Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόλις ήρθε μήνυμα ότι μέχρι 13 Ιουνίου η Wind διπλασιάζει αυτόματα την πρώτη κάρτα ανανέωσης. Ο διπλασιασμός αυτός για πόσο χρόνο θα ισχύει, για δεκαπέντε ημέρες ή περισσότερο; Edited by sb68s

Σπύρος

Tab S8 - S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Χθες έβαλα 10€ κάρτα, η πρώτη στον Ιούνιο, και διπλασιάστηκε για 7 μέρες. Πιθανόν αν έβαζα 20€ να μετρούσε για 15 μέρες.
Link to comment
Share on other sites

για το F2GO μιλατε τωρα! αλλαξε η προσφορα με τη 2η και 3η ανανεωση?

Χθες έβαλα 10€ κάρτα, η πρώτη στον Ιούνιο, και διπλασιάστηκε για 7 μέρες. Πιθανόν αν έβαζα 20€ να μετρούσε για 15 μέρες.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ για F2G4 μιλάω συγκεκριμένα :). Δεν μου είχε έρθει το μήνυμα που ήρθε στον sb68s, ούτε κάποιο άλλο μήνυμα. Απόσο θυμάμαι τουλάχιστον :O . Είχα να βάλω κάρτα από μέσα Μαρτίου και έβαλα χθες ξανά. 1η ανανέωση στον Ιούνη και μου ήρθαν sms από την wind λέγοντάς μου ότι έχω 600' ομιλίας και βιντεοκλήσεων προς wind-q, ότι αν ξαναβάλω κάρτα στον μήνα θα διπλασιαστεί ο χρόνος ομιλίας και ότι η αξία του χρόνου ομιλίας διπλασιάστηκε και για να μάθω το υπόλοιπο του bonus και την διάρκειά του, ΥΠ στο 1237. Έστειλα ΥΠ και μου είπε ότι έχω 10€ μέχρι 14-06.
Link to comment
Share on other sites

Χθες έβαλα 10€ κάρτα, η πρώτη στον Ιούνιο, και διπλασιάστηκε για 7 μέρες. Πιθανόν αν έβαζα 20€ να μετρούσε για 15 μέρες.

 

Σου είχε έρθει σχετικό μήνυμα για το διπλασιασμό?

 

Εμένα με ανανεώσεις 6 και 8 Ιουνίου δε μου έδωσε διπλασιασμό σε κανένα από τα δύο νούμερα. Προφανώς πρόκειται για επιλεκτική προσφορά...

 

Με την ευκαιρία, μου έχει μείνει ένα F2G (όχι F2G2, ξέχασα τότε να κάνω την αλλαγή φαίνεται, ή την έκανα και μεταφέρθηκε στο απλό - δεν έχει πλέον σημασία). Για τις ελάχιστες κλήσεις που χρησιμοποιείται (είναι το 2ο νούμερο της γυναίκας μου για να μιλάμε μεταξύ μας), υπάρχει κάποιο καλύτερο πακέτο για να μεταφερθώ, και αν ναι ποιο και πώς μεταφέρεται το νούμερο εκεί?

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Σου είχε έρθει σχετικό μήνυμα για το διπλασιασμό?

 

Εμένα με ανανεώσεις 6 και 8 Ιουνίου δε μου έδωσε διπλασιασμό σε κανένα από τα δύο νούμερα. Προφανώς πρόκειται για επιλεκτική προσφορά...

 

Μου είχε έρθει μήνυμα τον Μάιο που έλεγε ότι αν ανανεώσω μέχρι τις 8/05 μου διπλασιάζουν τον χρόνο ομιλίας αλλά για 15 μέρες (αναφέρει

και παράδειγμα, βάζεις 10€ σου δίνουν 20€ για 15 μέρες). Από τις 5/05 που μου είχε έρθει αυτό το μήνυμα δεν ξαναστείλανε κάτι. Πάρτους τηλέφωνο και ρώτα τους. Το ξαναλέω, άλλο μήνυμα με επιλεκτική προσφορά ΔΕΝ μου έχει έρθει.

Link to comment
Share on other sites

Αμα ειναι το δευτερευων νουμερο σε συμφερει να το κανεις Q με φορητοτητα απο καταστημα, περιπου 3-4 μερες κανει! τοσο καιρο εκανε τις δικιας μου κοπελας! εκει εχεις τα 300 με 1 ευρω,και ουτε ανανεωσεις ουτε 15-7 ημερα(εφωσον δευτερο νουμερο αρα δεν τις χρειαζεσαι σωστα?) 5 ευρω καρτα φτανει για 5 μηνες(4,5 μηνες λογο φορου!)

