Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ενας αριθμος μου ληγει 27/12.Δεν εχω λαβει καποιο μηνυμα προσφορας και ελεγα να περιμενω μεχρι τις 27/12 μηπως και μου ερθει.Το ερωτημα ειναι το εξης:Εχω και την 27/12 η μολις μπει ληγει;.
Link to comment
Share on other sites

Ενας αριθμος μου ληγει 27/12.Δεν εχω λαβει καποιο μηνυμα προσφορας και ελεγα να περιμενω μεχρι τις 27/12 μηπως και μου ερθει.Το ερωτημα ειναι το εξης:Εχω και την 27/12 η μολις μπει ληγει;.

Έχεις και την 27

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανονικότατα!!!!!

 

Ενεργοποιείς στέλνοντας κενό μήνυμα στο 19088

Έλεγχος πόντων με κενό μήνυμα στο 19098

Ενημέρωση διαθέσιμων δώρων κλήση στο 1263

Για εξαργύρωση μήνυμα 300 στο 19099 για 8€ και 700 για 27€

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανονικότατα!!!!!

 

Ενεργοποιείς στέλνοντας κενό μήνυμα στο 19088

Έλεγχος πόντων με κενό μήνυμα στο 19098

Ενημέρωση διαθέσιμων δώρων κλήση στο 1263

Για εξαργύρωση μήνυμα 300 στο 19099 για 8€ και 700 για 27€

 

Χρεωνόμαστε στην κλήση και στο μήνυμα; γιατί το μήνυμα που πάω να στείλω μου λέει ότι θα χρεωθώ

NOKIA 5800,HTC HD2,SAMSUNG GALAXY Ace, Samsung GALAXY NOTE 2,

LG G2 μπράβο στην lg για το δώρο που μου έκανε...:D

Iphone 5c, Iphone 6,Iphone 7 plus,Xiaomi mi 8 lite,Xiaomi redmi note 9s

Link to comment
Share on other sites

Χρεωνόμαστε στην κλήση και στο μήνυμα; γιατί το μήνυμα που πάω να στείλω μου λέει ότι θα χρεωθώ

 

Δωρεάν είναι κάι η κλήση κάι το μήνυμα

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα κ χρονια πολλα.μετα απο αρκετο ψαξιμο αποφασισα να κανω φορητοτητα σε f2g μεχρι που 'πετυχα' promotion που μοιραζε φοιτητικα πακετα χωρις καν να χρειαζεται φοιτητικη ταυτοτητα.πηρα 4.ειμαι μεταπτυχιακος αλλα σε 2 μηνες τελειωνω.εκει που τα μοιραζαν με διαβεβαιωσαν οτι θα ισχυουν και τα 4 και οτι η wind ουτε θα ασχοληθει.ξερει κανεις τι ακριβως ισχυει?παιζει να με καλεσει η wind μετα απο κανενα χρονο να πιστοποιησω και τα 4 νουμερα?επισης ξερω οτι κανονικα δικαιουμαι 2.τι ακριβως ισχυει?ακομη θελω να τα κανω απορητα αλλα λεω να μην παω σε κανενα καταστημα καιτους πω: γεια σας εχω 4 νουμερα φοιτητικα, καντε τα απορρητα.ευχαριστω και μερι κριστμας!
Link to comment
Share on other sites

