Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

3 minutes ago, hercoulis said:

Επιπλέον, από 02/09/2024, τίθενται σε εφαρμογή οι ακόλουθες τροποποιήσεις για τα παρακάτω πακέτα υπηρεσιών:

  • Το πακέτο που προσφέρει απεριόριστα GB για 1 ημέρα με χρέωση υπολοίπου 2€, θα προσφέρει 50GB για 1 ημέρα με χρέωση υπολοίπου 2€ στους συνδρομητές στο εμπορικά διαθέσιμο πρόγραμμα FREE2GO. Ισχύει πολιτική ορθής χρήσης 2.131MB για roaming στην ΕΕ.
  • Το πακέτο που προσφέρει απεριόριστα GB για 1 ημέρα με χρέωση υπολοίπου 2€, θα προσφέρει 50GB για 1 ημέρα με χρέωση υπολοίπου 2€ στους συνδρομητές στο μη εμπορικά διαθέσιμο πρόγραμμα FREE2GO. Ισχύει πολιτική ορθής χρήσης 2.131MB για roaming στην ΕΕ.
  • Το πακέτο που προσφέρει απεριόριστα GΒ για 7 ημέρες με χρέωση υπολοίπου 7€, θα προσφέρει 100GB για 7 ημέρες με χρέωση υπολοίπου 7€ στους συνδρομητές στο μη εμπορικά διαθέσιμο πρόγραμμα FREE2GO. Ισχύει πολιτική ορθής χρήσης 7.457MB για roaming στην ΕΕ.
  • Το πακέτο που προσφέρει απεριόριστα GB για 30 νύχτες (22:00 – 08:00) με χρέωση υπολοίπου 7€, θα προσφέρει 250GB για 30 νύχτες (22:00 – 08:00) με χρέωση υπολοίπου 7€ στους συνδρομητές στο μη εμπορικά διαθέσιμο πρόγραμμα FREE2GO. Ισχύει πολιτική ορθής χρήσης 7.457MB για roaming στην ΕΕ.
  • Το πακέτο που προσφέρει απεριόριστα GB για 4 Σαββατοκύριακα με χρέωση υπολοίπου 7€, θα προσφέρει 100GB για 4 Σαββατοκύριακα με χρέωση υπολοίπου 7€ στους συνδρομητές στο μη εμπορικά διαθέσιμο πρόγραμμα FREE2GO. Ισχύει πολιτική ορθής χρήσης 7.457MB για roaming στην ΕΕ.
  • Το πακέτο που προσφέρει απεριόριστα GB για 1 Σαββατοκύριακο με χρέωση υπολοίπου 3€, θα προσφέρει 100GB για 1 Σαββατοκύριακο με χρέωση υπολοίπου 3€ στους συνδρομητές στο μη εμπορικά διαθέσιμο πρόγραμμα FREE2GO. Ισχύει πολιτική ορθής χρήσης 3.196MB για roaming στην ΕΕ.
  • Το πακέτο που προσφέρει απεριόριστα GB για 30 νύχτες (22:00 – 08:00) με χρέωση υπολοίπου 3,5€, θα προσφέρει 250GB για 30 νύχτες (22:00 – 08:00) με χρέωση υπολοίπου 3,5€ στους συνδρομητές στο μη εμπορικά διαθέσιμο πρόγραμμα FREE2GO. Το πακέτο είναι διαθέσιμο στο FREE2GO App για 3 ημέρες από την ενεργοποίηση ενός εκ των Unlimited Talk Plus ή Max.
  • Το πακέτο που προσφέρει απεριόριστα GB για 4 Σαββατοκύριακα με χρέωση υπολοίπου 3,5€, θα προσφέρει 100GB για 4 Σαββατοκύριακα με χρέωση υπολοίπου 3,5€ στους συνδρομητές στο μη εμπορικά διαθέσιμο πρόγραμμα FREE2GO. Το πακέτο είναι διαθέσιμο στο FREE2GO App για 3 ημέρες από την ενεργοποίηση ενός εκ των Unlimited Talk Plus ή Max.
  • Το πακέτο που προσφέρει απεριόριστα GB για 1 Σαββατοκύριακο με χρέωση υπολοίπου 3€, θα προσφέρει 100GB για 1 Σαββατοκύριακο με χρέωση υπολοίπου 3€ στους συνδρομητές της Q. Ισχύει πολιτική ορθής χρήσης 3.196MB για roaming στην ΕΕ.

