Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει 5 πακέτα των 7€ στην εφαρμογή, στα exclusive πακέτα.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Πλέον η wind ειναι η μοναδική εταιρεία καρτοκινητής απο τις 3 "μεγάλες" ας πούμε που έχει μηνιαία πακέτα με 7€.

 

Ωρα εγγραφής του ποστ 15/2/2019 22:45 :lol:

 

το vodafone cu εχει πακετο με 7,06 ευρω που δινει 200 λεπτα προς διεθνης προορισμους και στην Ελλαδα .

Eπισης το νεο καρτοκινητο vodafone με το νεο vodafone you εχει πακετο με 7,50 ευρω ( 500mb , 300λεπτα προς ολους και 30sms !).

συγνωμη για το εκτος θεματος που ειμαι αλλα εχει ακουστει οτι μονο 8,50 ευρω εχει στην vodafone το φθηνοτερο πακετο για ελλαδα κατι που δεν ισχυει!.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την διόρθωση. Στο site του cu για τα πακέτα ομιλίας τα μηνιαία δείχνει μόνο αυτα των 8.5€ τουλάχιστον αυτά που δείχνει σε εμφανές σημείο. Για εμένα προσωπικά η wind κερδίζει στο ότι δεν έχει όριο στα gb που θα ξοδέψεις την ημέρα και χάνει στην μη ύπαρξη social πακέτων
Link to comment
Share on other sites

Πολύ σωστή η παρατήρηση σχετικά με τα social, streaming κλπ πακέτα. Θα πρέπει να βγουν αντίστοιχα.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Έχει 5 πακέτα των 7€ στην εφαρμογή, στα exclusive πακέτα.

 

Ναι τα ειδα τωρα,νομιζα οτι θα καταργούνταν αυτες τις μερες.

Link to comment
Share on other sites

Από 11 Φεβρουαρίου 2019, τα παρακάτω πακέτα καρτοκινητής δεν θα είναι πλέον εμπορικά διαθέσιμα για νέες ενεργοποιήσεις για τους συνδρομητές F2G & WIND card:

 

Πακέτο

 

Διάρκεια

 

Κόστος

 

1,2 GB

 

30 ημέρες

 

7€

 

2 GB και bonus 500 MB για 15 ημέρες

 

30 ημέρες

 

8,5€

 

100 SMS προς όλους και 200 MB

 

30 ημέρες

 

7€

 

600 λεπτά και 600 SMS προς WIND/Q και 200 ΜΒ

 

30 ημέρες

 

7€

 

200’ προς όλους & 200 MB

 

30 ημέρες

 

7€

 

300’ προς όλους, 200’ προς WIND/Q και 100ΜΒ (διατίθεται αποκλειστικά για ενεργοποιήσεις από το myF2G App)

 

30 ημέρες

 

7€

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Από 11 Φεβρουαρίου 2019, ανακοινώνεται η εμπορική διάθεση των παρακάτω νέων πακέτων για τους συνδρομητές F2G & WIND Card.

 

350’ & 35 SMS προς όλους, 350’ προς WIND/Q & 500 ΜΒ, με διάρκεια 30 ημέρες και κόστος 10€. Επιπλέον και για ενεργοποιήσεις έως 28 Φεβρουαρίου 2019 θα παρέχεται bonus δωρεάν 50’ & 5 SMSπρος όλους , 50’ & 400 SMS προς WIND/Q και 250 ΜΒ για 30 ημέρες

 

Δεν μου το εμφανίζει στην εφαρμογή, έχει εμφανιστεί σε κανέναν?

Link to comment
Share on other sites

Εχθες με πηραν και εμενα απο την wind μου εκανε προσφορα 1000 wind/q 600 προς ολους 100sms προς ολους και 1GB και 8 ευρω στην καρτα με 12 ευρω .

Της λεω οτι το 1gb ειναι λιγο και δεν με ενδιαφερει και μου απανταει αν ηταν παραπάνω θα αλλάζατε , και της ειπα οτι σίγουρα θα το σκεφτόμουν, οκ μου λεει θα το κανουμε τα ιδια αλλα με 3,5Gb . :blink:

Εγω εχω το πακετο που με 10 ευρω μου δινει 300 προς ολους και 500mb και με τα log n win περνω αλλα 600mb και τα 8,93 απο την καρτα μενουν μεσα .

