Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

σε f2g2...

-ΥΠ στο 1234: ΣΤΕΙΛΕ ΔΩΡΕΑΝ ΚΕΝΟ SMS ΓΙΑ 50%ΦΘΗΝΟΤΕΡΕΣ ΧΡΕΩΣΕΙΣ ΟΜΙΛΙΑΣ+SMS ΠΡΟΣ ΟΛΟΥΣ ΜΕ ΑΝΑΝΕΩΣΕΙΣ 15 ΕΥΡΩ ΚΑΙ ΠΑΝΩ.

-κενο sms στο 1234: ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑ ΠΡΟΣΩΡΙΝΑ ΔΙΑΘΕΣΙΜΟ.ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΤΕ ΞΑΝΑ ΑΡΓΟΤΕΡΑ.

 

Kάτι ετοιμάζουν.... αν ισχύσει ειναι καλό για όποιους βαζουν 15ευρώ κ άνω κάρτα, συμφέρει!!

Link to comment
Share on other sites

σε f2g2...

-ΥΠ στο 1234: ΣΤΕΙΛΕ ΔΩΡΕΑΝ ΚΕΝΟ SMS ΓΙΑ 50%ΦΘΗΝΟΤΕΡΕΣ ΧΡΕΩΣΕΙΣ ΟΜΙΛΙΑΣ+SMS ΠΡΟΣ ΟΛΟΥΣ ΜΕ ΑΝΑΝΕΩΣΕΙΣ 15 ΕΥΡΩ ΚΑΙ ΠΑΝΩ.

Kάτι ετοιμάζουν.... αν ισχύσει ειναι καλό για όποιους βαζουν 15ευρώ κ άνω κάρτα, συμφέρει!!

 

Ρε παιδιά, αυτό σημαίνει δηλαδή ότι στις ΉΔΗ φθηνές χρεώσεις του f2g2:

- 0.11 euro / λεπτό ομιλίας με χρέωση ανά δευτερόλεπτο από το ΠΡΩΤΟ δευτερόλεπτο ΚΑΙ

-0.12 euro / sms προς όλα τα δίκτυα), θα γίνουν:

 

0.055 euro / λεπτό ομιλίας και

0.06 euro / sms

;;;

(μισές τιμές)

 

Είναι ΠΟΛΥ καλό αν ισχύει. Καλά κατάλαβα;

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, αυτό σημαίνει δηλαδή ότι στις ΉΔΗ φθηνές χρεώσεις του f2g2:

- 0.11 euro / λεπτό ομιλίας με χρέωση ανά δευτερόλεπτο από το ΠΡΩΤΟ δευτερόλεπτο ΚΑΙ

-0.12 euro / sms προς όλα τα δίκτυα), θα γίνουν:

 

0.055 euro / λεπτό ομιλίας και

0.06 euro / sms

;;;

(μισές τιμές)

 

Είναι ΠΟΛΥ καλό αν ισχύει. Καλά κατάλαβα;

 

προφανώς ναι καλά κατάλαβες. Δοκίμασα να το κάνω και εγώ τον υπ πρώτα και μετά με κενό Sms και μου λέει ότι το σύστημα δεν είναι διαθέσιμο δοκιμάστε αργότερα. Ότι και νάναι εμένα δεν μου βολεύει και είναι παρά πολλά τα 15€.

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

Στειλε δωρεαν κενο sms για να μπορεις να απολαμβανεις 50% φθηνοτερες χρεωσεις ομιλιας και sms προς ολους με ανανεωσεις 15 ευρω και πανω[/b][/i]

 

Στο f2g2 ειμαι. Ισχυει?

 

Αν ισχύει, ουσιαστικά πρόκειται για διπλασιασμό της κάρτας. (αν δεν υπάρχει χρονικό όριο στην έκπτωση). Άρα σ' αυτή την περίπτωση, λέει.

Το θέμα είναι να μη σε περιορίζει χρονικά. Αν όχι, τότε είναι ένας έξυπνος τρόπος, από τη μία να μπούνε κάποια

(αρκετά χρήματα, αφού 15 ευρώ minimum είναι πολλά) στο ταμείο της wind άμεσα και από την άλλη

να διπλασιάσουν όσοι βάζουν από 15 ευρώ και πάνω, αφού όπως λέει αφορά κλήσεις και sms προς όλους...

 

Το ερώτημα λοιπόν είναι. Υπάρχει χρονικός περιορισμός σ' αυτή την έκπτωση;

(π.χ. για χρήση ενός μήνα από τη στιγμή της ανανέωσης...)

