Jump to content

Microsoft Windows Vista


mcde
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@bill33 αυτο πρεπει να ειναι το προβλημα ...εγω δεν εχω tiles επιλογη...εξαφανιστηκε

 

@thief ειναι Vista τρεχει καποιο theme

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γεια σας. Και γω vista εχω στο desktop μου.

Έχω έναν hp compaq dx2420. Τα έχω κανένα 10 μηνο. Τον τελευταίο καιρό αρχίσαν να κολλάνε. Όσο περισσοτερο μένει ανοιχτος ο υπολογιστής τοσο πιο πθανών και πιο εντονα είναι τα συμπτώματα. Τι λέτε να φταίει? τα vista?

Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

καλημέρα σε όλους

 

έχω μια απορία σχετικά με format σε windows vista ! λοιπόν... έχω έναν υπολογιστή ο οποίος τρέχει σε windows vista (32bit) ,θέλω να τον κάνω format και να του βάλω windows xp pro.η ερώτηση ειναι η εξής: η εγκατάσταση μετά το formt του νέου λογισμικού (Xp δηλαδη) θα γίνει κανονικά , γίνετε δηλαδή με των γνωστό τρόπο η θα έχω κάποια πρόβλημα με drivers , boot και τέτοια??

 

ρωτάω αυτό γιατι δεν έχω ξανακάνει format se vista και να βαλω xp , μόνο σε Xp έχω κάνει

 

ξέχασα να αναφέρω ότι μιλάμε για deskop:)

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλους

 

έχω μια απορία σχετικά με format σε windows vista ! λοιπόν... έχω έναν υπολογιστή ο οποίος τρέχει σε windows vista (32bit) ,θέλω να τον κάνω format και να του βάλω windows xp pro.η ερώτηση ειναι η εξής: η εγκατάσταση μετά το formt του νέου λογισμικού (Xp δηλαδη) θα γίνει κανονικά , γίνετε δηλαδή με των γνωστό τρόπο η θα έχω κάποια πρόβλημα με drivers , boot και τέτοια??

 

ρωτάω αυτό γιατι δεν έχω ξανακάνει format se vista και να βαλω xp , μόνο σε Xp έχω κάνει

 

ξέχασα να αναφέρω ότι μιλάμε για deskop:)

 

Όταν θα βάλεις τα XP θα πρέπει να ξαναπεράσεις όλους τους drivers (γραφικών, ήχου κ.α). :)

Σου τα' δωσα όλα όχι όμως και το θάνατό μου. Αυτό άσε με να το κρατήσω εγώ.

http://img412.imageshack.us/img412/1559/28923n.gif

Καλό Πάσχα!

Link to comment
Share on other sites

Κάθε φορά που ανοίγω τον υπολογιστή, μετά από κάπου 10 λεπτά παγώνει για 5 περίπου λεπτά, δεν μπορώ να κάνω τίποτα ωσότου συνέλθει. Ιούς, σύμφωνα με το antivirus πάντοτε, δεν έχω ... =[

Λύση μόνο το φόρματ?

 

 

ΥΓ: Συγγνώμη αν είμαι σε λάθος thread... αλλά επειδή έχω vista που ως γνωστόν είναι κάπως προβληματικά έγραψα εδώ...

ΘΑ ΕΠΙΣΤΡΕΨΟΥΜΕ ΚΑΙ Η ΓΗ ΘΑ ΤΡΕΜΕΙ!!! [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αυτό μου'χε τύχει πριν από'κάνα μήνα (ή και περισσότερο) σε Vista SP2 x86. Το πρόβλημα λύθηκε ξαναπερνώντας τα. Από τότε δεν έχω πρόβλημα. :D

Σου τα' δωσα όλα όχι όμως και το θάνατό μου. Αυτό άσε με να το κρατήσω εγώ.

http://img412.imageshack.us/img412/1559/28923n.gif

Καλό Πάσχα!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδια, θα ηθελα να μαθω αν υπάρχουν διαφορές μεταξύ Vista Starter και Vista HomeBasic ?

 

Προφανως ναι, αλλα μεταξυ των δυο αυτων εκδοσεων, εχουν διαφορα στην αποδοση (?) οταν προκειται για ενα πιο παλιο laptop με Επεξεργαστη 1,86 και Ram 1GB ?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια, θα ηθελα να μαθω αν υπάρχουν διαφορές μεταξύ Vista Starter και Vista HomeBasic ?

