Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι τελικα οντως του 1 ευρω ηταν οι καρτες,απλως φοβαμαι μηπως μου δημιουργησουν προβλημα τωρα και μου λενε μα καλα που το ακουσατε οτι μπορει να επανενεργοποιηθει ο αριθμος?Τι θα τους πω εγω επειτα,απο το myphone!?

 

Εν τω μεταξυ αυτο γινεται μονο απο καταστημα η μπορω να το κανω και τηλεφωνικως?Επειδη δεν τους προλαβα σημερα,πριν λιγο γυρισα σπιτι...

 

Θα τους πείς οτι είναι κανόνας της Ε.Ε.Τ.Τ. πολυ απλά.

.
Link to comment
Share on other sites

Θα τους πείς οτι είναι κανόνας της Ε.Ε.Τ.Τ. πολυ απλά.

 

Δε νομιζω οτι θα το πει και τοσο απλα. Και να τους το πει αυτο δλδ δε βλεπω να τους ''τρομαζει''.. Το πιο πιθανον κατα την ταπεινη μου αποψη ειναι να τους νευριασει και να μη τον παρουν στα σοβαρα επιμενοντας οτι εχουν δικιο γιατι λεγοντας τους κατι τετοιο ειναι σαν να τους λες με λιγα λογια "μα καλα δεν ξερετε τη δουλεια σας?".

 

Η επαναενεργοποιηση ειναι δωρεαν ή πρεπει να καταβαλεις καποιο ποσο?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δε νομιζω οτι θα το πει και τοσο απλα. Και να τους το πει αυτο δλδ δε βλεπω να τους ''τρομαζει''.. Το πιο πιθανον κατα την ταπεινη μου αποψη ειναι να τους νευριασει και να μη τον παρουν στα σοβαρα επιμενοντας οτι εχουν δικιο γιατι λεγοντας τους κατι τετοιο ειναι σαν να τους λες με λιγα λογια "μα καλα δεν ξερετε τη δουλεια σας?".

 

Η επαναενεργοποιηση ειναι δωρεαν ή πρεπει να καταβαλεις καποιο ποσο?

Δωρεάν είναι!

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Τελικα μου πε πως γινεται,αλλα δινωντας μου νεες σιμ,που σημαινει πως οι ηδυη υπαρχοντες θα εξακολουθουν να παραμενουν ανενεργες,δηλαδη καταργουνται απο την καρτα με τους κλωνοποιημενους...αρα τσαμπα κοπος.

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Τελικα μου πε πως γινεται,αλλα δινωντας μου νεες σιμ,που σημαινει πως οι ηδυη υπαρχοντες θα εξακολουθουν να παραμενουν ανενεργες,δηλαδη καταργουνται απο την καρτα με τους κλωνοποιημενους...αρα τσαμπα κοπος.

Ε μα αυτό γίνεται, σου ενεργοποιούν το νόυμερο σε νέα κάρτα..

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Μόλις γύρισα σε κάρτα από σύνδεση...

 

Να σας ρωτήσω κάτι και μη με μαλώσετε...

 

1. Ενεργοποίησα το F2G 1. Πρέπει να το κάνω κάθε μήνα αυτό ή φτάνει μια φορά και θα έχω συνέχεια το συγκεκριμένο πακέτο μέχρι να το αλλάξω εγώ?

 

2. Ενεργοποίησα επίσης κάποια non stop. Αυτά λήγουν σε 30 μέρες και δεν μπορείς να αγοράσεις άλλο πακέτο πριν περάσουν οι μέρες. Μόλις όμως περάσουν οι μέρες ενεργοποιούνται πάλι μόνα τους ή πρέπει να τα αγοράσεις πάλι από την αρχή?

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!!! :)))))

"Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better." Samuel Beckett
Link to comment
Share on other sites

Μόλις γύρισα σε κάρτα από σύνδεση...

 

Να σας ρωτήσω κάτι και μη με μαλώσετε...

 

1. Ενεργοποίησα το F2G 1. Πρέπει να το κάνω κάθε μήνα αυτό ή φτάνει μια φορά και θα έχω συνέχεια το συγκεκριμένο πακέτο μέχρι να το αλλάξω εγώ?

 

2. Ενεργοποίησα επίσης κάποια non stop. Αυτά λήγουν σε 30 μέρες και δεν μπορείς να αγοράσεις άλλο πακέτο πριν περάσουν οι μέρες. Μόλις όμως περάσουν οι μέρες ενεργοποιούνται πάλι μόνα τους ή πρέπει να τα αγοράσεις πάλι από την αρχή?

