Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ρε σεις εγώ με iphone μπαίνω στο facebook και με χρεώνει

στην κανονική σελίδα μπαίνω.

και έχω και gint.b-online.gr

 

gwap βαλε..........;)

Link to comment
Share on other sites

Μισό λεπτό. Λέτε ότι αποκλειστικά και μόνο για τη σελίδα του facebook, δεν χρεώνεται η πλοήγηση στο νετ; Χωρίς κάποια ενεργοποίηση υπηρεσίας; Και δε χρεώνει μόνο αν πατήσεις www. ενώ χρεώνει στο m. ; Τι κουφό είναι αυτό; Αφού συνήθως ακόμα και www. να πληκτρολογήσεις αν μπαίνεις μέσω κινητού το αναγνωρίζει και σε μεταφορτώνει στο m...

 

Υ.Γ. Η «Νέα Καρτο...λακαμία» δεν έχει Wind sharing??? :shock:

Link to comment
Share on other sites

Πήγα σήμερα το απόγευμα σε κατάστημα Wind και ταυτοποίησα το καρτοκινητό μου και μου ζήτησαν μόνο ταυτότητα. Επίσης με χρέωσαν με 0,50 ευρώ. Τόσο μου είπαν είναι το κόστος της ταυτοποίησης. Τους είπα ότι στο 1269 και στο cc της Wind λένε ότι είναι δωρεάν, αλλά η υπάλληλος επέμενε ότι κάνουν λάθος! Μόλις γύρισα από το κατάστημα κάλεσα στο cc τους ρώτησα τι ισχύει και έκανα επίσημη καταγγελία και μου είπαν ότι θα το ελέγξουν. Υπάρχει περίπτωση να πουν ότι δεν πήραν τίποτα και να πληρώσω εγώ στο τέλος τη νύφη ? Πάντως, αξίζουν θέλω να πω ένα μεγαλό μπράβο στο cc της Wind καθώς και στον υπάλληλο που με εξυπηρέτηση γιατί μέχρι το τέλος της κλήσης μου είχε πει τουλάχιστον 5 φορές να γυρίσω στο κατάστημα και να ζητήσω τα λεφτά μου πίσω. Το θέμα, όμως, δεν είναι τα 50 λεπτά αλλά η κοροϊδία και τα ψέμματα που λένε οι υπάλληλοι.

 

Κακώς τα έδωσες και μάλιστα χωρία αποδεικτικό στοιχείο. Καλά έκανες και έκανες καταγγελία. Προσωπικά θα την έκανα μέσα από το κατάστημα και παρουσία της υπαλλήλου που πήρε τα 0,50 λεπτά του ευρώ.

Αν η εταιρεία είναι σωστή θα πρέπει να καλέσει το κατάστημα και να το υποχρεώσει να σε καλέσει και να σου επιστρέψει τα χρήματα. Ή για να μη σε ταλαιπωρεί με το να πας στο κατάστημα να σε πιστώσει κάποιο ποσό στη κάρτα σου.

Σαφώς και δεν είναι το ποσό που ενοχλεί αλλά η αντιμετώπιση του κάθε καημένου που επειδή άνοιξε ένα μαγαζί θεωρεί ότι είναι τόσο πονηρός ώστε όλο το σύμπαν να υποκλίνεται μπροστά του.

Αν θες γράψε σε παρακαλώ τη διεύθυνση αυτού του καταστήματος. Ίσως γλυτώσουν κάποιοι από αυτούς τους απαράδεκτους τύπους.

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω ότι δε χρειάζεται να μας πει τη διεύθυνση.

