Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καιρός να καταλάβουν και οι συνδρομητές της wind τι είναι να μιλάς με 5 ευρώ 600 λεπτά με όλη την παρέα σου και όχι με 1-2 άτομα και να έχεις την δυνατότητα ανανέωσης πριν τελειώσει ο μήνας. Αυτοί που θάβανε τα αντίστοιχα πακέτα του ανταγωνισμού θα είναι αυτοί που θα το διαφημίζουν. Άσχετα αν η χρέωση θα γίνεται ανα 3 λεπτά και ο ανταγωνισμός το δίνει με ελάχιστη χρέωση 3 λεπτά.

Ε ρε διαφήμιση που έχει να πέσει. Wind και τα μυαλά στα σίδερα θα λένε.

 

Μεχρι 15 Ιουλιου παιζουν τα 1200 σε κινητα f2g και ΣΤΑΘΕΡΑ.Oταν βγει η επισημη ανακοινωση για το μονιμο nonstop της παρεας θα σχολιαστει..ΟΛΑ ΣΕ ΜΙΑ ΚΑΡΤA ΜΟΝΟ ΑΠΟ το F2G...Αυτο θα λεει πολυ... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=175271

Link to comment
Share on other sites

Μεχρι 15 Ιουλιου παιζουν τα 1200 σε κινητα f2g και ΣΤΑΘΕΡΑ.Oταν βγει η επισημη ανακοινωση για το μονιμο nonstop της παρεας θα σχολιαστει..ΟΛΑ ΣΕ ΜΙΑ ΚΑΡΤA ΜΟΝΟ ΑΠΟ το F2G...Αυτο θα λεει πολυ...

Στο χωριό μου (Καινούργιο Τριχωνίδος) λένε ότι όποιος έχει την μύγα μυγιάζεται. Περαστικά και καλή ανάσταση.

Link to comment
Share on other sites

Είδε κανείς το νέο φυλλάδιο της wind στις εφημερίδες. Το non stop της παρέας συνεχίζεται...

Δίνει 600 λεπτά προς κινητά F2G με 5 ευρώ για 30 ημέρες. Δεν δίνει πλέον τα σταθερά και τα sms. Ενώ παραμένει η χρέωση ανά τρίλεπτο!!! Επίσης μπορούν να γίνουν 4 ενεργοποιήσεις το μήνα.

 

Δηλαδή αυτούσιο το what's up (που μπορούσες να πάρεις και παλιότερα μέσω της "δέσμευσης τιμής") με μόνη διαφορά κάποια δωρεάν sms. Μόνο που το what's up επιτρέπει να ελέγξεις αν ένας αριθμός είναι καρτοκινητό what's up και συμπεριλαμβάνεται στα δωρεάν λεπτά, πράγμα που η tim δεν κάνει.

 

To θαλάσσωσαν. Περισσότερους γνωστούς έχω σε what's up παρά σε όλα τα καρτοκινητά F2G μαζί. Τα λεπτά προς σταθερά ήταν μια κίνηση που εξισορροπούσε αυτή ακριβώς την υστέρηση. Επιπλέον, βαρέθηκα και το internet του Wind Plus που λειτουργεί σαν modem 2.400bauds (πάτα τον σύνδεσμο, περίμενε από τρία μέχρι δέκα λεπτά, δες την σελίδα).

 

Άρα? Πίσω στο ντουλάπι το F2G κινητό. Mπορεί και να το ξαναβγάλω για λίγους μήνες στην επόμενη "εκπληκτική προσφορά" με ημερομηνία λήξης. Με τέτοιες εξυπνάδες δεν φτιάχνεις βέβαια μόνιμη πελατειακή βάση, αλλά φαίνεται η τιμ είναι ικανοποιημένη εκεί που βρίσκεται.

Link to comment
Share on other sites

Allakse kati me to win club? Otan kalw sto 1263 (ektos apo to oti allaksan epitelous to minima apo tim se wind) anti na mou pei tis epiloges, mou zita na pw fwnitika ta stoixeia mou gia na me kataxorisei os dilomeno xristi kartokinitis.. einai ypoxreotiko pia na exeis dosei stoixeia gia na xrisimopoieis to win club?

 

Episis, allaksan to hxografhmeno minima kai sto 1265 gia tis epiloges non stop.. einai kai sta agglika twra pia..

