Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όντως μια χαρά την είχα βγάλει και εγώ τόσο καιρό. Τον τελευταίο μήνα όμως με 4g βγαίνω οριακά. Οπότε ίσως κάτσει και καλύτερα που το έκανε έτσι. Αυτό το άτιμο το 4g πάει σφαίρα και ξεχνιέμαι :lol:

 

Η εφαρμογή MyF2G είναι και στα Ελληνικά; Νόμιζα πως είχε Ελληνικά αλλά δεν μπορώ να το αλλάξω. Ή κάνω λάθος; Στις ρυθμίσεις δεν βρίσκω κάπου να μπορώ να το αλλάξω.

 

Φυσικά, εμένα είναι μόνο στα Ελληνικά, δεν ξέρω όμως από που μπορείς να αλλάξεις γλώσσα ίσως τραβάει από τις ρυθμίσεις του κινητού.

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά, εμένα είναι μόνο στα Ελληνικά, δεν ξέρω όμως από που μπορείς να αλλάξεις γλώσσα ίσως τραβάει από τις ρυθμίσεις του κινητού.

Την στιγμή που ανοίγει η εφαρμογή πρέπει να έχει πάνω δεξιά ένα gr πάτησε το αμέσως.

Link to comment
Share on other sites

Ηρθε το πολυπόθητο sms...

 

Άντε με το καλό να έρθει και σε εμάς!! :)

Η στέρηση είναι παιδί της γνώσης. Δεν στερείσαι κάτι αν δεν γνωρίζεις ότι υπάρχει
Link to comment
Share on other sites

Άντε με το καλό να έρθει και σε εμάς!! :)

Χαχα απίστευτο πραγματικά! Είχα χάσει και την τελευταία ελπίδα. Μακάρι να έρθει :D

Link to comment
Share on other sites

Δεν το ήξερα ότι ακόμα στέλνουν την απόλυτη προσφορά ??? Άντε μπας και έρθει σε μας !!!
Link to comment
Share on other sites

Αντε να ερθει και στην μανα μου...να την φτανουν για τα καλα τα δεδομενα γιατι με ενα 1GB ειναι και οριακα καμια φορα.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους!! Σημερα μου επεστρεψαν τα 10 ευρο που ειχα δωσει οταν πηγα σε f2g πως μπορω να τα χρησιμοποιησω?? Στην εφαρμογη μου τα εμφανιζει ως bonus.

Κανεις????

Edited by lempoi
Link to comment
Share on other sites

Την στιγμή που ανοίγει η εφαρμογή πρέπει να έχει πάνω δεξιά ένα gr πάτησε το αμέσως.

Τελικά το βρήκα αυτό αλλά... Κατάργησα την εφαρμογή και ξανάκανα εγκατάσταση. :wacko:

Γλώσσα λοιπόν αλλάζεις στην οθόνη που δίνεις το username και το pass. Μόνο εκεί βγάζει την επιλογή EN ή GR.

Φυσικά δεν χρειάζεται κάποιος να κάνει κατάργηση της εφαρμογής όπως έκανα εγώ :lol: Απλά μπορούμε να κάνουμε ένα logout και ξανά login για να έρθουμε στην οθόνη που αλλάζουμε και γλώσσα. Ελπίζω κάποια στιγμή να το βάλουν στις ρυθμίσεις.

http://img19.imageshack.us/img19/126/nokialumia710.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μόλις δοκίμασα μια κλήση με ένα f2g2 που είχα. Χτες με χρέωσε 0,10 λεπτα/min , σήμερα 0,48/min.

Κρίμα , κανένας λόγος να μείνω πλέον στην Wind.

0,48?:wacko: ειχα την εντυπωση οτι ειχα διαβασει για 0,25:( αυτη δεν ειναι αυξηση ειναι ....4ο μνημονιο :rolleyes: να ρωτησω, αν το γυρισω σε Q πρεπει να πληρωσω για νεα sim και τετοια η ειναι δωρεαν η αλλαγη?

myphone_2.png
Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ήρθε το εξής μήνυμα:

"ΚΕΡΔΙΣΕ ΔΙΠΛΑΣΙΟ ΧΡΟΝΟ ΟΜΙΛΙΑΣ! ΑΝΑΝΕΩΣΕ ΑΠΟ 10ΕΥΡΩ ΚΑΙ ΔΙΠΛΑΣΙΑΣΕ ΤΗΝ ΚΑΡΤΑ ΣΟΥ! ΙΣΧΥΕΙ ΕΩΣ 22/9. Ο ΕΠΙΠΛΕΟΝ ΧΡΟΝΟΣ ΔΕΝ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙΤΑΙ ΓΙΑ ΠΑΚΕΤΑ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΔΙΑΡΚΕΙΑ 30 ΜΕΡΕΣ"

 

Η αλήθεια είναι ότι το θεωρώ λίγο κλεψιά το να μη χρησιμοποιείται για πακέτα... Με αυτό τον τρόπο ακυρώνουν το νόημα της προσφοράς!

