Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν συνεχίσει και βγάζει καλές προσφορές για Ίντερνετ στα καρτοκινητα και την κοτε θα περάσει.
Link to comment
Share on other sites

Αν συνεχίσει και βγάζει καλές προσφορές για Ίντερνετ στα καρτοκινητα και την κοτε θα περάσει.

Αν καταφέρει να ορθοποδήσει τώρα με την πώληση μετά θα κάνει μεγάλη αντεπίθεση πιστεύω.

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση. Στην Q όποτε έχω αναπάντητες, έρχεται sms από την Q για να με ειδοποιήσει. πχ "είχατε μία κληση, την ταδε ωρα" κλπ

Στη wind όχι. Υπάρχει μονο ένα είδος ειδοποιησης, η οποία όμως λειτουργεί μονο όταν είναι κλειστό το κινητό.

Μήπως υπάρχει κάποια υπηρεσία στη wind, που να ενεργοποιειται για όλες τις χαμένες κλησεις;

Scotty, beam us up.
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση. Στην Q όποτε έχω αναπάντητες, έρχεται sms από την Q για να με ειδοποιήσει. πχ "είχατε μία κληση, την ταδε ωρα" κλπ

Στη wind όχι. Υπάρχει μονο ένα είδος ειδοποιησης, η οποία όμως λειτουργεί μονο όταν είναι κλειστό το κινητό.

Μήπως υπάρχει κάποια υπηρεσία στη wind, που να ενεργοποιειται για όλες τις χαμένες κλησεις;

Υπηρεσία Ειδοποίησης κλήσεων

http://www.wind.com.gr/LeftMenu/kinhth/for_individual/uphresies-wind/uphresia-eidopoihshs-klhsewn.aspx

 

Στέλνεις ΝΑΙ και αποστολή στο 1265

Link to comment
Share on other sites

Υπηρεσία Ειδοποίησης κλήσεων

http://www.wind.com.gr/LeftMenu/kinhth/for_individual/uphresies-wind/uphresia-eidopoihshs-klhsewn.aspx

 

Στέλνεις ΝΑΙ και αποστολή στο 1265

 

Ευχαριστώ :) Να 'σαι καλά, ενώ το τηλεφωνο μου έχει ειδοποιηση που χτυπα ανα πεντε λεπτά οταν έχεις μήνυμα, στις κλησεις, τίποτα.

 

 

 

minovg πηγα και το είδα. Αυτο το έχω ηδη ενεργοποιήσει. Αφορά, όταν το τηλεφωνο είναι κλειστό. Εγώ "μιλώ" για τις κλήσεις που δεν προλαβαίνω! Η Q, σου στέλνει sms όταν εχεις αναπαντητη και το τηλεφωνο ειναι ανοικτό! Τετοια υπηρεσία υπάρχει στη wind;

Edited by rodi
Scotty, beam us up.
Link to comment
Share on other sites

Αν και δε μπορώ να φανταστώ γιατί χρειάζεσαι κάτι τέτοιο, μιας και όλα τα κινητά δείχνουν την ώρα της αναπάντητης, ίσως μπορείς να το ενεργοποιήσεις δίνοντας **61*6935530000# (αφού έχεις στείλει ΝΑΙ στο 1265).

Δοκίμασε και πες μας.

Link to comment
Share on other sites

Είναι σιγουρο ότι το μήνυμα έχει πάει στα €0,12 στο F2G2;

 

Εξακριβωμενο.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Η wind ξεπέρασε την βόνταφον στα καρτοκινητά κατα το 2ο τρίμηνο....Μάλιστα...

 

Αν είναι έξυπνοι εκεί στη wind και κάνουν το εξής πακέτο με 15 ευρώ (1500 sms και 1500 λεπτά χρόνο ομιλίας προς wind , 15 sms και 15 λεπτά χρόνο ομιλίας προς όλους ,150 λεπτά προς σταθερά και 1,5 giga internet, χωρίς ελάχιστο χρόνο ομιλίας τότε θα μπορούσαν να απειλήσουν το whats up . πόσοι από εμάς δεν θα τα δίναμε και πόσοι νέοι πελάτες θα ερχόντουσαν; Αντιθέτως με τις κινήσεις που κάνουν (0,12 λεπτά το μήνυμα ) θα χάσουν και εμάς.

venceremos
Link to comment
Share on other sites

Είναι σιγουρο ότι το μήνυμα έχει πάει στα €0,12 στο F2G2;

 

ναι μια φιλη μου που είχε γουίντ με το συγκεκριμένο μη εμπορικά πακέτο και τελικά πήγε στην κοσμοτε διότι τις τελείωνε συνέχεια η κάρτα διότι έστελνε πολλά Sms διότι το Sms είχε 0,12€ για αυτό. Άρα ισχύει. Εγώ πάντως δεν το εχω δοκιμάσει να στείλω Sms από το δικό μου f2g2.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Αν και δε μπορώ να φανταστώ γιατί χρειάζεσαι κάτι τέτοιο, μιας και όλα τα κινητά δείχνουν την ώρα της αναπάντητης, ίσως μπορείς να το ενεργοποιήσεις δίνοντας **61*6935530000# (αφού έχεις στείλει ΝΑΙ στο 1265).

