Jump to content

Σοκολάτες


aromeo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 389
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φεύγωντας από το Ελ. Βενιζέλ. βρήκα τις παλαιώθεν αγαπημένες Cote D' Or. Τσίμπησα ένα πακέτο Noir de Noir, 400 γραμμάρια, μόλις 5,50 ευρώ...

 

Εννοείται φυσικά πως πήρα και 3-4 κουτιά Godiva... :p

 

mR Veco,bon viveur του myphone,εχουν τα duty free στα Σπατα godiva:happy:??

Link to comment
Share on other sites

mR Veco,bon viveur του myphone,εχουν τα duty free στα Σπατα godiva:happy:??

 

Ω ναι. Μην περιμένεις βέβαια ποικιλία τύπου Oxford str. ή Grand Place, αλλά 4-5 διαφορετικά κομμάτια τα έχει. Τσίμπησα ένα assortment και ένα πακετάκι Tourbillon 85. :)

 

Υ.Γ.

Merci για το compliment. :)

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Για την κανονικά Lacta μιλάει. :)

 

A ok με μπέρδεψε η παράθεση. :D

 

οπως τα λεει ο veco ντε:rolleyes:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Λοιπόν, εμένα μου αρέσουν οι:

 

Παυλίδης γεμιστές (ειδικά ΚΕΡΑΣΙ!!!)

ΙΟΝ (ειδικά οι απλές γάλακτος και οι υγείας φράουλα)

Lacta όχι πολύ, γιατί είναι υπερβολικά γλυκιές...

 

Αυτά!

Link to comment
Share on other sites

σοκολάτες μόνο βιολογικές και μαύρες (πάνω από 70% κακάο). Βιολογικές γιατι δεν βάζουν ζάχαρη και πρόσθετα γλυκαντικά και μαύρες γιατί έχουν αντιοξειδωτικά. Η χειρότερη σοκολατα για την υγεια μας ειναι η ασπρη γιατι ειναι σκετη ζαχαρη.
Link to comment
Share on other sites

σοκολάτες μόνο βιολογικές και μαύρες (πάνω από 70% κακάο). Βιολογικές γιατι δεν βάζουν ζάχαρη και πρόσθετα γλυκαντικά και μαύρες γιατί έχουν αντιοξειδωτικά. Η χειρότερη σοκολατα για την υγεια μας ειναι η ασπρη γιατι ειναι σκετη ζαχαρη.

 

Παρλιάρος; :p

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

http://imageshack.gr/files/oqetmydqdwqa69tvx1x5.jpg

 

νοστιμοτατη γερμανικη σοκολατα...

κυκλοφορει ελλαδα?

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

νοστιμοτατη γερμανικη σοκολατα...

κυκλοφορει ελλαδα?

 

Κάνε μία βόλτα από τα Lidl και μπορεί να την πετύχεις.Εμένα μου αρέσει μια καινούργια σοκολάτα Lacta με μπισκότο.Πολύ ωραία!:)

Link to comment
Share on other sites

αγαπαω σα παιδι αγαπαωωωωωωω λεει το ασμα γι'αυτο και σημερα ορμισα σε κατι σοκολατες love it :p:p
Link to comment
Share on other sites

Κάνε μία βόλτα από τα Lidl και μπορεί να την πετύχεις.Εμένα μου αρέσει μια καινούργια σοκολάτα Lacta με μπισκότο.Πολύ ωραία!:)
ρωτησα που θα την βρω,οχι που μπορει να την βρω.:)

στα λιντλ δεν εχει

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Φεύγωντας από το Ελ. Βενιζέλ. βρήκα τις παλαιώθεν αγαπημένες Cote D' Or.

 

 

Τις εντόπισα χτες στα Carrefour στο Πασαλιμάνι κι έχω να πω ότι είναι άπαιχτες :D

 

 

Υ.Γ Ναι το ξέρω ότι το ποστ είναι 3 μηνών :p

Destiny found.
Link to comment
Share on other sites

Η καλυτερη σοκολατα κατ'εμέ: Lacta Lov'it...Πωπω, μπορω να φαω τρεις στην καθισια μου που λένε χιχιχιχι

http://img403.imageshack.us/img403/8225/cae7gdirjo3.jpg

http://www.hdgr.eu http://photoxstation.googlepages.com

Ο Χρόνος είναι πολύ αργός για όσους περιμένουν, πολύ γρήγορος για όσους φοβούνται, πολύ μακρύς για όσους υποφέρουν, πολύ σύντομος για όσους χαίρονται και αιώνιος για όσους αγαπούν

Link to comment
Share on other sites

Έχω κι εγώ μια απορία. Μάλλον είναι μια αναζήτηση. Η αναζήτηση της Kit Kat Chunky (ή Snacky) με το φυστικοβούτυρο :p

 

Που πουλάνε;; Ξέρω στα σίγουρα ότι έχει στη Θεσσαλονίκη στο Μασούτη κοντά στο Τουρκικό Προξενείο και στο Σκλαβενίτη στο Πέραμα. Έχω φάει τον κόσμο να το βρω και αλλού όμως τζίφος...

