Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν δεν εχει αλλαξει κατι σου λεει το υπολοιπο με κενο sms στο 1269 μαζι με το υπολοιπο χρονου ομιλιας.QUOTE]

 

Ευχαριστω φιλε μ!

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια επειδη εχω μπερδευτει με τα f2g εγω έκοψα την σύνδεση wind και θα κάνω καρτοκινητο wind μετατροπή,ποιο απο όλα τα f2g να διαλέξω απο κεί και περα;στα f2g1,2,3...,8 λειτουργουν ολες οι υπηρεσιες wind?(px.tim sharing,ring me now,sos χρονος ομιλιας)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

 

Πριν καποιους μήνες έκανα φορητότητα από wind σε cu και τώρα θέλω

να επιστρέψω στην wind. Εννοείται με τον ίδιο αριθμό!

Γινεται αυτό; Αν ναι, που πρέπει να καλέσω; Είναι δωρεαν κ η κληση και η δεύτερη αλλαγή;

 

Μπήκα στο site της wind και μπερδεύτηκα με τον τιμοκατάλογο! Παλι καλα που υπάρχει αυτό το φόρουμ και με σώζει!

Διαβασα οτι τα sms στοιχίζουν 4 λεπτά στο f2g1. Αν μου κανουν την φορητότητα μπορώ να βάλω αυτό το πακέτο;; Θα μπορώ να χω και την υπηρεσία non stop 500 ή ειναι σε άλλο f2g;

Συγγνώμη για τις πολλές ερωτήσεις :O

WIND :D
Link to comment
Share on other sites

ξέρει κάποιος πώς απενεργοποιώ τον αυτόματο τηλεφωνητή

σε καρτοκινητο wind f2g?

Δοκίμασε να δώσεις την εντολή ##002#. Γράφεις δηλαδή αυτό σε κατάσταση αναμονής και κάνεις κλήση.

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

 

Πριν καποιους μήνες έκανα φορητότητα από wind σε cu και τώρα θέλω

να επιστρέψω στην wind. Εννοείται με τον ίδιο αριθμό!

Γινεται αυτό; Αν ναι, που πρέπει να καλέσω; Είναι δωρεαν κ η κληση και η δεύτερη αλλαγή;

 

Μπήκα στο site της wind και μπερδεύτηκα με τον τιμοκατάλογο! Παλι καλα που υπάρχει αυτό το φόρουμ και με σώζει!

Διαβασα οτι τα sms στοιχίζουν 4 λεπτά στο f2g1. Αν μου κανουν την φορητότητα μπορώ να βάλω αυτό το πακέτο;; Θα μπορώ να χω και την υπηρεσία non stop 500 ή ειναι σε άλλο f2g;

Συγγνώμη για τις πολλές ερωτήσεις :O

 

 

Δεν γνωρίζει κάποιος; :(:(

WIND :D
Link to comment
Share on other sites

Ναι βρε, δωρεάν είναι. Αλλα για επαλήθευση ρώτα σε ένα κατάστημα μήπως και έχουν περιορισμό στο πόσο συχνά μπορείς να κάνεις την αλλαγή.
Link to comment
Share on other sites

Ναι βρε, δωρεάν είναι. Αλλα για επαλήθευση ρώτα σε ένα κατάστημα μήπως και έχουν περιορισμό στο πόσο συχνά μπορείς να κάνεις την αλλαγή.

 

Μακάρι!

Ξερεις που πρέπει να καλέσω;

WIND :D
Link to comment
Share on other sites

Τελικα τι πααιζει με τους αυτοματους τηλεφωνητες?Εχουν ξεκινησει αυθαιρετα να ενεργοποιουνται?Επιση εχει τυχει να καλεσω καποιους τελευτεα και βγηκε τηλεφωνητης και με χρεωσε.

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι!

Ξερεις που πρέπει να καλέσω;

 

Δεν χρειάζεται να καλέσεις κάπου. Μπορείς να κάνεις φορητότητα όποτε θες και όσες φορές θέλεις χωρίς κόστος.