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!!! :)))))

 

Για το πρωτο ερωτημα θα εχεις συνεχεια το F2G1 δεν χρειαζεται καθε μηνα.Για το δευτερο ερωτημα πρεπει να τα ενεργοποιησεις ξανα μετα απο 30 μερες αν τα επιθυμεις και παλι.

Link to comment
Share on other sites

Για το πρωτο ερωτημα θα εχεις συνεχεια το F2G1 δεν χρειαζεται καθε μηνα.Για το δευτερο ερωτημα πρεπει να τα ενεργοποιησεις ξανα μετα απο 30 μερες αν τα επιθυμεις και παλι.

Ευχαριστώ πολύ!

 

Μου έκανε εντύπωση επίσης ότι έβαλα μία κάρτα των 20€ από το περίπτερο και είχα 30€ και κάτι μέσα!!! δεν είχα κοιτάξει πόσα λεφτά είχα πριν, αλλά από τη φορητότητα δε νομίζω να σου βάζουν πολλά λεφτά μέσα...

 

Περίεργο?

"Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better." Samuel Beckett
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια...

τα εχω χαμενα με τις χρεωσεις...

 

εχω Free2Go το εντελω απλο και δεν ειμαι σε κανενα πακετο κτλ κτλ...

 

 

εχω μπερδευτει με τα FG1..2.3.4.5.6.7:cry:

 

θελω να εχω οπως ολοι μας φτηνες χρεωσεις και το πιο σημαντικο το πακετο να υποστηριζει non stop 500 προς 2 αριθμους :D

 

ποιο πακετο να διαλεξω? θα εχω διαφορα η μιλαμε για ενα λεπτο στις 5 ωρες? :lol:

+bobb -=azor=-
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια...

τα εχω χαμενα με τις χρεωσεις...

 

εχω Free2Go το εντελω απλο και δεν ειμαι σε κανενα πακετο κτλ κτλ...

 

 

εχω μπερδευτει με τα FG1..2.3.4.5.6.7:cry:

 

θελω να εχω οπως ολοι μας φτηνες χρεωσεις και το πιο σημαντικο το πακετο να υποστηριζει non stop 500 προς 2 αριθμους :D

 

ποιο πακετο να διαλεξω? θα εχω διαφορα η μιλαμε για ενα λεπτο στις 5 ωρες? :lol:

 

Θα εχεις μεγαλη διαφορα και σε ομιλια και μηνυματα.Βαλε το F2G1.Koίτα και εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=200665

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ!

 

Μου έκανε εντύπωση επίσης ότι έβαλα μία κάρτα των 20€ από το περίπτερο και είχα 30€ και κάτι μέσα!!! δεν είχα κοιτάξει πόσα λεφτά είχα πριν, αλλά από τη φορητότητα δε νομίζω να σου βάζουν πολλά λεφτά μέσα...

 

Περίεργο?

 

Θα είχες προσφορά για 50 %

Link to comment
Share on other sites

Μία απορία.

Ισχύει ότι στο F2G αν τελειώσει το υπόλοιπο στο κινητό, για όσο διάστημα δεν ανανεώσεις με νέα κάρτα,

παύει να λειτουργει η υπηρεσία ειδοποίησης κλήσεων ! :wacko:

 

Νομίζω ότι σε καμία άλλη καρτοκινητή δεν ισχύει αυτό, και συν το γεγονός της κατάργησης της κάρτας ανανέωσης των €3, δεν έχω κάνει φορητότητα στη Wind...

 

Ξέρει κανείς αν θα αλλάξει το παραπάνω;

Βλακεία δεν είναι;

Όταν δηλαδή δεν έχεις υπόλοιπο στο καρτοκινητό, είσαι συνδρομητής β' κατηγορίας;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μία απορία.

Ισχύει ότι στο F2G αν τελειώσει το υπόλοιπο στο κινητό, για όσο διάστημα δεν ανανεώσεις με νέα κάρτα,

παύει να λειτουργει η υπηρεσία ειδοποίησης κλήσεων ! :wacko:

 

Νομίζω ότι σε καμία άλλη καρτοκινητή δεν ισχύει αυτό, και συν το γεγονός της κατάργησης της κάρτας ανανέωσης των €3, δεν έχω κάνει φορητότητα στη Wind...

