Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7791364#post7791364

Για κοιτάξτε από εδώ και κάτω. Σε περίπτωση αυξήσεων δικαιούσθε πλέον διακοπή και επιστροφή υπολοίπου.

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν θα το κόψω.

Έτσι όπως το σκέφτομαι 4-8 μήνες τον χρόνο θα το εχω κλειστό. οπως και το έχω.

Το 20αρικο να φαω και μετά θα το ανοίγω οπότε κάτσει.

Link to comment
Share on other sites

Φραγή εισερχομένων γίνεται αν δεν έχεις βάλει κάρτα για δύο ή για τρεις μήνες;

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7791062#post7791062

Link to comment
Share on other sites

στο συγκεκριμενο ζητημα επειδη βλεπω καποια μελη και εδω και σε διπλανο φορουμ να επιμενουν περι 3μηνου στη φραγη,υπαρχει η σχετικη ανακοινωση

https://www.wind.gr/gr/wind/gia-tin-etaireia/anakoinoseis/anakoinosi/469/

Από 14 Σεπτεμβρίου 2017 για όλους τους νέους και υφιστάμενους συνδρομητές καρτοκινητής WIND F2G, WIND card και Q card μεταβάλλεται το χρονικό διάστημα μετά το πέρας του οποίου, αν ο συνδρομητής δεν έχει κάνει ανανέωση χρηματικού υπολοίπου, ενεργοποιείται αυτόματα φραγή εισερχομένων και εξερχομένων κλήσεων και μηνυμάτων, από 12 σε 4 μήνες.

εχω δει και αυτες που ακολούθησαν,δεν προσεξα καπου να υπαρχει σχετικη τροποποιηση απο 4 σε 3 μήνες...εκτος αν μου ξεφυγε.Σε καποια απο τις τελευταιες αναφερονται μονο στην διαρκεια του υπολοιπου,χωρις αναφορα στη μεταβολη της διαρκειας των εισερχομένων.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ.

Κάτι άλλο: κάποια στιγμή στο παρελθόν θυμάμαι που έστελνες ένα μήνυμα σε ένα πενταψήφιο και αγόραζες 2ΜΒ και κάποια λεπτά ομιλίας προς κινητά Βουλγαρίας (ή Ρουμανίας) με 5€. Ισχύει ακόμα αυτό;

Link to comment
Share on other sites

60 ή 61 στο 12000 με 5.3€. Και τα δύο δίνουν 2 γιγα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το πρώτο δίνει λεπτά προς Ρουμανία το δεύτερο προς Βουλγαρία

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Μου έκαναν μια προσφορά. Δύο νούμερα q με τα 1500+1500 με 8,5 ευρώ για 30 μέρες. Το κάθε ένα έχει 10 ευρώ χρόνο ομιλίας. Δεν πληρώνω τίποτα άλλο, πάρα μόνο τα 20 ευρώ. Μαζί με αυτά μου κάνουν δώρο ένα F2G το οποίο είναι σούπερ. Με 10 ευρώ κάρτα που θα βάζω, μείον τους φόρους θα ενεργοποιώ 28 γιγα. Μάλλον 8,5 ευρώ θα κοστίζει. Αυτό το νούμερο είναι κυρίως για ίντερνετ. Μια χαρά. Χρησιμοποιώ τα 2 νούμερα την προσφορά με τα 1500, ώστε να μην βάλω κάρτα τους 2 επόμενους μήνες στο υπάρχουν μου νούμερο, και μου μένει το πακέτο με τα 28 γιγα για 8,5 ευρώ ανά 30 μέρες για πάντα.
Υπογραφή εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.
Link to comment
Share on other sites

Τα 28 γίγα από πού προκύπτουν;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Πουλάνε κάτι τέτοια στην Ομόνοια. Νόμιμες προσφορές είναι αν και δεν έχω σταματήσει να δω τι γίνεται.
Link to comment
Share on other sites

60 ή 61 στο 12000 με 5.3€. Και τα δύο δίνουν 2 γιγα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το πρώτο δίνει λεπτά προς Ρουμανία το δεύτερο προς Βουλγαρία

