Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα. Μια ερώτηση.

Η κόρη μου είχε 130ΜΒ data. Έβλεπε βιντεάκια στο youtube, μηδενίστηκαν τα data κ της έφαγε την κάρτα (9 ευρώ).

Δεν ήρθε όμως μνμ για daily mobile internet. Δεν θα έπρεπε αρχικά να τη χρεώσει 1 ευρώ daily κ μετά να της φάει την κάρτα;

Κατευθείαν στην κάρτα την έπεσαν;:wacko::wacko::wacko:

ΥΓ1 Έχει Crew f2g

ΥΓ2 Θα έπρεπε να έχει υπηρεσία απενεργοποίησης του ιντερνετ όταν τελειώσει το πακέτο για να προστατεύσει τους πελάτες της:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι στα ψιλά γράμματα. Αν καταναλωθεί ο όγκος δεδομένων από πακέτο χωρίς να έχει λήξει ημερολογιακά, τότε τρώει από το υπόλοιπο με πολύ υψηλή χρέωση.

Χωρίς να λέμε ότι δεν είναι βλακεία αυτό, από την άλλη τα 130mb με το YouTube φεύγουν για πλάκα, οπότε θέλει λίγο παραπάνω προσοχή.

 

Sent from my Moto X Play

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μια ερώτηση.

Η κόρη μου είχε 130ΜΒ data. Έβλεπε βιντεάκια στο youtube, μηδενίστηκαν τα data κ της έφαγε την κάρτα (9 ευρώ).

Δεν ήρθε όμως μνμ για daily mobile internet. Δεν θα έπρεπε αρχικά να τη χρεώσει 1 ευρώ daily κ μετά να της φάει την κάρτα;

Κατευθείαν στην κάρτα την έπεσαν;:wacko::wacko::wacko:

ΥΓ1 Έχει Crew f2g

ΥΓ2 Θα έπρεπε να έχει υπηρεσία απενεργοποίησης του ιντερνετ όταν τελειώσει το πακέτο για να προστατεύσει τους πελάτες της:lol::lol::lol:

Καταρχήν φταίει η κόρη σου με 130mb τι πάει να δει video αφού με ένα και μόνο video ανάλογα την ανάλυση του μπορεί να τα φάει άμεσα τα 130 και φυσικά πολλά παραπάνω MB καταλαβαίνεις πως το λέω και δεν τα βάζω με το παιδί

 

Έχω την εντύπωση ότι εάν υπάρχει ενεργό πακέτο με MB ακόμα και όταν τα φας δεν στέλνει μήνυμα απλά τρώει το υπόλοιπο από την κάρτα σίγουρα όμως ήρθε μήνυμα ότι καταναλωθηκαν τα MB

 

είμαι αρκετά χρόνια στην wind την έμαθα από την καλή και την ανάποδη χλωμό το βλέπω να παρουσιάσει κάτι αντίστοιχο του my Internet σαν την cosmote που σταματάει το Internet όταν δεν έχεις MB η δεν θα το παρουσίασει ποτέ η θα κάνει πάρα πολλά χρόνια γιατί απλά θα σταματήσει η μάσα (μακάρι να βγω ψεύτης αλλά....)

 

Σκέψου ότι με έχουν χρέωση daily Internet ενώ είχα ενεργό πακέτο με δεδομένα φυσικά τα λεφτά τα πήρα πίσω αλλά εμπιστοσύνη δεν της έχω. Μετά από αυτό...φως φανάρι κλέψιμο...

 

 

Φυσικά και φταίει η wind που δεν στέλνει μηνύμα για daily Internet επίτηδες είναι έτσι το σύστημα για αδειάσει την κάρτα επειδή την ξέρω δεν πιστεύω τίποτα άλλο

Edited by oxxy

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μια ερώτηση.

Η κόρη μου είχε 130ΜΒ data. Έβλεπε βιντεάκια στο youtube, μηδενίστηκαν τα data κ της έφαγε την κάρτα (9 ευρώ).

Δεν ήρθε όμως μνμ για daily mobile internet. Δεν θα έπρεπε αρχικά να τη χρεώσει 1 ευρώ daily κ μετά να της φάει την κάρτα;

Κατευθείαν στην κάρτα την έπεσαν;:wacko::wacko::wacko:

 

Το Daily Mobile Internet ισχύει για τα πρώτα 20ΜΒ μόνο και χρεώνει €1,01 - για μεγαλύτερη κατανάλωση αλλάζει η χρέωση όπως είπαν και νωρίτερα τα παιδιά. Το μήνυμα για τη χρέωση Daily Mobile Internet έρχεται την επόμενη ημέρα.