Link to comment
Share on other sites

Allakse kati me to win club? Otan kalw sto 1263 (ektos apo to oti allaksan epitelous to minima apo tim se wind) anti na mou pei tis epiloges, mou zita na pw fwnitika ta stoixeia mou gia na me kataxorisei os dilomeno xristi kartokinitis.. einai ypoxreotiko pia na exeis dosei stoixeia gia na xrisimopoieis to win club?

 

Episis, allaksan to hxografhmeno minima kai sto 1265 gia tis epiloges non stop.. einai kai sta agglika twra pia..

 

Αυτά που γράφεις δεν ισχύουν,τουλάχιστον στο δικό μου κινητό!!!

1ο)Όταν καλώ στο 1265 με καλωσορίζει και μου λέει για ελληνικά πατήστε 1 για ελληνικά.Και όταν πατάω 1 μου βγάζει το μενού επιλογών και

 

2ο)Μόλις κάλεσα (15:10) το 1265 και μου λέει να πατήσω το 1 για ελληνικά και το 2 για αγγλικά και όταν πατάω 1 μου λέει τις προσφορές του Non-Stop.

Πάντως αυτό με το WIND Win Club δεν ισχύει ότι πρέπει να δώσεις τα στοιχεία σου και εγώ ανώνυμο καρτοκινητό έχω στη TIM αλλά δεν μου λέει να δώσω στοιχεία!!

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο καποιο χρονικο διαστημα το wind club οταν καλεις 1263 σου ζητα προαιρετικα τα στοιχεια σου και αν τα δωσεις σου δινει δωρο 100 ποντους.Ειναι ολα ηχογραφημενα κατα την διαρκεια εισαγωγης των στοιχειων.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει αντίστοιχη υπηρεσία στη wind όπως στην cosmote 1 λεπτό το δευτερόλεπτο? απο καρτοκινητό, σε σύνδεση γίνετε στην κοσμοτε.
Link to comment
Share on other sites

Ναι στα f2g5 & f2g6. Προς 2 αριθμούς wind, είτε σύνδεση είτε κάρτα...

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Άρα? Πίσω στο ντουλάπι το F2G κινητό. Mπορεί και να το ξαναβγάλω για λίγους μήνες στην επόμενη "εκπληκτική προσφορά" με ημερομηνία λήξης. Με τέτοιες εξυπνάδες δεν φτιάχνεις βέβαια μόνιμη πελατειακή βάση, αλλά φαίνεται η τιμ είναι ικανοποιημένη εκεί που βρίσκεται.

 

Δυστυχώς αυτό η wind δείχνει να μη το χει καταλάβει τόσα χρόνια πια... Παρουσιάζει κάτι σουπερ και μετά το κουτσουρεύει σε σημείο αηδίας πια. Εντάξει ξέραμε όλοι ότι τα 1200 λεπτά δε θα μένανε, αλλά όλοι φανταζόμασταν 500-600 λεπτά προς κινητά/σταθερά και ίσως και μηνύματα και η wind κατάφερε να μας εκπλήξει όλους και πάλι. Δε δημιουργείται έτσι η πελατειακή βάση εγώ και πολλοί φίλοι μου είχαμε αποφασίσει αν η προσφορά έστω με 500-600 λεπτά συνεχιζόταν να μεταφέραμε τις βασικές συνδέσεις μας σε free2go που από κει η wind θα κερδιζε πέρα από τα 5€ του non stop και άλλα 15-20 τουλάχιστον το μήνα και πολλοί θα σκέφτονταν το ίδιο και δυστυχως μας απογοήτευσε

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Εμενα το Νον της παρεας εληγε στις 20 οποτε μετα θα επρεπε με 5 ευρω να ενεργοποιησω σε 1 νουμ η με 7,5 σε 2 (με τα μην) . Ετσι αποφασισα και ενεργοποιησα σημερα σε αλλη καρτα το νον της παρεας με 5 ευρω 1200 λεπτα και 1200 μην. Νομιζω συμφερει καλυτερα αν το εχεις για επικοινωνια με 1-2 φιλους και οχι σαν βασικο σου τηλέφωνο.
[85]IPHONE(6)3G-3GS-4-5-5s-6plus[NOKIA(42)1100 6110 6150 6210 6310i 3210 3310 3330 8210 8310 8810 8850 7650 3510 3100 5100 5140 3200 6610 6600 7200 2650 7260 6101 6230 6670 3230 6111 N71 5300 6290 6300 N76 1650 5220 6303i c2-03 202 206 301 515 225] [ERICSSON z200 v800 w800i T280i 337 388 768 788 t20 t20s t28][sHARP G400 G30i G25 G703 GX29 GX770] [PANASONIC (3)] [sAMSUNG 5522 7722 8262 9060][XIAOMI RN2-3-4-5A-5 MIMAX1-2-3 MI MIX][POCO F2-X3]
Link to comment
Share on other sites