 

5.30; Σοβαρά; Κοίτα να δεις, έχω 5.15 στην κάρτα που θέλω να ξεφορτωθώ (μιας και λήγουν μεθαύριο και θα βάζω κάρτα κάθε 4 μήνες για να έχω τις εισερχόμενες) και να αγοράσω όσα περισσότερα ΜΒ μπορώ. Τώρα τι να κάνω; Αν το αγοράσω, θα πάει στο μείον η κάρτα μου και θα μπορώ να χρησιμοποιήσω αυτά τα ΜΒ ή δεν θα μπορώ καν να το αγοράσω;

Link to comment
Share on other sites

Όταν μεθαύριο που δεν θα ανανεώσεις μηδενιστεί το υπόλοιπο σου θα μηδενιστεί και οτιδήποτε πακέτο έχεις αγορασμένο.
Link to comment
Share on other sites

Α, μάλιστα.

Άρα, για να εκμεταλλευόμουν αυτό το 5ευρω, έπρεπε να είχα αγοράσει πακέτο ένα μήνα πριν, σωστά;

Δεν ήξερα πως αφού μηδενίζεται το υπόλοιπο, επειδή πέρασαν 2 μήνες δηλαδή από την τελευταία ανανέωση, μηδενίζονται και τα αγορασμένα πακέτα.

Άρα, το 5ευρω πάει άκλαφτο, δεν μπορώ να το εκμεταλλεύτω κάπως, έτσι δεν είναι;

Link to comment
Share on other sites

Να τα στειλεις στο χαμόγελο ή σε αλλους τετοιου είδους οργανισμους. Αλλη λύση να βάλεις ενα τελευταιο 10αρικο και να το διαχειριστεις καταλληλα το επομενο διμηνο. Με 5 € υπαρχει και το νυχτερινό πακέτο,αν έχεις αϋπνίες και καλό 4g σε 2 νύχτες τα ξοδεύεις τα 10 γιγα. :)
Link to comment
Share on other sites

Να τα στειλεις στο χαμόγελο ή σε αλλους τετοιου είδους οργανισμους. Αλλη λύση να βάλεις ενα τελευταιο 10αρικο και να το διαχειριστεις καταλληλα το επομενο διμηνο. Με 5 € υπαρχει και το νυχτερινό πακέτο,αν έχεις αϋπνίες και καλό 4g σε 2 νύχτες τα ξοδεύεις τα 10 γιγα. :)

 

1. Το νυχτερινό πακέτο με την προϋπόθεση πως θα ανανεώσω, σωστά;

 

2. Αν βάλω το Carnival offer που έχει για το τριήμερο, κι αυτό θα μηδενιστεί αφού θα τελειώσει το δίμηνο; Ή επειδή είναι προσφορά υπάρχει περίπτωση κινείται με άλλους κανόνες;

Edited by mplamplakas
Link to comment
Share on other sites

ολα μηδενιζονται ανεξαιρετως. Το βραδυνο,ειναι πακετο,το αγοραζεις με το υπολοιπο σου,εφοσον εχεις 5,01 τουλαχιστον.
Link to comment
Share on other sites

Η WIND Ελλάς, κατανοώντας τις αυξημένες ανάγκες επικοινωνίας στις περιοχές των Χανίων και του Ρεθύμνου που επλήγησαν από την κακοκαιρία «Ωκεανίς», ενημερώνει τους κατοίκους και συνδρομητές της στην κινητή και τη σταθερή τηλεφωνία, ότι βρίσκεται κοντά τους με δωρεάν υπηρεσίες επικοινωνίας.

 

Συγκεκριμένα σε όλους τους:

 

πελάτες συμβολαίου κινητής και σταθερής WIND, ιδιώτες αλλά και επιχειρήσεις καθώς και τους

κατόχους καρτοκινητής F2G & Q

 

προσφέρεται από σήμερα Δωρεάν χρόνος ομιλίας 1.500 λεπτών προς όλους (εθνικά κινητά και σταθερά) και Δωρεάν 1.5 GB για τους συνδρομητές κινητής, με ισχύ ως τις 6 Μαρτίου.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου αρέσει να είμαι γκρινιάρης. Οτιδήποτε έξτρα η δώρο η προσφορά σε πληγέντες η δεν ξέρω τι άλλο, καλοδεχούμενο και μπράβο τους.

