Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μολις εκανα ανανεωση 30 ευρω με την bonus visa και ολα εγιναν κανονικα.μου εδωσε δωρο 15 ευρω.εχω forthnet.

Χαίρω πολύ. Εσύ έκανες την ανανέωση 24ώρες αφότου είχα γράψει για το πρόβλημα της φορθνετ. Προφανώς και θα λύθηκε μέχρι τότε...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Αν μεταβω στο f2g 2 θα μου διακοπει η ηπηρεσια οπου μου δινει 1000 λεπτα και 1000 sms προς ολους τους f2g για ολο το 2009?

 

Όχι.. Δεν υπάρχει πρόβλημα.. Δεν τα χάνεις..

Link to comment
Share on other sites

Ένα ακόμα μεγάλο μπράβο στη WIND, μια προσφορά χωρίς καθόλου διαφήμιση που θα επωφελήσει τους ήδη ψαγμένους συνδρομητές της και ας μη διαφημιστεί καθόλου αφού ανήκει στη δέσμευση τιμής. Βασικά φαίνεται παράλογο να μην απαντήσει στη frog μέσω της Q και απλά να μας δώσει έτσι αθόρυβα τις νέες προσφορές ενώ διατυπώνει ξεκάθαρα στους όρους ότι δεν είναι υποχρεωμένη να ενσωματώνει στη δέσμευση προσφορές περιορισμένης διάρκειας

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν καταργούνται τα 120' για τα σταθερά.

Αυτό που καταργείται από την 1η Ιουνίου είναι:

τα 1000' που τώρα είναι 850' για f2g και 150' για σταθερά θα ειναι μονο 600' για f2g. Τα 120'/ 5€ προς σταθερά παραμένουν κανονικά.

Από την στιγμή που έχεις την προσφορά του 2009 με τα 1000'+1000sms, η λογική ήταν να εκμεταλλευτείς τα 600' του νον-στοπ προς σταθερά.

Γι'αυτό όλοι λέγανε πριν πως "καταργήσαμε τα σταθερά", που σημαίνει οτι όπου και αν βρισκόσουν, χρησιμοποιούσες το κινητό σου αντί το σταθερό για αστικές και υπεραστικές κλήσεις. Ακόμη και μέσα στο σπίτι ή στο γραφείο!

Οπότε με 7,5 ευρώ είχες 600' προς σταθερά μιας και τα 1000' προς F2G είναι υπεραρκετά για έναν μέσο καρτοχρήστη.

600'=7,5 ευρώ=0,0125ε/λεπτό!

Τώρα με την αλλαγή έχεις είτε 150' προς σταθερά με 7,5 ευρώ (0,05ε/λεπτό), είτε 120' με 5ε/μήνα (0,04ε/λεπτό).

Η αστική χρέωση από σταθερό είναι 0,03ε/λεπτό (ΟΤΕ), άρα δεν συμφέρει η Wind.

Συμφέρει η υπεραστική βέβαια που κυμαίνεται από 0,065 εώς 0,07ε/λεπτό, ανάλογα με τις μέρες και τις ώρες, αλλά και πάλι δεν είναι ελκυστική διαφορά.

Αυτό που θέλω να πω οτι δεν είναι και φοβερή προσφορά με τεράστια διαφορά από την υπόλοιπη σταθερή τηλεφωνία.

Τα 600'=7,5ευρώ=0,0125ε/λεπτό, αυτή μάλιστα ήταν super προσφορά και σε συνδυασμό με την σημερινή αλα φρογκ τροποποίηση του F2G2, θα δημιουργούσαν τον καλύτερο συνδυασμό πακέτου στην κινητή τηλεφωνία και θα προσέλκυαν χιλιάδες νέους πελάτες. ;)

Link to comment
Share on other sites

εχω ενεργοποιημενο το Wind plus non stop για Ιντερνετ αυτο που πληρωνεις για να το εχεις 3,99

 

αμα παω απο το F2G1 στο F2G2 για αλλαγη πακετου χανω την ενεργοποιηση του wind plus non stop?

