Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παίρνεις στο 1260 και σου λένε ότι είσαι στα 100?

και τι λες εσύ?

 

πάντως όσο για τα χρήματα όντος αν το κάνουν σε 10 οι 5 θα το καταλάβουν

Έχει καταντήσει αηδία να έχεις το μυαλό σου και σε αυτό

 

Ναι εχω καλεσει 6 φορες και μου εχουν πει για 100 μβ και τους εχω πει οτι ενημερωνομαι απο το myphone οτι καποια παιδια που ενεργοποιησαν και αυτα την προσφορα στις 23 του μηνα τους ειπαν απο το 1260 οτι θα εχουν τα γιγα.Επισης τους ανεφερα οτι αλλα παιδια στο myphone λενε για ενεργοποιησεις μεχρι και τις 23 του Μαρτη.Μια φορα που ειχα παρει βραδυ μου ειπαν απο το 1260 οτι θα εχω τα γιγα σε αυτα τα 3 νουμερα και τους ειπα οτι εχω ξαναπαρει αλλες 6 φορες στο 1260 και μου λενε οτι εχω 100 μβ και εκεινο το βραδυ μου ειπαν ξανακαλεστε αυριο που θα ξερουν καλυτερα.Εγω τους ελεγα τους αριθμους των 3 νουμερων για να δουνε απο τον υπολογιστη τι εχουν τα νουμερα 100 μβ η 3 gb?Μου ειπαν οτι εμεις στον υπολογιστη βλεπουμε μονο ποτε ενεργοποιηθηκε η προσφορα του 1245 σε καθε νουμερο.Δεν μπορουν να δουν ποσα λεπτα ομιλιας,μηνυματα και ογκο ιντερνετ εχει το καθε νουμερο που εχει την προσφορα οποτε καταλαβαινετε οτι η δεν ξερουν τι τους γινεται των υπαλληλων του 1260 η δεν θελει η γουιντ να τους ενημερωνει σωστα τους υπαλληλους για να μπερδευονται οι πελατες και πρωτον να καλουν πολλες φορες στο τμημα εξυπηρετησης και να βγαζει η γουιντ πολλα απο τις κλησεις στο 1260 και δευτερον να μην ξερουμε τι μας γινεται για να χρεωνομαστε.Ολα ειναι πιθανα συν το οτι η γουιντ εχει χρεη και ισως τα κανει αυτα για να μειωσει τα χρεη της εκτος απο το οτι θελει να αυξησει πελατες για να αυξηθει η αξια της εταιριας.Παντως να ξερουμε οτι η γουιντ στα καρτοκινητα και συμβολαια οπως λεω εγω και αλλοι στο myphone δινει πολυ περισσοτερα τα τελευταια χρονια.

Υπογραφή εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.
Link to comment
Share on other sites

Ήξερε ότι με μία ανακοίνωση αυτή θα είναι νομικά κατοχυρωμένη.

 

Με μία ανακοίνωση σαφώς και δεν είναι κατοχυρωμένη.

 

Εκείνο που ΗΞΕΡΕ είναι ότι δραστηριοποιείται σε ένα ανύπαρκτο κράτος με μία σκιώδη επιτροπή τηλεπικοινωνιών. Και επίσης ΗΞΕΡΕ ότι δεν έχει να φοβηθεί κάποιο σοβαρό καταναλωτικό κίνημα. Και το ΞΕΡΕΙ. Αυτό εκμεταλλεύεται όσο μπορεί.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, πριν λίγο σέρφαρα κανονικά στο internet μέσω του 6300 μου μέχρι που θέλησα να κατεβάσω την εφαρμογή του facebook για το 6300.

 

Την κατέβασα, λοιπόν, την έκανα εγκατάσταση αλλά όταν πάω να συνδεθώ, δεν με συνδέει και με προτρέπει να συνδεθώ από υπολογιστή, το γιατί δεν το ξέρω.:rolleyes:

 

Στο φεησμπουκ ζηταει συνδεση απο υπολογιστη, για ελεγχο ταυτοτητας (για να καταλαβει οτι εισαι εσυ, επειδη συνδεεσαι απο αγνωστη IP). Και σε μενα το ειχε κανει οταν συνδεθηκα με την Οπερα (μαλιστα μου εβγαλε οτι συνδεθηκα απο Νορβηγια). Μολις δωσεις εγκριση απο τον υπολογιστη, συνδεεσαι κανονικα και απο το κινητο.

