Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μην τους πιστεύετε,δεν γνωρίζουν η κάνουν οτι δεν ξέρουν....προχθές είχα 15 λεπτά σε κατάστημα να εξηγώ στις κοπέλες ΕΓΩ τι θα γίνει με την προσφορά....φανταστείτε δηλαδή!!Τώρα υποτίθεται και το γράφει ξεκάθαρα οτι οσοι έκαναν εγγραφή μέχρι χθες,συνεχίζουν κανονικα να παίρνουν το bonus!

και εγω χτες ημουν σε καταστημα wind στο κεντρο Αθηνα και τους ρψτησα τι θα γινει τελικα και δεν ηξεραν και τους εδειξα απο το iphone μου την ανακοινωση της wind εδω στο myphone !!!!

[85]IPHONE(6)3G-3GS-4-5-5s-6plus[NOKIA(42)1100 6110 6150 6210 6310i 3210 3310 3330 8210 8310 8810 8850 7650 3510 3100 5100 5140 3200 6610 6600 7200 2650 7260 6101 6230 6670 3230 6111 N71 5300 6290 6300 N76 1650 5220 6303i c2-03 202 206 301 515 225] [ERICSSON z200 v800 w800i T280i 337 388 768 788 t20 t20s t28][sHARP G400 G30i G25 G703 GX29 GX770] [PANASONIC (3)] [sAMSUNG 5522 7722 8262 9060][XIAOMI RN2-3-4-5A-5 MIMAX1-2-3 MI MIX][POCO F2-X3]
Link to comment
Share on other sites

και εγω χτες ημουν σε καταστημα wind στο κεντρο Αθηνα και τους ρψτησα τι θα γινει τελικα και δεν ηξεραν και τους εδειξα απο το iphone μου την ανακοινωση της wind εδω στο myphone !!!!

 

Εχω ζησει αυτο το σκηνικο πολλες φορες. Το εχω βαρεθει πια.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ολες οι εταιρειες στην Ελλαδα ειναι φτιαγμενες να στα περνουν. Πχ σου δινουν 300' η 500' ποιος τα μιλαει πραγματικα; Δε επρεπε το μνμ να κοστιζει παραπανω απο 0,02cent και η ομιλια πανω απο 10λεπτα χωρις πακετα. Πηγαινε δες χρεωσεις της cytas στην Κυπρο κ θα κλαψεις. Εδω βλεπεις οτι τπ μνμ χωρις πακετο εχει 15λεπτα κ η ομιλια 50λεπτα. Τι ψαχνεις. Καποτε πηγε η Q πηγε να κανει την διαφορα αλλα χαθηκε στο κυμα.

 

Τουλάχιστον η Q κατι παλεύει ακόμα(λόγω μη 3 λεπτου και φθηνού sms) γι'αυτό και έχω dual sim κινητό και την έχω τιμήσει...πάντως συγκριτικά υπάρχουν και πολλές χώρες με πολυ πιο ακριβές χρεωσεις,αλλα εκεί δεν υπάρχουν προβλήματα οικονομικα κλπ...άλλη ιστορία

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και έναν χρόνο χρησιμοποιώ q έχοντας σε αδράνεια το f2g2 μου. Θυμάμαι ότι είχα κάνει εγγραφή στο 1242 (με ανανέωση έπαιρνα λεπτά προς wind + internet). Οταν ξεχάστηκε το 1242 μου είχαν πει από την εξυπηρέτηση ότι όλοι είχαν περάσει αυτόματα στο 1300. Πως μπορώ να μάθω σε ποιο μπόνους ειμαι εγγεγραμμένη;; Και αν είχα περάσει αυτόματα στο 1300 , σημαίνει ότι με ανανέωση 10 ευρώ θα έχω τα 300' προς όλους;

 

ΥΓ: Τελικά ήταν σωστή η επιλογή μου να επιλέξω για την μητέρα μου την καρτοσύνδεση με 14 ευρώ. Τουλάχιστον εκεί, μόνο η τιμή είναι σε προσφορά και ό,τι και αν γίνει τα 500' προς όλους δε θα αλλάξουν.

