Jump to content

Sony Ericsson K810


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχει δοκιμασει κανεις καποιο bluetooth handsfree της SE με το συγκεκριμενο κινητο, για παραδειγμα οπως το ΗΒΗ-PV705?Εχετε να προτεινετε καποιο?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα παιδια,θελω να κανω μια ερωτηση. Εκανα πριν απο λιγο update στο k810i και μολις ολοκληρωθηκε και το ανοιξα,δε μου εχει εγκατεστημενη την ελληνικη γλωσσα. Καμια ιδεα?

 

Κάποιος?

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος?

 

ωχ την έβαψες!κάνε άλλη μια προσπάθεια αναβάθμησης αν και δεν νομίζω να διορθωθεί κάτι!αν δε διορθωθεί καλύτερα ρώτα εδώ;)

Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

Εχει δοκιμασει κανεις καποιο bluetooth handsfree της SE με το συγκεκριμενο κινητο, για παραδειγμα οπως το ΗΒΗ-PV705?Εχετε να προτεινετε καποιο?

 

Εγώ είχα το HBH PV 702.

 

Αν μιλάς πολύ, δεν είναι κ η καλύτερη λύση.. Μου τελείωνε πάρα πολύ γρήγορα η μπαταρία.. κ το θέμα με το άγκιστρο δεν ήταν κ ότι πιο άνετο.

Ψάξε κι εδώ μπορεί να βρεις αυτό που θέλεις :

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=75258&page=47

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

εφ΄οσον το κινητο σου ειχε σημα 3G κ προσπαθουσε να πραγματοποιησει την κληση το πιο πιθανο ειναι να μην ειχε ο αλλος που καλουσες 3G σημα!!τουλαχιστον αυτο συνεβαινε σε μενα οταν προσπαθουσα!!οσο για το κουμπι κ το ραδιοφωνο....βαλε το hands free ανοιξε το ραδιοφωνο κ κλειστο απο το κουμπι αριστερα!!αν το ξαναπατησεις θα ανοιγει στο ραδιοφωνο!!

 

Τελικως μαλλον εφταιγε το σημα του αλλου,που αν κ ειχε σημα(εχει κ την ιδια συσκευη),μαλλον δεν ηταν αρκετο για την κληση,αν κ μενει Θεσσαλονικη,στην τουμπα,που δε νομιζω να μην εχει φτασει εκει το 3G. Παρολα αυτα αλλου που πηρα επαιξε κανονικα..

Οσο για το κουμπακι,χαιρω πολυ,αυτο κανω,αλλα δε μπορω καθε φορα που ακουω μουσικη απο τον media player να το γυρναω στο ραδιοφωνο πριν αποσυνδεσω ακουστικα μην τυχον κ πατηθει το κουμπακι..Βεβαια οπως ξαναειπα ειναι πολυ πιο δυσκολο να πατηθει κατα λαθος απο οτι στο κ750 που το συγκεκριμενο κουμπι ειναι πιο μεγαλο κ πιο εξω.

Παντως το κινητακι τα σπαει σε γενικες γραμμες για τα λεφτα του.Εχει πολυ ωραια οθονη κ αν ειχε κ μπλε LED σε ολο το πληκτρολογιο (οπως καποτε το Τ68) θα ηταν τελειο..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Εχει δοκιμασει κανεις καποιο bluetooth handsfree της SE με το συγκεκριμενο κινητο, για παραδειγμα οπως το ΗΒΗ-PV705?Εχετε να προτεινετε καποιο?

 

Καλησπέρα

 

χρησιμοποιώ εδώ και 1μιση μήνα περίπου το ΗΒΗ-PV710, είμαι πάρα πολυ ευχαριστημένος, έχει απίστευτη μπαταρία! Το ανοίγω κάθε μέρα από το πρωί που φεύγω για δουλειά μέχρι αργά το απόγευμα που γυρνάω σπίτι, και το φορτίζω κάθε 2 βδομάδες!!! Βέβαια με περισσότερη ομιλία μπορεί να κρατάει λιγότερο, αλλά και πάλι έχει μεγάλη διάρκεια η μπαταρία του πιστεύω.

