Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μαλιστα...Ενδιαφερον...Κ πωσ λειτουργει αυτο???

Το εβαλα το βρισκω κανονικα σε ενα νοτεμπουκ αλλα δν σερφαρει...

Για λυση αναγκης το 8ελω φυσικα...Χολι 24αρα εχω...Δν ειμαι τσαμπατζηζζζ...:p

Δοκιμασα με wind plus εχω ενεργοποιημενη απο τοτε που 1οβγηκε το 3000+3000+3γβ...

Για δωσε τα φωτα σου...

 

Δεν δουλεύει με σύνδεση που χρησιμοποιεί proxy όπως wind plus ή wind gprs καθώς και όλες τις συνδέσεις internet wap των άλλων εταιρειών.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχουν αλλάξει οι ρυθμίσεις για το Internet?

 

Ενώ πριν την αναστάτωση οι παρακάτω ρυθμίσεις δούλευαν κανονικά:

 

gint.b-online.gr

user/pass: κενό

 

τώρα δεν μου δουλεύουν!

 

Καμία ιδέα για αυτό ?

Link to comment
Share on other sites

Καμία ιδέα για αυτό ?

 

Μια χαρά δουλευουν οι ρυθμίσεις . μόλις το δοκίμασα . Έχεις υπόλοιπο στο λογαριασμό σου?

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά δουλευουν οι ρυθμίσεις . μόλις το δοκίμασα . Έχεις υπόλοιπο στο λογαριασμό σου?

Υπόλοιπο υπάρχει. Το ίδιο που είχε όταν δούλευε κανονικά. Το δοκίμασα και τώρα αλλά δεν επιτυγχάνει σύνδεση. :rolleyes:

Χμμμ....

Link to comment
Share on other sites

κανονικα σε ολους πιστωθηκαν

 

Μεγάλη μπουκιά φάε, μεγάλη κουβέντα μη γράψεις στο φόρουμ...

Ακόμα στα -4,57€ είναι η κάρτα μου.:mad:

Motorola Razr i XT890 + Alcatel 2005D + Samsung GT-N5110
Link to comment
Share on other sites

Μεγάλη μπουκιά φάε, μεγάλη κουβέντα μη γράψεις στο φόρουμ...

Ακόμα στα -4,57€ είναι η κάρτα μου.:mad:

 

Πάρε στο 1260.Θα σου πιστωθούν φίλε.

Link to comment
Share on other sites

 

Σε εμας που πιστωθηκαν δηλαδη ειμαστε ανεκδοτα.Αντε καλα.

Link to comment
Share on other sites

Σε εμας που πιστωθηκαν δηλαδη ειμαστε ανεκδοτα.Αντε καλα.

 

Απλά εξηγεί το πρόβλημα και τον λόγο, που δεν έχει πιστωθεί, ακόμα.

 

@ Ζorz αφού είναι αδύνατη η επικοινωνία μέσω τηλεφώνου στείλε τουλάχιστον κάποιο mail και εξήγησε τη περίπτωση. Λογικά, έστω και αργοπορημένα, θα τι φτιάξουν.

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη εαν γινω κουραστικος αλλα δεν μπρεσα να το βρω καπου...

 

Γνωριζει κανεις πως μπορουμε να χησιμοποιησουμε το κινητο μας ως μοντεμ για να μποουμε απο το πσ στο ιντερνετ ????

σε ποιο αριθμο πρεπει να το βαλω να κανει κλήση ???

κ στο πεδιο ονομα χρηστη κ κωδικο τι βαζω ???

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Στο iPhone το μόνο που πρέπει να κάνεις είναι να πας στις ρυθμίσεις και να βάλεις

apn: gint.b-online.gr

user: κενό

pass: κενό

Επανεκκίνηση για σιγουριά και λογικά μπαίνεις στο internet. (Και φυσικα ενεργοποιημένα EDGE, 3G)

 

Γίνεται να το μεταφέρεις στον υπολογιστή σου αλλά έχει κάποια διαδικασία. Η υπηρεσία αυτή λέγεται tethering. Κανονικά δεν σου εμφανίζεται η επιλογή να το ενεργοποιήσεις στο iPhone αλλά με ένα κολπάκι μπορείς.

Μετά από αρκετό ψάξιμο το κατάφερα σήμερα.