 

Δεν πάνε καλά, όταν λέμε απεριόριστο εννοούμε απεριόριστο! 

Γιατί κύριοι τα 13, 15ευρώ που βάζουν οι συνδρομητές (γιατί συνδρομή είναι όταν τα ζητάς σε συγκεκριμένες ημ/νίες), να μην λέγονται απεριόριστα ευρώ??

Πάντως από ότι φαίνεται δεν έχουν γίνει αλλαγές ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, kmpatra said:

Πάμε πάλι. Τέταρτη κουκίδα από το τέλος. Όταν η ανανέωση έχει οριστεί στο αυτόματο και δεν γίνεται χειροκίνητα. Άλλη υπηρεσία αυτή, όχι το plug. Το plug παίρνει τα λεφτά και ενεργοποιεί το πακέτο όταν θέλεις εσύ. Αν όμως έχει οριστεί αυτόματη ανανέωση στις 28 του μήνα που τραβάει τα λεφτά από την κάρτα χωρίς να κάνει ο συνδρομητής τίποτα; Θα ανανεωθεί το υπόλοιπο και θα ενεργοποιηθεί αυτόματα το πακέτο plug and play. Καλά μέχρι εδώ.

Το πακέτο όμως θα λήξει στις 30 μέρες.

Αν ο μήνας έχει 30 ημέρες, η λήξη του πακέτου συμπίπτει ημερολογιακά με την αυτόματη ανανέωση (δηλ στις 28). Τότε πάλι θα γίνει η ανανέωση δεν θα χαθούν τα υπόλοιπα του πακέτου, δεν θα μείνει χωρίς παροχές ο συνδρομητής.

Αν ο μήνας έχει 31 ημέρες, η λήξη του πακέτου θα πάει στις 27 του μήνα. Η αυτόματη ανανέωση όμως θα συνεχίσει να γίνεται στις 28. Και το ερώτημα είναι εάν θα μεταφερθούν τα υπόλοιπα του πακέτο που λήγει στις 27, και αν μέχρι να ενεργοποιηθεί η αυτόματη ανανέωση θα μείνει χωρίς παροχές έστω και για λίγη ώρα ο συνδρομητής.

 

Αν έχω βέβαια κάποιο λάθος στο συλλογισμό ή και στον υπολογισμό που κάνω με τις ημέρες περιμένω να με διορθώσει κάποιος...

Σωστός ο συλλογισμός, μόνο στην πράξη επαληθεύεται γιατί δεν το έχω κάνει. Ικανούς τους έχω να μην το έχουν προσβλέψει, επίτηδες όμως.

Κανονικά στον αυτόματο θα πρέπει να είσαι καλυμμένος από τέτοια.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, hercoulis said:

Σωστός ο συλλογισμός, μόνο στην πράξη επαληθεύεται γιατί δεν το έχω κάνει. Ικανούς τους έχω να μην το έχουν προσβλέψει, επίτηδες όμως.

Κανονικά στον αυτόματο θα πρέπει να είσαι καλυμμένος από τέτοια.

Στις άλλες εταιρίες τι ισχύει;

κοσμοτεονλι

Link to comment
Share on other sites

@dimtz δεν κάνεις μια νυξη στην εξυπηρέτηση απο τσατ ή καλύτερα στη φόρμα επικοινωνίας (εκεί μπορεί να θέλει τρεις μέρες υπομονή) μπας και βρεθεί κανένας να καταλάβει και να απαντήσει σωστά πώς δουλεύει ο συνδυασμός της αυτόματης ανανέωσης με το plug n play των πακέτων; (αν και λίγοι υπάρχουν εκεί μέσα που είναι πραγματικά γνώστες, απλά στη φόρμα επικοινωνίας έχουν το χρόνο να το εξετάσουν καλύτερα)

3 minutes ago, VIPdriver said:

Στις άλλες εταιρίες τι ισχύει;

Στην πρασινη νομιζω το αυτόματο πακέτο μπαίνει όταν τελειώσει το προηγούμενο εφόσον υπάρχει υπόλοιπο, ανεξάρτητα δηλαδή από την ανανέωση.