 

Προφανως ναι, αλλα μεταξυ των δυο αυτων εκδοσεων, εχουν διαφορα στην αποδοση (?) οταν προκειται για ενα πιο παλιο laptop με Επεξεργαστη 1,86 και Ram 1GB ?

 

Βάλε τα Vista Basic άφοβα... Τα Starter και δύσκολα θα τα βρεις και δύσκολα θα τα ενεργοποιήσεις ;) Επίσης, τα Starter έχουν περιορισμό στο άνοιγμα παραθύρων (αν θυμάμαι καλά δεν μπορείς να ανοίξεις πάνω από 4-5).

Σου τα' δωσα όλα όχι όμως και το θάνατό μου. Αυτό άσε με να το κρατήσω εγώ.

http://img412.imageshack.us/img412/1559/28923n.gif

Καλό Πάσχα!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, θα ηθελα να μαθω αν υπάρχουν διαφορές μεταξύ Vista Starter και Vista HomeBasic ?

 

Προφανως ναι, αλλα μεταξυ των δυο αυτων εκδοσεων, εχουν διαφορα στην αποδοση (?) οταν προκειται για ενα πιο παλιο laptop με Επεξεργαστη 1,86 και Ram 1GB ?

 

Βάλε τα Vista Basic άφοβα... Τα Starter και δύσκολα θα τα βρεις και δύσκολα θα τα ενεργοποιήσεις ;) Επίσης, τα Starter έχουν περιορισμό στο άνοιγμα παραθύρων (αν θυμάμαι καλά δεν μπορείς να ανοίξεις πάνω από 4-5).

 

Λες? Σκεφτομουν να δοκιμασω τα Vista Starter για πιο ελαφρυ & πιο ανετη λειτουργια, γιατι ειναι για 2ο το μηχανημα αυτο και το θελουμε για απλες λειτουργιες, internet χαζολογημα και κανα προγραμματακι για cd.. τετοια πραματα..

 

Παντως αν δεν κανω λαθος, ο περιορισμος των τριων εφαρμογων νομιζω ηταν μονο στα 7Starter και μετα το "ελευθερωσαν" και εκει.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Λες? Σκεφτομουν να δοκιμασω τα Vista Starter για πιο ελαφρυ & πιο ανετη λειτουργια, γιατι ειναι για 2ο το μηχανημα αυτο και το θελουμε για απλες λειτουργιες, internet χαζολογημα και κανα προγραμματακι για cd.. τετοια πραματα..

 

Παντως αν δεν κανω λαθος, ο περιορισμος των τριων εφαρμογων νομιζω ηταν μονο στα 7Starter και μετα το "ελευθερωσαν" και εκει.

 

Όπως φαίνεται εδώ (http://www.youtube.com/watch?v=P9oD5-JoodY) τα Vista έχουν περιορισμό. Έχω τα 7 Starter στο netbook μου και μπορούν να ανοίξουν πάνω από 3 πρόγραμμα. :)

Σου τα' δωσα όλα όχι όμως και το θάνατό μου. Αυτό άσε με να το κρατήσω εγώ.

http://img412.imageshack.us/img412/1559/28923n.gif

Καλό Πάσχα!

Link to comment
Share on other sites

http://i55.tinypic.com/fbaia1.jpg

 

Εμφανίζεται κάθε φορά που ανοίγω τον υπολογιστή και στη συνέχεια εμφανίζεται κάθε 2 λεπτά. Πως μπορώ να το απενεργοποιήσω για πάντα ;;;

Σου τα' δωσα όλα όχι όμως και το θάνατό μου. Αυτό άσε με να το κρατήσω εγώ.

http://img412.imageshack.us/img412/1559/28923n.gif

Καλό Πάσχα!

Link to comment
Share on other sites

Όταν πατάω για να δω τα προγράμματα που έχει αποκλείσει, μου ανοίγει το Windows Defender

 

http://i56.tinypic.com/2i8cahj.jpg :blink:

Σου τα' δωσα όλα όχι όμως και το θάνατό μου. Αυτό άσε με να το κρατήσω εγώ.

http://img412.imageshack.us/img412/1559/28923n.gif

Καλό Πάσχα!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

 

Ευχαριστώ! Δούλεψε τέλεια.. :D

 

Έχω δύο νέες ερωτήσεις να σας κάνω:

 

α) Θέλω να αλλάξω τη γλώσσα του συστήματός μου αλλά δεν έχω την Ultimate έκδοση. Στο παρελθόν, είχα δοκιμάσει το Vistalizator και μου'χε αλλάξει με επιτυχία τη γλώσσα, αλλά στο Wu δεν μου εμφάνιζε τα κουμπιά του Wu και επίσης εκεί που εμφανίζει τις ενημερώσεις, έδειχνε ένα άδειο κουτί. Αυτό γίνεται να φτιαχτεί ;;

