Jump to content

Σοκολάτες


aromeo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και εγώ αηδία το βρήκα.Είχα πάρει μια φορά να δώ πως είναι και γιατί κάνουν σαν τρελοί οι αμερικάνοι και για μένα ήταν μάπα.το βάζουν και σε σαντουιτς μέσα
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 389
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και εγώ αηδία το βρήκα.Είχα πάρει μια φορά να δώ πως είναι και γιατί κάνουν σαν τρελοί οι αμερικάνοι και για μένα ήταν μάπα.το βάζουν και σε σαντουιτς μέσα

 

Τι περιμένεις από ανθρώπους που έκαναν μόδα την πίτσα με αντζούγια, με παστουρμά κλπ κλπ κλπ... :wacko:

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Και επίσης από τις πιο θρεπτικές τροφές :rolleyes:

 

1.5 κιλά σε μία εβδομάδα

 

Είχα λυσσάξει να μου φέρει ο αδερφός μου από ΗΠΑ φυστικοβούτηρο (ναι οκ, μπορεί να βρίσκεις και εδώ, δεν ξέρω, αλλά εγώ ήθελα το ορίτζιναλ σταφ ), και μου έφερε τελικά 2 βάζα, ένα σκέτο (κρεμώδες) και ένα με μικρά κομματάκια φυστικιού μέσα.

Τρώγεται άνετα, αλλά τελικά το βαρέθηκα, δεν με συγκίνησε, και το παράτησα στο ντουλάπι. Ακόμα εκεί είναι (δεν χαλάει :lol::p).

 

και γω το ίδιο, δοκίμασα οτι βρήκα στο σούπερ μάρκετ αλλά ήθελα κάτι καλύτερο και ζήτησα να μου στείλουν από τη Νότιο Αφρική..ε τα μπούχτισα και τα παράτησα σε ένα ντουλάπι

 

Αηδία το φυστικοβούτυρο, και επίσης τρελή αμερικανιά... :tease:

 

[offtopic mode=on]btw, ρε συ THEO, λύσε μου μια απορία: γιατί ενώ γράφεις τα πάντα κανονικά με ελληνικά και τόνους, το "δεν" το γράφεις "den"; :p [offtopic mode=off]

 

Το έχει πει, κάποιος φίλος του έχει κάνει ένα κόλπο στο pc, και το "δεν" του το κάνει "den" από μόνο του. :D

 

Den θα το έλεγα κόλπο αλλά *******, επίσης με μιμούνται σε αυτό και κάποιες από δω

 

 

Όσο για σοκολάτες πιστεύω οτι ο συνδιασμός αλμυρό-γλυκό είναι υπέροχος όπως οι σοκολάτες σνικερ που είναι σταθερή αξία για μένα καθώς έχουν σοκολάτα και φιστίκια το ίδιο υπέροχο πιστεύω θα είναι το κιτ κατ που λέμε πιο πίσω

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

1) Η πίτσα με ατζούγιες είναι νοστιμότατη :p

2) Το φυστικοβούτυρο στην Kit Kat ταιριάζει πολύ τέλεια όπως είπε και ο Theo είναι κάτι σαν τη Sneakers.

3)Το φυστικοβούτυρο είναι επίσης πολύ νόστιμο με μπανάνα και μερέντα μέσα σε ψωμί :D

Destiny found.
Link to comment
Share on other sites

Όλες μου αρέσουν εκτός από τις Υγείας -μακριά!

 

Ακριβώς αυτό.:rolleyes:

 

1) Η πίτσα με ατζούγιες είναι νοστιμότατη :p

2) Το φυστικοβούτυρο στην Kit Kat ταιριάζει πολύ τέλεια όπως είπε και ο Theo είναι κάτι σαν τη Sneakers.

3)Το φυστικοβούτυρο είναι επίσης πολύ νόστιμο με μπανάνα και μερέντα μέσα σε ψωμί

 

1) Δεν έχω δοκιμάσει οπότε δεν ξέρω/δεν απαντώ. :what:

2) Αν σου αρέσει η γεύση των Sneakers τότε αυτό το thread είναι φτιαγμένο για σένα.:p H Snickers πάντως είναι τέλεια. :D

3) To φυστικοβούτυρο με ψωμί σκέτο απλά δεν τρώγεται.Με μπανάνα και μερέντα δεν το αποκλείω. Όμως τσουρέκι και φυστικοβούτηρο μαζί κάνουν φοβερή χημική αντίδραση και το αποτέλεσμα είναι ασύλληπτο.:food:

Link to comment
Share on other sites

kit-kat mint? μπλιαχ...

 

ξερει κανενας που μπορω να βρω σοκολατες milka στην θεσσαλονικη? την απλη-γαλακτος θελω ή την triple(?).