μόλις έκανα ανανέωση 10€ σε κατάστημα πήρα 300προς όλους +120 wind, q, αλλά λιγουν 31/12 σε 6 μέρες δηλαδή... Γιατί δεν είναι για μήνα όπως πάντα;;;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα κ χρονια πολλα.μετα απο αρκετο ψαξιμο αποφασισα να κανω φορητοτητα σε f2g μεχρι που 'πετυχα' promotion που μοιραζε φοιτητικα πακετα χωρις καν να χρειαζεται φοιτητικη ταυτοτητα.πηρα 4.ειμαι μεταπτυχιακος αλλα σε 2 μηνες τελειωνω.εκει που τα μοιραζαν με διαβεβαιωσαν οτι θα ισχυουν και τα 4 και οτι η wind ουτε θα ασχοληθει.ξερει κανεις τι ακριβως ισχυει?παιζει να με καλεσει η wind μετα απο κανενα χρονο να πιστοποιησω και τα 4 νουμερα?επισης ξερω οτι κανονικα δικαιουμαι 2.τι ακριβως ισχυει?ακομη θελω να τα κανω απορητα αλλα λεω να μην παω σε κανενα καταστημα καιτους πω: γεια σας εχω 4 νουμερα φοιτητικα, καντε τα απορρητα.ευχαριστω και μερι κριστμας!

Καλημέρα και χρόνια πολλά. Από τη στιγμή που θα γίνει η ταυτοποίηση των νούμερων στο όνομα σου δε νομίζω να σου δημιουργήσει κάποιο πρόβλημα η WIND. Άλλωστε της φέρνεις 4 νούμερα που σημαίνει χρήματα στα ταμεία της. Όσο για να τα κάνεις απόρρητα, υπάρχει σε όλες, απ'ότι ξέρω, τις συσκευές ρύθμιση, στο μενού κλίσεων συνήθως, που μπορείς να καλείς με απόκρυψη.

Link to comment
Share on other sites

Ενόψει της ενεργοποίησης των 4 καρτοκινητών (από εταιρικά) μέσα στο Γενάρη, θέλω να ρωτήσω ποια είναι η αποδοτικότερη μέθοδος για την αγορά πακέτου/ χρόνου (σκέφτομαι τα 2 να τα βάλω σε f2g και τα άλλα 2 σε Q).

 

Είναι προτιμότερο από κατάστημα ή από περίπτερο ή on line;

Με ποιο τρόπο θα πάρω περισσότερο χρόνο και ποια bonus πρέπει να εκμεταλλευτώ;

Link to comment
Share on other sites

Ενόψει της ενεργοποίησης των 4 καρτοκινητών (από εταιρικά) μέσα στο Γενάρη, θέλω να ρωτήσω ποια είναι η αποδοτικότερη μέθοδος για την αγορά πακέτου/ χρόνου (σκέφτομαι τα 2 να τα βάλω σε f2g και τα άλλα 2 σε Q).

 

Είναι προτιμότερο από κατάστημα ή από περίπτερο ή on line;

Με ποιο τρόπο θα πάρω περισσότερο χρόνο και ποια bonus πρέπει να εκμεταλλευτώ;

 

Ανανέωση σε καταστημα και ενεργοποιηση πακέτων μεσω ιντερνετ..

Link to comment
Share on other sites

μόλις έκανα ανανέωση 10€ σε κατάστημα πήρα 300προς όλους +120 wind, q, αλλά λιγουν 31/12 σε 6 μέρες δηλαδή... Γιατί δεν είναι για μήνα όπως πάντα;;;

 

και τα 300' λήγουν σε 6 μέρες ή μόνο αυτά προς wind?

Link to comment
Share on other sites

Ενόψει της ενεργοποίησης των 4 καρτοκινητών (από εταιρικά) μέσα στο Γενάρη, θέλω να ρωτήσω ποια είναι η αποδοτικότερη μέθοδος για την αγορά πακέτου/ χρόνου (σκέφτομαι τα 2 να τα βάλω σε f2g και τα άλλα 2 σε Q).

 

Είναι προτιμότερο από κατάστημα ή από περίπτερο ή on line;

Με ποιο τρόπο θα πάρω περισσότερο χρόνο και ποια bonus πρέπει να εκμεταλλευτώ;

 

Ανανέωση σε καταστημα και ενεργοποιηση πακέτων μεσω ιντερνετ..