 

 

 

 

EDIT: συγνωμη δεν ειδα οτι στην προηγουμενη σελιδα εχει ηδη απαντηθει! αν θελει καποιος MOD ας το σβυσει!

+bobb -=azor=-
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι, αν περασω τα 40mb που δινει το wind plus non stop τοτε θα χρεωθω?

 

Θεωρητικά θα χρεωθείς, εγώ πάντως κάθε μήνα το ξεπερνάω κατά πολύ το όριο κ μέχρις στιγμής δεν εχω χρεωθεί ποτέ.

Link to comment
Share on other sites

Θεωρητικά θα χρεωθείς, εγώ πάντως κάθε μήνα το ξεπερνάω κατά πολύ το όριο κ μέχρις στιγμής δεν εχω χρεωθεί ποτέ.

 

Επίσης!Να φανταστείτε σήμερα μόνο κατέβασα αρχείο των 97 mb!

Link to comment
Share on other sites

Παντως και εγω τα ξεπερασα και ακομα δεν με χρεωσε. Ομως ειναι βλακεια αυτο το πραγμα που σε αλλους χρεωνει και σε αλλους οχι, ξερεις τι αγχος τραβαω μετα που παιρνω να δω το υπολοιπο??

Πρεπει η wind επιτελους να σοβαρευτει στο συγκεκριμενο θεμα..

Link to comment
Share on other sites

Και σε μενα μολις ηρθε, δεν γραφει ομως αν πρεπει να στειλεις μηνυμα ή μπαινει αυτοματα. Να σου πω δεν το περιμενα αλλα..ωραιο Πασχα θα κανουμε!!

 

εμένα δεν μου έχει έρθει κανένα μήνυμα ακόμα. αυτό σημαίνει πως δεν ισχύουν οι καινούργιες χρεώσεις για μένα;:confused:

 

Οποτε μαλλον πρεπει να γυρισουμε απο Q σε frog . Περαστηκε και στο site http://www.wind.com.gr/pages.fds?pageID=1415&langID=1 .

 

Αν αλλαξω απο Q σε frog θα χασω τα 50+50 που εχω απο ανανεωση;

 

ισχύει για όλους μάλλον, f2g1 + f2g2 :-)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Αν μεταβω στο f2g 2 θα μου διακοπει η ηπηρεσια οπου μου δινει 1000 λεπτα και 1000 sms προς ολους τους f2g για ολο το 2009?

Έχω τα 1000 λέπτα και 1000 sms προς όλους τους f2g για όλο το 2009 και ταυτόχρονα είμαι στο f2g 2 χωρίς κανένα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους, ρε παιδιά, φτηνό κινητό προς όλους!

Πήρα χτες με το f2g2 για ευχές κλπ με την άνεση μου, μίλησα χαλαρά, με το πάσο μου, σαν άνθρωπος :lol:

Αυτό είναι! Σούπερ! :D

 

Μόνο που ανησυχώ, μήπως μπουν πολύ μέσα και το κλείσουν το μαγαζί στο τέλος; :worry:

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιο πακετο για βιντεοκλησεις στο f2g? Λιγο που εψαξα δεν βρηκα κατι.

 

 

Edit: Ακυρο βρηκα.

 

Η χρεωση βιντεοκλησης σε αριθμο που δεν ειναι wind ξερει κανεις ποσο ειναι?

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους, ρε παιδιά, φτηνό κινητό προς όλους!

Πήρα χτες με το f2g2 για ευχές κλπ με την άνεση μου, μίλησα χαλαρά, με το πάσο μου, σαν άνθρωπος :lol:

Αυτό είναι! Σούπερ! :D

 

Μόνο που ανησυχώ, μήπως μπουν πολύ μέσα και το κλείσουν το μαγαζί στο τέλος; :worry:

κερδος εχουν!

ο χρονος ειναι χρημα!

τι ειναι προτιμοτερο?

η μερες να κυλανε χωρις να γινονται κλησεις και οι κεραιες απλα να υπαρχουν για ντεκορ?

η να << μπουκωνουν >> οι κυψελες απο την πολυ κινητικοτητα στο δικτυο?

δεν προκειται να ακυρωσουν τιποτα!

