Jump to content

Microsoft Windows Vista


mcde
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

πινακας ελεγχου> επιλογες φακελων (folder options)> προβολη(Views) > εμφανιση κρυφων αρχειων και φακελων (show hidden files and folders) το επιλεγεις και εισαι κομπλε!
Link to comment
Share on other sites

Right Click--->Run As Administrator

 

Ναι ΟΚ ψαρωτικο φαινεται οντως, μονο που αν το 'χες ψαξει θα ηξερες οτι στα Vista το Run As Administrator τρεχει "τοπικα" συμφωνα με τα δικαιωματα του καθε Account και καλα σαν Admin. Εγω αλλο πραγμα περιγραφω. Γενικη διαχειρηση administrator απο limited account χωρις να χρειαστει να κανω log off και να μπω ως admin, οπως γινοταν δηλαδη στα XP μεσω του cmd.

Link to comment
Share on other sites

πινακας ελεγχου> επιλογες φακελων (folder options)> προβολη(Views) > εμφανιση κρυφων αρχειων και φακελων (show hidden files and folders) το επιλεγεις και εισαι κομπλε!

 

Eυχαριστώ φίλε!

 

Πρίν μερικές μέρες πήρα τον φορητό HP 8710W που είχε μέσα τα windows xp για εγκατάσταση και μέσα στην συσκευασία είχε δύο dvd.¨Ενα με τα vista business 32 και ένα με τα vista business 64.Eγώ έκανα εγκατάσταση τα vista business 64 και μου έκανε partition τον δίσκο σε C: και D:. Στον δίσκο C: έχει μέσα έναν φάκελο windows.old που έχει μάλλον τα windows xp.Μπορώ να διαγράψω αυτόν τον φλακελο?

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις ανετα αλλα γιατι να το κανεις?! Ισα ισα καλυτερα ειναι να εχεις και τα Χπ για παν ενδεχομενο!
Link to comment
Share on other sites

Μπορεις ανετα αλλα γιατι να το κανεις?! Ισα ισα καλυτερα ειναι να εχεις και τα Χπ για παν ενδεχομενο!

 

Γιατί δεν νομίζω ότι θα τα χρειαστώ ποτέ.

Αν ποτέ χρειαστεί πάλι τα vista θα βάλω.Τώρα θα ήθελα να μου λύσετε μερικές απορίες γιατί είμαι λίγο(ως πολύ) άσχετος:lol:

Μαζί με τον φορητό που αγόρασα μου έδωσαν dvd με recovery disk από τα vista.

Αν θελήσω κάποια στιγμή να κάνω format και καθαρή εγκατάσταση των vista θα χρησιμοποιήσω αυτό το dvd?

Αν ναι τότε ο φάκελος rcovery disk που έχω στον σκληρό δίσκο σε τι χρησιμεύει? Είναι

μόνο για restore?

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις ανετα αλλα γιατι να το κανεις?! Ισα ισα καλυτερα ειναι να εχεις και τα Χπ για παν ενδεχομενο!

δεν μπορείς να γυρίσεις πίσω. απλά είναι ως backup των αρχείων σου. κρατάς ό,τι θες και τα άλλα τα σβήνεις.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Με το ντιβιντακι μπορεις να κανεις καθαρη εγατασταση ειμαι κατα 90% σιγουρος, το recovery disk κανει την ιδια δουλεια αλλα σου εγκαθιστα και τους οδηγους και γινεται πολυ πιο γρηγορα γιατι γινεται απο τον δισκο οποτε κα'με ειναι καλυτερο να ειναι στον δισκο σε το πολυ μιση ωρα το πολυ εχει γινει το φορματ!!!!
Link to comment
Share on other sites

καλό θα είναι να φτιάχνει κάποιος ένα δικό του recovery disk χωρίς το bloadware του OEM.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

αυτα ειναι τα δυσκολα....

 

 

http://www.codegazer.com/vistaglazz/downloads/

 

πας εδω, κατεβαζεις το προγραμμα, το τρεχεις, πατας μετα το 1ο κουμπι , κανεις restart, βαζεις το θεμα που θελεις...

 

the end

Link to comment
Share on other sites

:) το εκανα αυτο ok μετα τι κανω?

ξαναπατησα το προγραμμα και μου εβγαζε τα ιδια.

συγνωμη για το πρηξημο.

 

τα παρατησα με αυτο το προγραμμα εβαλα ενα αλλο πολυ καλο το tune up utilities σουπερ κ εφτιαξα κ το θεμα μου.

ευχαριστω πολυ για τισ απαντησεις.:):D

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω εαν εχει αναφερθει, αλλα εχει βγει το Windows Vista Service Pack 2 RC...

http://technet.microsoft.com/en-us/library/dd335032.aspx

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και μερικές μέρες μου βγάζουν τα windows update μια νέα έκδοση του Silverlight, αλλά κατά την εγκατάσταση μου βγάζει το εξής σφάλμα.

Έχει συμβεί σε κάποιον άλλο; Και τι μπορώ να κάνω;

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

κάνε restart.

 

βγάλε το παλιό silverlight και κατέβασε από το σάιτ της msft.

 

άσε το wupdate.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα. μπρειτε να μου πειτε γιατι κολλαει συνεχεια ο explorer μου εχω vista home premium .λετε να εχει ιο το pc?

AV εχεις? Κανε ενα scan. Αν δεν εχεις βαλε καποιο απο τα free: AVG, Avira,etc

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...