Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είχα αγοράσει 2 κάρτες F2G από πέρυσι και τις είχα ενεργοποιήσει τον Μάρτη στο πρόγραμμα για τα 1500 σε όλα. Το κακό είναι ότι ενώ το πρόγραμμα έλεγε ότι δεν χρειάζεται να κάνεις ανανέωση κάθε μήνα, έφθασε ο καιρός του ενός έτους από την τελευταία ανανέωση της κάρτας (που να το σκεφτώ...) και συνεπώς οι κάρτες ακυρώθηκαν! Τώρα θα πρέπει να πληρώσω 17,5 ευρώ έκαστη για καινούργια sim! :O

Μετά τον έναν χρόνο, έχεις επιπλεόν 30 ημέρες διορία για να κάνεις ανανέωση. Το ξεπέρασες και αυτό το deadline?:rolleyes:

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Μετά τον έναν χρόνο, έχεις επιπλεόν 30 ημέρες διορία για να κάνεις ανανέωση. Το ξεπέρασες και αυτό το deadline?:rolleyes:

 

Δεν το σκεφτήκαμε καν... είχαμε μείνει στο "χωρίς ανανέωση για το 2010" :O

Link to comment
Share on other sites

Δεν το σκεφτήκαμε καν... είχαμε μείνει στο "χωρίς ανανέωση για το 2010" :O

 

ειναι τοσο σημαντικοι οι αριθμοι που θελεις να πληρωσεις τοσα χρηματα για να τουσ κρατησεις;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ειναι τοσο σημαντικοι οι αριθμοι που θελεις να πληρωσεις τοσα χρηματα για να τουσ κρατησεις;

 

Τα είχαμε κρατήσει για πειράματα στο lab για τη χρήση του mobile Internet σε χρήστες. Υπάρχει κάποια άλλη προσφορά αυτή την περίοδο που να συμφέρει ?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολουσ,εχω f2g-discount.τι χρεωσεισ εχει??και αξιζει σε σχεση με την νεα καρτοκινητη??η' συμφερει η τελευταια??
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολουσ,εχω f2g-discount.τι χρεωσεισ εχει??και αξιζει σε σχεση με την νεα καρτοκινητη??η' συμφερει η τελευταια??

 

αν μιλας με ολα τα δικτυα σε συμφερει η νεα καρτοκινητη, με το μπονους διπλασιασμου.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τα είχαμε κρατήσει για πειράματα στο lab για τη χρήση του mobile Internet σε χρήστες. Υπάρχει κάποια άλλη προσφορά αυτή την περίοδο που να συμφέρει ?

 

Υπάρχει... ? Πριν πάω να τα δώσω... :(

Link to comment
Share on other sites

Μπορούν στην wind να μας βγάλουν 2η καρτούλα σιμ? κα ινα λειτουργούν και οι δύο?

Ποσο είναι η χρέωση?

Γιατί αν πάμε να την κόψουμε για το iphone 4G μπορεί κα ινα χαλάσουμε καμμιά... :)

"Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better." Samuel Beckett
Link to comment
Share on other sites

αν μιλας με ολα τα δικτυα σε συμφερει η νεα καρτοκινητη, με το μπονους διπλασιασμου.

 

ευχαριστω!!

Link to comment
Share on other sites

Μπορούν στην wind να μας βγάλουν 2η καρτούλα σιμ? κα ινα λειτουργούν και οι δύο?

Ποσο είναι η χρέωση?

Γιατί αν πάμε να την κόψουμε για το iphone 4G μπορεί κα ινα χαλάσουμε καμμιά... :)

 

δες εδω μια ματια υπαρχει η δυνατοτητα http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=25108

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Υπηρεσία με μηνιαίο πάγιο...δε βολεύει...

Οπότε αν την καταστρέψω απλά θα ζητήσω αντικατάσταση...

"Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better." Samuel Beckett
Link to comment
Share on other sites

Υπηρεσία με μηνιαίο πάγιο...δε βολεύει...

Οπότε αν την καταστρέψω απλά θα ζητήσω αντικατάσταση...