 

Ξέρει κανείς αν θα αλλάξει το παραπάνω;

Βλακεία δεν είναι;

Όταν δηλαδή δεν έχεις υπόλοιπο στο καρτοκινητό, είσαι συνδρομητής β' κατηγορίας;

Ναι αλήθεια είναι όπως επίσης ότι δεν μπορείς να χρησιμοποιήσεις καμία υπηρεσία non-stop που έχεις προπληρώσει...

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

gia peite mou re paidia,an eisai me 0 euro sto what's up se afinei na pareis call600???o,ti theloume leme??!

h' mipos simvainei auto sto cu???

mipos to f2g einai to monadiko pou sindiazei ola ta paketa toy antagonismou?kai tis pio xamiles xreoseis???!!

gia na se afisei to f2g na kaneis klisi sta non stop,prepei na exeis estw 7 cents tou euro.....(ayto einai diapistomeno).....tromero poso,etsi????:!::!::!:

 

oso gia tin scratch card twn 3 euro,katargithike giati sintoma vgainei nea twn 5 euro,afou oles oi ipiresies nonstop,theloun toulaxiston 4 euro gia energopoihsh.

an parola auta theloume 3 euro monades,pame se ena katastima wind kai vazoyme auli karta.....mesw ipologisti.

Symbian, Die hard
Link to comment
Share on other sites

gia peite mou re paidia,an eisai me 0 euro sto what's up se afinei na pareis call600???o,ti theloume leme??!

h' mipos simvainei auto sto cu???

mipos to f2g einai to monadiko pou sindiazei ola ta paketa toy antagonismou?kai tis pio xamiles xreoseis???!!

gia na se afisei to f2g na kaneis klisi sta non stop,prepei na exeis estw 7 cents tou euro.....(ayto einai diapistomeno).....tromero poso,etsi????:!::!::!:

 

oso gia tin scratch card twn 3 euro,katargithike giati sintoma vgainei nea twn 5 euro,afou oles oi ipiresies nonstop,theloun toulaxiston 4 euro gia energopoihsh.

an parola auta theloume 3 euro monades,pame se ena katastima wind kai vazoyme auli karta.....mesw ipologisti.

 

Στο call600 μπορείς να πάρεις τηλέφωνο.

Εξάλου στο whatsup η ειδοποίηση κλήσεων δουλέυει πάντα ακόμα και με αρνητικό υπόλοιπο καθώς και τα mms κάτι που δεν γίνεται στην wind.

Επίσης για την κάρτα των 3 ευρώ η wind μας είχε φάει τα αυτιά πέρυσι όχι εμείς.

Link to comment
Share on other sites

oraia,kratame tote to what's up pou sfazei stis xreoseis toy kai eimaste ok.....

 

Όλες οι απόψεις γίνονται δεκτές:shifty:

Link to comment
Share on other sites

gia na se afisei to f2g na kaneis klisi sta non stop,prepei na exeis estw 7 cents tou euro.....(ayto einai diapistomeno).....tromero poso,etsi????:!::!::!:

 

oso gia tin scratch card twn 3 euro,katargithike giati sintoma vgainei nea twn 5 euro,afou oles oi ipiresies nonstop,theloun toulaxiston 4 euro gia energopoihsh.

an parola auta theloume 3 euro monades,pame se ena katastima wind kai vazoyme auli karta.....mesw ipologisti.

 

Επομένως για την περίπτωση να μιλάς και να σου κλείσει το τηλέφωνο και να μείνεις χωρίς καθόλου μονάδες (έστω ότι σημειώνεις τα SMS που στέλνεις και στα 11 λεπτά σταματάς) θα έπρεπε η Wind να δίνει τη δυνατότητα να βάλεις χρόνο ομιλίας 7 λεπτά και όχι 10 ευρώ... Σωστά;

 

Ήταν πολύ δύσκολο να εμφανιστούν οι κάρτες των 5 ευρώ αμέσως μόλις καταργήθηκαν των 3; Και δεν έχουμε όλοι κατάστημα Wind δίπλα μας... Ή ούτε καν στην πόλη μας...

 

oraia,kratame tote to what's up pou sfazei stis xreoseis toy kai eimaste ok.....

Και το ότι η Wind έχει, για το μεγαλύτερο ποσοστό χρηστών, τις πιο συμφέρουσες χρεώσεις, ΔΕΝ της δίνει το ακαταλόγιστο.