 

Όντως είναι τραγικό που η WIND δεν έχει σύστημα ενημέρωση για την κατανάλωση των data και τον τερματισμό τους αλλά την ξέρουμε τόσα χρόνια ότι λειτουργεί με αυτόν τον τρόπο - έτσι βγάζει τα σπασμένα από τις προσφορές που κάνει... :O

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

@balkos: εάν μπαίνει συχνά YouTube ας πάρει μια φρογκ που δίνει 4 γιγα με €4,44 και οταν τελειωσουν πριν τον μηνα, το συστημα κοβει αυτοματα το ιντερνετ. Θα εχει και σημα κοσμοτε.
Link to comment
Share on other sites

Το Daily Mobile Internet ισχύει για τα πρώτα 20ΜΒ μόνο και χρεώνει €1,01 - για μεγαλύτερη κατανάλωση αλλάζει η χρέωση όπως είπαν και νωρίτερα τα παιδιά.

Βασικά μάλλον όχι, καθώς σύμφωνα με αυτά που λέει εδώ, αν φας τα 20MB θα σου χρεώσει ξανά 1,01€ για άλλα 20, και θα γίνεται αυτό συνεχώς.

- Καρτοκινητή / καρτοσύνδεση και WIND to ALL: Αν συνεχιστεί η χρήση μετά τα 20ΜΒ, με άλλο 1.01€ έχεις άλλα 20ΜΒ για να συνεχίσεις απρόσκοπτα την πλοήγηση. Ο συνολικός αριθμός των "εισιτηρίων" αποτυπώνεται στο μηνιαίο σου λογαριασμό.

Και πάλι 20χ9 μας κάνει 180MB που είναι τα διπλάσια από όσα έφαγε καταναλώνοντας το υπόλοιπο επειδή δεν μπορούσε να μπει το daily internet. Η ουσία είναι βέβαια πως δεν θα είχε διαφορά μεγάλη με τέτοια χρήση αφού σταδιακά θα έτρωγε το υπόλοιπο.

Link to comment
Share on other sites

Βασικά μάλλον όχι, καθώς σύμφωνα με αυτά που λέει εδώ, αν φας τα 20MB θα σου χρεώσει ξανά 1,01€ για άλλα 20, και θα γίνεται αυτό συνεχώς.

 

πραγματικά tragic, απο κουτοπονηριές άλλο τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

 

Thanks! Ξέρουμε αν ακυρώνει τη "φοιτητική" προσφορά;

 

P.S.: Με αυτό το πακέτο, θα πρέπει να βρω και κοπέλα από Βουλγαρία! :lol:

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Όχι, εγώ που το έβαλα, ακόμη μου λέει ότι απολαμβάνω την καλύτερη προσφορά της αγοράς κλπ κλπ.

 

Sent from my Moto X Play

Link to comment
Share on other sites

Όχι, εγώ που το έβαλα, ακόμη μου λέει ότι απολαμβάνω την καλύτερη προσφορά της αγοράς κλπ κλπ.

 

Sent from my Moto X Play

 

Thanks! :)

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Thanks! Ξέρουμε αν ακυρώνει τη "φοιτητική" προσφορά;

 

P.S.: Με αυτό το πακέτο, θα πρέπει να βρω και κοπέλα από Βουλγαρία! :lol:

Ούτε το φοιτητικό χάνεται ούτε τα 300 που έχουμε μερική από παλιά.... δοκιμασμένα....

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Αλλα 0.50€ "κλεμμένα" υπερ της ανάπτυξης του σούπερ δικτύου της wind.Αλλαξα χθες ρομ στο κινητό και κατά το wizard της εκκίνησης της συσκευής η συσκευή κατά την αναγνώριση της sim,έστειλε ελάχιστα kb τα οποία ήταν αρκετά για το σύστημα της wind ώστε να μου μηδενίσει το υπόλοιπο και να μου στείλει μήνυμα την επόμενη ημέρα για χρέωση του 1€..

Εύγε wind..:) πάντα τέτοια :lol:

Link to comment
Share on other sites

Αλλα 0.50€ "κλεμμένα" υπερ της ανάπτυξης του σούπερ δικτύου της wind.Αλλαξα χθες ρομ στο κινητό και κατά το wizard της εκκίνησης της συσκευής η συσκευή κατά την αναγνώριση της sim,έστειλε ελάχιστα kb τα οποία ήταν αρκετά για το σύστημα της wind ώστε να μου μηδενίσει το υπόλοιπο και να μου στείλει μήνυμα την επόμενη ημέρα για χρέωση του 1€..