+ προς τα πού θα μιλάς περισσότερο; Τα 4 μεταξύ τους, ή προς όλα τα δίκτυα;

Link to comment
Share on other sites

+ προς τα πού θα μιλάς περισσότερο; Τα 4 μεταξύ τους, ή προς όλα τα δίκτυα;

 

Αυτό είναι ένα πρόβλημα γιατί είχα συνηθίσει στα δωρεάν μεταξύ των εταιρικών και όταν αποφάσισα τη μετατροπή τους σε καρτοκινητά, για λόγους οικονομικούς, ήξερα ότι χάνω αυτή την ευκολία.

 

Τα 2 θα είναι περισσότερο μεταξύ τους και άλλα δύο περισσότερο προς όλους. Υπάρχει δυνατότητα να καλυφθεί και αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι ένα πρόβλημα γιατί είχα συνηθίσει στα δωρεάν μεταξύ των εταιρικών και όταν αποφάσισα τη μετατροπή τους σε καρτοκινητά, για λόγους οικονομικούς, ήξερα ότι χάνω αυτή την ευκολία.

 

Τα 2 θα είναι περισσότερο μεταξύ τους και άλλα δύο περισσότερο προς όλους. Υπάρχει δυνατότητα να καλυφθεί και αυτό;

 

αυτα που θα μιλανε μεταξυ τους να ειναι q

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Εκεινα που θα μιλανε μονο μεταξυ τους να ειναι Q γιατι με 1 ευρω εχεις 300 λεπτα προς wind/Q και αν κανεις ενεργοποιηση του πακετου μεσω ιντερνετ σου δινει δωρο αλλα 100 λεπτα προς wind/Q.. Συνολο 400 λεπτα με 1 ευρω και με χρεωση ανα δευτερολεπτο (οχι 3 λεπτα ελαχιστη χρεωση οπως στο f2g )
Link to comment
Share on other sites

Καλό το πακέτο αυτό αλλά αυτό που δεν έχω καταλάβει, ούτε διαβάζοντας στο site, είναι αν μπορεί ο χρήστης να κάνει τηλέφωνα προς όλους και αν ΝΑΙ, με ποια κοστολόγηση.
Link to comment
Share on other sites

Καλό το πακέτο αυτό αλλά αυτό που δεν έχω καταλάβει, ούτε διαβάζοντας στο site, είναι αν μπορεί ο χρήστης να κάνει τηλέφωνα προς όλους και αν ΝΑΙ, με ποια κοστολόγηση.

 

εδώ είναι τα πακέτα της f2g --> https://www.wind.gr/gr/f2g/paketa/

εδώ ο τιμοκατάλογος για τις κλήσεις εκτός των πακέτων --> http://www.wind.gr/gr/f2g/ti-kerdizo/timokatalogos/vasikes-hreoseis/

 

εδώ τα πακέτα της q --> https://www.wind.gr/gr/q/paketa-q/proteinomena-online-paketa/

κι εδώ ο τιμοκατάλογος της q --> http://www.wind.gr/gr/q/about-q/timokatalogos/

 

διάβασέ τα προσεχτικά.. και οι 2 συνδέσεις έχουν μπόνους αν ενεργοποιείς τα πακέτα μέσω της σελίδας τους.. (θα πρέπει να δημιουργήσεις λογαριασμό)

Cats are like Music:

It's foolish to try to explain their worth

to those who don't appreciate them :kitty:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τα links, αν και τα είχα μελετήσει (έχει πέσει πολύ διάβασμα αυτές τις μέρες).

 

Η απορία που είχα, και παραμένει, είναι εάν πχ πάρω το πακέτο 1€ με 300' προς Q και θέλω να κάνω κάποιες πχ εθνικές κλήσεις (είτε προς σταθερά είτε προς κινητά) η αξία τους θα αφαιρεθεί από τα 300' (με το ενδεχόμενο bonus) με βάση τον τιμοκατάλογο ή δεν έχω αυτό το δικαίωμα;

 

Ίσως ακούγονται απλοϊκές ή και "κουτές" οι ερωτήσεις αυτές αλλά δεν έχω καμία εμπειρία από τα καρτοκινητά και τώρα προσπαθώ να μάθω.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τα links, αν και τα είχα μελετήσει (έχει πέσει πολύ διάβασμα αυτές τις μέρες).