Link to comment
Share on other sites

kit-kat mint? μπλιαχ...

 

ξερει κανενας που μπορω να βρω σοκολατες milka στην θεσσαλονικη? την απλη-γαλακτος θελω ή την triple(?).

 

χαχα και εγω το ιδιο προβλημα ειχα και τελικα τις περνω απο τα duty free!:p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ προτειμώ Galaxy (τέλεια σοκολάτα), σνικερ και bounty
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

kit-kat mint? μπλιαχ...

 

ξερει κανενας που μπορω να βρω σοκολατες milka στην θεσσαλονικη? την απλη-γαλακτος θελω ή την triple(?).

 

 

Που μένεις (άκυρο εύοσμο, τώρα το είδα)?? Έχει πάνω στην αγίου δημητρίου, λίγο πριν το τουρκικό προξενείο, στην αντίθετη πλευρά πριν τον μαρινόπουλο. Είναι ένας φούρνος και λέγεται ideal. Έχει πάρα πολλές διαφορετικές γεύσεις. Νομίζω έχει και το περίπτερο απ' έξω!

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Τελευταια εφαγα κολλημα με τις 3bit παλι!:p

 

και εγω ειχα μανια ενα φεγγαρι με τις 3bit, αλλα με αυτες που ειχαν γεμιση καραμελα μεσα.ΑΡΡΩΣΤΙΑ ΜΕΓΑΛΗ!!!!!

Τις εχουν ομως καταργησει εδω και 2-3 χρονια οι λακαμαδες:mad::mad::mad:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι θυμήθηκα τις Mars (ωραία η διαφήμιση με τους καλόγερους και τις καμπανες) και όπως πάντα τσακίζω μπόλικες Derby την εβδομάδα...:)

2 hearts are beating together,

I'm in love I'm in love

Is this forever and ever ??

I'm in love I'm in love

Link to comment
Share on other sites

Ειναι και η διαφημιση τετοια ...

Οντος!:rolleyes:

 

και εγω ειχα μανια ενα φεγγαρι με τις 3bit, αλλα με αυτες που ειχαν γεμιση καραμελα μεσα.ΑΡΡΩΣΤΙΑ ΜΕΓΑΛΗ!!!!!

Τις εχουν ομως καταργησει εδω και 2-3 χρονια οι λακαμαδες:mad::mad::mad:

 

Απ οτι ειχα ακουσει δεν ειχε ζητηση και την σταματησαν!

Κριμα παντος....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Απ οτι ειχα ακουσει δεν ειχε ζητηση και την σταματησαν!

Κριμα παντος....

 

ετσι εγινε, σαν την κοκα κολα βανιλια!:(

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς κάποιο μαγαζί στη Θεσσαλονίκη που να πουλάει κουτάκι ρόφημα λευκή σοκολάτα κανονικά σε σκόνη?Δοκίμασα στο Kitchen Bar και μου άρεσε αλλά δεν βρήκα πουθενά να πουλάνε.Γνωρίζει κανείς?
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Ερωτηση : Ψαχνω μια συγκεκριμενη γευση της milka, μια toffi με φουντουκια η καπως ετσι. Γνωριζει κανεις που θα την βρω? :)
Link to comment
Share on other sites

εισαι θεσσαλονικη? αν ναι, ισως εχει το περιπτερο αριστοτελους με τσιμισκη, διαγωνια απο τα παταφριτας. εκει εχει αρκετες γευσεις! και γω πριν λιγο καιρο ανακαλυψα οτι εχει εκει μιλκα!
Link to comment
Share on other sites

Αθηνα ειμαι δυστυχως :(

 

Εγω τις προμηθευομαι απο το αεροδρομιο οταν πηγαινω σε μεγαλες ποσοτητες για να μενουν :lol:

 

Μπας και εχει το lidl? Δεν το εχω ψαξει καθολου :confused: οι καλυτερες μιλκα για εμενα ειναι με την καραμελα ομως!

 

Και γενικα για σοκολατες, προτιμω υγειας και πραλινες απο Leonidas συνηθως :p

Link to comment
Share on other sites

Αθηνα ειμαι δυστυχως :(

 

Eιναι ενα περιπτερο στην πλατεια Κολωνακιου αν δεν κανω λαθος που εχει ενα σωρο γευσεις Μilka. Νομιζω οτι ειναι αυτο μπροστα απο τα Accesorize. ;)

http://img230.imageshack.us/img230/962/shirtlw.jpg

In this light and on this evening

Link to comment
Share on other sites

Πηγα σημερα :D Δεν ειναι αυτο το περιπτερο αλλα το παρακατω διπλα στην Εθνικη τραπεζα αν δεν κανω λαθος :D Ευχαριστω πολυ deb :D
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...