Μπες εδώ και ακολούθα τον οδηγό

οδηγός

Μετά μπες στη σελίδα http://www.iphone-notes.de/mobileconfig από το iPhone και πάτα εκεί που λέει old Configcenter. Επίλεξε Custom Carrier με όνομα: GR Wind Hellas, apn:gint.b-online.gr και τα άλλα κενά. Κατέβασέ το προφιλ που δημιούργησες και εγκατέστησέ το.

Κάνε και μια επανεκκίνηση. Επαλήθευσε ότι το apn είναι αυτό που έγραψα πιο πάνω, έχεις ανοιχτό edge και 3G και μπαίνεις κανονικά στο internet.

Τέλος ακολούθα αυτό τον οδηγό για να ενεργοποιήσεις το tethering και να ρυθμίσεις τον υπολογιστή σου. Μη κάνεις αυτό που λέει το πρώτο post καθώς είναι για συνδέσεις συμβολαίου. Από την ενεργοποίηση του tethering και κάτω.

Ελπίζω να τα καταφέρει όποιος προσπαθήσει.

 

Το mobileconfig δεν δίνεται πλέον(ίσως σε μερικές εβδομάδες) απο το help.benm.at .

Αρα δεν υπάρχει λύση σε αυτούς που δεν εμφανίζεται η σύνδεση με υπολογιστή στο iphone (ρυθμίσεις-δικτυο-internet tethering)

Το internet tethering(κοινή χρήση internet) δεν εμφανίζεται.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά να ρωτήσω κ εγώ κάτι... το κινητό μου δεν έχει μετρητή δεδομένων.. υπάρχει κάποιο πρόγραμμα να μπαίνω κ να έχει κ μετρητή δεδομένων?

His wicked sense of humour /// suggests exciting sex

his fingers focus on her /// touches /// Venus is a boy

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ενεργοποίησα και γώ την προσφορά της wind. Με τα 100ΜΒ όμως:(:(:(:( δεν ήμουν από τους τυχερούς που πρόλαβαν:mad::mad:

 

Έχω ένα g705 και έχω πρόβλημα στο να κάνω τις ρυθμίσεις για το ίντερνετ.

Έκανα αυτά που λέει και στο site της wind, μου τις έστειλαν και με sms (τις αποθήκευσα) αλλά τίποτα, δε λέει να μπει στο ίντερνετ.

Από το μενού ρυθμίσεις -συνδεσιμότητα- ρυθμίσεςι ίντερνετ επιλέγω σύνδεση με " WIND-Internet" αλλα΄τίποτα.

Όταν παω να μπώ ίντερνετ μου λέει "δεν έχουν εγκατασταθεί οι ρυθμίσεις.... να εγκατασταθούν?" ναι πατάω, τίποτα, μου βγάζει σφάλμα.

 

Όποιος μπορεί ας με βοηθήσει:worry::worry:

Link to comment
Share on other sites

Είναι εύκολο κάποιος να γράψει τη διαδικασία και τις ρυθμίσεις για το INTERNET σε windows mobile κινητό? Παίρνω την εξυπηρέτηση πελατών αλλα μετα από ένα διάστημα κόβεται η γραμμή και δεν μπορώ να μιλήσω με τεχνικό.
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά να ρωτήσω κ εγώ κάτι... το κινητό μου δεν έχει μετρητή δεδομένων.. υπάρχει κάποιο πρόγραμμα να μπαίνω κ να έχει κ μετρητή δεδομένων?

 

Αν έχεις nokia κατεβασε το Nokia ovi suite. Γράφει τα πάντα μέσα και συνδέεται αμέσως.

 

Είναι εύκολο κάποιος να γράψει τη διαδικασία και τις ρυθμίσεις για το INTERNET σε windows mobile κινητό? Παίρνω την εξυπηρέτηση πελατών αλλα μετα από ένα διάστημα κόβεται η γραμμή και δεν μπορώ να μιλήσω με τεχνικό.

 

Θα πρέπει να κατεβάσεις το Microsoft activeSync για να το συγχρονίσεις πρώτα.