 

1 αριθμος σε 2 καρτες σιμ γινεται μονο για συνδεσεις και οχι για καρτοκινητα. Και οπως αναφερθηκε εχει μηνιαιο παγιο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μπορούν στην wind να μας βγάλουν 2η καρτούλα σιμ? κα ινα λειτουργούν και οι δύο?

Ποσο είναι η χρέωση?

Γιατί αν πάμε να την κόψουμε για το iphone 4G μπορεί κα ινα χαλάσουμε καμμιά... :)

Μπορείς να κάνεις τη δουλειά σου και με SIM Cloning.

Link to comment
Share on other sites

Χθες το μεσημέρι έλαβα το παρακάτω μήνυμα στο κινητό μου:

 

"Λίγες μέρες μόνο έμειναν! Μην Περιμένετε λεπτό. Ανανεώστε μέχρι 30 ιουνίου και η WIND σας διπλασιάζει αυτόματα την αξία της πρώτης σας κάρτας ανανέωσης."

 

Επειδή έχω ξαναπάρει τέτοιο μήνυμα διπλασιασμού, αλλά θυμάμαι ότι τις προηγούμενες φορές το μήνυμα ανέφερε ότι ο διπλασιασμός ίσχυε για την πρώτη κάρτα μέχρι 30 €. Αυτή την φορά δεν αναφέρει κάτι τέτοιο.

Η εξυπηρέτηση πελατών μου είπε το ίδιο, αλλά επειδή (όπως πολλοί άλλοι) δεν τους έχω και την μεγαλύτερη εμπιστοσύνη, είπα να ρωτήσω και εδώ μήπως και διπλασιάζεται και μεγαλύτερο ποσό (μιας και δεν αναφέρεται συγκεκριμένα το "ως 30€" που αναφερόταν παλαιότερα.

 

Εσείς τι λέτε...?

Το έχει λάβει κανείς άλλος αυτό το μήνυμα....?

Στο στόμα του σκύλου....

Link to comment
Share on other sites

Χθες το μεσημέρι έλαβα το παρακάτω μήνυμα στο κινητό μου:

 

"Λίγες μέρες μόνο έμειναν! Μην Περιμένετε λεπτό. Ανανεώστε μέχρι 30 ιουνίου και η WIND σας διπλασιάζει αυτόματα την αξία της πρώτης σας κάρτας ανανέωσης."

 

Επειδή έχω ξαναπάρει τέτοιο μήνυμα διπλασιασμού, αλλά θυμάμαι ότι τις προηγούμενες φορές το μήνυμα ανέφερε ότι ο διπλασιασμός ίσχυε για την πρώτη κάρτα μέχρι 30 €. Αυτή την φορά δεν αναφέρει κάτι τέτοιο.

Η εξυπηρέτηση πελατών μου είπε το ίδιο, αλλά επειδή (όπως πολλοί άλλοι) δεν τους έχω και την μεγαλύτερη εμπιστοσύνη, είπα να ρωτήσω και εδώ μήπως και διπλασιάζεται και μεγαλύτερο ποσό (μιας και δεν αναφέρεται συγκεκριμένα το "ως 30€" που αναφερόταν παλαιότερα.

 

Εσείς τι λέτε...?

Το έχει λάβει κανείς άλλος αυτό το μήνυμα....?

 

θα ειναι κανονικος διπλασιασμός η του στυλ της νεας καρτοκινητης wind;οπου το ποσο του διπλασιασμου εχει ημερομηνια ληξης;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχύει αυτό.

Πχ αν το βελάκι σημαίνει προώθηση, τότε στο παρακάτω σχήμα ο Α θα μιλήσει τελικά με τον Δ αλλά θα πληρώσει σαν να μίλαγε με τον Β. Ο Β θα πληρώσει την κλήση στον Γ και ο Γ την κλήση στον Δ χωρίς να εμπλέκονται στην συνδιάλεξη όμως.