WIND :D
Link to comment
Share on other sites

Τουλάχιστον η Q κατι παλεύει ακόμα(λόγω μη 3 λεπτου και φθηνού sms) γι'αυτό και έχω dual sim κινητό και την έχω τιμήσει...πάντως συγκριτικά υπάρχουν και πολλές χώρες με πολυ πιο ακριβές χρεωσεις,αλλα εκεί δεν υπάρχουν προβλήματα οικονομικα κλπ...άλλη ιστορία

 

Ποιο ακριβες απο εμας δε νομιζω, οτι και να γινει εδω, μα οτι και να γινει, παντα θα μας τα περνουν, και μην ακους, η μια εταιρεια συμπληρωνει την αλλη. Δεν αλλαζει κατι. Οτι μα οτι και να βγαζουν αλυσιδα ειναι για να μας τα περνουν. Μακαρι να βρεθει ενας τρελος να ερθει εδω και να τους ξευτιλισει, να δινει πολυ περισοτερα απο αυτα που μας δινουν τωρα στο 1/3 της τιμης, αλλα και παλι δε νομιζω να τον αφησουν. Νομιζεις οταν ηρθε η Q τυχαια μεσα σε χρονο ρεκορ αλλαξε χερια? Τιποτα δεν ειναι τυχαιο στην Ελλαδα.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Ποιο ακριβες απο εμας δε νομιζω, οτι και να γινει εδω, μα οτι και να γινει, παντα θα μας τα περνουν, και μην ακους, η μια εταιρεια συμπληρωνει την αλλη. Δεν αλλαζει κατι. Οτι μα οτι και να βγαζουν αλυσιδα ειναι για να μας τα περνουν. Μακαρι να βρεθει ενας τρελος να ερθει εδω και να τους ξευτιλισει, να δινει πολυ περισοτερα απο αυτα που μας δινουν τωρα στο 1/3 της τιμης, αλλα και παλι δε νομιζω να τον αφησουν. Νομιζεις οταν ηρθε η Q τυχαια μεσα σε χρονο ρεκορ αλλαξε χερια? Τιποτα δεν ειναι τυχαιο στην Ελλαδα.

Στη χώρα αυτή τίποτα δεν γίνεται τυχαία...τουλάχιστον στην Q έμεινε η φθηνή χρέωση,αλλα γενικά σαν χώρα έχεις απόλυτο δίκιο...

Link to comment
Share on other sites

Στη χώρα αυτή τίποτα δεν γίνεται τυχαία...τουλάχιστον στην Q έμεινε η φθηνή χρέωση,αλλα γενικά σαν χώρα έχεις απόλυτο δίκιο...

 

Φτηνη θα ηταν αν ειχε 2cent το μηνυμα και ουτε 10λεπτα το λεπτο ομιλιας. Οπως και η καθε Q.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει αλλα αν συγκρίνεις με τις άλλες;;Αφού ευτυχώς η δυστυχώς αυτες τις χρεώσεις έχουμε..
Link to comment
Share on other sites

Πως ειναι για ολους αφου απο σημερα για τους καινουριους τελειωσαν τα 300'?

απο σημερα ειναι 800' αλλα εμεις σφυριζουμε αδιαφορα

αλλα και παλι δεν μου απαντησες γιατι εχω και ενα συμβολαιο cote που εληξε και ψαχνομαι

αμα μπορεις να με διαφωτισεις γιατι να ερθω cu?

θα κρατησω το ενα στο στικακι για gb και το αλλο λεπτα προς ολους μην πληρωνω παγια twinsim

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

απο σημερα ειναι 800' αλλα εμεις σφυριζουμε αδιαφορα

αλλα και παλι δεν μου απαντησες γιατι εχω και ενα συμβολαιο cote που εληξε και ψαχνομαι

αμα μπορεις να με διαφωτισεις γιατι να ερθω cu?

θα κρατησω το ενα στο στικακι για gb και το αλλο λεπτα προς ολους μην πληρωνω παγια twinsim

 

Σωστα μας λεει απο κατω ο φιλος, ας παμε καλυτερα στο topic του cu.