Όσο για το άγκιστρο είναι καθαρά θέμα συνήθειας, εμένα με βολεύει πολύ, είναι σταθερό, και επιπλεόν το κρεμάω από κει στο αυτοκίνητο ή στο γραφείο, ώστε να μην το ψάχνω κάθε φορά!;)

A clever person solves a problem.

A wise person avoids it.

 

-- Einstein

Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω κατι:το κινατακι εχει radio?:confused::rolleyes:

 

βεβαιως και εχει, αλλα λειτουργει μονο οταν εχεις το hands free συνδεδεμενο :D

 

 

και κατι ακομα. απο την πεμπτη που το εχω φορτισει για πρωτη φορα, η μπαταρια δεν εχει πεσει κατω απο το 50% ακομη:D:D:D

Ericsson R380s ,Sony Ericsson T68 , Sagem MyX6 , Sharp GX30, Sharp V802 ,Sony Ericsson K810i, Motorola Milestone , Motorola Razr, LG Nexus 5, Samsung S8
Link to comment
Share on other sites

γεια σας!!!θα ηθελα να ρωτησω στο κρυφο μενου το ''αποφορτιση φλας'' τι ακριβως κανει??και πως μπορει να διορθωθει αμα κανι κατι ''κακο''??
Link to comment
Share on other sites

γεια σας!!!θα ηθελα να ρωτησω στο κρυφο μενου το ''αποφορτιση φλας'' τι ακριβως κανει??και πως μπορει να διορθωθει αμα κανι κατι ''κακο''??

 

Εγώ δε ρώτησα, απλώς το πάτησα. Εγραψε "το φλας είναι αποφορτισμένο" και μετα 2 δευτ. το φλας αναβοσβησε.

Αυτο.

Α, οταν το δοκιμασα λίγο αργοτερα το τηλ. και το φλας λειτουργουν κανονικα...

Link to comment
Share on other sites

η μπαταρια του με εχει αφησει με ενα απιστευτα χαζο χαμογελο στα χειλη. απο την πεμπτη το βραδυ που εγινε η πρωτη φορτιση μεχρι τωρα δεν εχει πεσει κατω απο το 50%(!!!) και με μπολικες κλησεις σκαλισμα και ολα τα συναφη που κανει ο καθε tech freak οταν παιρνει καινουριο τηλεφωνο :happy:
Ericsson R380s ,Sony Ericsson T68 , Sagem MyX6 , Sharp GX30, Sharp V802 ,Sony Ericsson K810i, Motorola Milestone , Motorola Razr, LG Nexus 5, Samsung S8
Link to comment
Share on other sites

η μπαταρια του με εχει αφησει με ενα απιστευτα χαζο χαμογελο στα χειλη. απο την πεμπτη το βραδυ που εγινε η πρωτη φορτιση μεχρι τωρα δεν εχει πεσει κατω απο το 50%(!!!) και με μπολικες κλησεις σκαλισμα και ολα τα συναφη που κανει ο καθε tech freak οταν παιρνει καινουριο τηλεφωνο :happy:

 

Το μεγαλύτερο ίσως ατού των SE είναι η απίστευτα καλή αυτονομία τους.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας!!!θα ηθελα να ρωτησω στο κρυφο μενου το ''αποφορτιση φλας'' τι ακριβως κανει??και πως μπορει να διορθωθει αμα κανι κατι ''κακο''??

Κάνει ότι ακριβως λέει!!!!

Μέσα το φλας επειδή χρειάζεται στιγμιαία πολύ ρεύμα χρησιμοποιεί 2 ηλεκτρολυτικούς πυκνωτές.

Με το που χρησιμοποιείς την κάμερα αυτοί φορτίζονται και μένουν φορτισμένοι και χάνουν το φορτίο τους με πολύ αργό ρυθμό γιαυτό και όταν ανοίγεις το καπάκι είναι το φλας σχεδόν έτοιμο.