:yahoo:
Link to comment
Share on other sites

Στο φεησμπουκ ζηταει συνδεση απο υπολογιστη, για ελεγχο ταυτοτητας (για να καταλαβει οτι εισαι εσυ, επειδη συνδεεσαι απο αγνωστη IP). Και σε μενα το ειχε κανει οταν συνδεθηκα με την Οπερα (μαλιστα μου εβγαλε οτι συνδεθηκα απο Νορβηγια). Μολις δωσεις εγκριση απο τον υπολογιστη, συνδεεσαι κανονικα και απο το κινητο.

Και μένα μου έδειξε ότι συνδέθηκα από Νορβηγία:p

 

Πες μου όμως λιγάκι, πώς δίνω έγκριση από τον υπολογιστή για να συνδέομαι και από το κινητό;

ΥΓ. Από το iPhone πάντως, μέσω Wi-Fi, με συνδέει κανονικά(προφανώς γιατί παίρνει IP από Routers στα εκάστοτε hot spots.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Ο πατέρας μου έκανε ανανέωση 11 ευρώ στη νέα καρτοκινητή και το σύστημα δεν του έβαλε τις επιπλέον μονάδες (το μπόνους) για 15 μέρες, παρόλο που δεν είχε κάνει άλλη ανανέωση για 29 μέρες. Πήρε ο άνθρωπος τηλέφωνο και του είπαν ότι θα το κοιτάξουν. ¨Εχει συμβεί σε κανέναν άλλο;
Δεν ξέρω αν το δοκίμασε/ες, αλλά στο 1268 δεν λέει το ποσό του δωρεάν διπλάσιου χρόνου ομιλίας.

Το λέει όμως, στέλνοντας κενό μήνυμα στο 1209. :D

Edited by pluss
Link to comment
Share on other sites

Υπάερχει κάποιο ελευθερο στικάκι usb (πχ από eshop) συμβατό με wind, να βαλουμε καρτα f2g???:rolleyes:

Σε λογική τιμή γιατί αυτό της wind ακουω εδώ ειναι πανάκριβο.. :ninja:

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

 

Ήξερε τι έκανε ήξερε τι ήθελε και απλά δεν την νοιάζει αν θα είναι αξιόπιστη στους συνδρομητές της.

 

Ήθελε ταυτοποιήσεις.

 

Ήθελε να μπερδέψει τον κόσμο διότι υπάρχουν ακόμα και σήμερα 31/3, 7 ημέρες μετά την αλλαγή, συνδρομητές που νομίζουν ότι αν ενεργοποιήσουν την προσφορά τώρα θα έχουν απεριόριστο internet 3 Gb.

 

Ήξερε για την χρήση του internet για το laptop.

 

Ήξερε ότι θα επικρατήσει μπάχαλο σε σχέση με την προσφορά.

 

Ήξερε ότι με μία ανακοίνωση αυτή θα είναι νομικά κατοχυρωμένη.

 

ΔΕΝ ΤΗΝ ΝΟΙΑΖΕΙ αν την κακολογούν όλοι.

 

ΔΕΝ ιδρώνει το αυτή της.

 

ταιριαζει η παροιμια.....σ δινουν ενα γαιδαρο κ το κοιτας στα δοντια....:p (φιλκα παντα)

ρε παιδια οσοι την προλαβαν την αρχικη προσφορα μαγκια τους, οσοι δεν γουσταρουν την νεα προσφορα ασ μην την βαλλουν....100 ΜΒ ...εστω! απο το τιποτα καλυτερο

οποις θελει μπορει να παει κ να παρει κανενα what's up....δλδ οι αλλοι τι προσφορες δινουν ?