Μα αν το παρεις και απο την αλλη με το διπλασιασμο πεφτεις στις ιδιες χρεωσεις με Q και εχεις περιωρισμο τις 15 μερες αρα 20=10 στη προκειμενη περιπτωση....ολα αυτα βεβαια αν εχει το απλο F2GO στο F2GO2 αλλαζει το πραγμα!

Χαιρετισμους απο τα ομορφα ΧΑΝΙΑ!

Σου είχε έρθει σχετικό μήνυμα για το διπλασιασμό?

 

Εμένα με ανανεώσεις 6 και 8 Ιουνίου δε μου έδωσε διπλασιασμό σε κανένα από τα δύο νούμερα. Προφανώς πρόκειται για επιλεκτική προσφορά...

 

Με την ευκαιρία, μου έχει μείνει ένα F2G (όχι F2G2, ξέχασα τότε να κάνω την αλλαγή φαίνεται, ή την έκανα και μεταφέρθηκε στο απλό - δεν έχει πλέον σημασία). Για τις ελάχιστες κλήσεις που χρησιμοποιείται (είναι το 2ο νούμερο της γυναίκας μου για να μιλάμε μεταξύ μας), υπάρχει κάποιο καλύτερο πακέτο για να μεταφερθώ, και αν ναι ποιο και πώς μεταφέρεται το νούμερο εκεί?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά ... Θέλω να σας πω για ενα περιστατικό που έγινε πριν 15 ημέρες στο καρτοκινητό μου και δεν εχω βγάλει ακόμη άκρη .... Είχα φορτώσει 10 ευρώ απο κατάστημα και το υπόλοιπό μου έφτασε στα 12,5 ευρώ....Μιλάω αποκλειστικά με F2G (οπότε και δεν χρεώνομαι για τέτοιες κλήσεις)...

To ίδιο βράδυ λοιπόν, δέχομαι μια κλήση απο ενα νούμερο κινητού το οποίο ξεκινούσε με 00003069ΧΧΧΧΧΧΧΧ του οποίου τα νούμερα ήταν ολόιδια με το δικό μου εκτός απο το προτελευταίο ...!! Μια κοπέλα ρώτησε τι ήθελα και οτι την πήρα τηλέφωνο ..(οτι να ναι) ...την άλλη μέρα διαπιστώνω οτι 8 ευρώ ακριβως κάνανε φτερά απο το υπόλοιπό μου...

Έχω ζητήσει αναλυτική των τελευταίων ημερών απο την wind μιας και αποκλείεται να χρεώθηκε απο υπαιτιότητα δικιά μου...(εννοείται ιντερνετ στο κινητό δεν παίζει)...

 

Έχει συμβεί σε κανέναν αντίστοιχο περιστατικό ??

Link to comment
Share on other sites

Μόλις ήρθε μήνυμα ότι μέχρι 13 Ιουνίου η Wind διπλασιάζει αυτόματα την πρώτη κάρτα ανανέωσης. Ο διπλασιασμός αυτός για πόσο χρόνο θα ισχύει, για δεκαπέντε ημέρες ή περισσότερο;

 

Είναι επιλεκτική προσφορά , ήρθε στα δύο νούμερα από τα 3 που δοκίμασα, έβαλα 5 ευρώ και διπλασιάστηκε δηλαδή έγινε 9 ευρώ περίπου στο κανονικό μου υπόλοιπο , άρα ισχύει για πάντα.

 

Σου είχε έρθει σχετικό μήνυμα για το διπλασιασμό?

 

Εμένα με ανανεώσεις 6 και 8 Ιουνίου δε μου έδωσε διπλασιασμό σε κανένα από τα δύο νούμερα. Προφανώς πρόκειται για επιλεκτική προσφορά...

 

Με την ευκαιρία, μου έχει μείνει ένα F2G (όχι F2G2, ξέχασα τότε να κάνω την αλλαγή φαίνεται, ή την έκανα και μεταφέρθηκε στο απλό - δεν έχει πλέον σημασία). Για τις ελάχιστες κλήσεις που χρησιμοποιείται (είναι το 2ο νούμερο της γυναίκας μου για να μιλάμε μεταξύ μας), υπάρχει κάποιο καλύτερο πακέτο για να μεταφερθώ, και αν ναι ποιο και πώς μεταφέρεται το νούμερο εκεί?

 

Αν είσαι στο Απλό F2G στείλε κενό SMS στο 1342 για τις φτηνώτερες χρεώσεις ( προσοχή αν είσαι στο F2G2 και το κάνεις θα πας στις ακριβώτερες)

Επίσης εξέτασε αν σε συμφέρει να πας στο WIND CARD to all. Διπλασιάζει την π΄ρώτη και την δεύτερη κάρτα κάθε μήνα αν είναι πάνω από 10 ευρώ. ενώ το F2G την δεύτερη και την τρίτη από 5 ευρώ.