Peace... Love... Freedom...
Link to comment
Share on other sites

Το είχα φτιάξει για να έχω έναν μπούσουλα κι εγώ... αλλά αφού μπορεί να σε βοηθήσει, ορίστε ένα αρχείο που τα συγκρίνει...

 

Φιλε ευχαριστω πολυ, αλλα αυτες οι χρεωσεις στην frog και q ισχυουν ακομα? Εγω δεν χρησιμοποιω καποιο πακετο που να μου δινει δωρεαν sms ή χρονο ομιλιας κτλ στην καρτα μου. Οποτε ποια συμφερουσα επιλογη για μενα θα ηταν η q ή η frog?

Link to comment
Share on other sites

Αν ισχύει, ουσιαστικά πρόκειται για διπλασιασμό της κάρτας. (αν δεν υπάρχει χρονικό όριο στην έκπτωση). Άρα σ' αυτή την περίπτωση, λέει.

Το θέμα είναι να μη σε περιορίζει χρονικά. Αν όχι, τότε είναι ένας έξυπνος τρόπος, από τη μία να μπούνε κάποια

(αρκετά χρήματα, αφού 15 ευρώ minimum είναι πολλά) στο ταμείο της wind άμεσα και από την άλλη

να διπλασιάσουν όσοι βάζουν από 15 ευρώ και πάνω, αφού όπως λέει αφορά κλήσεις και sms προς όλους...

 

Το ερώτημα λοιπόν είναι. Υπάρχει χρονικός περιορισμός σ' αυτή την έκπτωση;

(π.χ. για χρήση ενός μήνα από τη στιγμή της ανανέωσης...)

με αυτή τη προσφορά αν ποτέ βγει και δεν είναι κάποια επιλεκτική γυρνάμε λίγα χρόνια πίσω στη cosmote προνομιακή πως λεγόταν που αν έβαζες 20€ και πάνω είχες άλλες χρεώσεις για τον επόμενο μήνα. Απλά έχοντας και το διπλασιασμό οι περισσότεροι ως τον Ιούνιο δύσκολα θα βάζει κανένας 15€ το μήνα πιστεύω δηλαδή να χει 30€ να ξοδεύει. Τι να πω βεβαια από το ολότελα...

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Φιλε ευχαριστω πολυ, αλλα αυτες οι χρεωσεις στην frog και q ισχυουν ακομα? Εγω δεν χρησιμοποιω καποιο πακετο που να μου δινει δωρεαν sms ή χρονο ομιλιας κτλ στην καρτα μου. Οποτε ποια συμφερουσα επιλογη για μενα θα ηταν η q ή η frog?

 

Ότι ισχύουν, ισχύουν (έχω βάλει και link). Είναι οι βασικές τους χρεώσεις. Αυτό δεν σημαίνει ότι δεν μπορούν να τις αλλάξουν ανά πάσα στιγμή (βλ. F2G μέσα στο καλοκαίρι, τις άλλαξε). Τώρα, εγώ θα πρότεινα Q για ένα και μόνο λόγο... ανήκει στην Wind και γι'αυτό τον λόγο έρχεται με κάτι γαμ:X προσφορούλες.

Εάν από την άλλη χρησιμοποιείς internet, τότε frog φαίνεται να είναι η λύση που ζητάς. Αν και τώρα που το σκέφτομαι και η q έδινε, αλλά στα πλαίσια προσφοράς (επιπλέον υπάρχει και το wind plus... χμ αυτό δεν το έχω βάλει στον πίνακα).

 

Εγώ θα σου έλεγα να περιμένεις μέχρι Μάρτιο για να δεις τί σε συμφέρει και τί όχι. Εκεί θα φανούν τα διάφορα πακέτα.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε ευχαριστω πολυ, αλλα αυτες οι χρεωσεις στην frog και q ισχυουν ακομα? Εγω δεν χρησιμοποιω καποιο πακετο που να μου δινει δωρεαν sms ή χρονο ομιλιας κτλ στην καρτα μου. Οποτε ποια συμφερουσα επιλογη για μενα θα ηταν η q ή η frog?

 

οι χρεωσεις q και frog ισχυουν. Η κυρια διαφορα τους (που βλεπω εγω) ειναι οτι το q παιρνει σημα απο wind και το frog απο κοσμοτε. Το q βεβαια σου προσφερει και συμβολαιο, ριξε μια ματια εδω http://www.wind.com.gr/%C2%E1%F3%E9%EA%FC-%EC%E5%ED%EF%FD/%CA%E9%ED%E7%F4%DE/%C3%E9%E1-%F4%EF%ED-%C9%E4%E9%FE%F4%E7/%D0%F1%EF%E3%F1%DC%EC%EC%E1%F4%E1-%D3%F5%EC%E2%EF%EB%E1%DF%EF%F5-/%D3%F5%EC%E2%FC%EB%E1%E9%EF-Q-/%D3%F5%EC%E2%FC%EB%E1%E9%EF-%F0%EF%F5-%F0%E5%F4%DC%E5%E9/%D4%E9-%E5%DF%ED%E1%E9-%F4%EF-%D3%F5%EC%E2%FC%EB%E1%E9%EF-Q.aspx

Link to comment
Share on other sites

σε f2g2...