εκτος και να κανουν με καποιο αλλο ποιο επικερδεσ σκοπο:confused:

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καταλαβαίνω ότι δεν είναι υλικό εμπόρευμα ο χρόνος ομιλίας,

αλλά όταν εγώ μιλάω με τελική τιμή με ΦΠΑ με 0.06667€ το λεπτό με VF πχ, και με 0.028€ το λεπτό με σταθερά

(υπολογίζω μόνο την έκπτωση του +50% που έχω πάρει από το ίντερνετ και αφήνω έξω τα 50' δωρεάν),

η Wind τι πληρώνει στη Vodafone και στον ΟΤΕ;

Έχει παρόλα αυτά κέρδος :confused:;

Και σε αυτήν την περίπτωση τα άλλα πακετά που χρεώνουν 0,35€ το λεπτό πόσο κέρδος έχουν; :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους, ρε παιδιά, φτηνό κινητό προς όλους!

Πήρα χτες με το f2g2 για ευχές κλπ με την άνεση μου, μίλησα χαλαρά, με το πάσο μου, σαν άνθρωπος :lol:

Αυτό είναι! Σούπερ! :D

 

Μόνο που ανησυχώ, μήπως μπουν πολύ μέσα και το κλείσουν το μαγαζί στο τέλος; :worry:

 

Μην το φωνάζεις βρε συ! :X

 

Θα καταλάβει η WIND ότι μας συμφέρει αυτό που έκανε και θα το καταργήσει κι αυτό! :lol:

 

Χωρίς πλάκα τώρα, παρατηρησα κι εγώ ότι με το F2G2 και τις νέες χρεώσεις έχω αρχίσει να μιλάω περισσότερο και να κάνω περισσότερες κλήσεις πιο "άνετα", χωρίς να το πολυσκέφτομαι...δε νομίζω να ενοχλεί την WIND αυτό, μάλλον κερδισμένη βγαίνει και αυτή!

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

εμένα δεν μου έχει έρθει κανένα μήνυμα ακόμα. αυτό σημαίνει πως δεν ισχύουν οι καινούργιες χρεώσεις για μένα;:confused:

Οι καινούργιες χρεώσεις είναι αυτόματα ενεργοποιημένες για όλους τους χρήστες του Wind F2G2 ανεξαρτήτως αν έχουν λάβει μήνυμα.:)

Link to comment
Share on other sites

Η χρεωση βιντεοκλησης σε αριθμο που δεν ειναι wind ξερει κανεις ποσο ειναι?

 

Όσο κοστίζει και μια απλή κλήση

Link to comment
Share on other sites

Όσο κοστίζει και μια απλή κλήση

 

Όχι! Στα καρτοκινητά δεν είναι έτσι! Η βίντεοκλήση είναι περίπου 70 λεπτά το λεπτό.. Δε θυμάμαι ακριβώς το πόσο αλλά κάπου εκεί είναι..

Αλήθεια οι βίντεοκλήσεις έχουν ελάχιστη χρέωση και αν ναι πόσο;

Link to comment
Share on other sites

Όχι! Στα καρτοκινητά δεν είναι έτσι! Η βίντεοκλήση είναι περίπου 70 λεπτά το λεπτό.. Δε θυμάμαι ακριβώς το πόσο αλλά κάπου εκεί είναι..

Αλήθεια οι βίντεοκλήσεις έχουν ελάχιστη χρέωση και αν ναι πόσο;

 

Αυτή η χρέωση που αναφέρεις φίλε Στέφανε ήταν πριν κάτι χρόνια! Τώρα έχει την ίδια ακριβώς χρέωση με την απλή κλήση π.χ. αν είσαι στο F2G1 ή F2G2 κοστίζει 0,21€/λεπτό κ χωρίς ελάχιστη χρέωση(στα συγκεκριμένα πακέτα βέβαια)!

Μια δοκιμή θα σε πείσει!

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η χρέωση που αναφέρεις φίλε Στέφανε ήταν πριν κάτι χρόνια! Τώρα έχει την ίδια ακριβώς χρέωση με την απλή κλήση π.χ. αν είσαι στο F2G1 ή F2G2 κοστίζει 0,21€/λεπτό κ χωρίς ελάχιστη χρέωση(στα συγκεκριμένα πακέτα βέβαια)!

