Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι, και σε μενα το ιδιο. Μου εστειλε μηνυμα οτι δεν εχω δωρεαν υπολοιπο. Με κληση, ομως, στο 1245, μου λεει κανονικα το υπολοιπο μου σε λεπτα και sms.

 

Και σε μένα μια απο τα ίδια...με κλήση σου λεει και ποσα mb έχεις...

 

Εχω μια ερώτηση...τα 100 mb χρησης πρακτικά τί σημαίνει? δηλαδη τι προλαβαινω να κάνω με μόνο 100 μβ το μήνα στο κινητό? να μπω 10 φορές ψαχνοντας κάτι στο γκουγκλ και λιγο facebook? κατι περισσότερο κατι λιγότερο???? και αν το χρησιμποιήσω ως μοντεμ στο λαπτοπ μου???

Edited by nicolle
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να κάνω μια ερώτηση "κρίσεως"... Μήπως η WIND προετοιμάζει το έδαφος ώστε η προσφορά που ισχύει ή ίσχυε μέχρι χθες -για τα 3.000' & 3.000sms & 3GB και η οποία τώρα γίνεται 1.500' & 1.500sms & 1,5GB/100MB- γίνει πλέον επί πληρωμή;:X

 

μην δινετε ιδιαιτερη βαση στο μηνυμα απο το 1245 οσο αφορα τα mb γιατι εμενα μου λεει οτι εχω ακομα περιπου 3,5 gb κατι που δεν ισχυει σε καμια περιπτωση. Οποτε οσοι ειστε στο οριο λιγο προσοχη.

 

Οχι οτι παιζει ρολο, αλλα αν ενεργοποιησουμε και τη νεα προσφορα και ανανεωσουμε με 5 ευρω θα εχουμε 3000 λεπτα και μηνυματα;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οι ρυθμίσεις για free internet είναι απλά gint.b-online.gr ? Γιατί το elm Που έχω δεν μπαίνει πουθενά με αυτές τις ρυθμίσεις. Με plus και wap μπαινει κανονικά
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Ενεργοποίησα σήμερα 1 νούμερο wind F2GO. Μόλις είδα ότι ο προσωπικός τηλεφωνητής είναι αυτόματα ενεργοποιημένος. Μπορείτε να μου πείτε πώς μπορώ να τον απενεργοποιήσω; Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Πηγαίνεις στις ρυθμίσεις του τηλεφώνου σου, ύστερα πας στις ρυθμίσεις προώθησης και πατάς εκεί που λέει ''απενεργοποίηση όλων των προωθήσεων'' ή εναλλακτικά επικοινώνησε με την εξυπηρέτηση πελατών.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Ενεργοποίησα σήμερα 1 νούμερο wind F2GO. Μόλις είδα ότι ο προσωπικός τηλεφωνητής είναι αυτόματα ενεργοποιημένος. Μπορείτε να μου πείτε πώς μπορώ να τον απενεργοποιήσω; Ευχαριστώ!

 

##002# και το πρασινο της κλησης ...και τελος

[85]IPHONE(6)3G-3GS-4-5-5s-6plus[NOKIA(42)1100 6110 6150 6210 6310i 3210 3310 3330 8210 8310 8810 8850 7650 3510 3100 5100 5140 3200 6610 6600 7200 2650 7260 6101 6230 6670 3230 6111 N71 5300 6290 6300 N76 1650 5220 6303i c2-03 202 206 301 515 225] [ERICSSON z200 v800 w800i T280i 337 388 768 788 t20 t20s t28][sHARP G400 G30i G25 G703 GX29 GX770] [PANASONIC (3)] [sAMSUNG 5522 7722 8262 9060][XIAOMI RN2-3-4-5A-5 MIMAX1-2-3 MI MIX][POCO F2-X3]
Link to comment
Share on other sites

Οχι οτι παιζει ρολο, αλλα αν ενεργοποιησουμε και τη νεα προσφορα και ανανεωσουμε με 5 ευρω θα εχουμε 3000 λεπτα και μηνυματα;

 

Δε νομιζω οτι θα μπορουμε να ενεργοποιησουμε και τη νεα προσφορα.