Σε ένα free2go προνομιακό και μια καρτοσυνδεση που έχω μου ήρθαν συνολικά 4500 λεπτά ομιλίας και 4,5 γίγα. Αλλά για 6 μέρες. 6 μέρες;;; Να τα κάνω τι;

Αν θες βρε wind να πιάσουν τόπο και να έχει αντίκρισμα η κατά τα άλλα ωραία κίνησή σου, δώστα για 1 μήνα. Έτσι το κάνανε απλά για να πουν ότι το έκαναν.

Link to comment
Share on other sites

Τι περιμένεις φίλε μου όταν οι εταιρείες κινητής τηλεφωνίας λειτουργούν σαν μπακάλικα... Γιατί περί αυτού πρόκειται...

 

Σε άλλες χώρες με αναπτυγμένα σύστημα θα γινόταν αυτό που λες.

 

 

Σε αυτή την χώρα με αυτές; της εταιρείες ο ζικος ζει και βασιλεύει.

 

 

 

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Με το Χαμόγελο του παιδιού και λοιπές οργανώσεις, πώς μπορώ να το κάνω;

 

Στέλνεις SMS στο 19820 γράφεις SOS

 

Αυτό ισχύει για τα Παιδικά Χωριά SOS

 

http://www.sos-villages.gr/content/help/125-kaleste-apo-stathero-h-kinhto-sto-19820

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έβαλα χθες 10 ευρώ και μου έδωσε 500ΜΒ για 30 ημέρες, και δεν ενεργοποιήθηκε το Tap & Win

 

Μάλλον δεν έχω καταλάβει τελικά σωστά την ανακοίνωση, μιας και περίμενα να ισχύουν τα ΜΒ για 15 ημέρες, και να μου "ανοιξει" τα tap&win.

 

Τι ισχύει τελικά? Έχω καταμπερδευτεί !:lol:

I am the FireStarter
Link to comment
Share on other sites

Η WIND Ελλάς, κατανοώντας τις αυξημένες ανάγκες επικοινωνίας στις περιοχές των Χανίων και του Ρεθύμνου που επλήγησαν από την κακοκαιρία «Ωκεανίς», ενημερώνει τους κατοίκους και συνδρομητές της στην κινητή και τη σταθερή τηλεφωνία, ότι βρίσκεται κοντά τους με δωρεάν υπηρεσίες επικοινωνίας.

 

Συγκεκριμένα σε όλους τους:

 

πελάτες συμβολαίου κινητής και σταθερής WIND, ιδιώτες αλλά και επιχειρήσεις καθώς και τους

κατόχους καρτοκινητής F2G & Q

 

προσφέρεται από σήμερα Δωρεάν χρόνος ομιλίας 1.500 λεπτών προς όλους (εθνικά κινητά και σταθερά) και Δωρεάν 1.5 GB για τους συνδρομητές κινητής, με ισχύ ως τις 6 Μαρτίου.

 

Ο λαός αυτό το λέει, μνημόσυνο με ξένα κόλλυβα.

Link to comment
Share on other sites

Πήραν τηλέφωνο την μητέρα μου και τής έδωσαν αυτήν εδώ την προσφορά.

Annotation-2019-03-02-162415.jpg

12 ευρώ κάθε μήνα με:

1024 MB

1000 λεπτά προς Wind & Q

600 λεπτά προς όλους

100 sms

8 Ευρώ bonus

 

Νομίζω έτσι που το έκαναν όλες τους, ότι πλέον αξίζει να περάσει κανείς σε καρτοκινητή. 12 ευρη θα δίναμε κάθε 2 μήνες, αλλά θα δίναμε τα 8.5 για ένα πακέτο πλήρες, σωστά; Τί κερδίζουμε από το να κρατάμε την κάρτα;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...