Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η WIND ΜΟΥ ΕΦΑΓΕ 1100 ΛΕΠΤΑ ΟΜΙΛΙΑΣ 1500 SMS KAI 1.5GB INTERNET!!!!

 

Είμαι από τους "τυχερούς" που πρόλαβαν και ενεργοποίησαν την προσφορά με τα 1500 λεπτά ομ, 1500 sms και το 1,5 gb internet.

 

Μέχρι χθες όλα καλά και όμορφα μέχρι σήμερα που τσέκαρα στο 1245 το υπόλοιπο. Η WIND ΜΟΥ ΕΦΑΓΕ 1100 ΛΕΠΤΑ ΟΜΙΛΙΑΣ 1500 SMS KAI 1.5GB INTERNET!!!! και μου λέει ότι κατανάλωσα όλο το παραπάνω πακέτο!!! Μέχρι προχθές που είχα τσεκάρει και πάλι το 1245 είχα 1100 ΛΕΠΤΑ ΟΜΙΛΙΑΣ 1500 SMS KAI 1.5GB INTERNET υπόλοιπο, ενώ σήμερα τα έφαγα όλα αυτα. Φυσικά από προχθές είναι ζήτημα να μίλησα πάνω από 15 λεπτά και ούτε ένα sms δεν έστειλα ούτε μπήκα στο ίντερνετ από την αρχή της προσφοράς!

 

Στο τμήμα εξυπηρέτησης πελατών του 1260 η αγενέστατη υπάλληλος μου το εξήγησε πολύ απλά: Κύριε προφανώς μιλήσατε 1500 λεπτά και στείλατε 1500 sms και φάγατε και 1,5 gb internet και δεν το καταλάβατε!

 

Θα μας βγάλουν και τρελούς τώρα, καταλάβατε; Της εξηγώ ότι σε 3 μέρες έτσι και αλλιώς η προσφορά θα ανανεωθεί για τον μήνα Αύγουστο και δεν υπήρχε λόγος να ασχοληθώ με το ζήτημα, και ασχολήθηκα γιατί είναι ζήτημα αρχής σχετικά με την αξιοπιστία της εταιρίας τους.

 

Μου απαντάει ότι δεν μπορεί να κάνει τίποτα και τι ζητάω τώρα!!!! Πέφτουν τότε κάτι μπινελίκια και τελικά απαιτώ να μου αποδείξουν ότι εγώ κατανάλωσα όλη την προσφορά γιατί διαφορετικά θα μπει το θέμα σε κάθε μέσο ΜΜΕ. Αναγκάστηκε λοιπόν να μεταφέρει το ζήτημα στο τεχνικό ζήτημα και θα μου απαντήσουν λέει σε δύο εργάσιμες ημέρες.

 

Από το 1996 πελάτης της wind εγώ και η οικογένεια μου με καρτοκινητά και συμβόλαια και τα πήρα σήμερα πολύ χοντρά στην κράνα για πρώτη φορά αλλά τόσο χονδρά που αν δεν ζητήσουν συγνώμη, από τον Αύγουστο αλλάζω εταιρία και να χαίρονται τις "προσφορές" τους.

 

ΝΕΟΤΕΡΑ!

 

Λοιπόν μετά την παραπάνω διαμαρτυρία μου στη wind, πριν από μία ώρα το κινητό μου έχει και πάλι 1500 ΛΕΠΤΑ ΟΜΙΛΙΑΣ 1500 SMS KAI 1536 ΜΒ INTERNET!!!

 

Και ο θεός φοβέρα θέλει.... Φυσικά το άλλo μου f2g που έπαθε κατόπιν τα ίδια (διάβασε παραπάνω ποστς μου)για το οποίο δεν κάλεσα στο 1260, παραμένει χωρίς φράγκο.

