Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για ποιο προγραμμα μιλας?Ποσο υπολοιπο εχεις?

 

Φιλε μου τι εννοεις "ενα προς ενα"?

Στο νον στοπ αναφέρεσαι?

 

Αναφερομαι στο Ενα λεπτο το Λεπτο μεσω f2g5 (Αντιστοιχο Vodafone).10 ευρω εχω σχεδον.Το ενεργοποιησα το πασχα και καθε μηνα προσθετο τους 2 αριθμους για να μιλαω μαζι τους με 1 λεπτο το λεπτο.

 

Και σημερα μου ηρθε το μηνυμα που ανεφερα.

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Θα σου απαντησω γιατι το έκανε.

δεν φταιει η wind (τοσο!) γιατι το f2g5 ειναι δεσμευση τιμης πακετου της vodafone και η vodafone εκανε αυτη τη τροποποίηση (που θέλει ανανέωση) και απλα η wind την εφάρμοσε και στο f2g5

Link to comment
Share on other sites

Αναφερομαι στο Ενα λεπτο το Λεπτο μεσω f2g5 (Αντιστοιχο Vodafone).10 ευρω εχω σχεδον.Το ενεργοποιησα το πασχα και καθε μηνα προσθετο τους 2 αριθμους για να μιλαω μαζι τους με 1 λεπτο το λεπτο.

 

Και σημερα μου ηρθε το μηνυμα που ανεφερα.

 

Εδώ η απάντηση http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=1240 το F2G5 ειναι αντιστοιχο του vodafone a la carte.

Link to comment
Share on other sites

Για να απολαμβάνετε την προνομιακή χρέωση του 0,01 € / λεπτό προς 2 αγαπημένα σας πρόσωπα θα πρέπει απλά να έχετε κάνει μια ανανέωση αξίας τουλάχιστον 10€ εντός των προηγούμενων 30 ημερών

 

Ωπα εννοεις οτι αλλαξε απο την ιδια την vodafone?Δηλαδη για καθε μηνα πληρωνουμε 10 ευρω νταβά?Ωχ ωχ ωχ ωχ......

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

 

Ωπα εννοεις οτι αλλαξε απο την ιδια την vodafone?Δηλαδη για καθε μηνα πληρωνουμε 10 ευρω νταβά?Ωχ ωχ ωχ ωχ......

 

Πηγαινε στο F2G6 που ειναι αντιστοιχο της cosmokartas.Μεχρι στιγμης η cosmote δεν εχει κανει αυτην την αλλαγη.Αν την κανει και αυτη τοτε η πιο συμφερουσα λυση ειναι το nonstop600 που σου δινει 600 λεπτα ομιλιας προς δυο αριθμους WIND με 5EURO ανα μηνα.

Link to comment
Share on other sites

Σορρυ βλακεια ειπα η voda μου το στειλε,απλως εχω μια συσκευη μαι 2 sim μια voda + 1 wind και νομιζα πωε το ελαβα απο την wind το μυνημα.Παντως ας ελπισουμε πως η wind θα αρκεστει στην παρενοχληση να δηλωνουμε τους αριθμους μια φωρα το μηνα,και οχι αυτην την αηδια με την ανανεωση.

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Σορρυ βλακεια ειπα η voda μου το στειλε,απλως εχω μια συσκευη μαι 2 sim μια voda + 1 wind και νομιζα πωε το ελαβα απο την wind το μυνημα.Παντως ας ελπισουμε πως η wind θα αρκεστει στην παρενοχληση να δηλωνουμε τους αριθμους μια φωρα το μηνα,και οχι αυτην την αηδια με την ανανεωση.

 

Εφοσον το F2G5 ειναι αντιστοιχο του ala carte συντομα θα γινει και σε αυτο η τραγικη αλλαγη αυτη..

Link to comment
Share on other sites

Καλα θενξ αυτο θα κανω για την wind, αλλα εγω σπαστηκα τωρα κυριως με την voda,αντε να πειθω τωρα ολους να το γυρισουμε σε cu.

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Βασικά αν σε παρηγορεί κι εγώ βοντα είχα (cu) κι ενώ ειχε πολύ καλές προσφορες τωρα τελευταία βάλθηκε να τις καταργήσει όλες και γυρνάει στο παλιό καλό εαυτό της.

Πολλά ψιλά γράμματα και προυποθέσεις για τις υπηρεσίες της...

Αναλογα με το ποιο δίκτυο είναι οι φίλοι σου βλέπεις και κάνεις...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που έχω cu εδώ και πολλά χρόνια δεν έχω δει μέχρι στιγμής να έχει καταργήσει κάτι. Οι προσφορές που βγάζει έχουν από την αρχή ημερομηνία λήξης. Όμως τα σταθερά πακέτα βελτιώνονται με τον καιρό, όπως το talk a lot.
Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση, αν βαλω στο f2g το πακετο του mo mad δεν θα εχω τον διπλασιασμο και τα δωρεαν μηνυματα ε;

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση, αν βαλω στο f2g το πακετο του mo mad δεν θα εχω τον διπλασιασμο και τα δωρεαν μηνυματα ε;

 

Όχι... :cry:

.
Link to comment
Share on other sites

και κατι αλλο. για να παω απο f2g σε mo'mad πρεπει να πληρωσω ε;

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Nomizw oti etsi eixa diavasei apo kapoio melos tou forum.. Vevaia den to kserw egw o idios.. Pantws tha ginetai sigoura me diplh foritotita h allagh, mono pou thelei ena mina peripou h diadikasia!
Link to comment
Share on other sites

μαλιστα καταλαβα.. παμε για καινουργιο πακετο...