Ean metaferthw se ena apo ta f2g antistoixa tou what's up h tou cu (sta opoia den einai diathesima ta nonstop kai epomenws tha apenergopoihthei to non stop 600 pros enan ari8mo pou exw energopoihmeno kai ligei stis 19) meta tha mporw na energopoihsw to nonstop tis pareas me ta 1200 lepta k sms simera etsi wste na prolavw tin prosfora?

 

Mou fainetai oti kapou edw mesa eixa diavasei ena paromoio tropo etsi wste na mporei kaneis na kanei perissoteres apo mia energopoihseis sta non stop ana mina..

Link to comment
Share on other sites

Δεν γινεται αυτο για την προσφορα με τα 1200.Και για να απενεργοποιηθουν τα nonstop πρεπει πας στο F2G5 'Η F2G6.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ.. Πρέπει δηλαδή να περιοριστώ στα 600 λεπτά προς F2G μόνο.. Ας ελπίσουμε τουλάχιστον ότι θα καταλάβουν ότι πρέπει να αλλάξει αυτό με τη χρέωση ανά 3λεπτά..
Link to comment
Share on other sites

Ean metaferthw se ena apo ta f2g antistoixa tou what's up h tou cu (sta opoia den einai diathesima ta nonstop kai epomenws tha apenergopoihthei to non stop 600 pros enan ari8mo pou exw energopoihmeno kai ligei stis 19) meta tha mporw na energopoihsw to nonstop tis pareas me ta 1200 lepta k sms simera etsi wste na prolavw tin prosfora?

 

Mou fainetai oti kapou edw mesa eixa diavasei ena paromoio tropo etsi wste na mporei kaneis na kanei perissoteres apo mia energopoihseis sta non stop ana mina..

 

Δεν γίνεται, δυστυχώς. Το δοκιμάσαμε χθές. Κάναμε δηλαδή το εξής:

α. κλήση στο 1342, αλλαγή πακέτου από f2g (προεπιλεγμένο) σε f2g/κοσμοκάρτα

Το πακέτο της παρέας απενεργοποιήθηκε

β. εκ νέου κλήση στο 1342, αλλαγή πακέτου από "αντίστοιχο της κοσμοκάρτα" σε "αντιστοιχο κιου καρντ"

γ. κλήση στο 1265 για ενεργοποίηση πακέτου της παρέας. Η προσπάθεια δεν τελεσφόρησε, όσες φορές και αν καλέσαμε ακούσαμε ηχογραφημένο μήνυμα "η υπηρεσία προσωρινά δεν είναι διαθέσιμη"

δ. αποστολή γραπτού μηνύματος στο 1255. το πακέτο δεν ενεργοποιήθηκε. Μας επιστράφηκε το μήνυμα "Έχεις ήδη ενεργοποιήσει το φ2γ της παρέας αυτό το μήνα"

 

Μην το δοκιμάσετε, θα χάσετε τα υπολειπόμενα λεπτά και μηνύματά σας και δεν θα καταφέρετε να το ενεργοποιήσετε την προφορά.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αν δούλευε κάτι σωστά σε αυτό το κράτος έπρεπε η επιτροπή ανταγωνισμού να είχε επιβάλει μεγάλα ποσά σε όλες τις εταιρίες κινητής τηλεφωνίας στην Ελλάδα!!! Είναι ολοφάνερο ότι είναι συνεννοημένες να μην ρίξουν το μήνυμα κάτω από τα 4 λεπτά… έχω την εντύπωση ότι πληρώνουμε πολύ ακριβά τα μηνύματα η μονή φτηνή καρτοκινητή ήταν η Q αλλά τώρα που την πήρε η tim παίζει με τους ορούς της … ρε ΟΥΥΥΥΥΥΥΣΤ
venceremos
Link to comment
Share on other sites