 

Ξέρει κανείς τίποτα;

 

Ενδιαφέρομαι και για Πάτρα :p

Destiny found.
Link to comment
Share on other sites

Τις εντόπισα χτες στα Carrefour στο Πασαλιμάνι κι έχω να πω ότι είναι άπαιχτες :D

 

Υ.Γ Ναι το ξέρω ότι το ποστ είναι 3 μηνών :p

 

Βασικά πριν λίγες μέρες τις τίμησα ξανά, οπότε το ποστ σου είναι επίκαιρο. :p

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Έχω κι εγώ μια απορία. Μάλλον είναι μια αναζήτηση. Η αναζήτηση της Kit Kat Chunky (ή Snacky) με το φυστικοβούτυρο :p

 

Που πουλάνε;; Ξέρω στα σίγουρα ότι έχει στη Θεσσαλονίκη στο Μασούτη κοντά στο Τουρκικό Προξενείο και στο Σκλαβενίτη στο Πέραμα. Έχω φάει τον κόσμο να το βρω και αλλού όμως τζίφος...

 

Ξέρει κανείς τίποτα;

 

Ενδιαφέρομαι και για Πάτρα :p

στα ΑΒ ειδες?

 

αηδια ειναι παντως...

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Έχω κι εγώ μια απορία. Μάλλον είναι μια αναζήτηση. Η αναζήτηση της Kit Kat Chunky (ή Snacky) με το φυστικοβούτυρο :p

 

 

Με φιστικοβουτυρο.; κιτ κατ ξέρω για το μεγάλο αλλά den ήξερα οτι έχει και με φιστικοβουτυρο. Πως είναι το περιτύλιγμα θέλω και γω να το βρω..

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

στα ΑΒ ειδες?

 

αηδια ειναι παντως...

 

Όχι δεν κοίταξα ακόμα. Αλλά το θεωρώ απίθανο να μην έχει κάποιο μεγάλο σούπερ μάρκετ και να έχει ο Βασιλόπουλος...

 

Πάντως είναι τέλειο. :happy:

 

 

Με φιστικοβουτυρο.; κιτ κατ ξέρω για το μεγάλο αλλά den ήξερα οτι έχει και με φιστικοβουτυρο. Πως είναι το περιτύλιγμα θέλω και γω να το βρω..

 

Είναι μουσταρδί το χρώμα και στο σχήμα μοιάζει με το Kit Kat White.

Destiny found.
Link to comment
Share on other sites

Είναι μουσταρδί το χρώμα και στο σχήμα μοιάζει με το Kit Kat White.

 

http://www.nestleprofessional.com/UK/en/SiteArticles/Pages/History_of_KitKat.aspx

 

αυτή θα λες που έχει προς το τέλος...den την εχω πετύχει κάπου,πρώτη φορά τη βλέπω.. Θα είναι φοβερή με το φιστικοβουτυρο.

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

http://www.nestleprofessional.com/UK/en/SiteArticles/Pages/History_of_KitKat.aspx

 

αυτή θα λες που έχει προς το τέλος...den την εχω πετύχει κάπου,πρώτη φορά τη βλέπω.. Θα είναι φοβερή με το φιστικοβουτυρο.

 

Αηδία το φυστικοβούτυρο, και επίσης τρελή αμερικανιά... :tease:

 

[offtopic mode=on]btw, ρε συ THEO, λύσε μου μια απορία: γιατί ενώ γράφεις τα πάντα κανονικά με ελληνικά και τόνους, το "δεν" το γράφεις "den"; :p [offtopic mode=off]

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Αηδία το φυστικοβούτυρο, και επίσης τρελή αμερικανιά... :tease:

Είχα λυσσάξει να μου φέρει ο αδερφός μου από ΗΠΑ φυστικοβούτηρο (ναι οκ, μπορεί να βρίσκεις και εδώ, δεν ξέρω, αλλά εγώ ήθελα το ορίτζιναλ σταφ :p), και μου έφερε τελικά 2 βάζα, ένα σκέτο (κρεμώδες) και ένα με μικρά κομματάκια φυστικιού μέσα.

Τρώγεται άνετα, αλλά τελικά το βαρέθηκα, δεν με συγκίνησε, και το παράτησα στο ντουλάπι. Ακόμα εκεί είναι (δεν χαλάει :lol::p).

 

[offtopic mode=on]btw, ρε συ THEO, λύσε μου μια απορία: γιατί ενώ γράφεις τα πάντα κανονικά με ελληνικά και τόνους, το "δεν" το γράφεις "den"; :p [offtopic mode=off]

Το έχει πει, κάποιος φίλος του έχει κάνει ένα κόλπο στο pc, και το "δεν" του το κάνει "den" από μόνο του. :D

Link to comment
Share on other sites

Αηδία το φυστικοβούτυρο, και επίσης τρελή αμερικανιά... :tease:

 

[offtopic mode=on]btw, ρε συ THEO, λύσε μου μια απορία: γιατί ενώ γράφεις τα πάντα κανονικά με ελληνικά και τόνους, το "δεν" το γράφεις "den"; :p [offtopic mode=off]

Και επίσης από τις πιο θρεπτικές τροφές :rolleyes:

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...