Εύγε wind..:) πάντα τέτοια :lol:

 

Λογικό δεν είναι φίλε, η Wind αναγνώρισε κίνηση στο δίκτυο και σε χρέωσε 1ευρώ Mobile internet αφού δεν είχες πακέτο.

Link to comment
Share on other sites

Λογικό θα ήταν αν έχεις κάτω από 1€ να μην αφήνει να συνδεθείς, μιας και δεν υπάρχει καν το απαιτούμενο ποσό για daily internet.

 

Sent from my Moto X Play

Link to comment
Share on other sites

Thanks! Ξέρουμε αν ακυρώνει τη "φοιτητική" προσφορά;

 

P.S.: Με αυτό το πακέτο, θα πρέπει να βρω και κοπέλα από Βουλγαρία! :lol:

 

Σε επικοινωνια με την wind και σε ερωτηση αν αυτη η προσφορα ειναι επαναλαμβανομενη η αποκλειστικα για 1 φορα

η απαντηση ηταν οτι ειναι για 1 και μονο ενεργοποιηση.

Μην βιαζεσαι να βρεις καποια απο βουλγαρια :):):)

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Σε επικοινωνια με την wind και σε ερωτηση αν αυτη η προσφορα ειναι επαναλαμβανομενη η αποκλειστικα για 1 φορα

η απαντηση ηταν οτι ειναι για 1 και μονο ενεργοποιηση.

Μην βιαζεσαι να βρεις καποια απο βουλγαρια :):):)

 

Thanks, που ρώτησες. :) Ε, μετά θα έχω τα δεδομένα της φοιτητικής, τα δεδομένα του πακέτου που μιλάμε και τα log n win. Οπότε καλά θα "είμαστε". :lol:

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Το πακέτο 60 στο 12000 για Ρουμανία 500 λεπτά και 2GB δεν είναι για μια φορά έχω φίλη Ρουμάνα που το βάζει 6 μήνες το ίδιο πιστεύω και για το 61 στο 12000 για Βουλγαρία με της ίδιες παροχές όπως το ρουμανικό μην μιλάτε με υπαλλήλους της wind το, 90% δεν ξέρουν τι τους γίνεται ποτέ η wind δεν είχε σωστή εξυπηρέτηση πελατών ούτε στα μαγαζιά ούτε

Στα τηλεφωνικά κέντρα

 

Τα περισσότερα τα μαθαίνουν παπαγαλια σαν το παρακάτω video

 

 

Edited by oxxy

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι κακό αυτό...

 

Καθόλου - το κακό είναι ότι τέτοιες προσφορές είναι πολύ επιλεκτικές και πάνε σε λίγους. Αν τις άνοιγε οι WIND σε περισσότερο κόσμο θα είχε γεμίσει τα ταμεία της :lol:

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Καθόλου - το κακό είναι ότι τέτοιες προσφορές είναι πολύ επιλεκτικές και πάνε σε λίγους. Αν τις άνοιγε οι WIND σε περισσότερο κόσμο θα είχε γεμίσει τα ταμεία της :lol:

Δοκίμασες μήπως και στο δίνει και σένα...? Συνήθως είναι επιλεκτικές αλλά μια δοκιμή δεν είναι κακο

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

το χειροτερο ειναι οτι μεσα απο την εφαρμογη και το site υπαρχει η δυνατοτητα να σταματησεις τα sms με τις προσφορες. Απαξ και το κανεις δεν επιστρεφεις πισω,δηλ. και να τα ξαναενεργοποιησεις εξακολουθουν να μην ερχονται τα μηνυματα απο το 12410. Εχω μια υποψια (απο κατι που ειχε γραψει ο mark) ότι χρειαζεται μεσα στο μηνα να ενεργοποιησεις πακετα ανω των 10 ευρω για να ξαναερθουν αλλα δεν κανω τοση χρηση για να το διαπιστωσω αν ισχυει,τζαμπα θα πανε. Εχω επανελλειμενα ζητησει να ξαναενεργοποιησουν τα sms απο το 12410 στον αριθμο μου αλλα απαντηση και λυση δεν πηρα ποτε...

Σε γενικες γραμμες τα μηνυματα του 12410 πλην ελαχιστων εξαιρεσεων δεν ισχυουν για ολους,παρα μονο για οσους εχουν λαβει συγκεκριμενο μηνυμα.

Link to comment
Share on other sites

Έχουν κάποιο ενδιαφέρον....029d275354fdaa2bb72350281868b837.jpg

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS+A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...