 

Συμπέρασμα, εάν σας συμβεί και εσάς να σας φάει η WIND τα 1500 ΛΕΠΤΑ ΟΜΙΛΙΑΣ 1500 SMS KAI 1536 ΜΒ INTERNET, ΜΗ ΔΙΣΤΆΣΕΤΕ ΝΑ ΚΑΛΈΣΕΤΕ ΣΤΟ 1260 ΚΑΙ ΝΑ ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΗΘΕΊΤΕ ΥΠΟΧΡΕΏΝΟΝΤΑΣ ΤΟΥΣ ΝΑ ΔΕΙ ΤΟ ΘΈΜΑ ΤΟ ΤΕΧΝΙΚΌ ΤΜΉΜΑ. ΠΡΌΚΕΙΤΑΙ ΠΡΟΦΑΝΏΣ ΓΙΑ ΔΥΣΛΕΙΤΟΥΡΓΊΑ ΤΟΥ ΛΟΓΙΣΜΙΚΟΎ ΤΗΣ ΕΤΑΙΡΙΑΣ.

 

Μέσα σε πόση ώρα από την ταυτοποίηση μπήκαν τα 10 ευρώ;

 

 

 

Επιβεβαιώνω. Σε καρτοκινητό f2g2 με ενεργοποιημένη την προσφορά με τα 1,5 γκίγκα, και ενώ είχα ακόμη περίπου 1200 ΜΒ μου έφαγε όλο το υπόλοιπο και μου έκανε φραγή στη σύνδεση. Όταν πάω να κάνω κλήση μου λέει ότι έχω οικονομική εκκρεμότητα και να περάσω από κατάστημα wind για τακτοποίηση των οφειλών μου...

 

Η ιστορία επαναλαμβάνεται... :(

 

ΕΤΣΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΦΙΛΕ ΕΛΕΓΕ ΚΑΙ ΜΕΝΑ.

 

ΚΑΛΕΣΕ ΤΟ 1260 και πες τους τι συνέβη ότι αμφισβητείς το ότι έφαγες εσύ όλη την προσφορά και να δει το θέμα το τεχνικό τμήμα. Όσο περισσότεροι διαμαρτυρηθούμε θα είναι και καλύτερα για να κοιτάξουν να φτιάξουν την τρύπα στο λογισμικό τους γιατί η κατάσταση αυτή θα επαναλαμβάνεται.

Edited by Petros the Great
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων. Χρησιμοποίησε την Πολλαπλή Παράθεση!
Link to comment
Share on other sites

ΕΤΣΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΦΙΛΕ ΕΛΕΓΕ ΚΑΙ ΜΕΝΑ.

 

ΚΑΛΕΣΕ ΤΟ 1260 και πες τους τι συνέβη ότι αμφισβητείς το ότι έφαγες εσύ όλη την προσφορά και να δει το θέμα το τεχνικό τμήμα. Όσο περισσότεροι διαμαρτυρηθούμε θα είναι και καλύτερα για να κοιτάξουν να φτιάξουν την τρύπα στο λογισμικό τους γιατί η κατάσταση αυτή θα επαναλαμβάνεται.

 

Πώς θα πάρω χωρίς υπόλοιπο; Για το λόγο αυτό υποτίθεται ότι έπρεπε με το νόμο να είχαν τεχνικό τμήμα δωρεάν, αλλά παρ τ αυγό και κούρευτο

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σημερα έγινε η δήλωση του καρτοκινητού μου αν και ειχα συμπληρώσει και παραδωσει την υπέυθυνη δήλωση σε κατάστημα της wind πριν 2 εβδομάδες. Με τη δήλωση μπήκαν και 10 ευρώ δωρεάν στο λογαριασμό μου.
Link to comment
Share on other sites

Πώς θα πάρω χωρίς υπόλοιπο; Για το λόγο αυτό υποτίθεται ότι έπρεπε με το νόμο να είχαν τεχνικό τμήμα δωρεάν, αλλά παρ τ αυγό και κούρευτο

 

 

2105100100. Έχω πολλά χρόνια να πάρω 1260!

lalista.gr
Link to comment
Share on other sites

2105100100. Έχω πολλά χρόνια να πάρω 1260!

 

Αυτό αν δεν κάνω λάθος είναι το τμήμα λογαριασμών.