 

Xρόνο ή χρήμα;Γιατί αν είναι χρόνος ομιλίας είναι πακέτο ,κάνω λάθος; :worry:

Link to comment
Share on other sites

Άντε με το καλό να έρθει και σε εμάς!! :)

Δεν αντεχα να περιμένω και πηγα και πήρα 3 πακέτα σήμερα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους!! Σημερα μου επεστρεψαν τα 10 ευρο που ειχα δωσει οταν πηγα σε f2g πως μπορω να τα χρησιμοποιησω?? Στην εφαρμογη μου τα εμφανιζει ως bonus.

Κανεις????

Κανεις??????

Link to comment
Share on other sites

Για δεδομενα οχι?? Σ ευχαριστω!!

 

Μονο αν δεν εχεις πακετο και σου τραβαει ενα ευρω την ημερα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Είχα ενεργοποιήσει το blender μια μέρα πριν την καθυστερημενη αλλαγή που πήγε στα 8€. Είχα και τον προηγούμενο μήνα blender και επειδή τελείωνε ενεργοποίησα το ίδιο με 5€. Σήμερα στην εφαρμογή βλέπω ότι ο χρόνος από το νέο blender είναι 250' ή 62sms ή 640mb. Με την αλλαγή στα 8€ πήγε αναλογικά και το πακέτο που πήρα με 5€; Πριν την αλλαγή του πακέτου είχα πάρει 200' ή 100sms ή 500mb . Μετά την τροποποίηση του πακέτου άλλαξαν και οι δικοί μου χρόνοι.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Έκανα ανανέωση ότι λίγου μέσω PayPal σε φοιτητικό, 10€ και δεν μου έδωσε το 1 GB !

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Έκανα ανανέωση ότι λίγου μέσω PayPal σε φοιτητικό, 10€ και δεν μου έδωσε το 1 GB !

Δεν υπάρχει τέτοια αναφορά από κάποιον άλλο μηπως είναι συστημικο λάθος?

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει τέτοια αναφορά από κάποιον άλλο μηπως είναι συστημικο λάθος?

Τι να σου πω; είναι σίγουρο πάντως, δεν εμφάνισε κάτι στην εφαρμογή, ούτε μήνυμα ήρθε

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Γιατί όταν λήγει και αφαιρούνται τα χρήματα αφαιρούνται και ΜΒ απο πακέτα που αγοράστηκαν πριν λήξει ή ανανέωση?
Link to comment
Share on other sites

Δεν αφαιρείται τίποτα. Αλλά πρέπει να έχεις υπόλοιπο τουλάχιστον 0.01 για να χρησιμοποιήσεις οποιοδήποτε πακέτο.

Με λίγα λόγια χρειάζεσαι μία ανανέωση.

Link to comment
Share on other sites

Έκανα ανανέωση ότι λίγου μέσω PayPal σε φοιτητικό, 10€ και δεν μου έδωσε το 1 GB !

 

Μηπως εχεις κανει κι αλλη ανανεωση τον Σεπτεμβρη;

Link to comment
Share on other sites

Δεν αφαιρείται τίποτα. Αλλά πρέπει να έχεις υπόλοιπο τουλάχιστον 0.01 για να χρησιμοποιήσεις οποιοδήποτε πακέτο.

Με λίγα λόγια χρειάζεσαι μία ανανέωση.

Βασίλη είχα υπόλοιπο 0.40€ αλλά έκοψαν 940 περίπου ΜΒ και το ποσό φυσικά. Έληγε χθες 19/9. Ποιο το ελάχιστο ποσό ανανέωσης online?

Link to comment
Share on other sites

5 ευρώ είναι η ελάχιστη ανανέωση , αλλά 10 ευρώ αν θες να πάρεις δωρεάν internet ή 6 ευρώ για να έχεις καθαρά 5,35 και να μπορεις να αγοράσεις κάποιο πακέτο
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...