Πολύ απλά, πηγαίνουν κι άλλοι στο εν λόγω κατάστημα να κάνουν ταυτοποίηση κι αν ζητήσουν και πάλι ΤΟ 0,50€ μπορούν κάλλιστα να τους γνωστοποιήσουν-ενημερώσουν ότι υπάρχει καταγγελία εις βάρος τους γι' αυτόν ακριβώς το λόγο κι να τους απειλήσουν επίσης ότι επίκειται νέα καταγγελία.;)

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση που νομίζω οτι δεν το διάβασα πουθενά εκτός αν είναι αυτονόητο :O

Κατά την μεταφορά σου απο F2G στην νέα καρτοκινητή, οι πόντοι απο το winclub παραμένουν; Ισχύει κανονικά το winclub;;

iPad Pro 2020, iPhone 12 pro max
Link to comment
Share on other sites

 

Υ.Γ. Η «Νέα Καρτο...λακαμία» δεν έχει Wind sharing??? :shock:

 

Φυσιολογικό το βλέπω γιατί θα έβαζε κάποιος στην νέα καρτοκινητή χρόνο ομιλίας και με την υπηρεσία wind sharing θα το μετέφερε σε f2g κινητό για άλλες υπηρεσίες όπως το non stop της παρέας.

 

Δεν μπορείς να τα έχεις όλα.;);)

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση που νομίζω οτι δεν το διάβασα πουθενά εκτός αν είναι αυτονόητο :O

Κατά την μεταφορά σου απο F2G στην νέα καρτοκινητή, οι πόντοι απο το winclub παραμένουν; Ισχύει κανονικά το winclub;;

 

ναι ισχυει κανονικοτατα.:):)

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση που νομίζω οτι δεν το διάβασα πουθενά εκτός αν είναι αυτονόητο :O

Κατά την μεταφορά σου απο F2G στην νέα καρτοκινητή, οι πόντοι απο το winclub παραμένουν; Ισχύει κανονικά το winclub;;

 

παραμενουν ναι...!

Link to comment
Share on other sites

Το WIND Sharing και το WinClub τι ακριβώς είναι;

Θα μπορούσε κάποιος με λίγα λόγια να μου τα εξηγήσει;

 

Ευχαριστώ:happy:

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Το WIND Sharing και το WinClub τι ακριβώς είναι;

Θα μπορούσε κάποιος με λίγα λόγια να μου τα εξηγήσει;

 

Ευχαριστώ:happy:

 

Κάτσε να σου πω γρήγορα γιατί θα σου ρίξουν πέτρες.. :p:ninja:

 

Wind Sharing: Με την υπηρεσία «Wind Sharing» της Wind μπορείς να στέλνεις λεφτά σε καρτοκινητά F2G. Δυστυχώς, η υπηρεσία αυτή δεν υφίσταται στη «Νέα Καρτοκινητή». Περισσότερες πληροφορίες εδώ: http://www.wind.com.gr/pages.fds?langid=1&pageid=288

 

 

Win Club: Με το πρόγραμμα ανταμοιβής «Wind Club» η κάρτα αξίζει διπλά! Για κάθε ένα ευρώ που ανανεώνεις κερδίζεις 2 πόντους. Όταν μαζέψεις πολλούς πόντους μπορείς να τους εξαργυρώσεις σε δωρεάν υπόλοιπο (π.χ: Στους 300 πόντους έχει 8 ευρώ δωρεάν χρόνο ομιλίας) ή σε δωρεάν κινητά (αναλόγως τους πόντους που έχεις). Περισσότερες πληροφορίες εδώ: http://www.wind.com.gr/pages.fds?pageID=906&langID=1

Σου τα' δωσα όλα όχι όμως και το θάνατό μου. Αυτό άσε με να το κρατήσω εγώ.

http://img412.imageshack.us/img412/1559/28923n.gif

Καλό Πάσχα!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τη γρήγορη απάντηση:D

Πόντους θα κερδίσω κι αν βάλω από κατάστημα WIND ό,τι ποσό θέλω;

Αν πάρω από περίπτερο κάρτα ανανέωσης 20€, οι πόντοι που θα μπούνε θα είναι 40 ή 34 λόγω του φόρου καρτοκινητής;

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

...