Δεν νομίζω να σου απαντήσουν από εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Στην ιστοσελίδα της WIND, λέει:

 

Για πληροφορίες Τμήματος Εξυπηρέτησης Πελατών:

 

Ιδιώτες με συμβόλαιο: 1260 / 6935601260 (με χρέωση)

 

Χρήστες καρτοκινητής: 1260 / 6935601260 (με χρέωση)

 

Επιχειρήσεις: 1277 / 6935601277

 

Για παράπονα / βλάβες:

 

Ιδιώτες με συμβόλαιο: 8008887316 (χωρίς χρέωση)

 

Χρήστες καρτοκινητής: 8008887316 (χωρίς χρέωση)

 

Επιχειρήσεις: 1277 (χωρίς χρέωση)

Link to comment
Share on other sites

Ναι έτσι λέει . αλλά έχεις δοκιμάσει ποτέ να πάρεις το 8008887316?

Δωρεάν είναι κάνε μια δοκιμή .... καλώς ορίσατε στις ηχογραφημένες πληροφορίες

Link to comment
Share on other sites

Μέσα σε πόση ώρα από την ταυτοποίηση μπήκαν τα 10 ευρώ;

 

 

 

Επιβεβαιώνω. Σε καρτοκινητό f2g2 με ενεργοποιημένη την προσφορά με τα 1,5 γκίγκα, και ενώ είχα ακόμη περίπου 1200 ΜΒ μου έφαγε όλο το υπόλοιπο και μου έκανε φραγή στη σύνδεση. Όταν πάω να κάνω κλήση μου λέει ότι έχω οικονομική εκκρεμότητα και να περάσω από κατάστημα wind για τακτοποίηση των οφειλών μου...

 

Η ιστορία επαναλαμβάνεται... :(

 

εγω που είχα χρέος 7 μηνών 60€ τα οποία μεταλλάχτηκαν στα 80€

δεν ΕΓΙΝΕ ΔΙΑΚΟΠΗ

 

τελικά WIND είναι για φίλημα

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

ξερετε ποιο ειναι το εμαιλ της wind για να τους στειλω κατι σχετικα με ενα προβλημα που εχω?

στο σιτε δεν εχει κανενα και η φορμα επικοινωνιας που εχει δε χωραει πολλα γραμματα....

Link to comment
Share on other sites

Ναι έτσι λέει . αλλά έχεις δοκιμάσει ποτέ να πάρεις το 8008887316?

Δωρεάν είναι κάνε μια δοκιμή .... καλώς ορίσατε στις ηχογραφημένες πληροφορίες

Ναι, το ξέρω. :p

Μπορεί όμως να καλέσει στο 6935601260 από σταθερό τηλέφωνο.

 

ξερετε ποιο ειναι το εμαιλ της wind για να τους στειλω κατι σχετικα με ενα προβλημα που εχω?

στο σιτε δεν εχει κανενα και η φορμα επικοινωνιας που εχει δε χωραει πολλα γραμματα....

crm@wind.com.gr

Edited by Petros the Great
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων. Χρησιμοποίησε την Πολλαπλή Παράθεση!
Link to comment
Share on other sites

ξερετε ποιο ειναι το εμαιλ της wind για να τους στειλω κατι σχετικα με ενα προβλημα που εχω?

στο σιτε δεν εχει κανενα και η φορμα επικοινωνιας που εχει δε χωραει πολλα γραμματα....

crm@wind.com.gr

Link to comment
Share on other sites

Ναι, το ξέρω. :p

Μπορεί όμως να καλέσει στο 6935601260 από σταθερό τηλέφωνο.

 

Ο πάροχός μου χρεώνει τις κλήσεις προς κινητά με 0,15+ΦΠΑ το λεπτό. Πρέπει να πληρώσω από την τσέπη μου για τα λάθη της wind? Και αν δεν είχα σταθερό τί θα έπρεπε να κάνω;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σημερα έγινε η δήλωση του καρτοκινητού μου αν και ειχα συμπληρώσει και παραδωσει την υπέυθυνη δήλωση σε κατάστημα της wind πριν 2 εβδομάδες. Με τη δήλωση μπήκαν και 10 ευρώ δωρεάν στο λογαριασμό μου.