Κοίτα τι ακριβώς σε συμφέρει.

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Πολυ υποπτο!

Καλημέρα παιδιά ... Θέλω να σας πω για ενα περιστατικό που έγινε πριν 15 ημέρες στο καρτοκινητό μου και δεν εχω βγάλει ακόμη άκρη .... Είχα φορτώσει 10 ευρώ απο κατάστημα και το υπόλοιπό μου έφτασε στα 12,5 ευρώ....Μιλάω αποκλειστικά με F2G (οπότε και δεν χρεώνομαι για τέτοιες κλήσεις)...

To ίδιο βράδυ λοιπόν, δέχομαι μια κλήση απο ενα νούμερο κινητού το οποίο ξεκινούσε με 00003069ΧΧΧΧΧΧΧΧ του οποίου τα νούμερα ήταν ολόιδια με το δικό μου εκτός απο το προτελευταίο ...!! Μια κοπέλα ρώτησε τι ήθελα και οτι την πήρα τηλέφωνο ..(οτι να ναι) ...την άλλη μέρα διαπιστώνω οτι 8 ευρώ ακριβως κάνανε φτερά απο το υπόλοιπό μου...

Έχω ζητήσει αναλυτική των τελευταίων ημερών απο την wind μιας και αποκλείεται να χρεώθηκε απο υπαιτιότητα δικιά μου...(εννοείται ιντερνετ στο κινητό δεν παίζει)...

 

Έχει συμβεί σε κανέναν αντίστοιχο περιστατικό ??

Link to comment
Share on other sites

Αν είσαι στο Απλό F2G στείλε κενό SMS στο 1342 για τις φτηνώτερες χρεώσεις ( προσοχή αν είσαι στο F2G2 και το κάνεις θα πας στις ακριβώτερες)

Επίσης εξέτασε αν σε συμφέρει να πας στο WIND CARD to all. Διπλασιάζει την π΄ρώτη και την δεύτερη κάρτα κάθε μήνα αν είναι πάνω από 10 ευρώ. ενώ το F2G την δεύτερη και την τρίτη από 5 ευρώ.

Κοίτα τι ακριβώς σε συμφέρει.

 

Επειδή αυτό το νούμερο το έχουμε για επικοινωνία μεταξύ μας, ποτέ δεν βάζουμε πάνω από 5 ευρώ το μήνα (ίσα-ίσα να πάρουμε τα δωρεάν λεπτά προς F2G, μέχρι να το κόψουν κι αυτό). Απλά καμιά φορά μπορεί να τελειώσει ο δωρεάν χρόνος και να μην το καταλάβουμε, οπότε θέλουμε να έχουμε φθηνότερη χρέωση από αυτή του απλού F2G. Ποτέ δεν βάζουμε πλέον 2η και 3η κάρτα το μήνα...

 

Άρα θα πάω για το 1342 και όχι για το Wind Card to all. Σε ευχαριστώ και πάλι Βασίλειε!

Edited by geoponer
Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

δν ξέρω αν έχει μπει κανείς στο f2go στο facebook αλλά γίνετε ψιλό χαμός....ήταν η προσφορά που αν έκανες like Κ έβαζες τον αριθμό σ κ έφταναν τα 15.000 άτομα θα έδιναν σε όλους 300 λεπτά(δν θυμάμαι αν ήταν για όλη την wind η για φ2γ). κάνεις δν έχει πάρει μνμ για κάποια ενημέρωση κ έχουν αρχίσει κ κράζουν:lol::p:D
Link to comment
Share on other sites

δν ξέρω αν έχει μπει κανείς στο f2go στο facebook αλλά γίνετε ψιλό χαμός....ήταν η προσφορά που αν έκανες like Κ έβαζες τον αριθμό σ κ έφταναν τα 15.000 άτομα θα έδιναν σε όλους 300 λεπτά(δν θυμάμαι αν ήταν για όλη την wind η για φ2γ). κάνεις δν έχει πάρει μνμ για κάποια ενημέρωση κ έχουν αρχίσει κ κράζουν:lol::p:D

 

Εμενα μου ηρθε κανονικα το μηνυμα σημερα το πρωι. Δυστυχως ειναι μονο προς F2G, οπου προσωπικα δεν μου χρειαζονται, αλλα δεν ειχα να χασω και τιποτα :p

Link to comment
Share on other sites

"windhellas WIND GR

Internet στις διακοπές με το WIND Mobile Broadband με κάρτα! Χωρίς Συμβόλαιο, μόνο με 34,90€ + δώρο 1μήνα! http://bit.ly/WINDMobileBroadband "

 

Το πακέτο για τα καρτοκινητά 1GB με 15e για 30 ημέρες τι απέγινε;

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει και αυτό το πακέτο που μπορούν να το ενεργοποιήσουν οι κάτοχοι F2G ή Card for all (sik:P) με την αντίστοιχη εντολή 1GB στο 19595. Η προσφορά που έχουν τα καταστήματα αφορά το "Wind mobile broadband με κάρτα" το οποίο έχει δικές του κάρτες ανανέωσης και δικά του πακετάκια εντελώς διαφορετικά με τα πακέτα της καρτοκινητής.