Πόντους θα κερδίσω κι αν βάλω από κατάστημα WIND ό,τι ποσό θέλω;

...

 

Ναι.

 

...

Αν πάρω από περίπτερο κάρτα ανανέωσης 20€, οι πόντοι που θα μπούνε θα είναι 40 ή 34 λόγω του φόρου καρτοκινητής;

 

40 δεν έχει σχέση ο φόρος με τους πόντους του Wind club.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια καταργησαν την δεσμευση τιμης ? πηρα το 1342 για να βαλω το πακετο αντιστοιχο της q και εχει επιλογη μονο για f2g4 που ειναι το κανονικο f2g και νεα καρτοκινητη wind :(
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια καταργησαν την δεσμευση τιμης ? πηρα το 1342 για να βαλω το πακετο αντιστοιχο της q και εχει επιλογη μονο για f2g4 που ειναι το κανονικο f2g και νεα καρτοκινητη wind :(

 

φιλε εχεις χασει επεισοδια μαλλον:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

φιλε εχεις χασει επεισοδια μαλλον:lol::lol:

 

α τωρα το ειδα... ΑΙΣΧΟΣ WIND για τα πανηγυρια τελικα!!!!!

 

θα το σταματησει και στους παλιους ?

Link to comment
Share on other sites

α τωρα το ειδα... ΑΙΣΧΟΣ WIND για τα πανηγυρια τελικα!!!!!

 

θα το σταματησει και στους παλιους ?

οχι οι παλιοι μενουν οπως ηταν συμφωνα με την ανακοινωση της.:):)

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια καταργησαν την δεσμευση τιμης ? πηρα το 1342 για να βαλω το πακετο αντιστοιχο της q και εχει επιλογη μονο για f2g4 που ειναι το κανονικο f2g και νεα καρτοκινητη wind :(

 

Που θα πάει αυτή η εταιρεία τελικά;

 

13 χρόνια καρτοκινητής, από το 1997 μέχρι σήμερα

 

Μέσα σε αυτά τα 13 χρόνια έχει αλλάξει τρία ονόματα και καμιά δεκαπενταριά πακέτα καρτοκινητής - σχεδόν ένα πακέτο το χρόνο!

 

Bfree - Wind Card- Send Pack- Talk Pack- For All- EveryDay - All Day - Regular - Professional - Free2Go (να συνεχίσω;...)

 

Η ίδια ιστορία δίχως τέλος. Τελικά το μόνο βέβαιο στην Wind είναι ότι τίποτα δεν είναι βέβαιο :mad:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γι' αυτό άλλωστε δεν είναι τυχαίο το νέο όνομα της εταιρείας!

 

WIND = άνεμος

 

Έρχονται και φεύγουν τα πακέτα, σαν τον άνεμο!:p:lol:

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια καταργησαν την δεσμευση τιμης ? πηρα το 1342 για να βαλω το πακετο αντιστοιχο της q και εχει επιλογη μονο για f2g4 που ειναι το κανονικο f2g και νεα καρτοκινητη wind :(

 

ΔΙΑΚΟΠΗ ΕΜΠΟΡΙΚΗΣ ΔΙΑΘΕΣΗΣ ΤΩΝ ΟΙΚ. ΠΑΚΕΤΩΝ ΚΑΡΤΟΚΙΝΗΤΗΣ ΤΗΛΕΦΩΝΙΑΣ WIND ΥΠΟ ΤΗ « ΔΕΣΜΕΥΣΗ ΤΙΜΗΣ » ΓΙΑ ΝΕΟΥΣ ΣΥΝΔΡΟΜΗΤΕΣ - 8/2/2010

 

Η WIND ΕΛΛΑΣ Τηλεπικοινωνίες Α.Ε.Β.Ε. ανακοινώνει τη διακοπή εμπορικής διάθεσης των οικονομικών πακέτων καρτοκινητής τηλεφωνίας WIND υπό τη ‘Δέσμευση Τιμής’ για νέους συνδρομητές.