τωρα βεβεαια με τα καινουργια συστηματα θα μου περνουν για αυτα τα 300 λεπτα 8 ευρω καθε 3 μηνες :(

Για πείτε καμια γνωμη τι λετε να το αλλαξω ?

 

Thanks .

Edited by DARKMAN74
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω οτι τα 300' θα τα παίρνεις με 12 πλεον. Αν δεν εχεις το ειδικο με τα 1500' (υποθετω οτι δεν το εχεις) και αν εχεις και πανω απο 3 wind αριθμούς που μιλας συχνα θα ελεγα να το κανεις. Υπάρχουν και προσθετα πακετα με 5€ (χρεωση στον επομενο λογαριασμό) για την περίπτωση που ξεπερασεις τη χρήση καποιο μηνα. Το μόνο πρόβλημα ειναι η 24μηνη δέσμευση.
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή για τώρα έχει..

 

1.Πακέτα των 7€

2.Κράτησαν το giga button στα 2 πακέτα των 8.5€

3.Tα πακέτα more/turbo more στα 3€

4.Tα log n win

5. Το καινούριο tap and get

Σαν πολλά δεν μαζεύτηκαν? :rotfl:

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω οτι τα 300' θα τα παίρνεις με 12 πλεον. Αν δεν εχεις το ειδικο με τα 1500' (υποθετω οτι δεν το εχεις) και αν εχεις και πανω απο 3 wind αριθμούς που μιλας συχνα θα ελεγα να το κανεις. Υπάρχουν και προσθετα πακετα με 5€ (χρεωση στον επομενο λογαριασμό) για την περίπτωση που ξεπερασεις τη χρήση καποιο μηνα. Το μόνο πρόβλημα ειναι η 24μηνη δέσμευση.

 

Αυτο με το 24μηνο το ρωτησα και μου ειπε οτι μετα απο τους 6 μηνες το διακόπτεις εαν θες , αν και μεχρι τωρα απο οτι λεει αυτη δεν το εχει βγαλει κανεις .

σιγουρα δεν θα περασω αυτα που μου δίνει σε καμια περίπτωση.

Αυτο που δεν ρωτησα ειναι αν τα 8 ευρω που εχει μεσα μπορω να τα κανω οτι θελω πχ να παρω μερος σε εναν διαγωνισμο :worry: η ειναι απλα σαν καποιο bonus αν φας αυτα που σου δίνουν . :confused:

Link to comment
Share on other sites

Αυτο με το 24μηνο το ρωτησα και μου ειπε οτι μετα απο τους 6 μηνες το διακόπτεις εαν θες , αν και μεχρι τωρα απο οτι λεει αυτη δεν το εχει βγαλει κανεις .

σιγουρα δεν θα περασω αυτα που μου δίνει σε καμια περίπτωση.

Αυτο που δεν ρωτησα ειναι αν τα 8 ευρω που εχει μεσα μπορω να τα κανω οτι θελω πχ να παρω μερος σε εναν διαγωνισμο :worry: η ειναι απλα σαν καποιο bonus αν φας αυτα που σου δίνουν . :confused:

 

Μετά τους πρώτους 6 μήνες θα μπορείς να το διακόψεις πληρώνοντας τα μαλλιά της κεφαλής σου. Γι αυτό δεν το έχει βγάλει κανείς (και καλά).

Τα 8 δήθεν ευρώ χρησιμοποιούνται σε πολύ συγκεκριμένα πράγματα.

Link to comment
Share on other sites

Μαλιστα αυτο δεν το ηξερα :(

 

Εχει βγει καποια ανακοίνωση αν η Online ανανεώσεις θα γινουν και αυτες 12 euro γιατι αυτη απο το τηλεφωνο ετσι μου είπε :worry:

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που δεν ρωτησα ειναι αν τα 8 ευρω που εχει μεσα μπορω να τα κανω οτι θελω πχ να παρω μερος σε εναν διαγωνισμο :worry: η ειναι απλα σαν καποιο bonus αν φας αυτα που σου δίνουν . :confused:

Πιο συμφέρουσα χρήση είναι τα απλά sms αν σου τελειώσουν τα ενσωματωμένα. Για τα μηνύματα των διαγωνισμών είναι λίγο θολά τα πράγματα. Είχε βγει μια ανακοίνωση που έλεγε ότι τα sms προς πενταψήφιο υψηλής χρέωσης δεν χρεώνονται από το υπόλοιπο του μπόνους αλλά θα χρεώνονται επιπλέον στον επόμενο λογαριασμό.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αλλα νομιζω οτι για καποιον που βαζει 10 ευρω καρτα τον μηνα το να δινει 12 και να εχει ολα αυτα ειναι καλα :)

Και αν ισχύει αυτο που λεει αυτη οτι ολες θα πανε 12 τοτε ειναι μια η αλλη :blink:

Link to comment
Share on other sites

Μαλιστα αυτο δεν το ηξερα :(

 

Εχει βγει καποια ανακοίνωση αν η Online ανανεώσεις θα γινουν και αυτες 12 euro γιατι αυτη απο το τηλεφωνο ετσι μου είπε :worry:

ακομα δεν εχει βγει καποια τετοια ανακοινωση...βασικα κανενας παροχος (ακομα) δεν το εχει κανει 12 online.

Link to comment
Share on other sites

Εχθες με πηραν και εμενα απο την wind μου εκανε προσφορα 1000 wind/q 600 προς ολους 100sms προς ολους και 1GB και 8 ευρω στην καρτα με 12 ευρω .

Της λεω οτι το 1gb ειναι λιγο και δεν με ενδιαφερει και μου απανταει αν ηταν παραπάνω θα αλλάζατε , και της ειπα οτι σίγουρα θα το σκεφτόμουν, οκ μου λεει θα το κανουμε τα ιδια αλλα με 3,5Gb . :blink:

Εγω εχω το πακετο που με 10 ευρω μου δινει 300 προς ολους και 500mb και με τα log n win περνω αλλα 600mb και τα 8,93 απο την καρτα μενουν μεσα .

τωρα βεβεαια με τα καινουργια συστηματα θα μου περνουν για αυτα τα 300 λεπτα 8 ευρω καθε 3 μηνες :(

Για πείτε καμια γνωμη τι λετε να το αλλαξω ?

 

Thanks .

Να αλλάξεις. Τα 8,93 δεν μένουν στην κάρτα. Κάθε τετράμηνο θα σου κρατάει 10€ χαράτσι.

Link to comment
Share on other sites

Ακουσα και κατι αλλο οτι πλέον τα λεφτα που εχεις μεσα αν δεν τα καταναλωσεις στους δυο μηνες τα χανεις .....

υπαρχει κατι τετοιο η ειναι ραδιο αρβύλα :)

Link to comment
Share on other sites

Ακουσα και κατι αλλο οτι πλέον τα λεφτα που εχεις μεσα αν δεν τα καταναλωσεις στους δυο μηνες τα χανεις .....

υπαρχει κατι τετοιο η ειναι ραδιο αρβύλα :)

 

Πότε το ακουσες αυτο ; {χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα χαχαχαχαχαχαχαχαχαχα χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα}

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Ακουσα και κατι αλλο οτι πλέον τα λεφτα που εχεις μεσα αν δεν τα καταναλωσεις στους δυο μηνες τα χανεις .....

υπαρχει κατι τετοιο η ειναι ραδιο αρβύλα :)

 

Αλήθεια ΕΙΝΑΙ !!!!!

 

Αυτο ισχυει πολύ καιρό

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια δεν εχω αφησει ποτε χωρις να βαλω δυο μηνες και δεν το ειχα παρει χαμπαρει :lol:

 

Και μιας και ειναι πολυ καιρο πως ακριβώς παει το θεμα ....

 

μετραει ποτε εκανες ανανεώσει και οταν περασουν δυο μηνες τα τρωει η μετρα ποτε εκανες την τελευταία ανανέωση ?

 

Δηλαδη αν θα βαζω καθε μηνα μια καρτα δεν θα χασω ποτε τα λεφτα που εχω μεσα και απλα θα αθροίζονται ?

Link to comment
Share on other sites

Kαποια στιγμή περιμένω απο την wind να μας κανει 25ημερο και το υπόλοιπο χρημάτων..

 

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...