Το non stop της παρέας τελειώνει σήμερα ή θα πάρει καινούργια παράταση?
Link to comment
Share on other sites

Αν δούλευε κάτι σωστά σε αυτό το κράτος έπρεπε η επιτροπή ανταγωνισμού να είχε επιβάλει μεγάλα ποσά σε όλες τις εταιρίες κινητής τηλεφωνίας στην Ελλάδα!!! Είναι ολοφάνερο ότι είναι συνεννοημένες να μην ρίξουν το μήνυμα κάτω από τα 4 λεπτά… έχω την εντύπωση ότι πληρώνουμε πολύ ακριβά τα μηνύματα η μονή φτηνή καρτοκινητή ήταν η Q αλλά τώρα που την πήρε η tim παίζει με τους ορούς της … ρε ΟΥΥΥΥΥΥΥΣΤ

 

Ε μη λέμε κι ότι θέλουμε! Πριν αρχίσουμε με το βαρετό και χιλιοειπωμένο ποίημα ότι "φταίει το κράτος, η επιτροπή ανταγωνισμού, τα καρτέλ, ο κακός μας ο καιρός κλπ κλπ", καλό είναι να το ψάχνουμε λίγο και να μη πετάμε πυροτεχνήματα!

 

Το κόστος του μηνύματος στα 4 λεπτά (και σε κάτι F2G1 στα 2 λεπτά) είναι από τα φτηνότερα στην Ευρώπη! Δε με πιστεύεις; Ορίστε το κόστος του SMS από καρτοκινητό στα διάφορα ευρωπαϊκά "παραρτήματα" της Vodafone (διάλεξα τη Vodafone γιατί έχει σε πολλές ευρωπαϊκές χώρες οπότε η σύγκριση να είναι άμεση και πιο σωστή).

 

Vodafone:

Ιταλίας: 0.15 €

Ιρλανδίας: 0.15 €

Γερμανίας: 0.19 €

Πορτογαλίας: 0,11 €

Αγγλίας: 0.10 €

Ελλάδας: 0,05 €

 

Από δύο ως τέσσερις φορές φτηνότερο το SMS στην Ελλάδα από την Ευρώπη! :X

Link to comment
Share on other sites

Το non stop της παρέας τελειώνει σήμερα ή θα πάρει καινούργια παράταση?

 

Αν κοιτάξεις στα λίγο προηγούμενα ποστ θα δεις ότι στα νέα φυλλάδια της WIND λέει ότι θα γίνει μόνιμο με 600 λεπτά προς F2G μόνο και όχι προς σταθερά και χωρίς μηνύματα.. Επίσης παραμένει η χρέωση ανά 3 λεπτά, πράγμα που κατά τη γνώμη μου είναι η μεγαλύτερη βλακεία..

Link to comment
Share on other sites

Αν κοιτάξεις στα λίγο προηγούμενα ποστ θα δεις ότι στα νέα φυλλάδια της WIND λέει ότι θα γίνει μόνιμο με 600 λεπτά προς F2G μόνο και όχι προς σταθερά και χωρίς μηνύματα.. Επίσης παραμένει η χρέωση ανά 3 λεπτά, πράγμα που κατά τη γνώμη μου είναι η μεγαλύτερη βλακεία..

 

Η μεγαλύτερη βλακεία ήταν ότι έβγαλαν τα λεπτά πρός σταθερά!:mad:Γ****ο:mad::mad::mad::mad::mad:

Link to comment
Share on other sites

Το κόστος του μηνύματος στα 4 λεπτά (και σε κάτι F2G1 στα 2 λεπτά) είναι από τα φτηνότερα στην Ευρώπη! Δε με πιστεύεις; Ορίστε το κόστος του SMS από καρτοκινητό στα διάφορα ευρωπαϊκά "παραρτήματα" της Vodafone (διάλεξα τη Vodafone γιατί έχει σε πολλές ευρωπαϊκές χώρες οπότε η σύγκριση να είναι άμεση και πιο σωστή).