Δοκίμασε και πες μας.

 

θα το δοκιμάσω, μακάρι να λειτουργεί. Να σου πω για ποιο λόγο το χρειάζομαι. Το κινητό μου, ρυθμίζεται στα μηνύματα, να χτυπά καθε δυο ή πέντε ή δεκα λεπτά, αφ' ής στιγμής παίρνει ένα μηνυμα, μέχρι να το δω. Δεν κάνει το ίδιο όμως και για τις κλησεις.

Δεν μ' ενδιαφέρει η ώρα της αναπαντητης, αλλά η ίδια η αναπάντητη. Κάθε φορά θα πρεπει να τσεκάρω την οθόνη να δω αν είχα κληση. Ειδικά όταν πρόκειται για κατι σημαντικό, ειναι ενοχλητικό να αναγκαζομαι να παίρνω το κινητό παντου.

Η ηχητική ειδοποιηση όμως, ακουγεται σε μια αρκετά μεγάλη ακτίνα, οπότε ειδοποιούμαι εγκαίρως.

Με την q βολευόμουν γιατί έστελνε μήνυμα. Τώρα όμως.. :(

Scotty, beam us up.
Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα. Αν το κινητό σου είναι smartphone θα υπάρχει εφαρμογή για να κάνει αυτό που θες με τις αναπάντητες. Δοκίμασε και αυτό που σου είπα όμως και πες μας αν έγινε.
Link to comment
Share on other sites

Για τις κλήσεις που δεν προλαβαίνεις, προφανώς καθώς χτυπάει το τηλέφωνο πηγαίνεις έστω και καθυστερημένα να το σηκώσεις. Βλέπεις ότι δεν το προλαβαίνεις, λογικό δεν είναι να κοιτάξεις ποιος ήταν την ίδια στιγμή που σου άφησε αναπάντητη ο άλλος?:worry:

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα. Αν το κινητό σου είναι smartphone θα υπάρχει εφαρμογή για να κάνει αυτό που θες με τις αναπάντητες. Δοκίμασε και αυτό που σου είπα όμως και πες μας αν έγινε.

 

Δεν λειτούργησε.. Καλόμαθα από τα motorola που σε ειδοποιούν για τις αναπάντητες.

Το τηλέφωνο μου τώρα ειναι το samsung B5722, τέτοια ρύθμιση δεν εχει για τις κλησεις, μονο για τα μηνυματα.

Οπως και να 'χει, ευχαριστώ που ασχολήθηκες :)

Scotty, beam us up.
Link to comment
Share on other sites

απορία: Τελικά τα πακέτα μηνυμάτων mini sms δε δουλεύουν ούτε σε εμπορικά διαθέσιμο f2g ούτε στα παλιά πακέτα;

 

Με τόσα μηνύματα που στέλνω με βλέπω να κάνω φορητότητα πολύ πολύ σύντομα...Δε συμφέρει καθόλου πια!

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς όχι!!

 

τότε τι τα έχουνε στο σίτε τους; . Τα πακέτα μίνι Sms;. Απλά για να φαίνονται;. Έλεος. Κανε φορητοτητα δεν πάει άλλο πολύ ακριβές χρεώσεις. Μόνο τα πακέτα φρογκ, κίου, και vodafone international έχουνε πολύ φθηνό Sms χωρίς κάποιο πακέτο ,ενώ το cu συμφέρει περισσότερο όταν στέλνεις πολλά Sms με το πακέτο Sms 130 με 5€ που κάθε Sms κοστίζει 0,0398€, και το Sms 60 με 3€ για το cu και το νέο καρτοκινητο , και το whats up και η cosmokarta με τα πακέτα Sms που έχουνε. Αναλόγως με τις ανάγκες σου επέλεξε πακέτο. Πάντως εάν στέλνεις μόνο πολλά Sms και το πακέτο που είσαι σε βολεύει στην γουίντ μπορείς να γραφτείς εδώ http://www.txtme.gr/register.php?step=2&key=e5dfe7b5ba06c13dcfd7f1bcb03b6e8c και να στέλνεις 100 Sms δωρεάν σε οποιασδήποτε δίκτυο τον μήνα δωρεάν. Ως αποστολέας φαίνεται ο αριθμός του κινητό του σου που δίνεις για την εγράφη στην υπηρεσία. Αλλά μπορείς να στείλεις σε κάθε Sms μόνο 100 χαρακτήρες και όχι 160 χαρακτήρες,οι υπόλοιποι 60 χρησιμοποιούνται για διαφήμιση από τις εταιρίες που πληρώνουνε τα δωρεάν Sms που στέλνεις. Είναι δωρεάν. Εγώ δεν το εχω δοκιμάσει. Διότι δεν εχω προλάβει. Το καλό είναι ότι φαίνεται ο αριθμός του κινητού που κανείς εγράφη και δεν μπερδεύεις τον παραλήπτη.