 

Μηνιαία Χρήση Διάρκεια Χρήσης Χρέωση (€)

1 GB 1 ημέρα 5€

2 GB 7 ημέρες 10€

3 GB 30 ημέρες 30€

 

Αρχικά το πακέτο έδινε μαζί με το στικ 7 μέρες στα 34.90€ ενώ τώρα λόγω καλοκαιριού δίνει το μεγάλο πακέτο για τις 30 μέρες :)

Link to comment
Share on other sites

Το πακέτο για τα καρτοκινητά 1GB με 15e για 30 ημέρες καταργήθηκε?

ακριβώς στο προηγούμενο post, δίνουν απάντηση. Καλά δεν διαβάζετε ούτε το προηγούμενο ποστ πριν ρωτήσετε; :)

Link to comment
Share on other sites

Τα καρτοκινητα τους Momad,international και ΑΒ εφοσον δεν ειναι εμπορευσιμα γιατι τα κρατανε στο site? ενα αυτο και ενα δευτερο το F2G καλα το κανανε προς ολη τη wind και Q αλλα τα πακετα μηνυματων εδω και χρονια παραμενουν ακριβα σε σχεση με αυτα που προσφερει το cu,τελος η σελιδα τους θελει ανανεωση και σωστο σχεδιασμο,αυτος δεν ειναι σχεδιασμος σελιδας εταιριας τηλεπικοινωνιων,ας παρουν παραδειγμα η wind και η cosmote τη σελιδα της vodafone,με ποση ευκολια σε κατευθυνει εκει που θελεις κι αυτο που θελεις να βρεις το βρισκεις,δεν υπαρχουν παραλειψεις.....
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω η Wind έχει αναγνώριση στα καρτοκινητά στο εξωτερικό συγκεκριμένα στη Αγγλία; Γιατί η cosmote δεν έχει και έχω ενα συμβόλαιο

που θα το κάνω καρτοκινητό.

Link to comment
Share on other sites

σε f2g2 ανενεωσα 10 ευρώ και το μηνυμα που ελαβα αναφερει οτι σε επομενη ανανεωση εντος του μηνα θα διπλασιαστει ο χρονος ομιλιας...

 

για τον διπλασιασμο πρεπει να βαλω παλι 10 ευρώ ή μπορώ και 5?

Link to comment
Share on other sites

Τα καρτοκινητα τους Momad,international και ΑΒ εφοσον δεν ειναι εμπορευσιμα γιατι τα κρατανε στο site?

 

Το international δεν εχει καταργηθει, απλα δεν μπορεις να κανεις αλλαγη πακετου προς αυτο, πρεπει να αγορασεις καινουργια σιμ. Στα αλλα δυο εχουν αφησει τον τιμοκαταλογο γι'αυτους που τα εχουν ηδη ενεργοποιημενα.

Link to comment
Share on other sites

σε f2g2 ανενεωσα 10 ευρώ και το μηνυμα που ελαβα αναφερει οτι σε επομενη ανανεωση εντος του μηνα θα διπλασιαστει ο χρονος ομιλιας...

 

για τον διπλασιασμο πρεπει να βαλω παλι 10 ευρώ ή μπορώ και 5?

 

μπορεις να βαλεις και 5 ευρω

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μπορεις να βαλεις και 5 ευρω

 

εχουν ανακοινωσει έως ποτε ισχυει ο διπλασιασμος της 2ης καρτας μεσα στον ιδιο μηνα?

Link to comment
Share on other sites

εχουν ανακοινωσει έως ποτε ισχυει ο διπλασιασμος της 2ης καρτας μεσα στον ιδιο μηνα?

 

η προσφορα,πριν την τροποποιησουν ειχε ισχυ μεχρι τελος ιουνιου

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αν είσαι στο Απλό F2G στείλε κενό SMS στο 1342 για τις φτηνώτερες χρεώσεις ( προσοχή αν είσαι στο F2G2 και το κάνεις θα πας στις ακριβώτερες)

Είναι εξακριβωμένο αυτό?

 

Γιατί μέχρι πρότινος, όποιος είχε F2G2 και έστελνε κενό SMS στο 1342, λάμβανε ως απάντηση πως η υπηρεσία δεν υποστηρίζεται στο πακέτο το οποίο είναι, χωρίς καμία μεταβολή στο F2G2. :confused:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...