Link to comment
Share on other sites

ταιριαζει η παροιμια.....σ δινουν ενα γαιδαρο κ το κοιτας στα δοντια....:p (φιλκα παντα)

 

Η παροιμία που ταιριάζει είναι σου δίνουν ένα γάιδαρο και μετά από δέκα μέρες σου τον παίρνουν πίσω και σου αφήνουν την ουρά. ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ελάτε τωρα, μην ακούω υπερβολές.. Ουρά σου άφησε όταν ΔΕΝ πειραξε το εξωφρενικό ΔΩΡΕΑΝ χωρίς ανανέωση 1500min/sms?? Χωρίς ουτε ένα ευρώ... Ουτε 1 ουτε ανανέωση τίποτα :tease:

Το ιντερνετ ΥΠΟΤΙΘΕΤΕ στο έδωσε για το κινητό. 100mb για κινητό ειναι υπεραρκετό. Αν κ'αποιοι θέλουν 1500mb για συνδεση με laptop ΔΕΝ φταίει η wind.. Ας πάρουν DSL. Εντάξει είπε μια κοτσάνα και την πήρε πίσω, όχι "άφησε την ουρά".. :P:ooch:

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι ? Μπορείς να εγγραφείς για την νέα προσφορά στο 1245 και να έχεις συγχρόνως το 1' λεπτο/λεπτό προς 2 αριθμούς WIND ? Αν όχι, πως μπορώ να διαγραφώ από την νέα προσφορά ώστε να έχω το €0,01/1' ?

 

ναι...γινετε...

 

Τρελή κατάσταση στην WIND. Έλεγχος σημερα το πρωί στο 1269 για υπολοιπο 11.02€ το αποτέλεσμα.

Έλεγχος τώρα στο 1269 αποτέλεσμα 13,75 € χωρίς να κάνω τίποτα απολύτως. Ε νοείται ότι το νούμερο μου δεν είναι καινούργιο και είμαι σε F2G2!

Tι παίζε ρε παιδιά?

 

μηπως ειχες κανει κανενα παραπανω για λαθος λογαριασμο;;;...εκανα παραπονο για λαθος λογαριασμο και μου πιστωσαν καπου 2 € περισσοτερα

 

Δεν ξερω αν τελικα λυθηκε η απορια που ειχατε για το αν ειναι νομιμο η οχι να χρησιμοποιουμε την προσφορα του ιντερνετ με τον υπολογιστη, αλλα σε ερωτηση που εκανα με e-mail μου ηρθε διαβεβαωση οτι μπορω να χρησιμοποιω το κινητω σαν modem με τον υπολογιστη με χρηση της προσφορας.

Οποτε οσοι εχετε το 1.5GB χρησιμοποιηστε το και επισημα στο laptop!

 

ε..ναι ....απλη λογικη ηταν...αλλα δυστυχως καπιοι εχουν ορεξη για κουβεντα....

 

ταιριαζει η παροιμια.....σ δινουν ενα γαιδαρο κ το κοιτας στα δοντια....:p (φιλκα παντα)

ρε παιδια οσοι την προλαβαν την αρχικη προσφορα μαγκια τους, οσοι δεν γουσταρουν την νεα προσφορα ασ μην την βαλλουν....100 ΜΒ ...εστω! απο το τιποτα καλυτερο

οποις θελει μπορει να παει κ να παρει κανενα what's up....δλδ οι αλλοι τι προσφορες δινουν ?

 

ετσι...ετσι....αλλα τι να λεμε τωρα....

...οταν γκρινιαζεις επειδη σου χαριζουν κατι....τα λογια ειναι περιτα....

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Η παροιμία που ταιριάζει είναι σου δίνουν ένα γάιδαρο και μετά από δέκα μέρες σου τον παίρνουν πίσω και σου αφήνουν την ουρά. ;)

 

τι αλλο θα διαβασουν τα ματακια μου;;;;ουρα ειναι τα εντελως δωρεαν λεπτα κ μνμ και 100mb ιντερνετ;;;;θα τρελαθω...θα πηδηχτω απο το παραθυρο!ποσο αχαριστοι μπορουμε να γινουμε μερικες φορες ομως ε;;;

Link to comment
Share on other sites

τι αλλο θα διαβασουν τα ματακια μου;;;;ουρα ειναι τα εντελως δωρεαν λεπτα κ μνμ και 100mb ιντερνετ;;;;θα τρελαθω...θα πηδηχτω απο το παραθυρο!ποσο αχαριστοι μπορουμε να γινουμε μερικες φορες ομως ε;;;

 

Φίλε μου δεν είναι αχαριστία, αλλά αγανάκτηση από την κοροιδία, και την κουτοπονηριά, για να μαζέψει η εταιρία περισσότερους συνδρομητές. Αν το έλεγε από την αρχή κανένας δεν θα εξέφραζε διαμαρτυρίες. Όταν όμως άλλα σου τάζουν και άλλα σου παρέχουν - τότε το πράγμα αλλάζει, ακόμη και άν το κόστος είναι 0,01 ευρώ.