 

Vodafone:

Ιταλίας: 0.15 €

Ιρλανδίας: 0.15 €

Γερμανίας: 0.19 €

Πορτογαλίας: 0,11 €

Αγγλίας: 0.10 €

Ελλάδας: 0,05 €

 

Από δύο ως τέσσερις φορές φτηνότερο το SMS στην Ελλάδα από την Ευρώπη! :X

Nαι, δε διαφωνώ ότι πλέον το sms στην Ελλάδα είναι φθηνό, μήπως όμως πρέπει να λάβουμε υπόψη μας και τους μισθούς που παίρνουν οι άνθρωποι στις χώρες αυτές, με εξαίρεση την Πορτογαλία...;

Link to comment
Share on other sites

Κρίμα αχρηστεψαν το Non Stop της Παρέας, έστω να έβαζαν και σταθερά μόνο σε ιδιόκτητο Tellas, και φυσικά sms προς F2G που δεν τους στοιχίζουν τίποτα.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πολύ σωστή παρατήρηση φίλε sirtimid.

Φυσικά το πρόβλημα το Έλληνα δεν είναι τα SMS αλλά σχεδόν όλα τα υπόλοιπα...

Κι άλλες χώρες έχουν ας πούμε ακρίβεια αλλά με άλλα δεδομένα. (διαφορετικούς μισθούς).

Να δω πότε θα ξεσηκωθεί ο κόσμος με όλο αυτό. Και ειδικά ο πολύ Large Έλληνας, (όπως λέει ο φίλος μου ο Ψαριανός).

Όλα έχουν τα όριά τους και ελπίζω και εύχομαι να ξεπεραστούν σύντομα, αν είναι να έχουμε εξελίξεις...

Τέλος πάντων, δε θα βγω άλλο Off Topic, αν και κάποια πράγματα είναι πολύ πιο πάνω απ' αυτά...

Peace... Love... Freedom...
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, πηγα στη wind στην Αγιου Μελετιου. Πηρα ενα f2go και ζητησα πληροφοριες για την προσβαση στο dsm των δυο και εφτα ημερών. Μου ειπαν οτι ειναι με ετησιο συμβολαιο. Οταν τους ρωτησα αν μπορω να συνδεθω με το f2go μονο μου ειπαν οτι χρειαζομαι data card... μετα μου ειπαν οτι μπορω και με το κινητο.. (εχω ενα SE P1). Οδηγιες για το πως θα συνδεθώ κανεις δεν ηξερε να μου δωσει... τι γινεται;

http://briefcase.pathfinder.gr/download/princessofthedawn/11956/308444/0/101_0139.jpg

Lord, let me be the person my dog thinks I am

Link to comment
Share on other sites

Nαι, δε διαφωνώ ότι πλέον το sms στην Ελλάδα είναι φθηνό, μήπως όμως πρέπει να λάβουμε υπόψη μας και τους μισθούς που παίρνουν οι άνθρωποι στις χώρες αυτές, με εξαίρεση την Πορτογαλία...;

 

εχω βαρεθει να ακουω να πιπιλιζουν συνεχεια τους "μισθούς που παίρνουν" οι ευρωπαιοι....ναι καποιοι περνουν καλους μισθους...αλλα καποιοι -οχι λιγοι- περνουν πολυ μικρους...ουτε 1000 €....και αν σκεφτουμε οτι τα ενοικια στην ευρωπη ειναι φωτια...ευκολα καταλαβαινει κανεις οτι τα καθαρα που μενουν στην τσεπη δεν ειναι πολλα......

 

..ουτε η ευρωπη ουτε η αμερικη ειναι παραδεισος....δυστυχως παντου υπαρχουν φτωχοι....και για τους φτωχους τα 10-15 λεπτα το μηνυμα ειναι πολλα.....

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Nαι, δε διαφωνώ ότι πλέον το sms στην Ελλάδα είναι φθηνό, μήπως όμως πρέπει να λάβουμε υπόψη μας και τους μισθούς που παίρνουν οι άνθρωποι στις χώρες αυτές, με εξαίρεση την Πορτογαλία...;

 

sirtimid, αυτή η λανθασμένη αντίληψη του τύπου "ναι αλλά πρέπει να συγκρίνουμε και τους μισθούς στην Ελλάδα σε σχέση με την Ευρώπη", ανήκει στην ίδια κατηγορία με την άλλη λανθασμένη αντίληψη ότι οι τηλεπικοινωνίες είναι πανάκριβες και ότι γι’ αυτό "φταίει το κράτος, η επιτροπή ανταγωνισμού, τα καρτέλ κλπ κλπ", που έγραψε ο συμφορουμίτης asxetoympas. Τα παρακάτω θα τα μαρκάρω Off Topic και αν θέλεις τα διαβάζεις.