Μια δοκιμή θα σε πείσει!

 

Πραγματικά έτσι είναι! Το δοκιμασα και εγω.. Αυτό έχει ανακοινωθεί, ακουστεί κάπου ή είναι απο τα "μυστικά" κόλπα της wind (όπως η χρέωση ανά 3 λεπτά για το πακέτο της χρονιάς που ακόμα δεν ισχύει αν και στο site το αναφέρει απο την πρώτη στιγμή); Μόνο για τα συμβόλαια είχα ακούσει που είχαν ανακοινώσει όλες οι εταιρείες.. Όσο και αν έψαξα το μόνο που βρήκα ήταν στο τιμοκατάλογο του βασικού f2g που λέει για 0,0119 ευρώ το δευτερόλεπτο! Και σε αυτή την χρέωση σε παραπέμπει και στη δέσμευση τιμής όταν λέει ότι οι υπόλοιπες χρεώσεις είναι όπως του κανονικού f2g..

Εντυπωσιάστηκα πραγματικά.. Ωραίες εκρήξεις μας επιφυλάσσει αυτή η wind!

Link to comment
Share on other sites

Μην το φωνάζεις βρε συ! :X

 

Θα καταλάβει η WIND ότι μας συμφέρει αυτό που έκανε και θα το καταργήσει κι αυτό! :lol:

 

Χωρίς πλάκα τώρα, παρατηρησα κι εγώ ότι με το F2G2 και τις νέες χρεώσεις έχω αρχίσει να μιλάω περισσότερο και να κάνω περισσότερες κλήσεις πιο "άνετα", χωρίς να το πολυσκέφτομαι...δε νομίζω να ενοχλεί την WIND αυτό, μάλλον κερδισμένη βγαίνει και αυτή!

 

ας αφησουμε τις νεες χρεωσεις και ας παρουμε την προσφορα με τα 1000 λεπτα που την ειχαν και οι τρεις εταιριες. ενεργοποιησαμε ολοι την προσφορα και μιλαμε. εχουμε περασει μια νεα συνηθεια στη ζωη μας οπου μιλαμε πιο πολυ απο το κινητο. αυτο θελουν και οι εταιριες γιατι του χρονου αν δεν βγαλουν καμια παρομοια προσφορα ή αυξησουν τις τιμες τοτε το κερδος τους θα το βγαλουν αφου εχουμε την συνηθεια να μιλαμε πολυ. και μεχρι να την κοψουμε αυτη την συνηθεια θα περασουν κανα 2 χρονακια και επειτα θα ξαναμειωσουν τις τιμες. ενας κυκλος ειναι που θυματα ειμαστε παλι εμεις! :)

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

ας αφησουμε τις νεες χρεωσεις και ας παρουμε την προσφορα με τα 1000 λεπτα που την ειχαν και οι τρεις εταιριες. ενεργοποιησαμε ολοι την προσφορα και μιλαμε. εχουμε περασει μια νεα συνηθεια στη ζωη μας οπου μιλαμε πιο πολυ απο το κινητο. αυτο θελουν και οι εταιριες γιατι του χρονου αν δεν βγαλουν καμια παρομοια προσφορα ή αυξησουν τις τιμες τοτε το κερδος τους θα το βγαλουν αφου εχουμε την συνηθεια να μιλαμε πολυ. και μεχρι να την κοψουμε αυτη την συνηθεια θα περασουν κανα 2 χρονακια και επειτα θα ξαναμειωσουν τις τιμες. ενας κυκλος ειναι που θυματα ειμαστε παλι εμεις! :)

 

το σκεπτικο σου δεν ειναι παραλογο, αλλα δεν νομιζω καποιοσ να μιλαει του χρονου πολυ κ να πληρωνει πολλα περισσοτερα μονο κ μονο επειδη του εγινε συνηθεια. προσωπικα κοβω μαχαιρι οτι πληγωνει την τσεπη μου. εστω κ αν προκειται για συνηθεια, οχι ενοσ μονο χρονου, αλλα πολλων ετων.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...