 

Οι συνδρομητές που ήδη βρίσκονται σε ένα από τα οικονομικά πακέτα της ‘Δέσμευσης Τιμής’ μπορούν να συνεχίσουν να απολαμβάνουν τις χρεώσεις και τις επιμέρους υπηρεσίες που διατίθενται στο εκάστοτε πακέτο, ενώ μπορούν να μεταφερθούν στο εμπορικά διαθέσιμο πακέτο του WIND F2G ή στην νέα WIND Καρτοκινητή καλώντας δωρεάν 1342 από το κινητό τους.

Link to comment
Share on other sites

ΔΙΑΚΟΠΗ ΕΜΠΟΡΙΚΗΣ ΔΙΑΘΕΣΗΣ ΤΩΝ ΟΙΚ. ΠΑΚΕΤΩΝ ΚΑΡΤΟΚΙΝΗΤΗΣ ΤΗΛΕΦΩΝΙΑΣ WIND ΥΠΟ ΤΗ « ΔΕΣΜΕΥΣΗ ΤΙΜΗΣ » ΓΙΑ ΝΕΟΥΣ ΣΥΝΔΡΟΜΗΤΕΣ - 8/2/2010

 

Η WIND ΕΛΛΑΣ Τηλεπικοινωνίες Α.Ε.Β.Ε. ανακοινώνει τη διακοπή εμπορικής διάθεσης των οικονομικών πακέτων καρτοκινητής τηλεφωνίας WIND υπό τη ‘Δέσμευση Τιμής’ για νέους συνδρομητές.

 

Οι συνδρομητές που ήδη βρίσκονται σε ένα από τα οικονομικά πακέτα της ‘Δέσμευσης Τιμής’ μπορούν να συνεχίσουν να απολαμβάνουν τις χρεώσεις και τις επιμέρους υπηρεσίες που διατίθενται στο εκάστοτε πακέτο, ενώ μπορούν να μεταφερθούν στο εμπορικά διαθέσιμο πακέτο του WIND F2G ή στην νέα WIND Καρτοκινητή καλώντας δωρεάν 1342 από το κινητό τους.

 

Αυτό σημαίνει ότι αν είμαι παλιός στο F2G 6 , καλέσω 1342 και πάω στο F2G θα μπορέσω μετά να διαλέξω το F2G 2 ή θα με εγκλωβίσει για πάντα στο F2G χωρίς να μπορώ ούτε να γυρίσω στο F2G 6 που είχα από πριν?

Edited by knaison

__________

 

Αν οι εκλογές άλλαζαν κάτι θα ήταν παράνομες

Link to comment
Share on other sites

ακριβώς είσαι εκφοβισμένος στο φ2γ6 μπορείς να πας σε φ2γ και νέα

καρτοκινητη αλλά όχι να επιστρέψεις ή να επιλεξεις αλλο πακετο 1,2,3,4,5,6,7,8.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά λέτε εμεις που μείναμε f2g2 να περιμένουμε μπας κ δώσει κάτι αντίστοιχο με το what's up με 3€ ή ούτε καν?

His wicked sense of humour /// suggests exciting sex

his fingers focus on her /// touches /// Venus is a boy

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά λέτε εμεις που μείναμε f2g2 να περιμένουμε μπας κ δώσει κάτι αντίστοιχο με το what's up με 3€ ή ούτε καν?

 

πιστευω θα δωσει.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά λέτε εμεις που μείναμε f2g2 να περιμένουμε μπας κ δώσει κάτι αντίστοιχο με το what's up με 3€ ή ούτε καν?

 

Το F2G2 ειναι αντιστοιχο του Frog και οχι του WhatsUp. Με την καταργηση της "Δεσμευσης Τιμης" εγω προτεινω να μην περιμςνουμε τιποτα αλλο εκτος απο το να κρατησουν το 0.10/λεπτο.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...