Edited by Petros the Great
Συνένωση μηνυμάτων. ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕ ΤΗΝ ΠΟΛΛΑΠΛΗ ΠΑΡΑΘΕΣΗ.
Link to comment
Share on other sites

Είναι εύκολο κάποιος να γράψει τη διαδικασία και τις ρυθμίσεις για το INTERNET σε windows mobile κινητό? Παίρνω την εξυπηρέτηση πελατών αλλα μετα από ένα διάστημα κόβεται η γραμμή και δεν μπορώ να μιλήσω με τεχνικό.

 

Πήγαινε Ρυθμίσεις->Συνδέσεις->Συνδέσεις->Για προχωρημένους->Επιλέξτε δίκτυα->Wind Internet (και στα δύο). Επαλήθευσε ότι συνδέεται στο gint.b-online.gr με user/pass: κενό

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ. Δεν ειχε το WIND INTERNET αλλά το προσθεσα και ειναι ΟΚ τωρα

Το δικό μου ακόμα μου αρνείται... :D

Link to comment
Share on other sites

Κατ' αρχήν, πρέπει να πω ότι αυτά που παρακολουθούμε τις τελευταίες μέρες είναι πραγματικά το κάτι άλλο...

Αυτή η εταιρία έχει βαλθεί να τρελάνει κόσμο. Δεν εξηγείται διαφορετικά!

Τη μία βγάζει την γνωστή, (υπερβολική αν θέλετε), προσφορά της.

Την άλλη την τροποποιεί έτσι ξαφνικά και δημιουργεί πραγματικό χάος...

Επίσης, από τη μία επιστρέφει μονάδες σε όλους όσους της διαμαρτυρήθηκαν για περίεργες χρεώσεις

και από την άλλη ΔΕΝ καλύπτει τους χρήστες που έκαναν φορητότητα αριθμού, (έχοντας στο μυαλό τους την αρχική προσφορά φυσικά)

αλλά ΔΕΝ πρόλαβαν να την ενεργοποιήσουν έγκαιρα, (όπως είναι φυσικό).

Το αν τα 100 MB που δίνει πλέων είναι αρκετά ή όχι για κινητό, είναι άλλο καπέλο.

Μιας και το αναφέρω όμως, για μένα θα ήταν αρκετά 200-300MB, λόγω iPhone.

 

Το θέμα είναι ότι αυτή η εταιρία δε λέει να βάλει μυαλό.

Είχα ξαναπεί σε πρόσφατο post μου ότι αυτό το χαρτί που πέταξε,

ίσως να είναι και το τελευταίο της μεγάλο στοίχημα για πολύ κόσμο.

Έχει κουράσει πολύ όλη αυτή η κατάσταση με την WIND.

Δεν είναι ότι οι άλλοι είναι τέλειοι, όχι.

Απλά αυτό το χάλι, νομίζω δεν υπάρχει πουθενά αλλού.

Και δυστυχώς, ΔΙΚΑΙΩΣ, είναι πολύ δύσκολο να πειστεί κάποιος να πάει στην WIND πια.

Με ότι αυτό συνεπάγεται για την ίδια αλλά για μας που καλώς ή κακώς είμαστε ακόμα σ΄αυτήν.

Η στάση της κάθε άλλο παρά αξιόπιστη είναι. Και το επαληθεύει συνεχώς...

 

Τώρα το μόνο που απομένει, είναι να πάρει πίσω το 1.5 GB ΚΑΙ σε όσους πρόλαβαν να ενεργοποιήσουν έγκαιρα. Αν και από την παρακάτω πρόταση, (κανονικά), δε φαίνεται κάτι τέτοιο...

"Οι συνδρομητές, οι οποίοι έχουν εγγραφεί στην προσφορά πριν τις 24/3 συνεχίζουν να απολαμβάνουν τα οφέλη ως έχουν."

Ο λόγος είναι ότι απλούστατα, δε λέει κάπου ότι το παραπάνω κομμάτι των χρηστών θα συνεχίσει να απολαμβάνει τα οφέλη ως έχουν, μέχρι της 30 Απριλίου...

Ούτε κάτι τέτοιο μπορεί να είναι αυτονόητο, από τη στιγμή που κάνει τον διαχωρισμό σε ενεργοποιήσεις μέχρι & μετά της 23 του Μάρτη...