Όσο για τις χρεώσεις, προτείνω να βάλεις το F2G1 το οποίο έχει εξαιρετικά χαμηλές χρεώσεις και έχεις την δυνατότητα να βάλεις όλα τα πακέτα non stop.

Για την μετάβαση στο πρόγραμμα F2G1 θα περιμένεις να ολοκληρωθεί η φορητότητα στη Wind και μετά θα καλέσεις από το τηλεφωνό σου το 1342 και θα ακολουθήσεις τις ηχογραφημένες οδηγίες. Δεν υπάρχει χρέωση για την αλλαγή προγράμματος και μπορείς να αλλάζεις κάθε 30 μέρες.

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται να καλέσεις κάπου. Μπορείς να κάνεις φορητότητα όποτε θες και όσες φορές θέλεις χωρίς κόστος.

Όσο για τις χρεώσεις, προτείνω να βάλεις το F2G1 το οποίο έχει εξαιρετικά χαμηλές χρεώσεις και έχεις την δυνατότητα να βάλεις όλα τα πακέτα non stop.

Για την μετάβαση στο πρόγραμμα F2G1 θα περιμένεις να ολοκληρωθεί η φορητότητα στη Wind και μετά θα καλέσεις από το τηλεφωνό σου το 1342 και θα ακολουθήσεις τις ηχογραφημένες οδηγίες. Δεν υπάρχει χρέωση για την αλλαγή προγράμματος και μπορείς να αλλάζεις κάθε 30 μέρες.

 

Σ ευχαριστώ παρα παρα πολύ!

Οταν πηγα απο wind στην cosmote καλεσα ένα νουμερο (το κεντρο εξυπηρετησης cosmote νομίζω).

Δεν υπάρχει κάτι αντιστοιχο και στην τιμ? Ή μπορω και χωρίς τηλεφώνημα να κανω φορητότητα?

WIND :D
Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστώ παρα παρα πολύ!

Οταν πηγα απο wind στην cosmote καλεσα ένα νουμερο (το κεντρο εξυπηρετησης cosmote νομίζω).

Δεν υπάρχει κάτι αντιστοιχο και στην τιμ? Ή μπορω και χωρίς τηλεφώνημα να κανω φορητότητα?

 

Υπάρχει και στην Wind αλλά δεν το θυμάμαι να πω την αλήθεια. Το καλύτερο βέβαια είναι να περάσεις από ένα κατάστημα, 400 είναι πλέον. :)

Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστώ παρα παρα πολύ!

Οταν πηγα απο wind στην cosmote καλεσα ένα νουμερο (το κεντρο εξυπηρετησης cosmote νομίζω).

Δεν υπάρχει κάτι αντιστοιχο και στην τιμ? Ή μπορω και χωρίς τηλεφώνημα να κανω φορητότητα?

 

13846 δωρεάν από το κινητό σου...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά!

 

Ήθελα να ρωτήσω, αν διακόψω συμβόλαιο και το μετατρέψω σε καρτοκινητό, υπάρχει κάποιο διάστημα που πρέπει να μείνει καρτοκινητό πριν μπορέσω να το ξαναμετατρέψω σε συμβόλαιο; Είναι κάτι σαν 1-2 μήνες;

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Κανένας δεν ξέρει? :O

Sorry σε είχα ξεχάσει :O Μπορείς να το ζητήσεις από κατάστημα, δεν έχει κόστος αλλά θα πρέπει να κάνεις και δήλωση στοιχείων στο καρτοκινητό. Επίσης δεν γίνεται να έρχεται μόνιμα ανάλυση κλήσεων αλλά το ζητάς για συγκεκριμένη περίοδο. (Σύμφωνα με ενημέρωση από το dcc αυτά).