Edited by JOHNMEGARYTHMOS

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Αποκλίεται εν καιρώ να μας αφαιρέσει από το υπόλοιπο της κάρτας μας για την εν λόγω υπηρεσία?:worry:

Μου θυμίζει την υπηρεσία με τα τεστ IQ που σε γράφανε στην υπηρεσία τους και σου έπαιρναν κοντά στα 6€uros την εβδομάδα.:ninja:

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

δυστυχώς η ευτυχώς μετακόμισα και εδώ η wind πιάνει οριακά, στο υπνοδωμάτιο δε παρ'οτι ειναι ψηλά και όχι πχ υπόγεια, μου παραπονιέται συνεχώς κόσμος πως τους λέει ότι είναι κλειστό (παρ'οτι δείχνει σήμα) μη μου πείτε για συσκευή το samsung corby έχει μια χαρά σήμα

 

οπότε και με δεδομένα τα προνόμια που έχω μέχρι τώρα λόγω f2g τί προτείνετε για φορητότητα πάλι σε κάρτα εννοείται vodafone ή cosmote? η πρώτη δείχνει στην περιοχή μου να έχει καλύτερο σήμα, έχω όμως μεγαλύτερη εμπιστοσύνη στην τελευταία... τι λέτε?

Link to comment
Share on other sites

Αποκλείετε αυτό να συμβεί, με το txtme.gr

 

το έχεις χρησιμοποιήσει;. Πως είναι σίγουρο να μην γίνει αυτό; και κάτι άλλο ;. Υπάρχει τρόπος να μην ενημερώνεσε για τις διαφημίσεις; . Και επιπλέον μπορούμε να διαγραφούμε από την εν λόγω υπηρεσία; υπάρχει τρόπος ;.

 

δυστυχώς η ευτυχώς μετακόμισα και εδώ η wind πιάνει οριακά, στο υπνοδωμάτιο δε παρ'οτι ειναι ψηλά και όχι πχ υπόγεια, μου παραπονιέται συνεχώς κόσμος πως τους λέει ότι είναι κλειστό (παρ'οτι δείχνει σήμα) μη μου πείτε για συσκευή το samsung corby έχει μια χαρά σήμα

 

οπότε και με δεδομένα τα προνόμια που έχω μέχρι τώρα λόγω f2g τί προτείνετε για φορητότητα πάλι σε κάρτα εννοείται vodafone ή cosmote? η πρώτη δείχνει στην περιοχή μου να έχει καλύτερο σήμα, έχω όμως μεγαλύτερη εμπιστοσύνη στην τελευταία... τι λέτε?

 

καταρχάς πάρε τηλ το 1260 και ενημέρωσε τους για το πρόβλημα κάλυψης που αντιμετωπίζεις, όσο για την φορητοτητα κατά την γνώμη μου δες που κανείς περισσότερο κλήσεις ή στέλνεις Sms ή οτιδήποτε άλλο σε εξυπηρετεί το ένα δίκτυο από το άλλο. Αλλά καλό είναι να τσεκαρεις το σήμα από ένα γνωστό σου που έχει βοντα και κοσμοτε στο σπίτι σου πριν κάνεις φορητοτητα διότι αλλά λένε και αλλά ποιανεί στο σπίτι μας στην εξυπηρέτηση πελατών που τους περνούμε τηλ για να μάθουμε την κάλυψη. Η γνώμη μου είναι καλύτερα βοντα διότι έχει καλύτερη χωρητικότητα δικτύου και δεν υπάρχει το πρόβλημα τις κοσμοτε με την υπέρ φόρτωση του δικτύου . Αλλά δες που επικοινωνείς περισσότερο και επέλεξε ότι σε βολεύει.

Edited by Petros the Great
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων. Χρησιμοποίησε την Πολλαπλή Παράθεση!

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

h voda πoιο προιον εχει στην καρτα πιο κοντα στο f2g που τεσπα να αξιζει? πιο πολυ μιλαω παρα ...μηνυω. επισης η φορητότητα χρεώνεται ή είναι δωρεάν? Edited by 2oo4
Link to comment
Share on other sites

h voda πoιο προιον εχει στην καρτα πιο κοντα στο f2g που τεσπα να αξιζει? πιο πολυ μιλαω παρα ...μηνυω. επισης η φορητότητα χρεώνεται ή είναι δωρεάν?

Vodafone CU Unlimited και Vodafone Νέο Καρτοκινητό Unlimited

Για λεπτομέρειες checkαρε το ανάλογο θέμα με Τα πάντα για Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone ή στο επίσημο site της.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...