 

Για μια στιγμή όμως... :confused:

Τώρα μόλις που μπήκα πάλι στη σελίδα της, έχει αφαιρεθεί αυτή η "διάκριση"... :wacko:

http://www.wind.com.gr/pages.fds?langID=1&pageid=2041

 

Τελικά η WIND είναι εδώ, για να πραγματοποιεί όλες μας τις ΦΟΒΙΕΣ... :mad:

Τι άλλο να πω?

 

Και μη κολλάτε τόσο μερικοί με το ότι τέλος πάντων ότι δίνει στην τρέχουσα προσφορά το δίνει δωρεάν.

Εντάξει, δωρεάν το δίνει αλλά δεν είναι μόνο αυτό που μετράει τελικά.

Υπάρχει θέμα και μάλιστα τεράστιο. Ο καθ' ένας φυσικά το βλέπει διαφορετικά. Δικαίωμά του...

Edited by corduroy27
Peace... Love... Freedom...
Link to comment
Share on other sites

Κατ' αρχήν, πρέπει να πω ότι αυτά που παρακολουθούμε τις τελευταίες μέρες είναι πραγματικά το κάτι άλλο...

Αυτή η εταιρία έχει βαλθεί να τρελάνει κόσμο. Δεν εξηγείται διαφορετικά!

Τη μία βγάζει την γνωστή, (υπερβολική αν θέλετε), προσφορά της.

Την άλλη την τροποποιεί έτσι ξαφνικά και δημιουργεί πραγματικό χάος...

Επίσης, από τη μία επιστρέφει μονάδες σε όλους όσους της διαμαρτυρήθηκαν για περίεργες χρεώσεις

και από την άλλη ΔΕΝ καλύπτει τους χρήστες που έκαναν φορητότητα αριθμού, (έχοντας στο μυαλό τους την αρχική προσφορά φυσικά)

αλλά ΔΕΝ πρόλαβαν να την ενεργοποιήσουν έγκαιρα, (όπως είναι φυσικό).

Το αν τα 100 MB που δίνει πλέων είναι αρκετά ή όχι για κινητό, είναι άλλο καπέλο.

Μιας και το αναφέρω όμως, για μένα θα ήταν αρκετά 200-300MB, λόγω iPhone.

 

Το θέμα είναι ότι αυτή η εταιρία δε λέει να βάλει μυαλό.

Είχα ξαναπεί σε πρόσφατο post μου ότι αυτό το χαρτί που πέταξε,

ίσως να είναι και το τελευταίο της μεγάλο στοίχημα για πολύ κόσμο.

Έχει κουράσει πολύ όλη αυτή η κατάσταση με την WIND.

Δεν είναι ότι οι άλλοι είναι τέλειοι, όχι.

Απλά αυτό το χάλι, νομίζω δεν υπάρχει πουθενά αλλού.

Και δυστυχώς, ΔΙΚΑΙΩΣ, είναι πολύ δύσκολο να πειστεί κάποιος να πάει στην WIND πια.

Με ότι αυτό συνεπάγεται για την ίδια αλλά για μας που καλώς ή κακώς είμαστε ακόμα σ΄αυτήν.

Η στάση της κάθε άλλο παρά αξιόπιστη είναι. Και το επαληθεύει συνεχώς...

 

Τώρα το μόνο που απομένει, είναι να πάρει πίσω το 1.5 GB ΚΑΙ σε όσους πρόλαβαν να ενεργοποιήσουν έγκαιρα. Αν και από την παρακάτω πρόταση, (κανονικά), δε φαίνεται κάτι τέτοιο...

"Οι συνδρομητές, οι οποίοι έχουν εγγραφεί στην προσφορά πριν τις 24/3 συνεχίζουν να απολαμβάνουν τα οφέλη ως έχουν."

Ο λόγος είναι ότι απλούστατα, δε λέει κάπου ότι το παραπάνω κομμάτι των χρηστών θα συνεχίσει να απολαμβάνει τα οφέλη ως έχουν, μέχρι της 30 Απριλίου...

Ούτε κάτι τέτοιο μπορεί να είναι αυτονόητο, από τη στιγμή που κάνει τον διαχωρισμό σε ενεργοποιήσεις μέχρι & μετά της 23 του Μάρτη...