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ!! Βασικά για διάρκεια μιας βδομάδας θέλω να μου στείλουν αναλυτικό.. Θα πάω αύριο σε ένα κατάστημα να το κάνω! Αν και πιστεύω πως θα κάνουν κανα μήνα μέχρι να μου τον στείλουν...
Link to comment
Share on other sites

Πήγα σήμερα το απόγευμα σε ένα κατάστημα wind. Η κοπέλα δεν γνώριζε για αναλυτικό λογαριασμό για καρτοκινητό και πήρε τηλ στο τμήμα εξ. Της είπαν οτι εφόσον δηλώσω τα στοιχεία μου, θα μπορώ να ζητήσω αναλυτικό λογαριασμό απο αυτό το διάστημα (που θα δηλώσω τα στοιχεία μου) και μετά και όχι για προηγούμενες ημερομηνίες. :X

Το ένα πρόβλημα μετά το άλλο.. Σε χρεώνουν χωρίς λόγο και πολύ απλά δεν μπορείς να κάνεις τίποτα :mad: Θα κάνω μια δήλωση στοιχείων απο βδομάδα μήπως και σταματήσουν οι απρόσμενες χρεώσεις.. διαφορετικά δεν παλεύετε η κατάσταση..

Link to comment
Share on other sites

Πήγα σήμερα το απόγευμα σε ένα κατάστημα wind. Η κοπέλα δεν γνώριζε για αναλυτικό λογαριασμό για καρτοκινητό και πήρε τηλ στο τμήμα εξ. Της είπαν οτι εφόσον δηλώσω τα στοιχεία μου, θα μπορώ να ζητήσω αναλυτικό λογαριασμό απο αυτό το διάστημα (που θα δηλώσω τα στοιχεία μου) και μετά και όχι για προηγούμενες ημερομηνίες. :X

Το ένα πρόβλημα μετά το άλλο.. Σε χρεώνουν χωρίς λόγο και πολύ απλά δεν μπορείς να κάνεις τίποτα :mad: Θα κάνω μια δήλωση στοιχείων απο βδομάδα μήπως και σταματήσουν οι απρόσμενες χρεώσεις.. διαφορετικά δεν παλεύετε η κατάσταση..

Και γω αυτό εννοούσα παραπάνω, ότι μπορείς να ζητήσεις την αναλυτική κατάσταση για την κίνηση που θα γίνει από δω και πέρα, όχι για την κίνηση που έχει ήδη γίνει! Συγνώμη που δεν το διευκρίνησα. :O

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Καλά, εκεί στην Wind πρέπει να πεινάνε...μου σκάσανε δύο μηνύματα σήμερα για ανανέωση του χρόνου ομιλίας που με βάζει στην κλήρωση για το Mini Cooper και μου δίνει και επιπλέον πόντους για το Win Club.

 

Αέρας κοπανιστός δηλαδή και στις δύο περιπτώσεις: Κοιτάνε να μαζέψουν χρήματα απο το φόρτωμα των καρτοκινητών με υποσχέσεις και χωρίς να επιβαρυνθούν το παραμικρό... :mad:

 

Να με συγχωρείτε, αλλά με τέτοια κόλπα δεν με πείθετε! Χρόνο ομιλίας θα ξαναβάλω στο καρτοκινητό μου εκτός προγράμματος μόνο αν μου έρθει μήνυμα για διπλασιασμό ή 50% επιπλέον. Τα αυτοκίνητα και τους πόντους να τους χαίρεστε εσείς και όσοι ποντάρουν σε αυτά! :lol:

 

Εγώ θέλω χαμηλές χρεώσεις (που τις έχω ήδη, δεν έχω παράπονο από το F2G) και ξεκάθαρες (εδώ μας τα χαλάνε με συχνές αλλαγές και μη ενημέρωση για τις νέες χρεώσεις). Ως εκεί όμως, τα άλλα κόλπα τα αφήνω στην άκρη!

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

παιδια πως ενεργοποιω την υπηρεσια που μ λεει ποιος με πηρε οταν εχω κλειστο το κινητο μ ?ειμαι απο φορητοτητα απο q se wind!

 

και κατι αλλο καμια φορα μ ερχονται ακομα σμς απο την Q :P χρεονωμαι για αυτα?

Link to comment
Share on other sites

παιδια πως ενεργοποιω την υπηρεσια που μ λεει ποιος με πηρε οταν εχω κλειστο το κινητο μ ?ειμαι απο φορητοτητα απο q se wind!

κοιτα εδω

http://www.wind.com.gr/pages.fds?pageID=262&langID=1

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...