Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οι αριθμοι 690 που ανηκουν? πχ 6907******

Εχω την εντυπωση στην Q?

 

Οι Q Card αριθμοί έχουν 699, σωστά; Μόνο σε F2G έχω δει το 690.. :)

Link to comment
Share on other sites

Οι Q Card αριθμοί έχουν 699, σωστά; Μόνο σε F2G έχω δει το 690.. :)

 

Αρα wind να ξερουμε τι μας γινεται...

Το περασα για κανενα Κυπριακο αριθμο ή εξωτερικου ξερω γω...

Το 1292 υπηρεσια της vodafone δεν το αναγνωριζει ακομη..

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας! Μου έκλεψαν το κινητό και το κατάλαβα σχετικά γρήγορα κι έτσι διαπίστωσα ότι το έκλεισε μετά από 10-15 λεπτά απτην στιγμή που το έκλεψε αυτός που το έκλεψε. Είχα μέσα 15,19 ευρώ και την επόμενη μέρα που πήγα και πήρα κάρτα με τον ίδιο αριθμό είδα ότι είχα μέσα 0,19 ευρώ κι έτσι υποψιάζομαι μεταφορά υπολοίπου. Ξέρετε αν μπορώ να μάθω σε ποιον αριθμό έγινε η μεταφορά υπολοίπου?

Πήρα τηλ. στην εξυπηρέτηση πελατών και μου είπαν ότι γίνεται με ένα φαξ από ένα κατάστημα wind αλλά σε κατάστημα μου είπαν ότι ίσως να γινόταν αλλά θα έπρεπε να ήταν επώνυμο το κινητό μου...

Έστω ότι ισχύει αυτό που μου είπαν στο κατάστημα(που δεν μου πολυαρέσει) αν το κάνω τώρα επώνυμο το κινητό μου θα γίνεται να μάθω?:wacko:

Link to comment
Share on other sites

ρωτησε το. παντως ειναι πολυ πιθανονα εγινε κληση στο εξωτερικο και να σου τελειωσε τοσο γρηγορα η καρτα! ειναι πολυ λεπτο το θεμα. παντως να παρεις την κατασκευαστικη εταιρια του κινητου σου να δηλωσεις οτι ειναι κλεμμενο και αν το παει για σερβις την πατησε ο κλεφτης! δυστυχως μονο αυτα μπορεις να κανεις!

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας! Μου έκλεψαν το κινητό και το κατάλαβα σχετικά γρήγορα κι έτσι διαπίστωσα ότι το έκλεισε μετά από 10-15 λεπτά απτην στιγμή που το έκλεψε αυτός που το έκλεψε. Είχα μέσα 15,19 ευρώ και την επόμενη μέρα που πήγα και πήρα κάρτα με τον ίδιο αριθμό είδα ότι είχα μέσα 0,19 ευρώ κι έτσι υποψιάζομαι μεταφορά υπολοίπου. Ξέρετε αν μπορώ να μάθω σε ποιον αριθμό έγινε η μεταφορά υπολοίπου?

Πήρα τηλ. στην εξυπηρέτηση πελατών και μου είπαν ότι γίνεται με ένα φαξ από ένα κατάστημα wind αλλά σε κατάστημα μου είπαν ότι ίσως να γινόταν αλλά θα έπρεπε να ήταν επώνυμο το κινητό μου...

Έστω ότι ισχύει αυτό που μου είπαν στο κατάστημα(που δεν μου πολυαρέσει) αν το κάνω τώρα επώνυμο το κινητό μου θα γίνεται να μάθω?:wacko:

 

εμενα οταν μου εκλεψαν το κινητο πηγα αμεσως σε καταστημα wind, και εκανα αιτηση για αναλυτικο λογαριασμο εξερχομενης κινησης. η αιτηση εγινε τηλεφωνικα και την εκανε μια πολυ ευγενικη υπαλληλος του καταστηματος. νομιζω οτι πηρε τηλεφωνο στην εξυπηρετηση των καταστηματων ειχε την ταυτοτητα μου μπροστα της και ελεγε τα στοιχεια μου. το καρτοκινητο μου δεν ηταν επωνυμο, ειχα δωσει απλα τα στοιχεια μου για το win club. που δεν εχει σχεση ομως με το επωνυμο καρτοκινητο. η αιτηση ηρθε μετα απο κανενα 2μηνο σπιτι μου σε ενα φακελο που δεν ειχε κανενα αναγνωριστικο απο εξω οτι ειναι της wind, και ειχε αναλυση ολης της εξερχομενης κινησης της ημερας που μου εκλεψαν το κινητο.