 

Η απορία που είχα, και παραμένει, είναι εάν πχ πάρω το πακέτο 1€ με 300' προς Q και θέλω να κάνω κάποιες πχ εθνικές κλήσεις (είτε προς σταθερά είτε προς κινητά) η αξία τους θα αφαιρεθεί από τα 300' (με το ενδεχόμενο bonus) με βάση τον τιμοκατάλογο ή δεν έχω αυτό το δικαίωμα;

 

Ίσως ακούγονται απλοϊκές ή και "κουτές" οι ερωτήσεις αυτές αλλά δεν έχω καμία εμπειρία από τα καρτοκινητά και τώρα προσπαθώ να μάθω.

 

εαν αγοράσεις π.χ. 300 λεπτά προς wind/q με 1 ευρώ, όσες κλήσεις θα κάνεις προς wind/q θα ''τραβάνε'' λεπτά ομιλίας από το πακέτο των 300. Εαν κάνεις κλήσεις προς άλλα δίκτυα (ή σταθερά), θα χρεωνεσαι με βάση τον τιμοκαταλογο της q (υπάρχει στο site). Συμφέρει βέβαια να αγοράσεις και πακέτο προς όλους (με 3 ευρω - 60 λεπτα προς τους πάντες, 80 λεπτά εαν το κάνεις online).

 

Ολα τα αγορασμένα πακέτα της q έχουν χρέωση ανα 1 λεπτό. Εαν κάνεις κλήση εκτός πακέτου, η χρέωση είναι ανα δευτερολεπτο.

Link to comment
Share on other sites

εαν αγοράσεις π.χ. 300 λεπτά προς wind/q με 1 ευρώ, όσες κλήσεις θα κάνεις προς wind/q θα ''τραβάνε'' λεπτά ομιλίας από το πακέτο των 300. Εαν κάνεις κλήσεις προς άλλα δίκτυα (ή σταθερά), θα χρεωνεσαι με βάση τον τιμοκαταλογο της q (υπάρχει στο site). Συμφέρει βέβαια να αγοράσεις και πακέτο προς όλους (με 3 ευρω - 60 λεπτα προς τους πάντες, 80 λεπτά εαν το κάνεις online).

 

 

Δηλαδή, εννοείς ότι μπορώ να κάνω κλήσεις, έστω και αν έχω 300' μόνο προς Wind/Q, αλλά κάθε κλήση θα τιμολογείται με βάση τον κατάλογο και θα αφαιρούνται τα αντίστοιχα λεπτά;

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή, εννοείς ότι μπορώ να κάνω κλήσεις, έστω και αν έχω 300' μόνο προς Wind/Q, αλλά κάθε κλήση θα τιμολογείται με βάση τον κατάλογο και θα αφαιρούνται τα αντίστοιχα λεπτά;

 

λοιπόν... αν αγοράσεις πακέτα λεπτών προς wind/q τότε όσους καλείς κ ανήκουν σε αυτά τα δίκτυα θα αφαιρούνται από τα διαθέσιμα λεπτά σου (π.χ τα 300' που λες), αν όμως θέλεις να καλέσεις σε οποιοδήποτε άλλο δίκτυο π.χ σε vodafone και δεν έχεις αγοράσει κάποιο πακέτο με λεπτά προς όλα τα δίκτυα τότε θα χρεωθείς με βάσει τον τιμοκατάλογο που σου έστειλα κ οι μονάδες θα αφαιρεθούν από το διαθέσιμο υπόλοιπο σου σε €.. αν έχεις κι άλλες απορίες στείλε καλύτερα pm να σου εξηγήσω..

Cats are like Music:

It's foolish to try to explain their worth

to those who don't appreciate them :kitty:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...