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ας βοηθήσει όποιος ξέρει. Έχω μια συσκευή που χρησιμοποιώ για να μιλώ με άλλους 3 με καρτοκινητή vodafone και μιλούσαμε με 0,01 ανά λεπτό ομιλίας. Αυτό από σήμερα η vodafone το αλλάζει. Υπάρχει κάτι παραπλήσιο σε vodafone ή πρέπει ν'αλλάξω εταιρία; Αν ναι ποια έχει το ίδιο πρόγραμμα;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Ολες το εχουν,απλως η καθε μια για το δικτυο της.Η κοσμοτε εχει ενας προς ενα σε κοσμοτε και η wind αντιστοιχα μεσω των f2gx μπορεις απο wind σε wind με ενα λεπτο το λεπτο.

 

Αν σε ενδιαφερει να μιλας προς vodafone,αυτη την στιγμη η πειθεις τους αλλους να το κανετε cu και να μιλατε σαν παρεα με 5 eyrv 600 λεπτα,η γυρνατε ολοι σε κοσμοτε η wind.

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ας βοηθήσει όποιος ξέρει. Έχω μια συσκευή που χρησιμοποιώ για να μιλώ με άλλους 3 με καρτοκινητή vodafone και μιλούσαμε με 0,01 ανά λεπτό ομιλίας. Αυτό από σήμερα η vodafone το αλλάζει. Υπάρχει κάτι παραπλήσιο σε vodafone ή πρέπει ν'αλλάξω εταιρία; Αν ναι ποια έχει το ίδιο πρόγραμμα;

Ευχαριστώ

 

2 τρόπους μπορώ να σκεφτώ: 1) Η θα πας στην cosmote στο αντίστοιχο πρόγραμμα ή 2) θα πας στη wind και μέσω της Δέσμευσης Τιμής θα επιλέξεις το f2g αντίστοιχο της κοσμοκάρτας.

Και τα 2 θα σε βολέψουνε υπό την προϋπόθεση ότι 1) και οι άλλοι 3 θα αλλάξουν εταιρεία και 2) η cosmote δε θα προβεί σε αντίστοιχη κίνηση με τη vodafone, γιατί αν το κάνει θα ακολουθήσει και η wind μέσω της Δέσμευσης Τιμής

Link to comment
Share on other sites

2 τρόπους μπορώ να σκεφτώ: 1) Η θα πας στην cosmote στο αντίστοιχο πρόγραμμα ή 2) θα πας στη wind και μέσω της Δέσμευσης Τιμής θα επιλέξεις το f2g αντίστοιχο της κοσμοκάρτας.

Και τα 2 θα σε βολέψουνε υπό την προϋπόθεση ότι 1) και οι άλλοι 3 θα αλλάξουν εταιρεία και 2) η cosmote δε θα προβεί σε αντίστοιχη κίνηση με τη vodafone, γιατί αν το κάνει θα ακολουθήσει και η wind μέσω της Δέσμευσης Τιμής

 

Η να πάτε όλοι σε cu καινα μειλάτε με το CU TALK A LOT 600 και να έχετε 600 λεπτά ομιλίας με 5 ευρώ. Αντίστοιχο του call600.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί να πάνε στο cu?

Το free2go1 εχει φθηνότερες χρεώσεις απ'το cu και περισσότερες επιλογές νον στοπ

Link to comment
Share on other sites

Γιατί να πάνε στο cu?

Το free2go1 εχει φθηνότερες χρεώσεις απ'το cu και περισσότερες επιλογές νον στοπ

 

Ρε φίλε το παλικάρι έχει vodafone. Έλεος με αυτή την wind. Το θέμα είναι δίνουμε λύσεις και όχι να βάζουμε ολόκληρη παρέα να αλλάξει συνήθειες και να τους λέμε να πάνε στο ένα ή στο άλλο δίκτυο από την στιγμή που και το δικό τους τους δίνει την λύση. Ξέρεις εσύ που προτείνεις αυτό αν το παληκάρι και η παρέα του θα έχουν καλό σήμα εκεί που μένουν; Το λέεω αυτό διότι για να είναι στην vodafone είναι ικανοποιημένοι από το σήμα τουλάχιστον.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ηθελα να σας ρωτησω μπορω να κανω συνδιασμο στην f2g??δηλαδη θελω να βαλω τις κλησεις προς σταθερα και τις κλησεις προς ολα τα f2g,γινετε η το ενα πακετο ακυρωνει το αλλο??
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...