Και μία παρατήρηση .... να πηδηχτείς από το παράθυρο το κόβω λίγο δύσκολο. Να πηδήξεις όμως είναι πιό εύκολο.

Καλό Πάσχα με υγεία. :)

Link to comment
Share on other sites

....εχει πλακα....

 

καποιος μας λεει...σας χαριζω 3000 ευρω αλλα μεχρι τις 30 Απριλιου...

 

οι μερες περνανε....μετα καπου ενδιαμεσα αλλαζει την γνωμη του και λεει...παιδια απο εδω και στο εξης...σας χαριζω 100 ευρω.....

 

και εμεις φωναζουμε....εισαι αλητης...ειπες οτι θα μας χαρισεις 3000 ευρω...δεν τα θελουμε τα 100 ευρω...θα παμε στους αλλους που δεν δινουν τιποτα....:lol::lol::lol:

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους !

Λοιπόν … έχω μπερδευτεί πάρα πολύ με την προσφορά του free internet f2g. Ελπίζω να μπορεί κάποιος να με βοηθήσει.

Έχω την συσκευή I phone clone M002l.

Έχω ενεργοποιήσει τις ρυθμίσεις για το wind plus και του gprs.

Εχθές μπήκα λίγο στο wind plus για να δω αν όλα είναι οκ. Μπήκα κανονικότατα για 3-4 λεπτάκια και μετά βλέπω ότι με χρέωσε 2 ευρώ ! :cry:

Σκέφτηκα ότι οκ θα φταίει το wind plus, ίσως αυτό να μην είναι δωρεάν.

Ανοίγω το e-buddy για να συνδεθώ μέσου gprs … όλα οκ και εκεί και βλέπω ότι μετά από αυτό μου έφαγε άλλα 2 ευρώ !!! :blink:

Κάνω κάτι λάθος ? Μέσου gprs δεν είναι η προσφορά του internet ?

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με πληροφορίες η wind μετά από τα πολλά παράπονα που έγιναν θα αλλάξει την προσφορά για όλους και έτσι από 1/4 και μετά θα έχουν όλοι μα όλοι 750 Mb internet κάθε μήνα για όλο το 2010.
Link to comment
Share on other sites

ναι...γινετε...

 

 

 

μηπως ειχες κανει κανενα παραπανω για λαθος λογαριασμο;;;...εκανα παραπονο για λαθος λογαριασμο και μου πιστωσαν καπου 2 € περισσοτερα

 

 

 

ε..ναι ....απλη λογικη ηταν...αλλα δυστυχως καπιοι εχουν ορεξη για κουβεντα....

 

 

 

ετσι...ετσι....αλλα τι να λεμε τωρα....

...οταν γκρινιαζεις επειδη σου χαριζουν κατι....τα λογια ειναι περιτα....

 

Ναι όταν είχε γενικό πρόβλημα η WIND με το INTERNET 25/3 νομίζω μου έφαγε όλα τα χρήματα. Αλλά την ίδια μέρα πιστώθηκε ακριβώς το ποσό που είχα. Είχα πάρει τηλέφωνο στο 1260. Όπως και να έχει πιστωθήκανε περισσότερα από 2 € για την ακρίβεια 2,73 €!

Link to comment
Share on other sites

Ναι όταν είχε γενικό πρόβλημα η WIND με το INTERNET 25/3 νομίζω μου έφαγε όλα τα χρήματα. Αλλά την ίδια μέρα πιστώθηκε ακριβώς το ποσό που είχα. Είχα πάρει τηλέφωνο στο 1260. Όπως και να έχει πιστωθήκανε περισσότερα από 2 € για την ακρίβεια 2,73 €!