Α->Β->Γ->Δ

 

Σαφέστατος, ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόλις με πήραν τηλ. Από το 2310516520 και με ρωτούσε μια κοπέλα πόσες κάρτες βάζω το μήνα και αν είμαι ευχαριστημένος και αν με ενδιαφέρει κάποιο άλλο πρόγραμμα και της είπα ότι είμαι απόλυτα ευχαριστημένος με την προσφορά του 1,5GB και τις χρεώσεις που έχω(δεν ανέφερα ότι έχω f2go 2). Μήπως έπρεπε να πω ότι θέλω δωρεάν χρόνο προς όλα τα δίκτυα και όχι επιλεκτικές προσφορές ; Έχω το νούμερο από τον Οκτώβριο και είναι δηλωμένο. Ξέρει κανείς τι παίζει ;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόλις με πήραν τηλ. Από το 2310516520 και με ρωτούσε μια κοπέλα πόσες κάρτες βάζω το μήνα και αν είμαι ευχαριστημένος και αν με ενδιαφέρει κάποιο άλλο πρόγραμμα και της είπα ότι είμαι απόλυτα ευχαριστημένος με την προσφορά του 1,5GB και τις χρεώσεις που έχω(δεν ανέφερα ότι έχω f2go 2). Μήπως έπρεπε να πω ότι θέλω δωρεάν χρόνο προς όλα τα δίκτυα και όχι επιλεκτικές προσφορές ; Έχω το νούμερο από τον Οκτώβριο και είναι δηλωμένο. Ξέρει κανείς τι παίζει ;

 

και εμενα με πηρανε και μαλιστα 2 φορες. Μια χθες και μια σημερα. Θελαν να κανουν νεες συνδεσεις και οχι γκαλοπ για τα καρτοκινητα μας. Ηθελαν να προωθησουν νεες συνδεσεις. Σε αυτες τις περιπτωσεις παντα ξεκινανε την συζητηση με το ποσες καρτες βαζουμε τον μηνα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

και εμενα με πηρανε και μαλιστα 2 φορες. Μια χθες και μια σημερα. Θελαν να κανουν νεες συνδεσεις και οχι γκαλοπ για τα καρτοκινητα μας. Ηθελαν να προωθησουν νεες συνδεσεις. Σε αυτες τις περιπτωσεις παντα ξεκινανε την συζητηση με το ποσες καρτες βαζουμε τον μηνα.

Και εγώ αυτό φαντάστηκα αλλά η κοπέλα ούτε πόσο μιλάω και με ποια δίκτυα με ρώτησε αλλά ούτε μου πρότεινε κάποια λύση σαν «προσφορά» και μετά να μου πει ότι είναι συμβόλαιο όπως κάνουν συνήθως για αυτό μου κίνησε το ενδιαφέρον και το ανάφερα εδώ. Όπως και να έχει θα το μάθουμε σύντομα αν ετοιμάζουν κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά .Στην wind καρτοκινητή ισχύει η υπηρεσία wind sharing ή όχι? Θέλω να στείλω κάποια χρήματα στην αδερφή μου που έχει f2go.Ευχαριστώ πολύ.

 

στην γουιντ καρτοκινητη δεν υπαρχει η δυνατοτητα sharing.δυστυχως.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

στην γουιντ καρτοκινητη δεν υπαρχει η δυνατοτητα sharing.δυστυχως.

 

Μόνη λύση είναι να αλλάξεις πακέτο από wind καρτοκινητή σε f2g να κάνεις τη μεταφορά με το sharing και να ξαναλλάξεις σε νεα καρτοκινητη μετά από 30 μέρες... Δεν υπάρχει άλλος τρόπος, δυστυχώς

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει αυτόν τον καιρό κάποιος πιο συμφέρων τρόπος να ανανεώσω το χρόνο μου ή να πάρω κάρτα από το περίπτερο; Έχω F2G2.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει αυτόν τον καιρό κάποιος πιο συμφέρων τρόπος να ανανεώσω το χρόνο μου ή να πάρω κάρτα από το περίπτερο; Έχω F2G2.

 

με ανανεωση απο 20 ευρω και πανω σε καταστημα σου χαριζουν το φορο καρτοκινητης.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...