Με το μενού αυτό απλώς τους αποφορτίζεις.

Την επόμενη φορά που θα βγάλεις φώτο θα επαναφορτίσουν εκ νέου.:)

Δείτε το ιστολόγιο μου που ασχολείται με την Τεχνολογία και όχι μόνο!!!

http://misios2.blogspot.com/

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, για το MP3 του Κ810i τι γνώμη έχετε?

Ευχαριστώ

Τι ακριβώς εννοείς;

Η ποιοότητα ήχου των ακουστικών; Η ποιότητα του ηχείου; Η ένταση του ηχείου; Το media player; Η διάρκεια της μπαταρίας για χρήση αναπαραγωγής μουσικής;

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβώς εννοείς;

Η ποιοότητα ήχου των ακουστικών; Η ποιότητα του ηχείου; Η ένταση του ηχείου; Το media player; Η διάρκεια της μπαταρίας για χρήση αναπαραγωγής μουσικής;

 

Όλα αυτά που ανέφερες με ενδιαφέρουν. Επίσης και η μεταφορά μουσικών αρχείων (ταχύτητα/απόδοση) από PC.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Όλα αυτά που ανέφερες με ενδιαφέρουν. Επίσης και η μεταφορά μουσικών αρχείων (ταχύτητα/απόδοση) από PC.

 

Ευχαριστώ

Η μεταφορα αρχειων γινεται πανευκολα και πολυ γρηγορα.ε[ισης το k810i εχει flight mode και εχει καλη αυτονομια.τα ακουστικα εμενα δεν μου αρεσουν.κατα'τ'αλλα ο media player ειναι μια χαρα.επισης ολο το κινητο..ειναι super :yahoo:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ! ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ ΚΑΙ ΚΑΤΟΧΟΣ ΕΝΟΣ Κ700ι! ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΑΛΛΑΞΩ ΣΥΣΚΕΥΗ ΚΑΙ ΚΑΤΕΛΗΞΑ ΣΤΟ Κ810! ΟΜΩΣ ΕΧΩ ΜΙΑ ΑΠΟΡΙΑ, ΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ SAR TOY?:wacko:
Link to comment
Share on other sites

ΕΠΙΣΗΣ ΕΧΩ ΜΠΕΡΔΕΥΕΤΕΙ ΓΙΑ ΕΔΩ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=47297 ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΕΧΕΙ SAR 1,31 ΕΝΩ ΕΔΩ:http://www.sarshield.com/english/radiationchart-sonyericsson.htm ΛΕΕΙ 1,15! ΠΙΟ ΑΠΟ ΤΑ 2 ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΑ?
Link to comment
Share on other sites

ΕΠΙΣΗΣ ΕΧΩ ΜΠΕΡΔΕΥΕΤΕΙ ΓΙΑ ΕΔΩ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=47297 ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΕΧΕΙ SAR 1,31 ΕΝΩ ΕΔΩ:http://www.sarshield.com/english/radiationchart-sonyericsson.htm ΛΕΕΙ 1,15! ΠΙΟ ΑΠΟ ΤΑ 2 ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΑ?

 

Μάλλον το 1.31 είναι το peak value ενώ το 1.15 είναι ο Μέσος Όρος.

 

PS: TY RAVER!:)

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει το sar μπορει να ειναι χαρακτηριστικο που πρεπει να μην ξεχναμε αλλα προχθες ανακαλυψα οτι το πρωτο μου κινητο ενα Τ29 ειχε sar 1,18! Aρα δεν εχει μεγαλη διαφορα!
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα παρακαλώ να ρωτήσω, σε συσκευή αγορασμένη από το εξωτερικό χωρίς ελληνική γλώσσα, για την εγκατάσταση της χρειάζεται επίσκεψη στο service ή γίνεται και μέσω Internet με την υπηρεσία Update Service? :worry:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K810

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...