 

αν ειχες 15,19 δεν μπορει να εκαναν sharing 15 ευρω γιατι δεν θα τους αφηνε το συστημα μιας και η υπηρεσια εχει κοστος 0,25 η 0,50 λεπτα αναλογα με τον τροπο που μετεφεραν τα χρηματα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσε κάποιος να μου δώσει μια γνώμη επάνω σε αυτό;

Ευχαριστώ! :happy:

[sIGPIC][/sIGPIC]

It only ends once. Anything that happens before that is just progress.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έφερα τον βασικό μου αριθμό στο f2g :).

Τώρα κάνω όλες τις αναγκαιές κινήσεις για να έχω τα οφέλη του πακέτου για χρήση Προς Όλους.

Κατά σειρά κάνω τα εξής:

 

Edited:

Τι κάνουμε μόλις αποκτήσουμε ένα F2G;

1. Καλούμε το 1264 για να ενεργοποιήσουμε το πακέτο μας δωρεάν.

[2. Προαιρετικό. Καλούμε το 1342 και επιλέγουμε το πακέτο "free to go" για 34% φτηνότερες χρεώσεις, για να είμαστε σίγουροι σε κάθε περίπτωση ότι δεν θα ξεμείνουμε στο παλιό καρτοκινητό wind.]

3. Καλούμε το 1342 και επιλέγουμε το πακέτο f2g2 πατώντας το 6.

4. Στέλνουμε κενό SMS στο 19088 για να γραφτούμε στο Win Club.

5. Στέλνουμς BONUS στο 1209 για να ενεργοποιήσουμε την προσφορά με τα 50' και 50 SMS σε κάθε ανανέωση πάνω από 10€.

6. καλούμε το 1242 και πατάμε 1 για να έχουμε αφορολόγητες τις κάρτες πάνω από 15 ευρώ.

7. Προαιρετικό. Προσθέτουμε χρήματα με κάποιον από τους γνωστούς πιθανούς τρόπους.

8. Προαιρετικό. Στέλνουμε κενό SMS στο 1240 για να ενεργοποιήσουμε την υπηρεσία Bonus εισερχομένων κλήσεων, χρέωση 1€.

9. Προαιρετικό. Καλούμε το 1265 και επιλέγουμε κάποιο από τα προσφερόμενα non stop

 

Το συμπλήρωσα, εντάξει τώρα;

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια διόρθωση

 

1. Καλούμε το 1264 εντελώς δωρεάν και ω του θαύματος το F2G ενεργοποιήτε χωρίς καμμία απολύτως χρέωση

9. καλούμε το 1242 και πατάμε 1 για να έχουμε αφορολόγητες τις κάρτες πάνω από 15 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

ισχυει ακομα BONUS στο 1209?ρε την wind δεν πιανεται. αφου δεν σταματουν ποτε οι προσφορες τι βαζει ημερομηνια ληξεως?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ισχυει ακομα BONUS στο 1209?ρε την wind δεν πιανεται. αφου δεν σταματουν ποτε οι προσφορες τι βαζει ημερομηνια ληξεως?

 

Παράταση μέχρι 30/10

Link to comment
Share on other sites

ισχυει ακομα BONUS στο 1209?ρε την wind δεν πιανεται. αφου δεν σταματουν ποτε οι προσφορες τι βαζει ημερομηνια ληξεως?

 

Για θυμίστε μου, βρε παιδιά, ποιο μπόνους είναι αυτό στο 1209? Με τόσους αριθμούς προσφορών και μπόνους έχω χάσει τα αυγά και τα πασχάλια.

Link to comment
Share on other sites

Για θυμίστε μου, βρε παιδιά, ποιο μπόνους είναι αυτό στο 1209? Με τόσους αριθμούς προσφορών και μπόνους έχω χάσει τα αυγά και τα πασχάλια.