 

Για μια στιγμή όμως... :confused:

Τώρα μόλις που μπήκα πάλι στη σελίδα της, έχει αφαιρεθεί αυτή η "διάκριση"... :wacko:

http://www.wind.com.gr/pages.fds?langID=1&pageid=2041

 

Τελικά η WIND είναι εδώ, για να πραγματοποιεί όλες μας τις ΦΟΒΙΕΣ... :mad:

Τι άλλο να πω?

 

Και μη κολλάτε τόσο μερικοί με το ότι τέλος πάντων ότι δίνει στην τρέχουσα προσφορά το δίνει δωρεάν.

Εντάξει, δωρεάν το δίνει αλλά δεν είναι μόνο αυτό που μετράει τελικά.

Υπάρχει θέμα και μάλιστα τεράστιο. Ο καθ' ένας φυσικά το βλέπει διαφορετικά. Δικαίωμά του...

 

Η σελιδα που παραθετεις περιγραφει την προσφορα η οποια ισχυει τωρα οποτε ειναι λογικο να μην κανει καμμια αναφορα σε αυτους που την ενεργοποιησαν πριν απο 24/3.Στην ανακοινωση της τροποποιησης αντιθετως αναφερεται κανονικα

 

http://www.wind.com.gr/Listing.fds?langid=1&pageID=410&tablePageID=195&rec=327

Link to comment
Share on other sites

Αλλο ενα θεμα που για μενα ειναι το πιο σημαντικο απο ολους αυτους που φωναzαν οτι εκαναν φορητοτητα λογω της προσφορας πηραν καποιοα απαντηση απο την Wind αν τους καλυπτει η προσφορα του 1.5gb. Γιατι εκει υπαρχει ενα σημαντικο θεμα παραπλανησης και ας αρνηστε μερικοι να το καταλαβεται. Παρακαλω αν καποιος πηρε μια ΕΠΙΣΗΜΗ απαντηση για το συγκεκριμμενο θεμα ας μας ενημερωσει.
Ολα αισθανομαι...τα παντα...το ενα..το αλλο...ξερω γω...
Link to comment
Share on other sites

Αλλο ενα θεμα που για μενα ειναι το πιο σημαντικο απο ολους αυτους που φωναzαν οτι εκαναν φορητοτητα λογω της προσφορας πηραν καποιοα απαντηση απο την Wind αν τους καλυπτει η προσφορα του 1.5gb. Γιατι εκει υπαρχει ενα σημαντικο θεμα παραπλανησης και ας αρνηστε μερικοι να το καταλαβεται. Παρακαλω αν καποιος πηρε μια ΕΠΙΣΗΜΗ απαντηση για το συγκεκριμμενο θεμα ας μας ενημερωσει.

για μένα όποιος έκανε φορητότητα το σωστό είναι να πάρει να την ακυρώσει και ίσως έτσι κερδίσουν κάτι γιατι αυτο που έγινε είναι απαράδεκτο

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Αλλο ενα θεμα που για μενα ειναι το πιο σημαντικο απο ολους αυτους που φωναzαν οτι εκαναν φορητοτητα λογω της προσφορας πηραν καποιοα απαντηση απο την Wind αν τους καλυπτει η προσφορα του 1.5gb. Γιατι εκει υπαρχει ενα σημαντικο θεμα παραπλανησης και ας αρνηστε μερικοι να το καταλαβεται. Παρακαλω αν καποιος πηρε μια ΕΠΙΣΗΜΗ απαντηση για το συγκεκριμμενο θεμα ας μας ενημερωσει.

 

για μένα όποιος έκανε φορητότητα το σωστό είναι να πάρει να την ακυρώσει και ίσως έτσι κερδίσουν κάτι γιατι αυτο που έγινε είναι απαράδεκτο

 

Απορω εγω αν καποιος ηθελε μονο την προσφορα για το internet γιατι μπηκε στην διαδικασια φορητοτητας και δεν πηρε μια νεα sim??Αυτος που μπηκε στην διαδικασια φορητοτητας λογω δωρεαν επικοινωνιας η προσφορα τον καλυπτει καθως δεν εχει καμια αλλαγη οσον αφορα στην επικοινωνια..Η απλη λογικη λεει οτι αν ηθελες μονο για το internet και οχι για επικοινωνια ποιος ο λογος φορητοτητας?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...