 

Το έχω δει να επαναλαμβάνεται εκατοντάδες φορές σε αυτό και σε άλλα φόρουμ ως εξής:

 

- Βγαίνει μια είδηση σχετικά με νέα πακέτα και τιμές σταθερής ή κινητής τηλεφωνίας ή DSL.

- Είναι θέμα χρόνου (λίγα λεπτά συνήθως) κάποιος να πεταχτεί και να αρχίσει να μιλάει για το "Ελλαδιστάν", για το πόσο πιο ακριβοί είμαστε σε σχέση με την "ανεπτυγμένη Ευρώπη", χωρίς προηγουμένως να έχει κάνει την παραμικρή έρευνα για το τι ισχύει στην "ανεπτυγμένη Ευρώπη"!

- Του απαντάς με στοιχεία και συγκρίσεις που δείχνουν ότι σε πολλές περιπτώσεις η Ελλάδα είναι φτηνότερη για την ίδια υπηρεσία.

- Αντί να αναγνωρίσει το λάθος του, σου ανταπαντά με το άλλο ασύλληπτο και επίσης λανθασμένο επιχείρημα: "ναι αλλά αν συγκρίνεις και τους μισθούς στην Ευρώπη σε σχέση με την Ελλάδα..." κλπ κλπ

 

Το είχα γράψει και παλιότερα. To κατά κεφαλήν εισόδημα της Ελλάδας ήταν στο 80% του Ευρωπαϊκού μέσου όρου (των 15 και όχι των 27) και αυτό μάλιστα χωρίς την πρόσφατη αύξηση 25% του ελληνικού. Αν υπολογίσουμε και την αύξηση 25% (που τελικά έγινε 12% νομίζω) και την Ευρώπη των 27 μελών πλέον, το κατά κεφαλήν ΑΕΠ της Ελλάδας υπερβαίνει τον Ευρωπαϊκό μέσο όρο!

 

Μπορεί στην Ελλάδα να υπάρχει η «γενιά των 700 ευρώ» αλλά αντίστοιχες γενιές των 900-1000 ευρώ υπάρχουν πλέον σε όλη τη Δυτική Ευρώπη. Και ακόμα χειρότερα σε μερικές χώρες. Επειδή ζω τον τελευταίο καιρό στη Γερμανία, εδώ υπάρχει η γενιά των mini jobs των 400 (!!) ευρώ ακαθάριστα! Με την υποχρεωτική π.χ. ασφάλεια υγείας των 300 ευρώ, υπολόγισε τι σου μένει.

 

Ακόμα όμως και αν δεχτούμε ότι οι μισθοί στην Ευρώπη είναι κατά πολύ μεγαλύτεροι σε σχέση με την Ελλάδα (που αν διάβασες το ΟΤ, δεν ισχύει), γιατί να κάνουμε σύγκριση μόνο με τη Δυτική Ευρώπη και όχι την Ανατολική; Με την ίδια λογική, τι να πει π.χ. ένας χρήστης κινητής από την Αλβανία ή Βουλγαρία όπου οι μισθοί είναι 10 φορές μικρότεροι από την Ελλάδα;

 

Για να μη λέω λόγια του αέρα, ξανακοίταξα τα sites των θυγατρικών της Vodafone και στις χώρες της Ανατολικής Ευρώπης. Οι τιμές ανά SMS σε ευρωλεπτά (σε παρένθεση το κατά κεφαλήν εισόδημα από τη Wikipedia):

 

Αλβανία: 15 (3.256)

Βουλγαρία: 9 (5.116)

Ουγγαρία: 14 (13.560)

Κροατία: 7 (11.271)

Σκόπια: 9 (3.574)

Σερβία: 13 (5.397)

Σλοβενία: 8 (22.079)

 

Ιταλία: 15 (35.386)

Ιρλανδία: 15 (52.899)

Γερμανία: 19 (35.271)

Πορτογαλία: 11 (20.665)

Αγγλία: 10 (45.301)

Ελλάδα: 5 (32.010)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...