-ΥΠ στο 1234: ΣΤΕΙΛΕ ΔΩΡΕΑΝ ΚΕΝΟ SMS ΓΙΑ 50%ΦΘΗΝΟΤΕΡΕΣ ΧΡΕΩΣΕΙΣ ΟΜΙΛΙΑΣ+SMS ΠΡΟΣ ΟΛΟΥΣ ΜΕ ΑΝΑΝΕΩΣΕΙΣ 15 ΕΥΡΩ ΚΑΙ ΠΑΝΩ.

-κενο sms στο 1234: ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑ ΠΡΟΣΩΡΙΝΑ ΔΙΑΘΕΣΙΜΟ.ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΤΕ ΞΑΝΑ ΑΡΓΟΤΕΡΑ.

 

Kάτι ετοιμάζουν.... αν ισχύσει ειναι καλό για όποιους βαζουν 15ευρώ κ άνω κάρτα, συμφέρει!!

 

 

εμενα μου φαινεται οτι θα παει στα 0,21 λ το λεπτο και γιαυτο θα κανει την μειωση στο 50τοις εκατο...

μου μοιαζει με την προσφορα του βατραχου ,

απλα εδω υπαρχει ενα ποσο και πανω για να ισχυσει η προσφορα,.......

δεν ειναι δυνατον να χρεωνει 5λ το λεπτο στην ηδη πολυ χαμηλη χρεωση

που εχουν τα f2g2..[μακαρι εννοειτε να ισχυει]. αρα το πιθανοτερο

που θα κανει ειναι να φερει τις τιμες στα προτυπα του βατραχου και q

και θα γινετε μειωση με τον τροπο αυτο...

επισης παρατηρησα οτι τα 1500λ, και 1500σμσ

ειναι προς f2g2, wind intrnational, momad,και καρτοκινητη αβ βασιλοπουλος, συμφωνα με το 1242

...

επισης χτες εβαλα καρτα 10 ε, και δεν μου εδωσε επιπλεον 500 MB στα ηδη 500 μβ που ειχα, .. μαλλον μας τελειωνει τελος του μηνα...

Edited by apollon11
Link to comment
Share on other sites

Ότι ισχύουν, ισχύουν (έχω βάλει και link). Είναι οι βασικές τους χρεώσεις. Αυτό δεν σημαίνει ότι δεν μπορούν να τις αλλάξουν ανά πάσα στιγμή (βλ. F2G μέσα στο καλοκαίρι, τις άλλαξε). Τώρα, εγώ θα πρότεινα Q για ένα και μόνο λόγο... ανήκει στην Wind και γι'αυτό τον λόγο έρχεται με κάτι γαμ:X προσφορούλες.

Εάν από την άλλη χρησιμοποιείς internet, τότε frog φαίνεται να είναι η λύση που ζητάς. Αν και τώρα που το σκέφτομαι και η q έδινε, αλλά στα πλαίσια προσφοράς (επιπλέον υπάρχει και το wind plus... χμ αυτό δεν το έχω βάλει στον πίνακα).

 

Εγώ θα σου έλεγα να περιμένεις μέχρι Μάρτιο για να δεις τί σε συμφέρει και τί όχι. Εκεί θα φανούν τα διάφορα πακέτα.

 

Κοιτα internet δε χρησιμοποιω, μονο sms και κλησεις στο κινητο. Γιατι ομως να περιμενω μεχρι το Μαρτιο? Τι θα γινει τοτε?

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα internet δε χρησιμοποιω, μονο sms και κλησεις στο κινητο. Γιατι ομως να περιμενω μεχρι το Μαρτιο? Τι θα γινει τοτε?

 

Συνήθως κάνει προσφορές τότε. Τώρα μάς έχει μέχρι τέλη Γενάρη (άρα καλύπτει Φλεβάρη) με 1500' και 1500sms για ένα μήνα με κάθε ανανέωση.

Link to comment
Share on other sites

Συνήθως κάνει προσφορές τότε. Τώρα μάς έχει μέχρι τέλη Γενάρη (άρα καλύπτει Φλεβάρη) με 1500' και 1500sms για ένα μήνα με κάθε ανανέωση.