Στην vodafone παρατηρώ ότι στην υπηρεσία της αυτόματης ανανέωσης προτείνει και αυτόματα πακέτα από κάτω. Δεν ξέρω όμως τι γίνεται στην πράξη γιατί αν δουλεύει  η αυτόματη ανανέωση όπως στο liquid δηλαδή 9:00 το πρωί θα είναι μεγαλύτερο το πρόβλημα....

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα, μου ήρθε sms ότι ενεργοποιήθηκε το WiFi calling,   αυτό όμως μόνο στην θεωρία διότι στην πράξη δεν έχει αλλάξει κάτι, ο διακόπτης είναι στο  on , έκανα και reboot πάλι τίποτα, αυτές οι παιδικές αρρώστιες να μην υπήρχαν θα ήταν μια χαρά

Edit Μετά από επικοινωνία που είχα μέσο chat με την εξυπηρέτηση πελατών επιλύθηκε το πρόβλημα όσο αφορά το WiFi calling όπως και το Volte, ομολογώ πως δεν το περίμενα, ένα μπράβο από μένα 🙂

Edited by dimtz
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Επειδή κάποιος ανέφερε σε προηγούμενα σχόλια ότι η αγορά πακέτου δεν δίνει παράταση υπολοίπου.... τελικά ισχύει αυτό ή όχι;.... έχει πάρει κανείς πακέτο τώρα τελευταία και δεν του έδωσε παράταση;

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, pablo1 said:

Καλημέρα σε όλους.

Επειδή κάποιος ανέφερε σε προηγούμενα σχόλια ότι η αγορά πακέτου δεν δίνει παράταση υπολοίπου.... τελικά ισχύει αυτό ή όχι;.... έχει πάρει κανείς πακέτο τώρα τελευταία και δεν του έδωσε παράταση;

Εγώ έβαλα το 7ευρο σήμερα και πήρα παράταση ενός μήνα κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, epolala said:

Εγώ έβαλα το 7ευρο σήμερα και πήρα παράταση ενός μήνα κανονικά.

Εγω θέλω να πάρω το πακέτο data 4.5€/3gb... πιστεύω θα ισχύει και για αυτό το πακέτο η παράταση..

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, dimtz said:

αυτές οι παιδικές αρρώστιες να μην υπήρχαν θα ήταν μια χαρά

Τις παιδικές ασθένειες τις περνάς σαν παιδί και εξαφανίζονται μετά. Στην περίπτωση της nova/wind/tim/telestet το παιδί είναι πια μεσήλικας με μόνιμη αναπηρία και οι γονείς ακόμα το βλέπουν "μια χαρά".

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, pablo1 said:

Εγω θέλω να πάρω το πακέτο data 4.5€/3gb... πιστεύω θα ισχύει και για αυτό το πακέτο η παράταση..

25 μέρες πριν το είχα βάλει, και έδινε παράταση.

Για το πακέτο των 7€ σε q τουλάχιστον δεν ειχε δώσει. Ισως κράτησαν την παραταση στο f2g.

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, kmpatra said:

25 μέρες πριν το είχα βάλει, και έδινε παράταση.

Για το πακέτο των 7€ σε q τουλάχιστον δεν ειχε δώσει. Ισως κράτησαν την παραταση στο f2g.

Εντωμεταξει, σε Q το εχει ξαναδωσει το δωρακι αυτο για τη νεα φουρνια που η δυνατοτητα ενεργοποιησης του ληγει αποψε; Δε το ελαβα για 1η φορα μετα απο χρονια.

Ισως , για μενα, το ξαναεμφανισει στη νεα φουρνια απο αυριο. Εσεις το εχετε το 7€υρο δωρακι στην Q; Αυτο που ληγει σημερα λεω.

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, alteisei said:

Εντωμεταξει, σε Q το εχει ξαναδωσει το δωρακι αυτο για τη νεα φουρνια που η δυνατοτητα ενεργοποιησης του ληγει αποψε; Δε το ελαβα για 1η φορα μετα απο χρονια.

Ισως , για μενα, το ξαναεμφανισει στη νεα φουρνια απο αυριο. Εσεις το εχετε το 7€υρο δωρακι στην Q; Αυτο που ληγει σημερα λεω.

Το είχα και το πήρα πριν μερικές μέρες.