 

Στέλνεις bonus στο 1209 και με κάθε ανανέωση από 10 ευρώ και πάνω σου δίνει δώρο 50 λεπτά και 50 μηνύματα προς όλους. http://www.wind.com.gr/pages.fds?langID=1&pageid=1666

Link to comment
Share on other sites

Για θυμίστε μου, βρε παιδιά, ποιο μπόνους είναι αυτό στο 1209? Με τόσους αριθμούς προσφορών και μπόνους έχω χάσει τα αυγά και τα πασχάλια.

 

αν δεν το εχεις ενεργοποιησει, να το ενεργοποιησεις αμεσως. συμφερει πολυ

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Στέλνεις bonus στο 1209 και με κάθε ανανέωση από 10 ευρώ και πάνω σου δίνει δώρο 50 λεπτά και 50 μηνύματα προς όλους. http://www.wind.com.gr/pages.fds?langID=1&pageid=1666

 

αν δεν το εχεις ενεργοποιησει, να το ενεργοποιησεις αμεσως. συμφερει πολυ

 

Ευχαριστώ παιδιά, το είχα ενεργοποιήσει αλλά το είχα ξεχάσει:

 

επειδή συνήθως βάζω κάρτες των 11 ευρώ, τώρα με το τέλος του 12%, μου πιστώνεται κάτω από 10 ευρώ στην κάρτα και έτσι ήμουν εκτός της προσφοράς.

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται να μάθω αν κάποιος έχει σύνδεση ή κάρτα και τί πακέτο; Για το αν έχει f2g ξέρω ότι στέλνεις τον αρθιμό του τηλεφώνου στο 1274. Για τα υπόλοιπα;:O

Nokia 3310 > Nokia 3100 > HTC P3300 > HTC Desire C > Lenovo A328 > Lenovo Vibe Shot

& Samsung Galaxy Note 8.0

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται να μάθω αν κάποιος έχει σύνδεση ή κάρτα και τί πακέτο; Για το αν έχει f2g ξέρω ότι στέλνεις τον αρθιμό του τηλεφώνου στο 1274. Για τα υπόλοιπα;:O

Καλείς από σταθερό τηλέφωνο το 6935601268 και ακολουθείς την διαδικασία ανανέωσης χωρίς να φτάσεις να βάλεις χρόνο

Θα σου πει και τι υπόλοιπο έχει και σε πιο πακέτο βρίσκεται.

Αν είναι σύνδεση επίσης δεν θα σε αφήσει να προχωρήσεις την ανανέωση

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ!!!:D

 

Μου λέει: "Ο αριθμός του κινητού που έχετε πληκτρολογήσει έχει λήξει"... Αυτό σημαίνει ότι δεν χρησιμοποιείται;:confused:

Nokia 3310 > Nokia 3100 > HTC P3300 > HTC Desire C > Lenovo A328 > Lenovo Vibe Shot

& Samsung Galaxy Note 8.0

Link to comment
Share on other sites

Πιο Πιθανό είναι να μην υπάρχει πια αυτός ο Αριθμός . Όταν τον καλέσεις κατευθείαν τι λέει ?
Link to comment
Share on other sites

Από σήμερα σταμάτησε ο διπλασιασμός στα πακέτα σύνδεσης upgrade....Eπίσημη ενημέρωση στα καταστήματα της wind, και ο ίδιος το τσέκαρα.Δυστυχώς
Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Έσφιξαν κι άλλο τα πράγματα αγαπητέ Κωνσταντίνε... Να δούμε πόσο θα σφίξουν κι άλλο... :-)

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Έσφιξαν κι άλλο τα πράγματα αγαπητέ Κωνσταντίνε... Να δούμε πόσο θα σφίξουν κι άλλο... :-)

 

τοσο μεσα εμπαιναν απο αυτο?ποσα ηταν πια αυτα τα πακετα upgrade?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορείς να φανταστείς... Της κακομοίρας γίνεται ;-)

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορείς να φανταστείς... Της κακομοίρας γίνεται ;-)

 

βασικα να κανω μια ερωτηση, τι ειναι ακριβως το πακετο upgrade?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...