 

Δε νομίζω ότι χρειάζεται κάποιος να ασχοληθεί με την καινούρια προσφορά από τη στιγμή που έχει ενεργοποιημένη την παλιά.

Από εκεί που δεν πληρώνει τίποτα, να ρισκάρει και να χρειάζεται κάθε φορά να ανανεώνει 5€.

Θα πρέπει επίσης να μην είναι ευχαριστημένος με την προσφορά που τρέχει τόσο καιρό, πράγμα αδιανόητο.

Οπότε, κοινώς, όσοι έχετε ενεργοποιημένη την παλιά προσφορά, Keep Out από την καινούρια!:p

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον καλω στο 1245 να δω ανανανεωθηκαν τα λεπτα και τα sms και το ιντερνετ και μου λεει η περιοδος εγγραφης εχει ληξει.Επισης αν στειλω sms στο 1245 μου λεει πως εχω υπολοιπο δωρεαν.Τι παιζει;

Λοιπον μολις διαπιστωσα οτι με χρεωνει οταν καλω σε f2g.Μας δουλευουν ;

Link to comment
Share on other sites

Ακούστε τι έγινε στα 2 δικά μου F2G.

Στο ένα,με το που άλλαξε ο μήνας (μετά τις δώδεκα δηλαδή) άρχισε να με χρεώνει ενώ όταν στέλνω μήνυμα στο 1245 λέει ότι δεν έχω δωρεάν υπόλοιπο

Πριν τα μεσάνυχτα ήταν όλα εντάξει.

 

Στο άλλο F2G μου,στέλνοντας μήνυμα στο 1245 διαπίστωσα ότι στα λεπτά,τα μηνύματα και τα GB που μου είχαν περισσέψει,προστέθηκαν και αυτά του Μαίου.

Δηλαδή τα προηγούμενα δεν χάθηκαν!

Link to comment
Share on other sites

Ακούστε τι έγινε στα 2 δικά μου F2G.

Στο ένα,με το που άλλαξε ο μήνας (μετά τις δώδεκα δηλαδή) άρχισε να με χρεώνει ενώ όταν στέλνω μήνυμα στο 1245 λέει ότι δεν έχω δωρεάν υπόλοιπο

Πριν τα μεσάνυχτα ήταν όλα εντάξει.

 

Στο άλλο F2G μου,στέλνοντας μήνυμα στο 1245 διαπίστωσα ότι στα λεπτά,τα μηνύματα και τα GB που μου είχαν περισσέψει,προστέθηκαν και αυτά του Μαίου.

Δηλαδή τα προηγούμενα δεν χάθηκαν!

 

Και εγώ ακριβώς το ίδιο και στα 2 νούμερα... Δε ξέρω τι γίνεται

http://l2s.gr Μεγάλα url σε μικρά απλά!
Link to comment
Share on other sites

Σε ενα αλλο f2g νουμερο που κοιταξα τωρα μου ανανεωθηκαν κανονικα και μου εδωσε 1500 λεπτα 1500 sms k 100mb ιντερνετ.Ομως οταν εκανα κληση με χρεωσαν κανονικα.:mad::mad:

Προσοχη παιδια μην κανετε κληση αυτη την ωρα θα σας τελειωσει την καρτα.

Καλεσα τωρα στο 1260 και το ηχογραφημενο μηνυμα μου λεει οτι δεν ειναι σε θεση να με εξυπηρετησουν αυτη τι στιγμη και με χρεωσαν κανονικα την κληση.ελεος!!

Edited by scream
Link to comment
Share on other sites

Kαι όχι τίποτα άλλο,αλλά μου έφαγε και την κάρτα ****το!

Tα συστήματα τους μέσα...

Να το θεωρήσω απίθανο να το σηκώσει κάποιος από το 1260 τέτοια ώρα,σωστά?

Link to comment
Share on other sites

Και η σελίδα του κάτω είναι, ίσως είναι κάτω κανένας server και έχουν γίνει χάλια όλα.
http://l2s.gr Μεγάλα url σε μικρά απλά!
Link to comment
Share on other sites

Ακούστε τι έγινε στα 2 δικά μου F2G.