Να ξέρεις όμως ότι τώρα τελευταία δεν ανανεώνεται την επόμενη μέρα. Μπορεί να μείνει ένα νεκρό δεκαήμερο.

Θα το συζητήσουμε εδώ και θα μάθουμε όλοι.

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Teiresias_ said:

Το είχα και το πήρα πριν μερικές μέρες.

Να ξέρεις όμως ότι τώρα τελευταία δεν ανανεώνεται την επόμενη μέρα. Μπορεί να μείνει ένα νεκρό δεκαήμερο.

Θα το συζητήσουμε εδώ και θα μάθουμε όλοι.

Για την παραταση υπολοιπου, που συζηταμε εδω: Σου παρετεινε το υπολοιπο των € στην Q το 7€υρο "δωρακι"?

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, alteisei said:

Για την παραταση υπολοιπου, που συζηταμε εδω: Σου παρετεινε το υπολοιπο των € στην Q το 7€υρο "δωρακι"?

Κοίτα εγώ πάντα βάζω λεφτά για να πάρω το πακέτο.

Οπότε τα λεφτά είναι για 2 μήνες, το πακέτο για 1 και δεν καταλαβαίνω αν παρατείνει ή όχι τη λήξη.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, alteisei said:

Εντωμεταξει, σε Q το εχει ξαναδωσει το δωρακι αυτο για τη νεα φουρνια που η δυνατοτητα ενεργοποιησης του ληγει αποψε; Δε το ελαβα για 1η φορα μετα απο χρονια.

Ισως , για μενα, το ξαναεμφανισει στη νεα φουρνια απο αυριο. Εσεις το εχετε το 7€υρο δωρακι στην Q; Αυτο που ληγει σημερα λεω.

το πήρα 04/09

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, elkons said:

2024

Screenshot_20240905_162241_CellMapper.thumb.jpg.91ab5aab96aabbf42207d2459bb43743.jpg

Καμμια απόλυτα αλλαγή  γτπ🤣

Edge SA For Ever

Link to comment
Share on other sites

Άλλες 9 ημέρες μέχρι να γυρίσουμε στο υπέρτατο πακέτο των 3 γίγα με την προνομιακή τιμή 4,5€

Screenshot_2024-09-06-16-03-04-303_com.android.chrome.jpg

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, damianos said:

Άλλες 9 ημέρες μέχρι να γυρίσουμε στο υπέρτατο πακέτο των 3 γίγα με την προνομιακή τιμή 4,5€

Screenshot_2024-09-06-16-03-04-303_com.android.chrome.jpg

αυτο το πακετο με τα 4.5 ευρω δινει χρονικη πραταση 1 μηνα;;

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

On 4/9/2024 at 12:44 ΜΜ, pablo1 said:

Καλημέρα σε όλους.

Επειδή κάποιος ανέφερε σε προηγούμενα σχόλια ότι η αγορά πακέτου δεν δίνει παράταση υπολοίπου.... τελικά ισχύει αυτό ή όχι;.... έχει πάρει κανείς πακέτο τώρα τελευταία και δεν του έδωσε παράταση;

Καλημέρα.

Έληγε το υπόλοιπο μου αύριο και είπα να δοκιμάσω για πρώτη φορά το Extra Small (400', 40 SMS, 400 MB) πακέτο, που ενεργοποιείται μέσω SMS (SM στο 1264). Μου έδωσε επέκταση ενός μήνα στο χρηματικό υπόλοιπο μου. 

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, gios17 said:

Καλημέρα.

Έληγε το υπόλοιπο μου αύριο και είπα να δοκιμάσω για πρώτη φορά το Extra Small (400', 40 SMS, 400 MB) πακέτο, που ενεργοποιείται μέσω SMS (SM στο 1264). Μου έδωσε επέκταση ενός μήνα στο χρηματικό υπόλοιπο μου. 

Κόστος 7,25€😉

Screenshot_2024-07-24-18-10-23-476_com.miui.gallery.jpg

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, marios239 said:

Δουλεύει για εσάς το free2go app;

Όχι, ούτε myQ ούτε FREE2GO και αποτι είδα στο τοπικ της NOVA έχει θέμα και το NOVA App.

Πολύ περίεργο down όλες μήπως έγινε κάποια επίθεση;

Edited by elkons
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...