 

...σου ειχε ερθει μηνυμα οτι θα σου βαλουν 10 €;

 

 

Ο πάροχός μου χρεώνει τις κλήσεις προς κινητά με 0,15+ΦΠΑ το λεπτό. Πρέπει να πληρώσω από την τσέπη μου για τα λάθη της wind? Και αν δεν είχα σταθερό τί θα έπρεπε να κάνω;

 

αν εχεις νουμερο απο αλλη εταιρεια παρε στην φορητοτητα της wind (ειναι δωρεαν) και πες τους να σε συνδεσουν με την εξυπερετηση πελατων....το εχω κανει και επιασε....

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα στα καρτοκινητά της wind σου να σου δίνει ίντερνετ στο κινητό?!?!

 

Sent from my X10i using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα στα καρτοκινητά της wind σου να σου δίνει ίντερνετ στο κινητό?!?!

 

Sent from my X10i using Tapatalk

 

Ναι υπάρχει

30 Ημέρες με 9.90 μέχρι 1GB

7 ημέρες με 14 ευρώ 12GB

2 ημέρες με 7 ευρώ 3 GB

Πιό πολλά στην παραπομπή που ακολουθεί

http://www.wind.com.gr/Left-Menu/Κινητή/Για-τον-Ιδιώτη/Προγράμματα-Συμβολαίου-/Mobile-Broadband-(WIND-ADSM)/Οικονομικά-Προγράμματα-/Οικονομικά-προγράμματα-χωρίς-συμβόλαιο.aspx

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Κάτι δεν πάει καλά. Είχα αγοράσει και ενεργοποιήσει ταυτόχρονα 2 πακέτα F2G με την προσφορά για εμένα και την κοπελιά μου. Σήμερα η κοπελιά δεν μπορεί να κάνει κλήσεις ούτε σε εμένα (που είμαι F2G) ενώ εγώ μπορώ να κάνω κανονικά, να στείλω μηνύματα και να σερφάρω αν και το 1245 λέει ότι δεν έχω δωρεάν χρόνο!!!

 

Δεν ξέρω αν είναι τυχαίο (μάλλον όχι) μόλις έβαλα και εγώ και η κοπελιά μου 5Ε ήρθαν πίσω και τα 1500 ('+sms) και τα Gb και μάλιστα 1500 ολόκληρα από την αρχή χωρίς να υπολογίσουν αυτά που είχα καταναλώσει από την αρχή του μήνα...

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος αν θα υπάρξουν αυξήσεις στις χρεώσεις του f2g 2 από τις 5/8;

 

Δεν θα υπαρξουν.

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα υπαρξουν.

Σίγουρα; Γιατί πήρα στην εξυπηρέτηση και μου είπαν ότι σε όλα θα αλλάξουν οι χρεώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν είναι τυχαίο (μάλλον όχι) μόλις έβαλα και εγώ και η κοπελιά μου 5Ε ήρθαν πίσω και τα 1500 ('+sms) και τα Gb και μάλιστα 1500 ολόκληρα από την αρχή χωρίς να υπολογίσουν αυτά που είχα καταναλώσει από την αρχή του μήνα...

 

σε εμενα ηρθαν χωρις να βαλω τιποτα...

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα; Γιατί πήρα στην εξυπηρέτηση και μου είπαν ότι σε όλα θα αλλάξουν οι χρεώσεις.

 

H χρεωση θα παραμεινει σιγουρα 0,10 το λεπτο.Τωρα για τα sms θα δουμε.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος αν θα υπάρξουν αυξήσεις στις χρεώσεις του f2g 2 από τις 5/8;

Σύμφωνα με την ανακοίνωση της WIND:

 

''και σε 0,12€/μήνυμα για τους συνδρομητές της WIND Καρτοκινητής, MOMAD, WIND International, καρτοκινητής ΑΒ, και συνδρομητές που ανήκουν σε παλαιά εμπορικά μη διαθέσιμα πακέτα καρτοκινητής WIND''

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα σε f2g που το χρησιμοποιώ μόνο για την προσφορά του 1,5GB, και χωρίς να κάνω τίποτα απολύτως, το υπόλοιπο μου ξαναπήγε 1536,00ΜB εώς 31/07/2010!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...