιρνεις και το bonus εισερχομενων κλησεων για τον αντιστοιχο μηνα σωστα?

Αρα βαζεις καθε μηνα για να το παιρνεις.

Άρα απλά η αιτιολογία του ότι είναι καλύτερα να πληρώνεις 5 ευρώ παρά να βάζεις 5 ευρώ απλά δεν ισχύει .

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Τελικά είναι διασταυρωμένη π προσφορά (1500+1500+...500) ότι συνεχίζεται και για τον Ιανουάριο ? Χρειάζεται να κάνουμε κάτι ?
Link to comment
Share on other sites

Άρα απλά η αιτιολογία του ότι είναι καλύτερα να πληρώνεις 5 ευρώ παρά να βάζεις 5 ευρώ απλά δεν ισχύει .

 

Ειναι οτι δεν μενουμε ικανοποιημενοι ποτε και με τιποτα. Οταν πληρωναμε για προσφορες καλα ηταν?και 50gb το μηνα να μας δινανε παλι θα βρισκαμε κατι για να διαμαρτυρηθουμε.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Moυ ρθε πριν απο λιγο μυνημα:

 

ΤΩΡΑ ΟΛΟΙ ΑΠΟΛΑΜΒΑΝΕΤΕ ΑΥΤΟΜΑΤΑ ΜΕ ΑΝΑΝΕΩΣΗ 5 ΕΥΡΩ ΚΑΙ ΠΑΝΩ 1500 ΛΕΠΤΑ & 1500 SMS ΠΡΟΣ ΟΛΟ ΤΟ F2G,ΜΗΝ ΞΕΧΑΣΕΤΕ ΝΑ ΑΝΑΝΕΩΣΕΤΕ! ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ!

 

 

Δηλαδη εγω μεχρι αυριο θα πρεπει να βαλω καρτα??? :confused:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Mου ηρθε μηνυμα οτι με ανανεωση χρονου θα εχω και τον ιανουαριο 1500 ομιλια+sms δεν γραφει τιποτα για ιντερνετ:(
Link to comment
Share on other sites

Mου ηρθε μηνυμα οτι με ανανεωση χρονου θα εχω και τον ιανουαριο 1500 ομιλια+sms δεν γραφει τιποτα για ιντερνετ:(

 

Τα ίδια και σε μένα... μάλλον το ξανασκέφτηκαν για τα 500ΜΒ :(

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Oυτε 100mb ετσι για την φαση.ακομα και η βονταφον που οντως ειναι πιο σφιχτη γενικα εχει δωσει!τι περιμενουν;4€ 40mb;θα τρελαθω...:)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...