 

και

 

β) Έχω κατεβάσει κάτι κέρσορες τους οποίους έχω περάσει, αποθηκεύσει και εφαρμόσει. Το πρόβλημα όμως είναι ότι όταν κάνω restart, ο κέρσορας επιστρέφει στον παλιό άσπρο της Microsoft και πρέπει να πηγαίνω στην Εξατομίκευση και να εφαρμόζω συνέχεια τους νέους κέρσορες. Αυτό μπορεί να λυθεί ;;;

 

ΥΓ.: Έχω περάσει -μέσω εφαρμογής- τους κέρσορες του Mac OS και σ'αυτούς δεν παρουσιάζεται το πρόβλημα που αναφέρω. :wacko:

Σου τα' δωσα όλα όχι όμως και το θάνατό μου. Αυτό άσε με να το κρατήσω εγώ.

http://img412.imageshack.us/img412/1559/28923n.gif

Καλό Πάσχα!

Link to comment
Share on other sites

Ένας φίλος μου έβαλε τον υπολογιστή του σε αδράνεια καταλάθος (πάντα κάνει τερματισμό) και τώρα δεν μπορεί να τον ανοίξει. Βασικά ανοίγει αλλά δεν δείχνει τίποτα στην οθόνη και δεν ανάβει το πληκτρολόγιο. Τον έκανε επανεκκίνηση, τον έβγαλε από την πρίζα δοκίμασε πάλι αλλά τίποτα.

 

Πρέπει να κάνει κάποια συγκεκριμένη ενέργεια για να ανοίξει?

Link to comment
Share on other sites

Ένας φίλος μου έβαλε τον υπολογιστή του σε αδράνεια καταλάθος (πάντα κάνει τερματισμό) και τώρα δεν μπορεί να τον ανοίξει. Βασικά ανοίγει αλλά δεν δείχνει τίποτα στην οθόνη και δεν ανάβει το πληκτρολόγιο. Τον έκανε επανεκκίνηση, τον έβγαλε από την πρίζα δοκίμασε πάλι αλλά τίποτα.

 

Πρέπει να κάνει κάποια συγκεκριμένη ενέργεια για να ανοίξει?

 

...ασ παει σε save mode με F8

Link to comment
Share on other sites

Μου είπε ότι δεν έδειχνε τίποτα.

Τελικά έβγαλε την μπαταρία από την μητρική, την ξανάβαλε και άνοιξε κανονικά. Οπότε κάποιο κόλλημα θα είχε φάει η μητρική.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
τι κανουμε αν ξεχασουμε τον κωδικο εισοδου;;;

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

τι κανουμε αν ξεχασουμε τον κωδικο εισοδου;;;

 

μπαινεις με του admin.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Tι τοθελα το φορματ,ολο προβληματα μεχρι τρελλας.:wacko:

Αλλη μια τρελλα του δεν εγκαθιστα το service pack 1 ωστε μετα να περασω και το 2.

(Windows vista home premium 32 duo core 2,33 GHz 3gb,ati radeon HD 2600 pro)

Kαποια λυση?:confused:

Ευχαριστω!:rolleyes:

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εδώ και λίγες μέρες το laptop μου (Hp Compaq Presario CQ61) το οποίο τρέχει Windows Vista Home Basic, όταν το ανοίγω η εμφάνιση παραθύρου του είναι 'Κλασσικά Windows'. Όταν προσπαθώ να το αλλάξω μου επιτρέπει την αλλαγή μόνο σε κλασσικά windows, windows με αντιθέσεις και τυπικά windows, αφού όταν επιλέγω Windows Vista Standard ή Windows Vista Basic βγάζει το μήνυμα περιμένετε και τελικά παραμένει στα 'Κλασσικά Windows'

Εν ολίγης η εμφάνιση παραθύρου είναι αυτή των 'κλασσικών windows' ή των 'windows με αντιθέσεις' και δεν αλλάζει σε Windows Vista Basic/Standard όπως ήταν εως τώρα.

Όποιος μπορεί να βοηθήσει, τον ευχαριστρώ εκ των προτέρων και συγνώμη αν είναι χαζό ερώτημα!

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...
υπαρχει τροπος να περασουμε την διευθυνση ip σε ασυρματο δικτυο; διοτι δεν μας την αναγνωριζει; για λαπτοπ. Edited by JOHNMEGARYTHMOS

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...