 

ε...ναι...και σε εμενα δεν ηταν ακριβως 2 €....

 

αλλα μας χαλαει;;;..τζαμπα ειναι :p

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

....εχει πλακα....

 

καποιος μας λεει...σας χαριζω 3000 ευρω αλλα μεχρι τις 30 Απριλιου...

 

οι μερες περνανε....μετα καπου ενδιαμεσα αλλαζει την γνωμη του και λεει...παιδια απο εδω και στο εξης...σας χαριζω 100 ευρω.....

 

και εμεις φωναζουμε....εισαι αλητης...ειπες οτι θα μας χαρισεις 3000 ευρω...δεν τα θελουμε τα 100 ευρω...θα παμε στους αλλους που δεν δινουν τιποτα....:lol::lol::lol:

 

Συμφωνώ απολυτα!

 

Δε θα μπορούσα να το γράψω καλύτερα. Περιττή γκρίνια για κάτι που είναι τζαμπα...

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με πληροφορίες η wind μετά από τα πολλά παράπονα που έγιναν θα αλλάξει την προσφορά για όλους και έτσι από 1/4 και μετά θα έχουν όλοι μα όλοι 750 Mb internet κάθε μήνα για όλο το 2010.

 

Καλη πρωταπριλια !!:lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Και μένα μου έδειξε ότι συνδέθηκα από Νορβηγία:p

 

Πες μου όμως λιγάκι, πώς δίνω έγκριση από τον υπολογιστή για να συνδέομαι και από το κινητό;

ΥΓ. Από το iPhone πάντως, μέσω Wi-Fi, με συνδέει κανονικά(προφανώς γιατί παίρνει IP από Routers στα εκάστοτε hot spots.

 

 

Μάλλον δείχνει τη Νορβηγία, γιατί το Όπερα είναι Νορβηγικό πρόγραμμα και ίσως την πρώτη φορά συνδέεται από κάποιο πρόξυ της Όπερα.

Γιά το φέησμπουκ, δεν θυμάμαι καλά τι έκανα, αλλά εκείνη την ώρα συνδέθηκα στο ΦΒ από πισί και μου έβγαλε μία ειδοποίηση ότι "κάποιος προσπαθεί να συνδεθεί..." κλπ.

Έδωσα την έγκριση, και μετά όλα ΟΚ.

Σόρρυ αλλά δεν θυμάμαι άλλες λεπτομέρειες...

:yahoo:
Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με πληροφορίες η wind μετά από τα πολλά παράπονα που έγιναν θα αλλάξει την προσφορά για όλους και έτσι από 1/4 και μετά θα έχουν όλοι μα όλοι 750 Mb internet κάθε μήνα για όλο το 2010.

 

Σε κάθε περίπτωση (πέρα από το "πρωταπριλιάτικο" της "είδησης"), τα 1500ΜΒ ή 750ΜΒ ή 100ΜΒ είναι μεγαλύτερα από τα 0ΜΒ* που μου δίνει αυτή τη στιγμή η COSMOKAPTA! :X :p

 

* αναφέρομαι σε "καθαρό" ίντερνετ, όχι σε wap-proxies κλπ! :)

Link to comment
Share on other sites

Μίλησα και με την wind πριν λίγο.

Πρέπει να έχουν κάποιο πρόβλημα μάλλον με το δίκτυο .

Θα με ενημερώσουνε σε 3-4 μέρες να μου πούνε τι φταίει .

Έχει κανείς το ίδιο πρόβλημα ?

Link to comment
Share on other sites

Μίλησα και με την wind πριν λίγο.

Πρέπει να έχουν κάποιο πρόβλημα μάλλον με το δίκτυο .

Θα με ενημερώσουνε σε 3-4 μέρες να μου πούνε τι φταίει .

Έχει κανείς το ίδιο πρόβλημα ?

 

τη ρυθμίσεις έχεις?

και που μπορώ να βρω τα χαρακτηριστικά του κινητού σου?

Link to comment
Share on other sites

Οι ρυθμίσεις είναι εδώ : http://www.jagamobile.com/WINDPLUS.pdf

 

Τα χαρακτηριστηκα θα τα βρεις εδώ : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=257545

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...