Εγώ είχα βάλει αρχές Ιανουαρίου 15€ και εκτός από τα 1500+1500 μου είχε δώσει και διπλασιασμό της κάρτας μέχρι σήμερα (1237). Σήμερα που έληξε ο διπλασιασμός της κάρτας λοιπόν (ουσιαστικά αχρησιμοποίητος, αφού είχα 1500+1500), πλέον φαίνεται να σα μην έχω ούτε τα 1500+1500, και χρεώνομαι από το κανονικό μου υπόλοιπο. WTF?

Edited by l3ft3r1s
Link to comment
Share on other sites

Αν κανω ανανεωση wind τωρα, εντος γενάρη, θα εχω 500mb για σερφαρισμα τον φεβρουαριο, ή οχι;

 

Δεν νομίζω. Δεν έχει αναφερθεί κάτι τέτοιο...

Link to comment
Share on other sites

Το συμβόλαιο Q που παρέθεσες, τι ελάχιστη χρέωση έχει; 45 δεύτερα ή δεν έχει καν ελάχιστη χρέωση;

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Το συμβόλαιο Q που παρέθεσες, τι ελάχιστη χρέωση έχει; 45 δεύτερα ή δεν έχει καν ελάχιστη χρέωση;

 

έχει ελάχιστη χρέωση τα 45" http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=257317

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

σε f2g2...

-ΥΠ στο 1234: ΣΤΕΙΛΕ ΔΩΡΕΑΝ ΚΕΝΟ SMS ΓΙΑ 50%ΦΘΗΝΟΤΕΡΕΣ ΧΡΕΩΣΕΙΣ ΟΜΙΛΙΑΣ+SMS ΠΡΟΣ ΟΛΟΥΣ ΜΕ ΑΝΑΝΕΩΣΕΙΣ 15 ΕΥΡΩ ΚΑΙ ΠΑΝΩ.

-κενο sms στο 1234: ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑ ΠΡΟΣΩΡΙΝΑ ΔΙΑΘΕΣΙΜΟ.ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΤΕ ΞΑΝΑ ΑΡΓΟΤΕΡΑ.

 

Kάτι ετοιμάζουν.... αν ισχύσει ειναι καλό για όποιους βαζουν 15ευρώ κ άνω κάρτα, συμφέρει!!

 

Ο κολλητός μου μέσα στις γιορτές έστειλε ΥΠ σε πολλά 12ΧΧ και όντως στο 1234 του είχε έρθει αυτό το σμσ ως απάντηση.Ας κάνουν ότι θέλουν αρκεί να μην μας χαλάσουν το 0,0017 euro/sec.Κάπου διάβασα ότι από 01/02/11 θα μας χρεώνει κανονικά τον φόρο 12% ανεξάρτητα από τα λεφτά της ανανέωσης.Προβλέπω να μας οδηγούν σε καρτοσυμβόλαια.Για να δούμε

 

ΥΓ και εμείς f2g2 έχουμε

Link to comment
Share on other sites

Ενώ μιλούσα μόνο με f2g, κάπου χρεώθηκα 7 ευρώ. Υπάρχει τρόπος να δω που έγινε αυτή η χρέωση;

 

καταχώρησε το στο 1260 να το δουν και να σου πιστώσουν το πόσο. Ή εάν λάβεις απάντηση ότι δεν ήτανε από αυτό. Ζητά από το κατάστημα να σου εκδόσει αναλυτική κατάσταση χρεώσεων για τον προηγούμενο μήνα κανώντας την ανάλογη αίτηση . Ίσως να υπάρχει χρέωση.

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

f2g dwro

 

ανανεωστε τωρα και μεχρι 31-1-2011 το χρονο ομιλας σας και η γουιντ σας διπλασιαζει αυτοματα την αξια της 1η; σας καρτας ανανεωσης!!μονο απο την γουιντ!

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

μηνυμα πριν απο λιγο

"5 ΜΕΡΕΣ ΕΜΕΙΝΑΝ ΤΡΕΞΕ ΣΕ ΕΝΑ ΚΑΤΣΤΗΜΑ WIND ΚΑΙ ΑΝΑΝΕΩΣΕ ΜΕ 15 ΕΥΡΩ ΚΑΙ ΠΑΝΩ ΚΑΙ ΚΕΡΔΙΣΕ ΟΧΙ ΔΙΠΛΑΣΙΟ ΑΛΛΑ ΤΡΙΠΛΑΣΙΟ ΧΡΟΝΟ ΟΜΙΛΙΑΣ ΚΑΙ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΑ ΠΡΟΣ WIND/Q "

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...