Στο ένα,με το που άλλαξε ο μήνας (μετά τις δώδεκα δηλαδή) άρχισε να με χρεώνει ενώ όταν στέλνω μήνυμα στο 1245 λέει ότι δεν έχω δωρεάν υπόλοιπο

Πριν τα μεσάνυχτα ήταν όλα εντάξει.

 

Στο άλλο F2G μου,στέλνοντας μήνυμα στο 1245 διαπίστωσα ότι στα λεπτά,τα μηνύματα και τα GB που μου είχαν περισσέψει,προστέθηκαν και αυτά του Μαίου.

Δηλαδή τα προηγούμενα δεν χάθηκαν!

 

Τελικά στο δεύτερο νούμερο τα πράγματα διορθώθηκαν και μου λέει ότι έχω 1500 λεπτά και μηνύματα + 1,5 GB.

Στο πρώτο όμως εξακολουθεί να μου λέει πως δεν έχω δωρεάν υπόλοιπο!

Link to comment
Share on other sites

Τελικά στο δεύτερο νούμερο τα πράγματα διορθώθηκαν και μου λέει ότι έχω 1500 λεπτά και μηνύματα + 1,5 GB.

Στο πρώτο όμως εξακολουθεί να μου λέει πως δεν έχω δωρεάν υπόλοιπο!

 

Οντως διορθωθηκε και σε μενα σε ενα απο τα δυο νουμερα.

Edited by scream
Link to comment
Share on other sites

Εμενα παλι μου λεει 1.536,00 υπολοιπομενο ιντερνετ!!! Ωρες και μνματα οκ
ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Εμενα παλι μου λεει 1.536,00 υπολοιπομενο ιντερνετ!!! Ωρες και μνματα οκ

Ε ναι, σωστά τα λέει.

1,5GB έχεις:)

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Ε ναι, σωστά τα λέει.

1,5GB έχεις:)

 

Και σκεψου παλαιοτερα τη παλευα με 30 και 40mb να βγαλω το μηνα.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Το προβλημα συνεχίζεται ακόμη και τωρα.Δεν εχω κινητο να επικοινωνησω.Μου εφαγε ολη την καρτα.Το 1245 μου λεει οτι δεν εχω δωρεαν υπολοιπο.
Link to comment
Share on other sites

Και γω εχω το ιδιο προβλημα. Μου λεει οτι δεν εχω δωρεαν και με χρεωνει προς f2g. Πηρα το 1260 κ τους το ανεφερα και μου λενε οτι θα το εξαιτασουν μετα την Δευτερα γιατι ειναι αργια τωρα. Και μου πε επισης οτι αν δεν μου χει επιδιωρθωθει μεχρι την Τεταρτη να τους ξανακαλεσω εγω τοτε!

Οταν την ρωτησα τωρα που ειναι αργια εγω πως θα επικοινωνω απ'το κινητο μου? Μου ειπε δυστυχως δεν μπορουμε να κανουμε κατι τωρα

Link to comment
Share on other sites

Το προβλημα συνεχίζεται ακόμη και τωρα.Δεν εχω κινητο να επικοινωνησω.Μου εφαγε ολη την καρτα.Το 1245 μου λεει οτι δεν εχω δωρεαν υπολοιπο.

 

Βέβαια, όταν τα διηγούνται άλλοι είμαστε δύσπιστοι και λέμε «δεν είναι δυνατόν να συμβαίνουν». Κάθε τρεις και λίγο η ίδια ιστορία με την wind.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και τι θα κάνω χωρίς τηλ;Ελπίζω να το φτιάξουν σύντομα.Την άλλη φορά από ότι θυμάμαι όταν είχε παρουσιαστεί πάλι κόλλημα του συστήματος έλεγαν πάλι ότι λόγω αργίας δεν μπορούν να κάνουν κάτι. Όμως στο τέλος αναγκάστηκαν να το φτιάξουν εκείνη την μέρα.Θα πάρω να τους τα πω καλά τώρα.:mad::mad::mad::mad::mad:

Eυτυχώς ο άλλος αριθμός μου δεν έχει προβλημα.

Edited by scream
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...