Σήμα στην Κυψέλη κανείς;
Link to comment
Share on other sites

Επομένως για την περίπτωση να μιλάς και να σου κλείσει το τηλέφωνο και να μείνεις χωρίς καθόλου μονάδες (έστω ότι σημειώνεις τα SMS που στέλνεις και στα 11 λεπτά σταματάς) θα έπρεπε η Wind να δίνει τη δυνατότητα να βάλεις χρόνο ομιλίας 7 λεπτά και όχι 10 ευρώ... Σωστά;

 

Ήταν πολύ δύσκολο να εμφανιστούν οι κάρτες των 5 ευρώ αμέσως μόλις καταργήθηκαν των 3; Και δεν έχουμε όλοι κατάστημα Wind δίπλα μας... Ή ούτε καν στην πόλη μας...

 

 

Και το ότι η Wind έχει, για το μεγαλύτερο ποσοστό χρηστών, τις πιο συμφέρουσες χρεώσεις, ΔΕΝ της δίνει το ακαταλόγιστο.

Ακριβώς αυτό εμείς δεν είπαμε για τις χρεώσεις τις οι οποίες ομολογουμένως είναι οι καλύτερες αλλά για αυτήν την αθλιότητα που κάνει και δεν έχει κανένα δικαίωμα να το κάνει...

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

...επίσης, κατά τη γνώμη μου είναι απαράδεκτο να μη μπορείς να χρησιμοποιήσεις προπληρωμένη υπηρεσία κάτω από οποιεσδήποτε συνθήκες... :mad:

 

Και δε με ενδιαφέρει καν αν το κάνουν και οι άλλοι αυτό ή όχι...

Νομιμοποιούμε δηλαδή τα κακώς κείμενα με άλλοθι ότι δεν είμαστε μόνοι σ' αυτό?

Ελπίζω να μη γυρίσει τώρα κάποιος και μου πει "στην Ελλάδα βρίσκεσαι..."

Αν δε σταματήσουμε να σκεφτόμαστε έτσι, δε θα αλλάξουμε ποτέ...

Ναι. Στην Ελλάδα είμαστε αλλά ποιοί την αποτελούν αυτή την Ελλάδα αλήθεια?

Peace... Love... Freedom...
Link to comment
Share on other sites

χρησιμοποιώ το f2g 5 για το προγραμμα που χρεώνει €0,01 τα 60'',

με ποιο τρόπο μπορώ να μάθω πότε λήγει ο μήνας,

προκειμένου να το ενεργοποιήσω ξανά,

γιατί δεν θυμάμαι την ημερομηνία που το ενεργοποίησα;

 

Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

χρησιμοποιώ το f2g 5 για το προγραμμα που χρεώνει €0,01 τα 60'',

με ποιο τρόπο μπορώ να μάθω πότε λήγει ο μήνας,

προκειμένου να το ενεργοποιήσω ξανά,

γιατί δεν θυμάμαι την ημερομηνία που το ενεργοποίησα;

 

Αντώνης

Δεν υπάρχει τρόπος να το μάθεις πότε τελειώνει.. Απλά να το σημειώνεις. Αν νομίζεις ότι πλησιάζουν οι μέρες απλά να καλείς 1267 επιλογή 4 και θα σου λέει τους αριθμούς αν είναι ενεργοποιημένη η υπηρεσία ακόμα... Μπακάλικος τρόπος αλλά κάτι είναι κι αυτό... Αφού δεν έχουν μόνιμη χρέωση και αλλαγή μόνο εφόσον το επιθυμείς 1 φορά το μήνα όπως οι άλλες εταιρείες τι να τους πεις... :down:

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω για την απάντηση,

αυτό κάνω μεχρι τώρα

αλλά είναι μπελάς να καλείς κάθε πρωί για να δεις αν ισχυει ακόμα...

Ποιός βλάκας το σκέφτηκε να το κάνει έτσι στην wind άραγε;

 

PS, πρέπει να περνάς "ζάχαρη" εκεί στην Σκύρο,

πέρασα κάποτε για λίγο και θυμάμαι πως δεν κινείται τίποτα... enjoy & relax!

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση.

Οι κάρτες των 5 υπάρχουν κανονικά στα περίπτερα πλέον?

Η θα πρέπει να πάμε στην 10αρα πάλι?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...