Edited by manosn2
ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Οσοι ψάχνεστε για το CU, γιατί δεν ρωτάτε στο αντίστοιχο νήμα;

γιατι τον διευκολυνεις;

αφου ειναι απαιχτο το παλαιο f2g και στα δυο

με 5€ cu τους δινει 600mb και σε μας 1000mb

ας κρατησει τουλαχιστον,μονο αυτο φοβαμαι

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

γιατι τον διευκολυνεις;

αφου ειναι απαιχτο το παλαιο f2g και στα δυο

με 5€ τους δινει 600mb και σε μας 1000mb

ας κρατησει τουλαχιστον,μονο αυτο φοβαμαι

 

Ειπαμε αν εχει η κοπελα σου και οι φιλοι σου cu και γενικοτερα μιλας με vodafone ειναι πιο πληρες πακετο και σε ομιλια και σε μνματα και σε ιντερνετ, και προς αυτους και προς τριτους. Το κυριοτερο δε ληγει τπτ. Επισης στο cu δε χρειαζεται να αγορασεις mb γιατι και με καθε καρτα σου δινει mb και σχεδον ολα τα πακετα εχουν δωρο mb. Μην λεμε τα ιδια συνεχεια. Δεν ειπαμε να εισαι επαγγελματιας και να εχεις cu.

Edited by manosn2
ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Ειπαμε αν εχει η κοπελα σου και οι φιλοι σου cu και γενικοτερα μιλας με vodafone ειναι πιο πληρες πακετο και σε ομιλια και σε μνματα και σε ιντερνετ, και προς αυτους και προς τριτους. Το κυριοτερο δε ληγει τπτ. Επισης στο cu δε χρειαζεται να αγορασεις mb γιατι και με καθε καρτα σου δινει mb και σχεδον ολα τα πακετα εχουν δωρο mb. Μην λεμε τα ιδια συνεχεια. Δεν ειπαμε να εισαι επαγγελματιας και να εχεις cu.

Μανο αυτό που λες οτι δεν λήγει τι σημαίνει;;;Για να μην λήξει ένα πακέτο δεν πρέπει να ενεργοποιήσεις καποιο άλλο έως και μια μέρα πριν τη λήξη του προηγούμενου ώστε να ανανεωθεί για 1 μήνα;;Παλι χρήματα χαλάς για αγορά,οπότε ποιο το νόημα του οτι δεν λήγει;;Το εξηγείς λίγο,μήπως εννοείς κατι άλλο;;

Link to comment
Share on other sites

Φτηνη θα ηταν αν ειχε 2cent το μηνυμα και ουτε 10λεπτα το λεπτο ομιλιας. Οπως και η καθε Q.

 

Όσοι έχουν f2go2 έχουν κοντά στα 10 λεπτά το λεπτο χρέωση και εαν έχουν και android κατεβάζουν το dosms που έχει 3 λεπτα το SMS.. Δεν είναι καθόλου άσχημα...

1. Ψάξε στο internet

2. Ψάξε στο forum

3. Γράψε Ελληνικά !! Μπορείς !! :rolleyes: :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Ειπαμε αν εχει η κοπελα σου και οι φιλοι σου cu και γενικοτερα μιλας με vodafone ειναι πιο πληρες πακετο και σε ομιλια και σε μνματα και σε ιντερνετ, και προς αυτους και προς τριτους. Το κυριοτερο δε ληγει τπτ. Επισης στο cu δε χρειαζεται να αγορασεις mb γιατι και με καθε καρτα σου δινει mb και σχεδον ολα τα πακετα εχουν δωρο mb. Μην λεμε τα ιδια συνεχεια. Δεν ειπαμε να εισαι επαγγελματιας και να εχεις cu.

 

Το "προς τρίτους" ότι είναι καλύτερο από πού το βγάζεις???:worry: Με τα ...100 λεπτά προς όλους που δίνει το CU με τρίλεπτη χρέωση με 7 ευρώ???? Μάλλον είσαι λιγάκι υπερβολικός... Γιατί στα πακέτα της Wind έληξε κάτι? Άσε την προσφορά...Τα ίδια είναι εδώ και πολύ καιρό, ειδικά τα εσωτερικά προς το ίδιο δίκτυο (και ΟΧΙ ΜΟΝΟ σε κλήσεις προς CU)

Link to comment
Share on other sites

Αφαίρεσαν από το 1269 την αναφορά σε ποιο πακέτο είσαι, πως επιβεβαιώνουμε πλέον αν έχει πειραχτεί το f2g2 (με δεδομένο ότι μόλις έβαλα κάρτα και για ένα μήνα θα έχω τα δωρεάν λεπτά και δεν μπορώ να επιβεβαιώσω από την χρέωση).
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι; Τι νόημα έχει το πακέτο 180' προς σταθερά από την στιγμή που υπάρχει 200' προς όλους με τα ίδια χρήματα; Παλιά το πακέτο προς σταθερά ήταν ανα δευτερόλεπτο χωρίς ελάχιστη διάρκεια κλήσης. Τώρα το έκαναν με ελάχιστη χρέωση τα 3' όπως σε όλα τα άλλα. Γιατί να το επιλέξει κανείς;:wacko:

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Όσοι είχαν ζητήσει ακύρωση συμβολαίου σε καρτοκινητό, η φορητότητα σε F2G πριν τις 25/4 και όταν ενεργοποιηθούν θα πάρουν κανονικά το bonus 300' προς όλους!

Να λέμε και τα καλά πράγματα! Τους κράζουμε, αλλά οι καλές κινήσεις επιβραβεύονται!

 

Το online bonus 200' προς όλους (100+100' έως 2 φορές) ισχύει κανονικά για τους παλιούς

 

Οι νέοι με 5€ έχουν 200' προς όλους (έως 4 φορές)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι; Τι νόημα έχει το πακέτο 180' προς σταθερά από την στιγμή που υπάρχει 200' προς όλους με τα ίδια χρήματα; Παλιά το πακέτο προς σταθερά ήταν ανα δευτερόλεπτο χωρίς ελάχιστη διάρκεια κλήσης. Τώρα το έκαναν με ελάχιστη χρέωση τα 3' όπως σε όλα τα άλλα. Γιατί να το επιλέξει κανείς;:wacko:

 

Ανα δευτερολεπτο ειναι η χρεωση και ειναι το μονο πραγματικο πακετο που υπαρχει στα καρτοκινητα στην Ελλαδα. Ετσι επρεπε να ειναι ολα τα πακετα αλλα ειπαμε εδω ειναι Ελλαδα. http://www.wind.com.gr/gr/f2g/paketa/paketa-omilias/fixed-120/

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι; Τι νόημα έχει το πακέτο 180' προς σταθερά από την στιγμή που υπάρχει 200' προς όλους με τα ίδια χρήματα; Παλιά το πακέτο προς σταθερά ήταν ανα δευτερόλεπτο χωρίς ελάχιστη διάρκεια κλήσης. Τώρα το έκαναν με ελάχιστη χρέωση τα 3' όπως σε όλα τα άλλα. Γιατί να το επιλέξει κανείς;:wacko:

 

O δωρεάν χρόνος ομιλίας προς σταθερά καταναλώνεται ανά δευτερόλεπτο.

Το πακέτο Fixed 120 ενεργοποιείται 1 φορά ανά 30 ημέρες.

εχεις λινκ οτι το αλλαξαν ,που το ειδες;

edit:απαντηθηκε

Link to comment
Share on other sites

Όσοι είχαν ζητήσει ακύρωση συμβολαίου σε καρτοκινητό, η φορητότητα σε F2G πριν τις 25/4 και όταν ενεργοποιηθούν θα πάρουν κανονικά το bonus 300' προς όλους!

Να λέμε και τα καλά πράγματα! Τους κράζουμε, αλλά οι καλές κινήσεις επιβραβεύονται!

 

Το online bonus 200' προς όλους (100+100' έως 2 φορές) ισχύει κανονικά για τους παλιούς

 

Οι νέοι με 5€ έχουν 200' προς όλους (έως 4 φορές)

 

αρα, ακομη και οι 'νεοι' συνδρομητες μπορουν να εχουν 800' προς ολους με 20 ευρω. Η wind απλά συνεχιζει να ειναι η οικονομικοτερη ;)

Link to comment
Share on other sites

Ανα δευτερολεπτο ειναι η χρεωση και ειναι το μονο πραγματικο πακετο που υπαρχει στα καρτοκινητα στην Ελλαδα. Ετσι επρεπε να ειναι ολα τα πακετα αλλα ειπαμε εδω ειναι Ελλαδα. http://www.wind.com.gr/gr/f2g/paketa/paketa-omilias/fixed-120/

 

Τώρα το διόρθωσαν. Μέχρι και προχθές έλεγε 3' ελάχιστη διάρκεια κλήσης.Το είχαν αλλάξει στην διάρκεια αλλαγής του site αλλά μάλλον από λάθος.Πάλι καλά που το άφησαν και δεν το πείραξαν.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...